oldsite.edu.ro
Formular înscriere
Registrul Naţional al Experţilor în Management Educaţional - Actualizat la 16.06.2017


Registrul Naţional al Experţilor în Management Educaţional

Judeţul/Municipiul: VRANCEA
Nr. Crt. Numele și prenumele Specializarea Grad didactic Unitatea unde este titular Loc de muncă Nr. OMECTS
1. ADASCALITEI CLAUDIA LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad II ŞCOALA CU CLASELE I- VIII RUGINESTI ŞCOALA CU CLASELE I- VIII RUGINESTI 3845/27.04.2012
2. AGACHE-IFRIM EMILIA PROFESOR INVATAMANT PRIMAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA BOGHESTI SCOALA GIMNAZIALA BOGHESTI 3267/16.02.2017
3. AGHERGHINEI LILIANA-ALINA PROFESOR Grad I SCOALA GIMNAZIALA DUILIU ZAMFIRESCU SCOALA GIMNAZIALA DUILIU ZAMFIRESCU 2544/27.03.2015
4. AGRIGOROAIEI IONEL ENGLEZĂ-SPANIOLĂ Grad I LICEUL CU PROGRAM SPORTIV FOCSANI LICEUL CU PROGRAM SPORTIV FOCSANI 3845/27.04.2012
5. AILINCUTEI LAURIANA ENGLEZĂ Grad I LICEUL PEDAGOGIC SPIRU HARET LICEUL PEDAGOGIC SPIRU HARET 3845/27.04.2012
6. ALEXANDRU MĂDĂLINA FIZICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC ”EDMOND NICOLAU” COLEGIUL TEHNIC ”EDMOND NICOLAU” 3476/01.04.2013
7. ALEXE MARIANA PROFESOR IN INV PRIMAR SI PRESCOLAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA COTESTI GRADINITA COTESTI 3839/11.07.2014
8. ALEXE OANA CAMELIA PROFESOR INVATAMANT PRESCOLAR Grad II LICEUL TEHNOLOGIC G.G.LONGINESCU LICEUL TEHNOLOGIC G.G.LONGINESCU FOCSANI 3267/16.02.2017
9. ALSTANEI MIHAELA RODICA PROFESOR PENTRU INVATAMANTUL PRIMAR Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII ANGHEL SALIGNY FOCSANI SCOALA CU CLASELE I-VIII ANGHEL SALIGNY FOCSANI 4849/31.07.2012
10. ALUCULESEI ELENA LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad I ŞCOALA ȘTEFAN CEL MARE FOCȘANI ŞCOALA ȘTEFAN CEL MARE FOCȘANI 3845/27.04.2012
11. AMBROSIE IONEL EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Doctorat COLEGIUL TEHNIC EDMOND NICOLAU FOCȘANI COLEGIUL TEHNIC EDMOND NICOLAU FOCȘANI 3845/27.04.2012
12. ANDREI MARILENA LIMBA SI LITERATURA FRANCEZA Grad II SCOALA CU CLS. I-VIII SLOBOZIA BRADULUI SCOALA CU CLS.I-VIII SLOBOZIA BRADULUI 5667/07.09.2012
13. ANDREIU VIRGINICA INVATATOR-EDUCATOR Grad I CENTRUL SCOLAR PENTRU EDUCATIE INCLUZIVA MAICANEST CENTRUL SCOLAR PENTRU EDUCATIE INCLUZIVA MAICANESTI 3476/01.04.2013
14. ANDRONI ELENA ANGELICA LIMBA ENGLEZA Grad I COLEGIUL TEHNIC ”EDMOND NICOLAU” COLEGIUL TEHNIC ”EDMOND NICOLAU” 3476/01.04.2013
15. ANGHEL LAVINIA CHIMIE Grad I LIC.TEHN.E.GRIGORESCU MARASESTI , LIC.ARTA FOCSANI LIC.TEHN.E.GRIGORESCU MARASESTI,LIC. ARTA FOCSANI 3267/16.02.2017
16. ANTIMIRESCU IONEL ISTORIE-GEOGRAFIE Grad II GRUPUL SCOLAR SIMION MEHEDINTI VIDRA GRUPUL SCOLAR SIMION MEHEDINTI VIDRA 4849/31.07.2012
17. ANTOCHI CLAUDIA PROFESOR ÎNVĂȚĂMÂNT PRIMAR Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ECATERINA TEODOROIU” SCOALA PRIMARA ”SIRETU” 3839/11.07.2014
18. APOPEI ELENA - VALENTINA PROFESOR PENTRU INVATAMANT PRIMAR Grad I SCOALACU CLASELE I-VIII NICOLAE IORGA FOCSANI SCOALACU CLASELE I-VIII NICOLAE IORGA FOCSANI 4849/31.07.2012
19. APOSTOL MARINELA ROMANA - FRANCEZA Grad I SCOALA GIMNAZIALA RUGINESTI SCOALA GIMNAZIALA RUGINESTI 2544/27.03.2015
20. APOSTU TATIANA INGINER ELECTRONIST Grad I COLEGIUL TEHNIC GHEORGHE BALS ADJUD COLEGIUL TEHNIC GHEORGHE BALS ADJUD 4849/31.07.2012
21. APOSTU TINCUŢA MATEMATICĂ-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.3 FOCAŞNI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.3 FOCŞANI 3845/27.04.2012
22. ARHIRE MIHAELA DISCIPLINE TEHNICE / ALIMENTAŢIE PUBLICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC GHEORGHE ASACHI COLEGIUL TEHNIC GHEORGHE ASACHI 3845/27.04.2012
23. ARITON GEORGE GEOGRAFIE Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ SURAIA ȘCOALA GIMNAZIALĂ SURAIA 5624/06.11.2015
24. ARITON MARIA MATEMATICĂ Grad I ŞCOALA STEFAN CEL MARE ŞCOALA STEFAN CEL MARE 3845/27.04.2012
25. ARMENCEA MIHAELA VALERIA MATEMATICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 2 ADJUD ŞCOALA CU CLASELE I-VIII N. 2 ADJUD 3845/27.04.2012
26. ARTENIE FLORENTINA PROFESOR LIMBA SI LITERATURA ROMANA Grad I SCOALA GIMNAZIALA NEREJU MIC SCOALA GIMNAZIALA NEREJU MIC 5624/06.11.2015
27. ATARCICOV ADRIAN ISTORIE Grad I COLEGIUL NATIONAL ,,UNIREA" FOCSANI COLEGIUL NATIONAL ,,UNIREA" FOCSANI 5624/06.11.2015
28. ATOMEI MIHAELA PSIHOLOGIE Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ HOMOCEA ȘCOALA GIMNAZIALĂ HOMOCEA 3476/01.04.2013
29. AURICĂ POMPILIA INFORMATICĂ Grad I LICEUL TEORETIC DUILIU ZAMFIRESCU ODOBEȘTI LICEUL TEORETIC DUILIU ZAMFIRESCU ODOBEȘTI 3267/16.02.2017
30. AVRAM AURELIA LIMBA SI LITERATURA ROMANA Grad II SCOALA GIMNAZIALA ”ANGHEL SALIGNY” FOCSANI SCOALA GIMNAZIALA ”ANGHEL SALIGNY” FOCSANI 3476/01.04.2013
31. AVRAM IONEL ADRIAN ISTORIE - LIMBA FRANCEAZA Grad I LICEUL TEORETIC ”EMIL BOTTA” ADJUD LICEUL TEORETIC ”EMIL BOTTA” ADJUD 5667/07.09.2012
32. AVRAM NICOLETA PROFESOR INVATAMANT PRESCOLAR SI PRIMAR Grad I GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 2544/27.03.2015
33. AXENTE MIHAELA PROFESOR PENTRU INVATAMANT PRIMAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA ,,PROF. MIHAI SIMBOTIN” SCOALA GIMNAZIALA ,,PROF. MIHAI SIMBOTIN” 3476/01.04.2013
34. BACALU A ADELA LIMBA SI LITERATURA FRANCEZA - LIMBA SI LITERATURA Grad I SCOALA GIMNAZIALA FITIONESTI SCOALA GIMNAZIALA FITIONESTI 5076/31.08.2016
35. BACIU C. IONELIA-DORINA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII ANGHEL SALIGNY FOCSANI, V ŞCOALA CU CLASELE I-VIII ANGHEL SALIGNY FOCSANI, V 3845/27.04.2012
36. BACIU SILVIA- MARINA PROFESOR ÎNV. PRIMAR Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII NR.7 FOCSANI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR.7 FOCSANII 4849/31.07.2012
37. BACIU SVETLANA FRANCEZĂ Grad I LICEUL PEDAGOGIC SPIRU HARET FOCSANI LICEUL PEDAGOGIC SPIRU HARET - 3845/27.04.2012
38. BADEA STELUȚA ANTONINA PSIHOLOGIE Grad I CSEI ELENA DOAMNA FOCȘANI CENTRUL JUDEŢEAN DE RESURSE ŞI ASISTENŢĂ EDUCAŢIONALĂ VRANCEA 3845/27.04.2012
39. BALABAN ELENA LUMINIŢA INGINER TEHNOLOGIA CONSTRUCŢIILOR DE MAŞINI Grad I COLEGIUL TEHNIC AUTO TRAIAN VUIA COLEGIUL TEHNIC AUTO TRAIAN VUIA 3845/27.04.2012
40. BĂLAN PETRUȚA-AMELIA LIMBA FRANCEZĂ Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ȘTEFAN CEL MARE” ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ȘTEFAN CEL MARE” FOCȘANI 5624/06.11.2015
41. BANEȘ ELENA DANIELA PEDAGOGIA ÎNVĂȚĂMÂNTULUI PRIMAR ȘI PREȘCOLAR Grad I GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.17 GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.17 5624/06.11.2015
42. BANICA GINA-TATIANA LIMBA SI LITERATURA ROMANA Grad I SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 FOCSANI SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 FOCSANI 5557/22.11.2013
43. BARBIERU BANEL MATEMATICA Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII NR.2 BORDEASCA VECHE INSPECTORATUL SCOLAR JUDETEAN VRANCEA 4849/31.07.2012
44. BĂRBOSU POMPILIA LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad II ŞCOALA DUILIU ZAMFIRESCU ŞCOALA DUILIU ZAMFIRESCU 3845/27.04.2012
45. BARCULESCU MARILENA ȘTIINȚE SOCIO-UMANE Grad I COLEGIUL TEHNIC V.D.COTEA COLEGIUL TEHNIC V.D.COTEA 3845/27.04.2012
46. BATOG EMILIA PROFESOR INVATAMANT PRIMAR Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 3 SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 FOCSANI 5557/22.11.2013
47. BATOG VERONICA PROFESOR INVATAMANT PRESCOLAR SI PRIMAR Grad I GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 3476/01.04.2013
48. BELDIMAN MIHAELA CHIMIE SI FIZICA Grad I SCOALA GIMNAZIALA VINATORI, VRANCEA SCOALA GIMNAZIALA VINATORI, VRANCEA 5624/06.11.2015
49. BENTZ TEODORA LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Doctorat COLEGIUL NAŢIONAL AL. I. CUZA COLEGIUL NAŢIONAL AL. I. CUZA 3845/27.04.2012
50. BERCARU IONUT ADRIAN ISTORIE Grad II SCOALA CU CLASELE I-VIII NR.1 POPESTI SCOALA CU CLASELE I-VIII POPESTI 4849/31.07.2012
51. BERES IRINA-NICOLETA LIMBA SI LITERATURA ROMANA-LIMBA SI LITERATURA FRA Grad II SCOALA CU CLASELE I-VIII PLOSCUTENI SCOALA CU CLASELE I-VIII PLOSCUTENI 4849/31.07.2012
52. BÎLCAN DUMITRA PROFESOR PENTRU INVATAMANTUL PRIMAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 FOCSANI SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 FOCSANI 3267/16.02.2017
53. BINDAR GABRIELA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA ANGHEL SALIGNY ŞCOALA ANGHEL SALIGNY 3845/27.04.2012
54. BÎRLĂ MARIA TEHNOLOGIA CONSTRUCȚIILOR DE MAȘINI Grad I COLEGIUL TEHNIC GHEORGHE BALŞ COLEGIUL TEHNIC GHEORGHE BALŞ 3845/27.04.2012
55. BÎRSAN MIOARA FIZICA-CHIMIE Grad II SCOALA CU CLASELE I-VIII NISTORESTI SCOALA CU CLASELE I-VIII NISTORESTI 4849/31.07.2012
56. BITCA MARICICA -DANUTA PROFESOR PENTRU INVATAMANTUL PRIMAR SI PRESCOLAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA SIMION MEHEDINTI, SOVEJA SCOALA GIMNAZIALA "SIMION MEHEDINTI", SOVEJA 5557/22.11.2013
57. BLAJ GHERGHINA EDUCATIE TEHNOLOGICA Grad I SCOALA CU CLASE I-VIII MOVILITA, FITIONESTI SCOALA CU CLASE I-VIII FITIONESTI 4849/31.07.2012
58. BOBOC MARCEL ISTORIE-GEOGRAFIE Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII TÎMBOESTI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII TÎMBOEŞTI 3845/27.04.2012
59. BOCSOK GABRIELA DORINA ECONOMIE Grad I GRUPUL ŞCOLAR AGRICOL GRUPUL ŞCOLAR AGRICOL 3845/27.04.2012
60. BOGATU CAMELIA AURICA PROFESOR PENTRU ÎNVĂŢĂMÂNT PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad II ŞCOALA GIMNAZIALĂ IOAN VODĂ CEL VITEAZ ŞCOALA GIMNAZIALĂ SLOBOZIA CIORĂŞTI 3267/16.02.2017
61. BOGDAN MARIANA PROFESOR LIMBA FRANCEZA Grad II SCOALA GIMNAZIALA PUFESTI SCOALA GIMNAZIALA PUFESTI 3267/16.02.2017
62. BORCAU GEORGETA PROF.INV.PRIMAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA,,DIMITRIE GUSTI ,NEREJU SCOALA GIMNAZIALA,,DIMITRIE GUSTI 5076/31.08.2016
63. BORDEA GINA BIOLOGIE Grad I LICEUL SIMION MEHEDINTI - VIDRA LICEUL SIMION MEHEDINTI - VIDRA 3267/16.02.2017
64. BORJA DORINA PROFESOR Grad II ȘCOALA GIMNAZIALĂ CÂMPURI ȘCOALA GIMNAZIALĂ CÂMPURI 3839/11.07.2014
65. BOSIE LILIANA CHIMIE-FIZICA Grad I ȘCOALA CU CLASELE I-VIII VALEA SARII ȘCOALA CU CLASELE I-VIII VALEA SARII 4849/31.07.2012
66. BOSIE VASILE FINANTE-CONTABILITATE Grad I GRUPUL SCOLAR SIMION MEHEDINȚI VIDRA GRUPUL SCOLAR SIMION MEHEDINȚI VIDRA 4849/31.07.2012
67. BOSOIU BIANCA LIMBA ENGLEZA Grad II LICEUL SIMION MEHEDINTI VIDRA LICEUL SIMION MEHEDINTI VIDRA 3839/11.07.2014
68. BOSTAN N. IORDACHE MATEMATICĂ-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII PAUNESTI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII PAUNESTI 3845/27.04.2012
69. BOTIS MIRELA PROFESOR INVATAMANT PRIMAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA ”NICOLAE IORGA” FOCSANI SCOALA GIMNAZIALA ”NICOLAE IORGA” FOCȘANI 3476/01.04.2013
70. BOUROS OANA-OTILIA EDUCATOARE Grad I GRADINITA CU PP NR.16 GRADINITA CU PP NR.16 3267/16.02.2017
71. BOZBICI SORIN DAN MECANICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC V.D. COTEA FOCȘANI COLEGIUL TEHNIC V.D. COTEA FOCȘANI 3845/27.04.2012
72. BRAICAU CARMEN-CAMELIA PROFESOR PENTRU INVATAMANTUL PRESCOLAR Grad I GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.13 FOCSANI VRANC GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.13 FOCSANI 5076/31.08.2016
73. BRATU ADRIANA LIMBA FRANCEZA Grad I SCOALA VALEA SARII+SCOALA VIDRA SCOALA VALEA SARII+SCOALA VIDRA 3267/16.02.2017
74. BREBULEŢ SILVIU DANIEL PSIHOLOGIE Grad II CENTRUL JUDEȚEAN DE RESURSE ŞI ASISTENŢĂ EDUCAŢION CENTRUL JUDEȚEAN DE RESURSE ŞI ASISTENŢĂ EDUCAŢIONALĂ VRANCEA 3845/27.04.2012
75. BUCHIDĂU CĂTĂLIN RELIGIE ORTODOXĂ Grad II LICEUL TEORETIC ”EMIL BOTTA” ADJUD LICEUL TEORETIC ”EMIL BOTTA” ADJUD 3476/01.04.2013
76. BUCUR ELENA MIOARA MATEMATICA Grad I LICEUL TEHNOLOGIC EREMIA GRIGORESCU LICEUL TEHNOLOGIC EREMIA GRIGORESCU 5076/31.08.2016
77. BUD FANICA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I GRĂDINIȚA CU P.P. NR.17 GRĂDINIȚA CU P.P. NR.17 3845/27.04.2012
78. BURDUCEA DANIELA PROFESOR Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII BORDESTI SCOALA CU CLASELE I-VIII BORDESTI 4849/31.07.2012
79. BURLAN SEBASTIAN IONUŢ PROFESOR Grad II ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 7 ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 7 5076/31.08.2016
80. BURLOIU LAURENTIU ROMÂNĂ-ENGLEZĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I - VIII BIRSESTI ŞCOALA CU CLASELE I - VIII BIRSESTI 3845/27.04.2012
81. BUSUIOC AIDA FLORINA LIMBA SI LITERATURA ROMĂNĂ Grad I LICEUL TEHNOLOGIC ALEXANDRU IOAN CUZA LICEUL TEHNOLOGIC ALEXANDRU IOAN CUZA 3267/16.02.2017
82. BUTNARU MARIANA PROFESOR INVATAMANT PRIMAR Grad I SCOALA CU CLASELE I-IV ARGEA COM.PLOSCUTENI SCOALA CU CLASELE I-IV ARGEA 5667/07.09.2012
83. BUZATELU ROMULUS TEOLOGIE ORTODOXĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL UNIREA COLEGIUL NAŢIONAL UNIREA 3845/27.04.2012
84. CĂLIN ADRIANA BIOLOGIE Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ DUILIU ZAMFIRESCU FOCSANI ŞCOALA GIMNAZIALĂ DUILIU ZAMFIRESCU FOCSANI 3267/16.02.2017
85. CALIN MARIANA PROFESOR INVATAMANT PRESCOLAR Grad I GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 FOCSANI GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 FOCSANI 4849/31.07.2012
86. CALOIAN FLORENTINA LIMBA SI LITERATURA ROMANA Grad II ŞCOALA GIMNAZIALĂ NĂNEŞTI CASA CORPULUI DIDACTIC FOCŞANI 5076/31.08.2016
87. CALOIANU NICUSOR PROFESOR EDUCATIE FIZICA SI SPORT Grad I SCOALA GIMNAZIALA NECULAI JECHIANU VRINCIOAIA SCOALA GIMNAZIALA NECULAI JECHIANU VRINCIOAIA 5624/06.11.2015
88. CARUCERU PAULA EDUCATOARE Grad I SCOALA GIMNAZIALA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL 5557/22.11.2013
89. CATANA MARIUS-IONUT PROFESOR Grad I SCOALA GIMNAZIALA "ION BASGAN" SCOALA GIMNAZIALA "ION BASGAN" 4751/07.10.2014
90. CERNEA GABRIELA MATEMATICA Grad I SCOALA GIMNAZIALA VIDRA SCOALA GIMNAZIALA VIDRA 5624/06.11.2015
91. CHELARIU SILVIA OFELIA LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL AL. I. CUZA INSPECTORATUL ŞCOLAR JUDEȚEAN 3845/27.04.2012
92. CHERCIU IOANA PEDAGOGIE Grad I CENTRUL ŞCOLAR PENTRU EDUCAŢIE INCLUZIVĂ ELENA DOA CENTRUL ŞCOLAR PENTRU EDUCAŢIE INCLUZIVĂ ELENA DOA 3845/27.04.2012
93. CHICHIUR ION EDUCATIE FIZICA Grad II SCOALA GIMNAZIALA DIMITRIE GUSTI NEREJU SCOALA GIMNAZIALA DIMITRIE GUSTI NEREJU 5624/06.11.2015
94. CHIPAILA MIRELA GEOGRAFIE Grad I SCOALA GIMNAZIALA NR.3 SCOALA GIMNAZIALA NR.3 3267/16.02.2017
95. CHIPĂILĂ ŞTEFAN GEOGRAFIE Grad I COLEGIUL TEHNIC GHEORGHE ASACHI FOCŞANI INSPECTORATUL ŞCOLAR JUDEȚEAN VRANCEA 3845/27.04.2012
96. CHIPER RAMONA DAIANA LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad II LICEUL TEORETICEMIL BOTTA LICEUL TEORETICEMIL BOTTA 3845/27.04.2012
97. CHIRIAC CEZAR SORIN MATEMATICĂ-FIZICĂ Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ NEREJU MIC ȘCOALA GIMNAZIALĂ NEREJU MIC 2544/27.03.2015
98. CHIRIAC FLORENTINA MIHAELA PROFESOR PENTRU INVATAMANTUL PRESCOLAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA DUILIU ZAMFIRESCU GRADINITA CU P.P. NR. 7 4751/07.10.2014
99. CHIRIAC MIHAELA ROMANA - FRANCEZA Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ BORDEŞTI SCOALA GIMNAZIALĂ BORDEŞTI 3476/01.04.2013
100. CHIRIAC RADITA PROFESOR Grad II C.S.E.I. MIHALCENI VRANCEA C,S.E.I. MIHALCENI 3839/11.07.2014
101. CHIRILA NOEMI LB. ROMANA Grad I SCOALA ION BASGAN SCOALA ION BASGAN 5667/07.09.2012
102. CHIRTOC V AMALIA DANIELA PROFESOR INVATAMANT PRIMAR SI PRESCOLAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA VINATORI PETRESTI VINATORI 5557/22.11.2013
103. CIOBOTARU ELENA RELIGIE ORTODOXA Grad I SCOALA GIMNAZIALA ,,ION BASGAN" SCOALA GIMNAZIALA,,ION BASGAN" FOCSANI 4751/07.10.2014
104. CIOCÎRLAN IULIA FLORENTINA PROF. INV. PRIMAR/ PROF. LB. ROMANA - LB. ENGLEZĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I - VIII BOGHESTI ŞCOALA CU CLASELE I - VIII BOGHESTI 4849/31.07.2012
105. CIOMAGA STELUTA FLORENTINA PEDAGOGIE Grad I CENTRUL JUDEŢEAN DE RESURSE ŞI ASISTENŢĂ EDUCAŢION CENTRUL JUDEŢEAN DE RESURSE ŞI ASISTENŢĂ EDUCAŢIONALĂ VRANCEA 3845/27.04.2012
106. CIORASCU CAMELIA PROFESOR INVATAMANT PRIMAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA OBREJITA SCOALA GIMNAZIALA OBREJITA 5076/31.08.2016
107. CÎRJAN ELENA GEOGRAFIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.1 JARISTEA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.1 JARISTEA 4849/31.07.2012
108. CIRLAN ELENA ADINA PROFESOR INVATAMANT PRIMAR SI PRESCOLAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA NR 3 SCOALA GIMNAZIALA NR 3 FOCSANI 5624/06.11.2015
109. CÎȚU ION FIZICĂ-CHIMIE Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 STRĂOANE ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 STRĂOANE 3839/11.07.2014
110. CIUBOTARU BOGDAN INFORMATICĂ-FIZICĂ Grad I COLEGIUL ECONOMIC MIHAIL KOGĂLNICEANU FOCŞANI COLEGIUL ECONOMIC MIHAIL KOGĂLNICEANU FOCŞANI 3845/27.04.2012
111. CIUCUR IOAN MATEMATICA Grad I SCOALA GIMNAZIALA ”MARESAL ALEXANDRU AVERESCU” SCOALA GIMNAZIALA ”MARESAL ALEXANDRU AVERESCU” 3476/01.04.2013
112. CIUTA DANIELA PROFESOR Grad I SCOALA GIMNAZIALA ,,ION DIACONU” TULNICI SCOALA GIMNAZIALA ,,ION DIACONU” TULNICI 3476/01.04.2013
113. COATU CONSTANŢA FRANCEZĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL AL. I. CUZA COLEGIUL NAŢIONAL AL. I. CUZA 3845/27.04.2012
114. COCIORBĂ MARIANA LUMINIȚA PROFESOR Grad I LICEUL TEORETIC „IOAN SLAVICI LICEUL TEORETIC „IOAN SLAVICI 5076/31.08.2016
115. COJOCARIU AURORA MATEMATICA Grad I COLEGIUL ECONOMIC "MIHAIL KOGALNICEANU" FOCSANI COLEGIUL ECONOMIC "MIHAIL KOGALNICEANU" FOCSANI 5624/06.11.2015
116. COJOCARIU TANTA PROFESOR PENTRU INVATAMANTUL PRESCOLAR Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII VIDRA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VIDRA 5667/07.09.2012
117. COLIN LILIANA INFORMATICA Grad I COLEGIUL NATIONAL UNIREA FOCSANI COLEGIUL NATIONAL UNIREA FOCSANI 3267/16.02.2017
118. COLLAVINI DOINA MUZICĂ SPECIALIZATĂ Grad I LICEUL DE ARTĂ GHEORGHE TATTARESCU FOCSANI ISJ VRANCEA 3845/27.04.2012
119. COMAN NICOLAIE INDUSTRIE ALIMENTARA Grad I COLEGIUL TEHNIC VALERIU D. COTEA FOCSANI VRANCEA COLEGIUL TEHNIC VALERIU D. COTEA FOCSANI 5667/07.09.2012
120. CONSTANTINESCU IOANA CAMELIA ENGLEZA / ITALIANA Grad I LICEUL DE ARTA GHEORGHE TATTARESCU CASA CORPULUI DIDACTIC "SIMION MEHEDINTI" VRANCEA 5557/22.11.2013
121. CONSTANTINESCU MIRELA PROFESOR INVATAMANT PRESCOLAR Grad II SCOALA GIMNAZIALA NANESTI SCOALA GIMNAZIALA NANESTI 5076/31.08.2016
122. CORNEA GRATIELA MATEMATICĂ Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NISTORESTI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NISTORESTI 3845/27.04.2012
123. COSTACHE EMILIA-NICOLETA PROFESOR Grad I LICEUL TEHNOLOGIC EREMIA GRIGORESCU LICEUL TEHNOLOGIC EREMIA GRIGORESCU 5076/31.08.2016
124. COSTACHE MARIA PROFESOR INVATAMANT PRIMAR Grad I SCOALA CU CLSASELE I-VIII SLOBOZIA BRADULUI SCOALA CU CLSASELE I-VIII SLOBOZIA BRADULUI 4849/31.07.2012
125. COSTACHE VOICA BIOLOGIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE. I-VIII SLOBOZIA BRADULUI, JUD. ŞCOALA CU CLASELE I-VIII SLOBOZIA BRADULUI, JUD. 3845/27.04.2012
126. COSTEA VIRGINIA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.1 ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.1 3845/27.04.2012
127. COTIGA ION PROFESOR INVATAMANT PRIMAR Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII VANATORI SCOALA CU CLASELE I-VIII VANATORI 4849/31.07.2012
128. COZMA MARIA RODICA CHIMIE-FIZICA Grad I SCOALA GIMNAZIALA RUGINESTI SCOALA GIMNAZIALA RUGINESTI 5557/22.11.2013
129. CRACIUN SERGIU EDUCATIE FIZICA SI SPORT Grad II SCOALA GIMNAZIALA ,,ANGELA GHEORGHIU ADJUD SCOALA GIMNAZIALA ,,ANGELA GHEORGHIU ADJUD 3839/11.07.2014
130. CRISTEA DORIN ISTORIE-FILOSOFIE Grad I COLEGIUL ECONOMIC M.KOGĂLNICEANU ISJ VRANCEA 3845/27.04.2012
131. CRISTIAN ECATERINA MARIA PROFESOR INVATAMANT PRESCOLAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA "STEFAN CEL MARE" FOCSANI GRADINITA CU P.N. NR.6 STRUCTURA A SCOLII GIMNAZIA 4751/07.10.2014
132. CRISTIAN TATIANA MATEMATICA-FIZICA Grad I SCOALA GIMNAZIALA ”PROFESOR GENERAL GHEORGHE GHEOR SCOALA GIMNAZIALA ”PROF GENERAL GH GHEORGHIU” 3476/01.04.2013
133. CROITORU ELENA FLORINA CHIMIE Grad I LICEUL TEORETIC EMIL   BOTTA ADJUD LICEUL TEORETIC EMIL BOTTA ADJUD 3845/27.04.2012
134. CRUCEAN FANEL GEOGRAFIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII VINTILEASCA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII VINTILEASCA 3845/27.04.2012
135. CUCU IULIA-ALINA LIMBA ENGLEZA Doctorat COLEGIUL NATIONAL "AL. I. CUZA" FOCSANI COLEGIUL NATIONAL "AL. I. CUZA" FOCSANI 5624/06.11.2015
136. CUCU M.MARIA ANCA PROFESOR I DE MATEMATICA Grad I SC ION BASGAN FOCSANI SC ION BASGAN FOCSANI 5667/07.09.2012
137. CUCU MIOARA PROFESOR Grad I LICEUL TEORETIC DUILIU ZAMFIRESCU LICEUL TEORETIC DUILIU ZAMFIRESCU 3267/16.02.2017
138. CUCU VALENTINA BIOLOGIE Grad I COLEGIUL TEHNIC ION MINCU FOCSANI COLEGIUL TEHNIC ION MINCU FOCSANI 5076/31.08.2016
139. DAMIAN N. NICOLAE GEOGRAFIE Grad I SCOALA GIMNAZIALA PUFEŞTI SCOALA GIMNAZIALA PUFEŞTI 3476/01.04.2013
140. DĂNĂILĂ VALENTINA EDUCATOARE Grad II GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.2, FOCȘANI GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.2, FOCȘANI 2544/27.03.2015
141. DANCIU CATALIN EDUCATIE FIZICA SI SPORT Grad I LIC.TEH ''G.G .LONGINESCU'' SI COL.TEH GH ASACHI COL.TEH GH ASACHI 4751/07.10.2014
142. DANIELESCU GABRIEL MIHAIL INGINER ELECTROMECANICĂ / INFORMATICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC EDMOND NICOLAU FOCȘANI COLEGIUL TEHNIC EDMOND NICOLAU FOCȘANI 3845/27.04.2012
143. DANILA NICOLAE ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I SCOALA GIMNAZIALA MILCOVUL SCOALA GIMNAZIALA MILCOVUL 5076/31.08.2016
144. DANILA NICOLETA LB. ENGLEZA Grad I SCOALA GIMNAZIALA NICOLAE IORGA SCOALA GIMNAZIALA NICOLAE IORGA 5624/06.11.2015
145. DARMANESCU ELEONORA BIOLOGIE Grad I LICEUL TEHNOLOGIC ALEXANDRU IOAN CUZA PANCIU ISJ VRANCEA 3845/27.04.2012
146. DĂRMĂNESCU N. SOFICA PROFESOR ÎNVAŢĂMÂNT PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ VÎNĂTORI ŞCOALA GIMNAZIALĂ VÎNATORI 5624/06.11.2015
147. DĂRMĂNESCU SONICA DREPT Grad I COLEGIUL ECONOMIC MIHAIL KOGĂLNICEANU FOCŞANI COLEGIUL ECONOMIC MIHAIL KOGĂLNICEANU FOCŞANI 3845/27.04.2012
148. DASCĂLU MARIANA ISTORIE-FILOSOFIE Grad I LICEUL DE ARTĂ GH. TATTARESCU FOCŞANI LICEUL DE ARTĂ GH. TATTARESCU FOCŞANI 3845/27.04.2012
149. DAVID FANICA PROFESOR Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII GAROAFA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII GAROAFA 3845/27.04.2012
150. DEVETAH DOINA ELENA BIOLOGIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII PITULUSA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII PITULUSA 3845/27.04.2012
151. DIMA ALINA LIMBA ROMANA - LIMBA FRANCEZA Grad II SCOALA GIMNAZIALA ION BASGAN SCOALA GIMNAZIALA ION BASGAN 5667/07.09.2012
152. DIMA GIGEA PEDAGOGIA INVATAMANTULUI PRIMAR SI PRESCOLAR Grad I GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT .NR.18 FOCȘANI GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT .NR.18 FOCȘANI 5667/07.09.2012
153. DIMA TIBERIU FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII ION BASGAN FOCȘANI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII ION BASGAN FOCȘANI 3845/27.04.2012
154. DOBRE LILIANA ROMÂNĂ - FRANCEZĂ Grad II ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 STRĂOANE ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 STRĂOANE 5557/22.11.2013
155. DOBRILĂ MARIA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NR. 4 FOCŞANI GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NR. 4 FOCŞANI 3845/27.04.2012
156. DOCHIA MARIA CHIMIE Grad I COLEGIUL NAŢIONAL UNIREA INSPECTORATUL ŞCOLAR JUDEȚEAN VRANCEA 3845/27.04.2012
157. DOCHIOIU GICUTA PROFESOR MATEMATICA Grad I SC. DUILIU ZAMFIRESCU FOCSANI SC. DUILIU ZAMFIRESCU FOCSANI 5667/07.09.2012
158. DOGARU I. GICU-VALENTIN FILOSOFIE-ISTORIE Doctorat LICEUL TEORETIC EMIL BOTTA ADJUD LICEUL TEORETIC EMIL BOTTA ADJUD 3845/27.04.2012
159. DOGARU MIHAELA PROFESOR INVATAMANT PRIMAR SI PRESCOLAR Grad II GRADINITA P.P. NR. 18 FOCSANI GRADINITA P.P. NR. 18 FOCSANI 4849/31.07.2012
160. DOLIA PETRIA PROF INV PRIMAR Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII D. ZAMFIRESCU FOCSANI SCOALA CU CLASELE I-VIII D. ZAMFIRESCU FOCSANI 4849/31.07.2012
161. DONDOI MARIANA PROFESOR EDUCATIE FIZICA Grad I LICEUL DE ARTE GHEORGHE TATTARESCU LICEUL DE ARTE GHEORGHE TATTARESCU 4849/31.07.2012
162. DORNEANU ANGELA MATEMATICA Grad I LICEUL TEORETIC ”EMIL BOTTA” LICEUL TEORETIC ”EMIL BOTTA” 3476/01.04.2013
163. DRACEA VIORICA JENI MATEMATICĂ Grad I LICEUL DE ARTĂ GHEORGHE TATTARESCU LICEUL DE ARTĂ GHEORGHE TATTARESCU 3845/27.04.2012
164. DRĂGAN MARIA FLORENŢA PROFESOR Grad II COLEGIUL TEHNIC GHEORGHE ASACHI COLEGIUL TEHNIC GHEORGHE ASACHI 3839/11.07.2014
165. DRAGHICI ION PROFESOR Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII CAMPURI SCOALA CU CLASELE I-VIII CAMPURI 4849/31.07.2012
166. DRAGHICI MARIAN ADRIAN EDUCATIE FIZICA Grad II COLEGIUL TEHNIC "GHE. BALS" ADJUD COLEGIUL TEHNIC "GHE. BALS" ADJUD 2544/27.03.2015
167. DRAGHICI VIOLETA MATEMATICA Grad II SCOALA GIMNAZIALA ,,SIMION MEHEDINTI SOVEJA SCOALA ,,SIMION MEHEDINTI SOVEJA 5076/31.08.2016
168. DRAGOMIR RODICA ALEXANDRINA MATEMATICĂ Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ STEFAN CEL MARE ŞCOALA GIMNAZIALĂ STEFAN CEL MARE 3845/27.04.2012
169. DRASTARU LUCICA PROFESOR PENTRU INVATAMANT PRESCOLAR Grad I GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 FOCȘANI GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 FOCȘANI 5667/07.09.2012
170. DRUSAN DANA IULIA FIZICĂ Grad I LICEUL TEHNOLOGIC ,,G.G. LONGINESCU,, LICEUL TEHNOLOGIC ,,G.G. LONGINESCU,, 5076/31.08.2016
171. DULGHERU FLORICA EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII MARESAL ALEXANDRU AVERES ŞCOALA CU CLASELE I-VIII MARESAL ALEXANDRU AVERES 3845/27.04.2012
172. DUMBRAVĂ LIDIA FIZICĂ Grad I LICEUL DE ARTĂ GHEORGHE TATTARESCU INSPECTORATUL ŞCOLAR JUDEŢEAN VRANCEA 3845/27.04.2012
173. DUMITRACHE MITRITA PEDAGOGIE MUZICALA Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII D. ZAMFIRESCU FOCSANI SCOALA CU CLASELE I-VIII D. ZAMFIRESCU FOCSANI 4849/31.07.2012
174. DUMITRESCU MIRELA ÎNV. PREȘCOLAR Grad I ȘC. GIMNAZIALĂ „EMIL ATANASIU” GAROAFA SCOALA GIMNAZIALA ,,EMIL ATANASIU" GAROAFA 5624/06.11.2015
175. DUMITRIU MIRELA FIZICĂ Grad I LICEUL TEORETIC DUILIU ZAMFIRESCU LICEUL TEORETIC DUILIU ZAMFIRESCU 3845/27.04.2012
176. DUMITRU CARMEN VIOLETA ALIMENTATIE PUBLICA SI TURISM/ALIMENTATIE PUBLICA Grad I COLEGIUL TEHNIC GHEORGHE ASACHI COLEGIUL TEHNIC GHEORGHE ASACHI FOCSANI 3267/16.02.2017
177. DUMITRU ELENA MIRELA PROFESOR DE LIMBA SI LITERATURA ROMANA Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII STEFAN CEL MARE SCOALA CU CLASELE I-VIII STEFAN CEL MARE 5667/07.09.2012
178. DUMITRU EMIL EDUCATIE FIZICA SI SPORT Grad I LICEUL TEORETIC ,,EMIL BOTTA" ADJUD LICEUL TEORETIC ,,EMIL BOTTA" ADJUD 5624/06.11.2015
179. DUMITRU VIOLETA MATEMATICA Grad I SCOALA GIMNAZIALA "MARESAL A.AVERESCU" SCOALA GIMNAZIALA MARESAL A.AVERESCU 2544/27.03.2015
180. ENACHE CLAUDIA PROFESOR INVATAMANT PRIMAR SI PRESCOLAR Grad I GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 7 FOCSANI C.C.D. SIMION MEHEDINTI VRANCEA 4849/31.07.2012
181. ENACHE IONELIA LIMBA SI LITERATURA ROMANA Grad II SCOALA GIMNAZIALA NR.1 MERA SCOALA GIMNAZIALA NR.1 MERA 5076/31.08.2016
182. ENACHE MIHAELA RELIGIE Grad II COLEGIUL TEHNIC EDMOND NICOLAU FOCȘANI COLEGIUL TEHNIC EDMOND NICOLAU FOCȘANI 3845/27.04.2012
183. ENACHE MIHAELA GEOGRAFIA TURISMULUI Grad II SCOALA CU CLASELE I-VIII PAUNESTI SCOALA CU CLASELE I-VIII PAUNESTI 4849/31.07.2012
184. ENOIU FLORENTINA PROFESOR INV. PRIMAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA ”ION BASGAN” SCOALA GIMNAZIALA ”ION BASGAN” 5557/22.11.2013
185. FANUTA BOGDANA MIHAELA PSIHOPEDAGOGIE SPECIALA Grad I C.S.E.I. ,,ELENA DOAMNA" FOCSANI C.S.E.I. ,,ELENA DOAMNA" FOCSANI 5624/06.11.2015
186. FÂSAN MIHAIL INGINER TCM SI INFORMATICA - TEHNOLOGII ASISTATE D Grad I COLEGIUL TEHNIC EDMOND NICOLAU FOCSANI COLEGIUL TEHNIC EDMOND NICOLAU FOCSANI 4849/31.07.2012
187. FERARU ANCA - MAGDALENA RUSA - ROMANA Grad II COLEGIUL TEHNIC GHEORGHE BALS ADJUD COLEGIUL TEHNIC GHEORGHE BALS ADJUD 4849/31.07.2012
188. FISTOC CAMELIA MIHAELA COMERT Grad I COLEGIUL ECONOMIC ,,M. KOGALNICEANU" FOCSANI COLEGIUL ECONOMIC ,,M. KOGALNICEANU" FOCSANI 5624/06.11.2015
189. FLOREA NECULAI BIOLOGIE Grad I LICEUL TEORETIC DUILIU ZAMFIRESCU LICEUL TEORETIC DUILIU ZAMFIRESCU 3845/27.04.2012
190. FOARFECA LILIANA PROFESOR Grad II SCOALA GIMNAZIALA ,,AL. VLAHUTA FOCSANI SCOALA GIMNAZIALA ,,AL. VLAHUTA FOCSANI 5076/31.08.2016
191. FOGOROȘ LIVIU PROFESOR Grad I ȘCOALA CU CLASELE I-VIII D. ZAMFIRESCU DUMBRAVEN ȘCOALA CU CLASELE I-VIII D. ZAMFIRESCU DUMBRAVEN 4849/31.07.2012
192. FOTACHE NADIA LAURA PROFESOR PENTRU INVATAMANTUL PRESCOLAR Grad I GRADINITA CU P.P. NR. 2 FOCSANI GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 2 FOCSANI 4751/07.10.2014
193. FOTIN ALEXANDRINA PROFESOR PENTRU INVATAMANTUL PRIMAR Grad I LICEUL PEDAGOGICSPIRU HARET LICEUL PEDAGOGICSPIRU HARET 5076/31.08.2016
194. FRANCIUC RODICA ŞTEFANA INGINER MECANIC Grad I COLEGIUL TEHNIC EDMOND NICOLAU COLEGIUL TEHNIC EDMOND NICOLAU 3845/27.04.2012
195. FRANGOLEA MIHAELA CHIMIE-FIZICA Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII PAUNESTI SCOALA CU CLASELE I-VIII PAUNESTI 5667/07.09.2012
196. GAINA RAMONA PSIHOLOGIE Grad II CJRAE CJRAE 4751/07.10.2014
197. GALAN ALINA ELENA LIMBA SI LITERATURA ROMANA Grad I LICEUL TEORETIC "DUILIU ZAMFIRESCU" LICEUL TEORETIC "DUILIU ZAMFIRESCU" 2544/27.03.2015
198. GALATANU LACRAMIOARA-IONICA EDUCATORI Grad I LICEUL TEHNOLOGIC G. G. LONGINESCU GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 15 FOCSANI 3267/16.02.2017
199. GĂLOIU DUREL ISTORIE Grad I GRUP ŞCOLAR GRIGORE GHEBA,DUMITRESTI,JUD.VRANCEA GRUP ŞCOLARGRIGORE GHEBA 3845/27.04.2012
200. GĂUCAN MARILENA LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad II COLEGIUL ECONOMIC MIHAIL KOGĂLNICEANU FOCŞANI COLEGIUL ECONOMIC MIHAIL KOGĂLNICEANU FOCŞANI 3845/27.04.2012
201. GAVRILA DANIELA PROFESOR INVATAMANT PRIMAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA DUILIU ZAMFIRESCU SCOALA GIMNAZIALA "DUILIU ZAMFIRESCU" 5557/22.11.2013
202. GAVRILESCU ANA EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad I ŞCOALA CU CLASELE. I-VIII TIMBOESTI ISJ VRANCEA 3845/27.04.2012
203. GAVRILOAIE MARIANA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I GRĂDINIȚA NR. 15 GRĂDINIȚA NR. 15 3845/27.04.2012
204. GEORGESCU-APOSTU STANA ROMÂNĂ-FRANCEZĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII VINTILEASCA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII VINTILEASCA 3845/27.04.2012
205. GHEORGHE MINODORA PROFESOR PENTRU INVATAMANT PRESCOLAR Grad I GRADINITA CU P.P. NR.2 FOCSANI GRADINITA CU P.P. NR.2 FOCSANI 5076/31.08.2016
206. GHEORGHIOIU DORINA PROFESOR INVATAMANT PRIMAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA PRINCIPELE RADU SCOALA GIMNAZIALA PRINCIPELE RADU 5557/22.11.2013
207. GHEORGHITA CRISTINA VALENTINA LIMBA SI LITERATURA ROMANA Grad II COLEGIUL ECONOMIC ”M. KOGALNICEANU” COLEGIUL ECONOMIC ”M. KOGALNICEANU” 3476/01.04.2013
208. GHEORGHIU VIRGIL MATEMATICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIIIANGELA GHEORGHIU ŞCOALA CU CLASELE I-VIII ANGELA GHEORGHIU 3845/27.04.2012
209. GHERASIM DANIEL GHEORGHE INFORMATICĂ Grad I GRUP ŞCOLAR SIMION MEHEDINTI CASA CORPULUI DIDACTIC MEHEDINŢI 3845/27.04.2012
210. GHERGHINOIU LORETA ISTORIE Grad II SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 MOVILITA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 MOVILITA 4849/31.07.2012
211. GHERMAN GABRIELA MATEMATICA Grad I COLEGIUL TEHNIC ,,GHEORGHE ASACHI" FOCSANI COLEGIUL TEHNIC ,,GHEORGHE ASACHI" FOCSANI 5624/06.11.2015
212. GHINESCU GHEORGHE RELIGIE Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NEREJU MIC ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NEREJU MIC 3845/27.04.2012
213. GHIUTA MARCELA ROMÂNĂ-FRANCEZĂ Grad II ŞCOALA D.ZAMFIRESCU,GRUP ŞCOLAR G.G.LONGINESCU ŞCOALA DUILIU ZAMFIRESCU-FOCSANI 3845/27.04.2012
214. GIRNEATA GH. SANDA PROFESOR INVATAMANT PRESCOLAR Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII NEREJU MIC SCOALA CU CLASELE I-VIII NEREJU MIC 4849/31.07.2012
215. GISCULESCU-ANGHELIU VIOLETA PROF. PT. INV. PRIMAR-PRESCOLAR Grad I GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 3476/01.04.2013
216. GIURCĂ CORINA LĂCRĂMIOARA CHIMIE / INFORMATICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC EDMOND NICOLAU FOCȘANI COLEGIUL TEHNIC EDMOND NICOLAU FOCȘANI 3845/27.04.2012
217. GOLEANU IONEL NICOLAE PROFESOR Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ MAICANESTI ŞCOALA GIMNAZIALĂ MAICANESTI 3845/27.04.2012
218. GRĂDINARU IONEL-VIOREL ISTORIE Grad I ȘC GIMNAZIALĂ NR.7/ȘC GIMNAZIALĂ ION BASGAN ȘC GIMNAZIALĂ NR.7/ȘC.GIMNAZIALĂ ION BASGAN 5076/31.08.2016
219. GRĂJDAN CAMELIA CĂTĂLINA LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ Grad II ȘCOALA GIMNAZIALĂ DUILIU ZAMFIRESCU ȘCOALA GIMNAZIALĂ DUILIU ZAMFIRESCU 2544/27.03.2015
220. GRAUR IONELIA LIMBA SI LITERATURA ROMANA Grad I SCOALA GIMNAZIALA VICTOR SLAVESCU SCOALA GIMNAZIALA VICTOR SLAVESCU 3267/16.02.2017
221. GRAUR ROBERT DECEBAL PROFESOR Grad I LICEUL TEORETIC DUILIU ZAMFIRESCU ODOBESTI INSPECTORATUL SCOLAR JUDETEAN VRANCEA 3839/11.07.2014
222. GRIGORAŞ   DAN   GABRIEL EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII ION BASGANFOCŞANI INSPECTORATUL ŞCOLAR JUDEȚEAN VRANCEA 3845/27.04.2012
223. GRIGORICA VIOLETA-MARIANA LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII, NR. 1, BILIESTI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII, NR. 1, BILIESTI 3845/27.04.2012
224. GROSULESCU MIHAI ADRIAN PROF. INV. PRIMAR Grad II SCOALA CU CLASELE I-VIII SERBANESTI SCOALA CU CLASELE I-VIII SERBANESTI 4849/31.07.2012
225. GRUBER MARIANA LIMBA ENGLEZA Grad I LICEUL TEORETIC ”EMIL BOTTA” ADJUD LICEUL TEORETIC ”EMIL BOTTA” ADJUD 3476/01.04.2013
226. GURGU MARILENA ENGLEZĂ Grad I COLEGIUL ECONOMIC MIHAIL KOGALNICEANU   FOCŞANI INSPECTORATUL ŞCOLAR JUDEȚEAN VRANCEA 3845/27.04.2012
227. HAGIU MARIANA PEDAGOGIA ÎNVĂŢĂMÂNTULUI PRIMAR Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ PITULUŞA ŞCOALA GIMNAZIALĂ PITULUŞA 3839/11.07.2014
228. HERŢIG GINA ÎNVĂŢĂTORI-EDUCATOARE Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ ”PROF. MIHAI SÂMBOTIN” ŞCOALA GIMNAZIALĂ ”PROF. MIHAI SÂMBOTIN” 3476/01.04.2013
229. HOLBEA ADRIANA PROTECTIA MEDIULUI Grad I COLEGIUL TEHNIC "ION MINCU" FOCSANI COLEGIUL TEHNIC "ION MINCU" FOCSANI 5624/06.11.2015
230. HOLBEA OANA CORINA LIMBA SI LITERATURA ROMANA Grad I SC GIMNAZIALA VIZANTEA RAZASEASCA SC GIMNAZIALA VIZANTEA RAZASESCA 5557/22.11.2013
231. HOREANGA MIHAELA TEHNOLOGIA TRICOTURILOR ȘI CONFECȚIILOR Grad I COLEGIUL TEHNIC GHEORGHE ASACHI COLEGIUL TEHNIC GHEORGHE ASACHI 3845/27.04.2012
232. HOZIT VASILE CHIMIE-FIZICĂ Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ HOMOCEA ŞCOALA GIMNAZIALĂ HOMOCEA 3845/27.04.2012
233. HRISCU N. DANIELA ANISOARA PROFESOR PENTRU INVATAMANTUL PRIMAR Grad II SCOALA GIMNAZIALA ”IOAN VODA CEL VITEAZ” SCOALA GIMNAZIALA ”IOAN VODA CEL VITEAZ” 3476/01.04.2013
234. HUPCEA OANA-CLAUDIA LB. FRANCEZA-ENGLEZA Grad I SCOALA GIMNAZIALA PITULUSA-BROSTENI SCOALA GIMNAZIALA PITULUSA-BROSTENI 5557/22.11.2013
235. IACOB DANIELA PROFESOR Grad I LICEUL TEHNOLOGIC EREMIA GRIGORESCU LICEUL TEHNOLOGIC EREMIA GRIGORESCU 5076/31.08.2016
236. IACOB MAURA CHIMIE-FIZICA Grad I SCOALA GIMNAZIALA HOMOCEA SCOALA GIMNAZIALA HOMOCEA 3476/01.04.2013
237. IANCU C. COSTINA FRANCEZĂ Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ ALEXANDRU VLAHUŢĂ GUGEŞTI ŞCOALA GIMNAZIALĂ ALEXANDRU VLAHUŢĂ GUGEŞTI 3845/27.04.2012
238. IANCU ELENA GINA PROFESOR LB. SI LIT. ROMANA Grad II SCOALA PROFESOR MIHAI SIMBOTIN SCOALA PROFESOR MIHAI SIMBOTIN 5667/07.09.2012
239. ILIE SANDICA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad II ŞCOALA CU CLASELE. I-VIII BORDEASCA VECHE NR.2 ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BORDEASCA VECHE NR.2 3845/27.04.2012
240. ILIESCU LUMINIȚA ISTORIE Grad I LICEUL TEHNOLOGIC ALEXANDRU IOAN CUZA PANCIU LICEUL TEHNOLOGIC ALEXANDRU IOAN CUZA PANCIU 3267/16.02.2017
241. ILIESCU MIHAELA PROFESOR PENTRU ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ ,,PROF. MIHAI SÎMBOTIN" CÎRLIGE ŞCOALA GIMNAZIALĂ ,,PROF. MIHAI SÎMBOTIN" CÎRLIGEL 2544/27.03.2015
242. IOAN MIHAELA PAULA ISTORIE GEOGRAFIE Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII M.SIMBOTIN CIRLIGELE SCOALA CU CLASELE I-VIII M.SIMBOTIN CIRLIGELE 4849/31.07.2012
243. ION CARMEN LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad I LICEUL PEDAGOGIC SPIRU HARET LICEUL PEDAGOGIC SPIRU HARET 3845/27.04.2012
244. IONASC NELA DANIELA MATEMATICA-INFORMATICA Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 2 SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 2 ADJUD 4849/31.07.2012
245. IONAŞCU ION FIZICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC V.D.COTEA FOCŞANI INSPECTORATUL ŞCOLAR JUDEŢEAN VRANCEA 3845/27.04.2012
246. IONESCU CONSTANTIN PROFESOR INVATAMANT PRIMAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA EMIL ATANASIU GAROAFA SCOALA GIMNAZIALA EMIL ATANASIU GAROAFA 4751/07.10.2014
247. IONITA ANDREEA-MARIANA MATEMATICA-INFORMATICA Grad II LICEUL TEHNOLOGIC ODOBESTI COLEGIUL NATIONAL "AL.I.CUZA" FOCSANI 5557/22.11.2013
248. IRIMESCU LUMINITA INGINER TEXTILE / ALIMENTATIE PUBLICĂ ŞI TURISM Grad I LICEUL TEHNOLOGIC PANCIU LICEUL TEHNOLOGIC PANCIU 3845/27.04.2012
249. ISAC VASILICA MANAGEMENT EDUCAŢIONAL / PEDAGOGIE Grad II GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT, NR.2, FOCSANI GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT, NR.2, FOCSANI 3845/27.04.2012
250. ISTRATE CRISTINA-MONICA MATEMATICĂ Grad I LICEUL TEORETIC IOAN SLAVICI LICEUL TEORETIC IOAN SLAVICI PANCIU 3267/16.02.2017
251. IVAN ALEXANDRINA MATEMATICA Grad I SCOALA GIMNAZIALA ”ION BASGAN” SCOALA GIMNAZIALA ”ION BASGAN” 3476/01.04.2013
252. IVAN CRISTEA MATEMATICA Grad I LICEUL ,,SIMION MEHEDINTI" LICEUL ,,SIMION MEHEDINTI" 2544/27.03.2015
253. IVAN DIANA ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I SCOALA GIMNAZIALA GAGESTI SCOALA GIMNAZIALA GAGESTI 5624/06.11.2015
254. JALBA-BANDRABUR VALERIU GEOGRAFIE Grad I LICEUL TEHNOLOGIC ALEXANDRU IOAN CUZA -PANCIU LICEUL TEHNOLOGIC ALEXANDRU IOAN CUZA 3845/27.04.2012
255. KVIATCOSCHI ELENA PROF. INV. PRESCOLAR Grad II LICEUL TEHNOLOGIC G.G. LONGINESCU LICEUL TEHNOLOGIC G.G. LONGINESCU 3267/16.02.2017
256. LALU GABRIEL PROFESOR Grad II SCOALA GIMNAZIALA JITIA SCOALA GIMNAZIALA JITIA 3839/11.07.2014
257. LAVRIC IONEL INGINER MECANIC Grad I COLEGIUL TEHNIC AUTO TRAIAN VUIA COLEGIUL TEHNIC AUTO TRAIAN VUIA 4849/31.07.2012
258. LEFTER AURORA PSIHOLOGIE Grad I C.S.E.I. ELENA DOAMNA C.S.E.I. ELENA DOAMNA 3845/27.04.2012
259. LEFTER NICOLETA NADIA PROFESOR PENTRU INVATAMANTUL PRIMAR Grad I SCOALA DUILIU ZAMFIRESCU SCOALA DUILIU ZAMFIRESCU, FOCSANI, VRANCEA 4751/07.10.2014
260. LEMNARU VIOLETA-MIHAELA PROF. INV. PRIMAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA ,,IOAN CIMPINEANU SCOALA GIMNAZIALA ,,IOAN CIMPINEANU" 5557/22.11.2013
261. LERA VALERICA ISTORIE Grad I SCOALA GIMN. DR. COSTICA BALAN POIANA CRISTEI SCOALA GIMN.DR.COSTICA BALAN 3267/16.02.2017
262. LICIU DANIELA PROFESOR Grad I SCOALA GIMNAZIALA JARISTEA SCOALA GIMNAZIALA JARISTEA 3267/16.02.2017
263. LIPAN FĂNEL MATEMATICĂ Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ALEXANDRU VLAHUȚĂ" FOCȘANI ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ALEXANDRU VLAHUȚĂ" FOCȘANI 5624/06.11.2015
264. LIPAN VASILICA MATEMATICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 COTEȘTI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 COTEȘTI 3845/27.04.2012
265. LOVIN CODRUȚ HORIA BIOLOGIE Grad I COLEGIUL TEHNIC EDMOND NICOLAU COLEGIUL TEHNIC EDMOND NICOLAU 3845/27.04.2012
266. LUNGU MARIANA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR / FINANŢE BĂNCI Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII RUGINESTI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII RUGINESTI 3845/27.04.2012
267. LUPU MARIA LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ Grad I COLEGIUL ECONOMIC „MIHAIL KOGĂLNICEANU COLEGIUL NAȚIONAL„UNIREA FOCȘANI 5076/31.08.2016
268. LUPU VASILE MATEMATICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC ION MINCU FOCSANI COLEGIUL TEHNIC ION MINCU FOCSANI 3845/27.04.2012
269. MACIUCA ALIN-MARIAN PROFESOR INVATAMANT PRIMAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA SPULBER SCOALA GIMNAZIALA SPULBER 5076/31.08.2016
270. MĂCIUCĂ CULAI PROFESOR ÎNVĂŢĂMÂNT PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ SPULBER ŞCOALA GIMNAZIALĂ SPULBER 3476/01.04.2013
271. MACIUCA LUCIAN LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ SPULBER ŞCOALA GIMNAZIALĂ SPULBER 3845/27.04.2012
272. MACIUCA MARIUS SILVIU MATEMATICA-INFORMATICA Grad I LICEUL PEDAGOGIC ”SPIRU HARET” FOCSANI LICEUL PEDAGOGIC ”SPIRU HARET” FOCSANI 5667/07.09.2012
273. MAFTEI NINA PSI Grad I CENTRUL SCOLAR PENTRU EDUCATIE INCLUZIVA MIHALCENI CENTRUL SCOLAR PENTRU EDUCATIE INCLUZIVA MIHALCENI 4849/31.07.2012
274. MAIEREANU ALINA GIGLIOLA CHIMIE Grad I COLEGIUL NAŢIONAL AL.I.CUZA FOCSANI COLEGIUL NAŢIONAL AL.I.CUZA FOCSANI 3845/27.04.2012
275. MANOLACHE MIRELA STELUŢA PROFESOR FIZICĂ -CHIMIE Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII RASTOACA SCOALA CU CLASELE I-VIII RASTOACA 4849/31.07.2012
276. MANOLACHE PETRONELA CHIMIE-FIZICĂ Grad I C.S.E.I. ELENA DOAMNA C.S.E.I. ELENA DOAMNA 3845/27.04.2012
277. MANOLE I IOANA EDUCATOARE Grad I GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.15 FOCSANI GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.15 FOCSANI 4849/31.07.2012
278. MANOVICI ANDREI-IGOR FILOSOFIE Grad I LICEUL TEORETIC IOAN SLAVICI LICEUL TEORTIC IOAN SLAVICI-PANCIU 3845/27.04.2012
279. MĂRĂȘTEANU FĂNICĂ PROFESOR EDUCAȚIE FIZICĂ ȘI SPORT Grad II ȘCOALA GIMNAZIALĂ VIZANTEA RĂZĂȘEASCĂ ȘCOALA GIMNAZIALĂ VIZANTEA RĂZĂȘEASCĂ 3839/11.07.2014
280. MARCHITAN GABRIELA DANIELA PROFESOR Grad I COLEGIUL TEHNIC ,,EDMOND NICOLAU,, COLEGIUL TEHNIC ,,EDMOND NICOLAU,, 5076/31.08.2016
281. MARCU DORINA-MIRELA LIMBA ROMÂNĂ Grad II ȘCOALA GIMNAZIALĂ ȘINDRILARI NR. 1 ȘCOALA GIMNAZIALĂ ȘINDRILARI NR. 1 4751/07.10.2014
282. MARCU ILEANA CHIMIE-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII TANASOAIA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII TANASOAIA 3845/27.04.2012
283. MARCU IULIANA MIHAELA TEOLOGIE-ASISTENTA SOCIALA Grad II SC. GIMNAZIALA ,,PROF. MIHAI SIMBOTIN CIRLIGELE SC. GIMNAZIALA ,,PROF. MIHAI SIMBOTIN CIRLIGELE 5557/22.11.2013
284. MARCU LIVIA SILVIA LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad I LICEUL PEDAGOGIC SPIRU HARET LICEUL PEDAGOGICSPIRU HARET 3845/27.04.2012
285. MARCU MIHAELA CHIMIE - PROTECȚIA MEDIULUI Grad I COLEGIUL TEHNIC "ION MINCU" FOCȘANI COLEGIUL TEHNIC "ION MINCU" FOCȘANI 5624/06.11.2015
286. MARGARIT MARIANA LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad II ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 POPESTI ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 POPESTI 3845/27.04.2012
287. MARIN DORIAN FIZICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC ION MINCU COLEGIUL TEHNIC ION MINCU 3845/27.04.2012
288. MARIN GABRIEL CHIMIE- FIZICA Grad I SCOALA ”DUILIU ZAMFIRESCU” DUMBRAVENI SCOALA ”DUILIU ZAMFIRESCU” DUMBRAVENI 5667/07.09.2012
289. MARIN GABRIELA ADMINISTRATIE PUBLICA Grad I GRUPUL SCOLAR AGRICOL ODOBESTI GRUPUL SCOLAR AGRICOL ODOBESTI 4849/31.07.2012
290. MARIN GABRIELA NARCIZA LIMBA FRANCEZA Grad II LICEUL TEHNOLOGIC ODOBESTI LICEUL TEHNOLOGIC ODOBESTI 5624/06.11.2015
291. MĂRTINESCU VIOLETA ANCA FRANCEZĂ-ROMÂNĂ Grad II ŞCOALA CU CLASELE.I-VIII ALEXANDRU.VLAHUȚĂ GUGEȘTI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII ALEXANDRU VLAHUȚĂ GUGEȘTI 3845/27.04.2012
292. MATEI ANCUȚA PROFESOR INVĂȚĂMANT PRIMAR Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ RUGINEȘTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ RUGINEȘTI 5076/31.08.2016
293. MATEI VICTORIȚA MATEMATICĂ, CHIMIE, FIZICĂ Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ RUGINEȘTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ RUGINEȘTI 3267/16.02.2017
294. MEREUŢĂ NICUŢA LIMBA FRANCEZĂ/LIMBA ROMÂNĂ Grad II ŞCOALA CU CLS. I-VIII NR.1 COTEŞTI ŞCOALA CU CLS. I-VIII NR.1 COTEŞTI 5667/07.09.2012
295. MIHĂEȘ LUCICA FELICIA PROFESOR Grad II ȘC. GIMN. "BARBU ȘT. DELAVRANCEA" NĂRUJA ȘC. GIMN. "BARBU ST. DELAVRANCEA" NĂRUJA 5624/06.11.2015
296. MIHAES VIOLETA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII ŞCOALA CU CLASELE I-VIII PLOSCUTENI 3845/27.04.2012
297. MIHAI LILIANA- JENY PSIHOLOGIE Grad II C.J.R.A.E. VRANCEA C.J.R.A.E. VRANCEA 4849/31.07.2012
298. MIHAI PETRUT EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad I CLUBUL SPORTIV ŞCOLAR FOCSANI LICEUL CU PROGRAM SPORTIV FOCSANI 3845/27.04.2012
299. MIHAI SAVIN FINANTE CONTABILITATE Doctorat COLEGIUL TEHNIC GHEORGHE BALS COLEGIUL TEHNIC GHEORGHE BALS 5076/31.08.2016
300. MIHĂILĂ EUGEN ISTORIE Grad I LICEUL TEHNOLOGIC SIMION MEHEDINȚI LICEUL TEHNOLOGIC SIMION MEHEDINȚI 3845/27.04.2012
301. MIHALCEA DANIELA PROFESOR INVATAMANT PRIMAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA ECATERINA TEODOROIU MARASESTI SCOALA GIMNAZIALA ECATERINA TEODOROIU MARASESTI 5076/31.08.2016
302. MIHU CONSTANTA PROFESOR GEOGRAFIE Grad I SCOALA GIMNAZIALA NR.1 BILIESTI/VRANCEA SCOALA GIMNAZIALA NR.1 BILIESTI/VRANCEA 2544/27.03.2015
303. MILEA ALINA VALENTINA PROFESOR LB.SI LIT.ROMANA Grad II SCOALA GIMNAZIALA ,,MIHAIL ARMENCEA ADJUD, VN SCOALA GIMNAZIALA ,,MIHAIL ARMENCEA ADJUD, VN 5076/31.08.2016
304. MILITARU ANDREEA MONICA LIMBA ENGLEZA Grad II SCOALAGIMNAZIALA NR.1 JARISTEA LICEUL PEDAGOGIC ,,SPIRU HARET" FOCSANI 5624/06.11.2015
305. MINCA VICA EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ*STEFAN CEL MARE* ŞCOALA GIMNAZIALĂ*STEFAN CEL MARE* 3845/27.04.2012
306. MIRON PAULA LIMBA SI LITERATURA ROMANA Grad I SCOALA GIMNAZIALA URECHESTI SCOALA GIMNAZIALA URECHESTI 3476/01.04.2013
307. MITROFAN VALENTIN - MARIAN INFORMATICĂ Grad II COLEGIUL TEHNIC ”GHEORGHE BALŞ” ADJUD COLEGIUL TEHNIC ”GHEORGHE BALŞ” ADJUD 3476/01.04.2013
308. MOCANCA TAMARA DANIELA LIMBA ROMÂNĂ - LIMBA FRANCEZĂ Doctorat ȘCOALA GIMNAZIALĂ MILCOVUL ȘCOALA GIMNAZIALĂ MILCOVUL 5624/06.11.2015
309. MOCANITA CRISTINA PROFESOR Grad I LICEUL TEHNOLOGIC ODOBESTI LICEUL TEHNOLOGIC ODOBESTI 3476/01.04.2013
310. MOCANU CATALIN ISTORIE-FILOSOFIE Grad I COLEGIUL TEHNIC GHEORGHE BALS ADJUD COLEGIUL TEHNIC GHEORGHE BALS ADJUD 2544/27.03.2015
311. MOCANU COSTICA PROFESOR INVATAMANT PRIMAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA ANDREIASU DE JOS SCOALA GIMNAZIALA ANDREIASU DE JOS 3476/01.04.2013
312. MOCANU DIDINA TEHN. CHIMICA A PRODUSELOR TEXTILE ŞI PIELII Grad I PALATUL COPIILOR FOCSANI PALATUL COPIILOR FOCSANI 3845/27.04.2012
313. MOCANU EPAMINONDA MECANICA Grad I COLEGIUL TEHNIC AUTO ”TRAIAN VUIA” FOCȘANI COLEGIUL TEHNIC AUTO ”TRAIAN VUIA” FOCȘANI 5667/07.09.2012
314. MOCANU ILEANA ÎNVĂȚĂTORI Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ „EMIL ATANASIU GAROAFA-VRANCEA ȘCOALA GIMNAZIALĂ „EMIL ATANASIU GAROAFA-VRANCEA 3267/16.02.2017
315. MOHONEA MARIUS MATEMATICA Grad I COLEGIUL NAȚIONAL ”UNIREA” FOCSANI COLEGIUL NAȚIONAL ”UNIREA” FOCSANI 3476/01.04.2013
316. MOHONEA OANA-RALUCA MATEMATICA Grad I C.S.E.I. ”ELENA DOAMNA” FOCSANI C.S.E.I. ”ELENA DOAMNA” FOCSANI 3476/01.04.2013
317. MORARU CLARA PROFESOR PENTRU INVATAMANT PRESCOLAR Grad I GRADINITA CU P.P. NR. 17 GRADINITA CU P.P. NR. 17 5557/22.11.2013
318. MORARU PETRICĂ FIZICĂ Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII D. ZAMFIRESCU FOCSANI SCOALA CU CLASELE I-VIII D. ZAMFIRESCU FOCSANI 4849/31.07.2012
319. MORARU PETRONIA GABRIELA FIZICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC „GHEORGHE ASACHI” FOCŞANI COLEGIUL TEHNIC ”GHEORGHE ASACHI” FOCŞANI 5667/07.09.2012
320. MORARU RODICA HORTICULTURĂ Grad I GRUPUL ȘCOLAR AGRICOL ODOBȘTI GRUPUL SCOLAR AGRICOL ODOBESTI 4849/31.07.2012
321. MORUNGLAV IONELIA-AFRODITA GEOGRAFIE Grad II LICEUL SIMION MEHEDINTI, VIDRA LICEUL SIMION MEHEDINTI, VIDRA 3839/11.07.2014
322. MUNTEANU DANIEL PROFESOR Grad I LICEUL TEORETIC EMIL BOTTA LICEUL TEORETIC EMIL BOTTA 5557/22.11.2013
323. MURGEANU ANA ALINA LIMBA ROMANA/ LIMBA FRANCEZA Grad II SCOALA GIMNAZIALA ,, EMIL ATANASIU ", GAROAFA SCOALA GIMNAZIALA ,, EMIL ATANASIU ", GAROAFA 5624/06.11.2015
324. MURGEANU STANA EDUCATOARE Grad I SCOALA NORMALA VULTURU/GRADINITA BOTIRLAU GRĂDINIȚA BOȚÂRLĂU 5667/07.09.2012
325. MUSAT ELENYS MIHAELA FACULTATEA DE LITERE, LB SI LIT ENGLEZA-FRANCEZA Grad II SCOALA GIMNAZIALA RUGINESTI SCOALA GIMNAZIALA RUGINESTI 3267/16.02.2017
326. MUSAT LICA TEOLOGIE ORTODOXA DIDACTICA - LIMBA SI LITERATURA Grad II SCOALA GIMNAZIALA HOMOCEA SCOALA GIMNAZIALA HOMOCEA 5557/22.11.2013
327. MUSTAŢĂ NICOLETA PROFESOR Grad II COLEGIUL TEHNIC GHEORGHE BALŞ COLEGIUL TEHNIC GHEORGHE BALŞ 5076/31.08.2016
328. NĂSTAC ELENA PROF. ÎNV. PREȘCOLAR Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ„MIHAIL ARMENCEA” ADJUD ȘCOALA GIMNAZIALĂ„MIHAIL ARMENCEA” ADJUD 5624/06.11.2015
329. NEACȘU CORNELIA-MIRELA INFORMATICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC ION MINCU FOCȘANI COLEGIUL TEHNIC ION MINCU FOCȘANI 5076/31.08.2016
330. NEAGOE MIHAI MATEMATICA Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII NR.3 FOCSANI SCOLA CU CLASELE I-VIII NR.3 FOCSANI 4849/31.07.2012
331. NEAGU AUERELIA MATEMATICĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL ALEXANDRU IOAN CUZA FOCSANI COLEGIUL NAŢIONAL ALEXANDRU IOAN CUZA FOCSANI 3845/27.04.2012
332. NEAGU MIHAELA LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad II COLEGIUL NAŢIONAL AL. I. CUZA COLEGIUL NAŢIONAL AL. I. CUZA 3845/27.04.2012
333. NEAGU PAUL NICOLAE MATEMATICĂ Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ ŞCOALA GIMNAZIALĂ GOLEŞTI 3845/27.04.2012
334. NECHITA LILIANA PROFESOR LIMBA FRANCEZA Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII ANGELA GHEORGHIU ADJUD SCOALA CU CLASELE I-VIII ANGELA GHEORGHIU ADJUD 4849/31.07.2012
335. NECHITA MONICA LB. SI LIT. ENGLEZA Grad II SCOALA GIMNAZIALA TIFESTI SCOALA GIMNAZIALA TIFESTI 5624/06.11.2015
336. NECULA VERONICA PROFESOR INVATAMANT PRESCOLAR Grad I GRADINITA CU P. P. NR. 18 FOCSANI GRADINITA CU P.P. NR. 18 FOCSANI 3839/11.07.2014
337. NEDELCU CRISTINA MIRELA CHIMIE Doctorat ŞCOALA CU CLASELE I-VIII ION BASGAN ŞCOALA POSTLICEALA SANITARA DE STAT 3845/27.04.2012
338. NEGOESCU ELENA CHIMIE-FIZICA Grad I COLEGIUL TEHNIC ,,EDMOND NICOLAU COLEGIUL TEHNIC ,,EDMOND NICOLAU 5557/22.11.2013
339. NEGOESCU IOAN INGINER TEHNOLOGIA CONSTRUCŢIILOR DE MAŞINI Grad I COLEGIUL TEHNIC AUTO TRAIAN VUIA COLEGIUL TEHNIC AUTO TRAIAN VUIA 3845/27.04.2012
340. NEGOITA OANA-MONICA PROFESOR Grad I GRADINITA CUPROGRAM PRELUNGIT NR. 13 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 13 5557/22.11.2013
341. NEGRU NICOLETA PROFESOR LIMBA ȘI LITERATURA ROMANĂ Grad I CENTRUL ȘCOLAR PENTRU EDUCAȚIE INCLUZIVĂ MIHALCENI CENTRUL ȘCOLAR PENTRU EDUCAȚIE INCLUZIVĂ MIHALCENI 5667/07.09.2012
342. NEGUT MIRELA DANIELA EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad II ŞCOALA VALEA SARII ŞCOALA VALEA SARII 3845/27.04.2012
343. NICOARĂ JANINA-SIMONA LIMBA ENGLEZĂ-LIMBA FRANCEZĂ Grad II ȘCOALA GIMNAZIALĂ „DUMITRU PRICOP” ȘCOALA GIMNAZIALĂ „DUMITRU PRICOP” 3839/11.07.2014
344. NICODEI-GROPER MANUELA-CEZARINA FILOSOFIE-ISTORIE Grad I COLEGIUL TEHNIC ION MINCU COLEGIUL TEHNIC "ION MINCU" 5557/22.11.2013
345. NICOLAIE CLAUDIA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I GRĂDINIȚA NR. 8 FOCȘANI GRĂDINIȚA NR. 8 FOCȘANI 3845/27.04.2012
346. NICOLAU ALINA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA CU CLASELE.I-VIII NR.1 JARIŞTEA-VRANCEA ŞCOALA CU CLASELE IVIII NR.1 JARIŞTEA-VRANCEA 3845/27.04.2012
347. NICOLESCU DANA-MIHAELA PROFESOR INV PRESCOLAR Grad II GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.7 FOCȘANI GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.7 FOCȘANI 5667/07.09.2012
348. NISTOR MIRELA PROFESOR LIMBA SI LITERATURA ROMANA Grad II SCOALA CU CLASELE I-VIII NR.7 FOCSANI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR.7 FOCSANI 4849/31.07.2012
349. NITA CRISTIAN MARIUS RELIGIE ORTODOXA Grad II SCOALA GIMNAZIALA "IOAN CIMPINEANU" , CIMPINEANCA SCOALA GIMNAZIALA "IOAN CIMPINEANU" , CIMPINEANCA 5624/06.11.2015
350. NIŢU LILIANA-SIMONA PROFESOR Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII NICOLAE IORGA FOCSANI SCOALA CU CLASELE I-VIII NICOLAE IORGA FOCSANI 4849/31.07.2012
351. NOANĂ CORNEL MATEMATICĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL UNIREA COLEGIUL NAŢIONAL UNIREA 3845/27.04.2012
352. NOVAC MARIA PSIHOLOGIE Grad I CJRAE VRANCEA COLEGIUL TEHNIC VALERIU D. COTEA-CABINET DE ASISTE 3845/27.04.2012
353. NOVETSCHI MIRELA LORELAI MATEMATICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 2 MARASESTI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 2 MARASESTI 3845/27.04.2012
354. OANCEA VALERICA PROFESOR INATAMANT PRESCOLAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA ,,STEFAN CEL MARE SCOALA GIMNAZIALA ,,STEFAN CEL MARE FOCSANI 3839/11.07.2014
355. OANCIA SILVIA MATEMATICĂ Grad I GRUP ŞCOLAR MARASESTI ŞI L.P.S. FOCSANI GRUP ŞCOLAR MARASESTI 3845/27.04.2012
356. OBREJA LOREDANA NICOLETA PROFESOR INV. PRIMAR Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII RACOASA SCOALA CU CLASELE I-VIII RACOASA 4849/31.07.2012
357. OCHIAN SĂNDICA BIOLOGIE Grad II SCOALA GIMNAZIALĂ ,,NECULAI JECHIANU VRÎNCIOAIA SCOALA GIMNAZIALA ,,NECULAI JECHIANU VRÎNCIOAIA 5076/31.08.2016
358. OLARU T. MARICICA PEDAGOGIA INVATAMANTULUI PRIMAR SI PRESCOLAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA RUGINESTI SCOALA GIMNAZIALA RUGINESTI, STRUCTURA ANGHELESTI 3267/16.02.2017
359. OLOERIU GABRIELA PSIHOLOGIE Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII D. ZAMFIRESCU FOCSANI SCOALA CU CLASELE I-VIII D. ZAMFIRESCU FOCSANI 4849/31.07.2012
360. OLTEANU ANDA NINA BIOLOGIE Grad I SCOALA GIMNAZIALA NR.7 SI LICEUL TEHNOLOGIC GG LON SCOALA GIMNAZIALA NR.7 SI LICEUL TEHNOLOGIC GG LON 5076/31.08.2016
361. OLTEANU FLORENTINA BIOLOGIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII ANGHEL SALIGNY ŞCOALA CU CLASELE I-VIII ANGHEL SALIGNY 3845/27.04.2012
362. ONEA EMIL INFORMATICĂ-MATEMATICĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL UNIREA COLEGIUL NAŢIONAL UNIREA 3845/27.04.2012
363. OPREA I CARMEN INGINER INDUSTRIE ALIMENTARĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC VALERIU D. COTEA COLEGIUL TEHNIC VALERIU D. COTEA 3845/27.04.2012
364. OPREA MARILENA INFORMATICĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL UNIREA FOCŞANI INSPECTORATUL ŞCOLAR JUDEŢEAN VRANCEA 3845/27.04.2012
365. PAIZAN V. VIOREL DANIEL EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad I COLEGIUL NAŢIONAL UNIREA FOCSANI COLEGIUL NAŢIONAL UNIREA FOCSANI 3845/27.04.2012
366. PALAGHE VASILE PROFESOR FIZICA, Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII MOVILITA SCOALA CU CLASELE I-VIII MOVILITA 4849/31.07.2012
367. PANAIT MARCELA PROFESOR ÎNVĂȚĂMÂNT PRIMAR ȘI PREȘCOLAR Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ ECATERINA TEODOROIU ȘCOALA GIMNAZIALĂ ECATERINA TEODOROIU 5076/31.08.2016
368. PANAITE FELICIA FILOZOFIE Grad I LICEUL PEDAGOGIC ”SPIRU HARET” LICEUL PEDAGOGIC ”SPIRU HARET” 3476/01.04.2013
369. PARAIAC NICOLETA DANIELA LIMBA ENGLEZA Grad II SCOALA GIMNAZIALA VULTURU SCOALA GIMNAZIALA VULTURU 5624/06.11.2015
370. PARASCHIV N. REMUS MECANICĂ AGRICOLĂ / INDUSTRIE ALIMENTARĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC VALERIU D. COTEA FOCŞANI COLEGIUL TEHNIC VALERIU D. COTEA FOCŞANI 3845/27.04.2012
371. PARTENE ELENA IONELA ISTORIE Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII STEFAN CEL MARE FOCSANI SCOALA CU CLASELE I-VIII STEFAN CEL MARE FOCSANI 4849/31.07.2012
372. PARTENIE GH. MIHAELA BIOLOGIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII VIRTESCOIU ŞCOALA CU CLASELE I-VIII VIRTESCOIU 3845/27.04.2012
373. PASCU MIHAELA - ALEXANDRINA PROFESOR PENTRU INVATAMANTUL PRIMAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA MAICANESTI SCOALA GIMNAZIALA MAICANESTI 5076/31.08.2016
374. PĂTRĂŞCANU MELANIA EMANUELA RELIGIE / LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad II COLEGIUL NAŢIONAL AL. I. CUZA COLEGIUL NAŢIONAL AL. I. CUZA 3845/27.04.2012
375. PĂTRAŞCU ENACHE MATEMATICA Grad I COLEGIUL NATIONAL UNIREA FOCSANI COLEGIUL NATIONAL UNIREA FOCSANI 4849/31.07.2012
376. PATRASCU MARIA INFORMATICĂ Grad I ŞCOALA STEFAN CEL MARE ŞCOALA STEFAN CEL MARE 3845/27.04.2012
377. PĂUCĂ SIMONA PROFESOR PENTRU ÎNVĂŢĂMÂNT PRIMAR ŞI PERŞCOLAR Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII DIMITRIE GUSTI NEREJU SCOALA CU CLASELE I-VIII DIMITRIE GUSTI NEREJU 4849/31.07.2012
378. PĂUN STANA DANIELA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII PALTIN ŞCOALA CU CLASELE I-VIII PALTIN 3845/27.04.2012
379. PAVIL ELENA-DOINA MATEMATICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NARUJA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NARUJA 3845/27.04.2012
380. PERIŞAN SILVIA CHIMIE-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII, NR.1 URECHESTI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII, NR.1 URECHESTI 3845/27.04.2012
381. PETREA ALINA PROFESOR INVATAMANT PRESCOLAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA GOLESTI SCOALA GIMNAZIALA GOLESTI - GRADINITA CU P.N. 5076/31.08.2016
382. PETREA MANUELA INGINER ELECTRONICĂ ŞI TELECOMUNICAȚII Grad I COLEGIUL TEHNIC ION MINCU COLEGIUL TEHNIC ION MINCU FOCSANI 3845/27.04.2012
383. PETREA NICOLETA ÎNVĂȚĂTOE-EDUCATOARE Grad II ȘCOALA GIMNAZIALĂ HOMOCEA- GRĂDINIȚA HOMOCEA GRĂDINIȚA HOMOCEA 3267/16.02.2017
384. PINTEA LILIANA MATEMATICA Grad I SCOALA GIMNAZIALA VIDRA SCOALA GIMNAZIALA VIDRA 5624/06.11.2015
385. PINTEA MARIUS LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad II ŞCOALACU CLASELE I-VIII VIDRA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII VIDRA 3845/27.04.2012
386. PIONESCU CĂTĂLIN EDUCAȚIE FIZICĂ Grad II LICEUL TEORETIC ”EMIL BOTTA” LICEUL TEORETIC ”EMIL BOTTA” 3476/01.04.2013
387. PIRLEA GABRIELA - MIHAELA PROFESOR MATEMATICA Grad II SCOALA GIMNAZIALA ”PROF. MIHAI SIMOTIN” CIRLIGELE SCOALA GIMNAZIALA ”PROF. MIHAI SIMBOTIN” CIRLIGELE 3476/01.04.2013
388. PÎRLEA TEODORA PROFESOR Grad II LICEUL TEHNOLOGIC ALEXANDRU IOAN CUZA LICEUL TEHNOLOGIC ALEXANDRU IOAN CUZA 3267/16.02.2017
389. PÎRLOG DANIELA RELIGIE ORTODOXĂ Grad I COLEGIUL ECONOMIC "MIHAIL KOGĂLNICEANU" FOCŞANI COLEGIUL ECONOMIC "MIHAIL KOGĂLNICEANU" FOCŞANI 5624/06.11.2015
390. PIRONESCU STEFANA PROFESOR INV. PRESCOLAR Grad I GRADINITA CU P.P. NR.18 GRADINITA CU P.P. NR. 18 FOCSANI 3839/11.07.2014
391. PISLARU SEBASTIAN PROFESOR Grad II COLEGIUL TEHNIC ,,GHEORGHE BALS ADJUD COLEGIUL THENIC ,,GHEROGHE BALS ADJUD 5557/22.11.2013
392. PITU ANISOARA LIMBA SI LITERATURA ROMANA Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII D. ZAMFIRESCU FOCSANI SCOALA CU CLASELE I-VIII D. ZAMFIRESCU FOCSANI 4849/31.07.2012
393. PLEȘEA ELENA PROFESOR PENTRU INVATAMANT PRIMAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA TAMBOESTI SCOALA GIMNAZIALA TAMBOESTI 4751/07.10.2014
394. POLL MARIUS MATEMATICĂ Grad I COLEGIUL NATIONAL AL. I. CUZA FOCSANI COLEGIUL NATIONAL AL. I. CUZA FOCSANI 4849/31.07.2012
395. POPA DANIELA PROFESOR ÎNVĂȚĂMÂNT PRIMAR Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ URECHEȘTI URECHEȘTI 3267/16.02.2017
396. POPA MARGHIOLIȚA PROFESOR INVVĂȚĂMÂNT PREȘCOLAR Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ PĂULEȘTI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL PĂULEȘTI 5076/31.08.2016
397. POPA OFELIA -CATALINA INVATATOR-EDUCATOARE;PROFESOR LB.ROMANA-LB.FRANCEZ Grad II SCOALA GIMNAZIALA ION DIACONU TULNICI SCOALA GIMNAZIALA ION DIACONU TULNICI 3267/16.02.2017
398. POPA VALERICA INSTITUTOR MUZICA Grad I GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.7 FOCSANI GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.7 FOCSANI 4849/31.07.2012
399. POPESCU CĂTĂLINA LIMBA șI LITERATURA ROMÂNĂ Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ SLOBOZIA BRADULUI ȘCOALA GIMNAZIALĂ SLOBOZIA BRADULUI 5624/06.11.2015
400. POPESCU-APREOTESEI MIHAI-VASILE ISTORIE-LIMBA SI LITERATURA FRANCEZA Grad II ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 STRĂOANE ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 STRĂOANE 3476/01.04.2013
401. POPOIU DANIELA PROFESOR INVATAMANT PRIMAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA NANESTI SCOALA GIMNAZIALA NANESTI 5076/31.08.2016
402. POPOIU DANIELA JANET LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL UNIREA CASA CORPULUI DIDACTIC VRANCEA 3845/27.04.2012
403. POPOIU EMIL DANUT MATEMATICĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL UNIREA COLEGIUL NAŢIONAL UNIREA 3845/27.04.2012
404. POTOP ADELA CĂTĂLINA MATEMATICĂ- INFORMATICĂ Grad II LICEUL SIMION MEHEDINȚI, VIDRA LICEUL SIMION MEHEDINȚI, VIDRA 5624/06.11.2015
405. PREDA CODRUTA FIZICA Grad I COLEGIUL TEHNIC AUTO ”TRAIAN VUIA” FOCȘANI COLEGIUL TEHNIC AUTO ”TRAIAN VUIA” FOCȘANI 5667/07.09.2012
406. PRESCORNITOIU IULIA LIMBA ENGLEZA Grad I SC. DUILIU ZAMFIRESCU- FOCSANI SC. DUILIU ZAMFIRESCU- FOCSANI 5076/31.08.2016
407. PRISTAVU VIORICA PROFESOR INVATAMANT PRESCOLAR Grad II GRADINITA CU P.P. NR. 13 FOCSANI GRADINITA CU P.P. NR.13 FOCSANI 3839/11.07.2014
408. PROFIROIU CARMEN FIZICA/TIC Grad I COLEGIUL ECONOMIC M. KOGALNICEANU, CT GH ASACHI SCOALA GIMNAZIALA VIDRA 3267/16.02.2017
409. PUŞCAŞ IOAN INGINER T.C.M Grad I COLEGIUL TEHNIC ”GHEORGHE BALŞ” ADJUD COLEGIUL TEHNIC ”GHEORGHE BALŞ” ADJUD 3476/01.04.2013
410. RĂCĂCEANU ADELINA ÎNVĂȚĂTOR-EDUCATOARE Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ HOMOCEA ȘCOALA GIMNAZIALĂ HOMOCEA 3267/16.02.2017
411. RACOVIŢĂ NICOLETA LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad I LICEUL TEORETIC IOAN SLAVICI LICEUL TEORETIC IOAN SLAVICI 5076/31.08.2016
412. RADU EMIL GEOGRAFIE Grad I GRUP ŞCOLAR MARASESTI INSPECTORATUL ŞCOLAR JUDEȚEAN VRANCEA 3845/27.04.2012
413. RADU MARIAN EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII, VULTURU ŞCOALA CU CLASELE I-VIII, VULTURU 3845/27.04.2012
414. RADU RODICA LIMBA SI LITERATURA ROMANA Grad II SCOALA GIMNAZIALA VULTURU SCOALA GIMNAZIALA VULTURU 3476/01.04.2013
415. RAICU GINA LIMBA ROMANA-LIMBA FRANCEZA Grad II SCOALA CU CLASELE I-VIII TANASOAIA SCOALA CU CLASELE I-VIII TANASOAIA 4849/31.07.2012
416. RAICU JEAN-BENONE CHIMIE-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII TANASOAIA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII TANASOAIA 3845/27.04.2012
417. RĂILEANU VALERICA CHIMIE, FIZICA Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII COTEȘTI SCOALA CU CLASELE I-VIII COTESTI 5667/07.09.2012
418. RĂU MIHAELA ENGLEZĂ Grad I COLEGIUL NAȚIONAL,, UNIREA" FOCSANI COLEGIUL NAȚIONAL ,,UNIREA" FOCSANI 5624/06.11.2015
419. RAVAS CENTA MARIANA MATEMATICA/INFORMATICA Grad I COLEGIUL TEHNIC EDMOND NICOLAU COLEGIUL TEHNIC EDMOND NICOLAU 4751/07.10.2014
420. RĂVAŞ MARILENA FILATURA-ŢESĂTORIE / TURISM ŞI ALIMENTAŢIE PUBLICĂ Doctorat COLEGIUL TEHNIC GHEORGHE ASACHI FOCSANI COLEGIUL TEHNIC GHEORGHE ASACHI FOCSANI 4849/31.07.2012
421. RILEA AUREL PEDAGOGIA INV.PRIMAR SI PRESCOLAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA NEREJU MIC SCOALA GIMNAZIALA NEREJU MIC 3476/01.04.2013
422. RILEA LENUTA PROFESOR INV. PRIMAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA NEREJU MIC SCOALA GIMNAZIALA NEREJU MIC 3839/11.07.2014
423. ROBESCU AURA PROFESOR LIMBA ENGLEZA Grad I SCOALA GIMNAZIALA TIFESTI SCOALA GIMNAZIALA TIFESTI 5557/22.11.2013
424. ROGOZ RODICA IULIANA FIZICĂ Grad I LICEUL TEORETIC EMIL BOTTA LICEUL TEORETIC EMIL BOTTA 3845/27.04.2012
425. ROGOZ STAN FIZICĂ Grad I LICEUL TEORETIC EMIL BOTTA INSPECTORATUL ŞCOLAR JUDEȚEAN VRANCEA 3845/27.04.2012
426. ROSCAN DORIN ENERGETICĂ Grad I COLEGIUL DE ELECTROTEHNICA EDMOND NICOLAU MECTS 3845/27.04.2012
427. ROSIORU FLORIN EDUCATIE FIZICA SI SPORT Grad I CLUBUL SPORTIV SCOLAR DE GIMNASTICA FOCSANI CLUBUL SPORTIV SCOLAR DE GIMNASTICA FOCSANI 5624/06.11.2015
428. ROŞIORU GEANINA BIOLOGIE/TIC Grad I SCOALA GIMNAZIALA GAGESTI SCOALA GIMNAZIALA GAGESTI 3476/01.04.2013
429. ROSIORU SORIN MARIAN FIZICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC EDMOND NICOLAU FOCȘANI COLEGIUL TEHNIC EDMOND NICOLAU FOCȘANI 3845/27.04.2012
430. ROȘU CORINA- NICOLETA PROFESOR ÎNVĂȚĂMÂNT PRIMAR Grad II ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”ȘTEFAN CEL MARE” ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”ȘTEFAN CEL MARE” FOCȘANI 5624/06.11.2015
431. ROTARU MIHAELA PROFESOR Grad II LICEUL TEORETIC DUILIU ZAMFIRESCU ODOBESTI LICEUL TEORETIC DUILIU ZAMFIRESCU ODOBESTI 5076/31.08.2016
432. RUSU AMALIA LUCIANA PROFESOR Grad II LICEUL TEORETIC DUILIU ZAMFIRESCU ODOBESTI LICEUL TEORETIC DUILIU ZAMFIRESCU ODOBESTI 3267/16.02.2017
433. RUSU NICOLETA PROFESOR Grad II SCOALA GIMNAZIALA ECATERINA TEODOROIU MARASESTI SCOALA GIMNAZIALA ECATERINA TEODOROIU MARASESTI 5624/06.11.2015
434. SACRIERU DANUT GEOGRAFIE Grad II LICEUL TEHNOLOGIC ODOBESTI INSPECTORATUL ȘCOLAR JUDEȚEAN VRANCEA 3476/01.04.2013
435. SALI DUMITRA CHIMIE-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII POIANA CRISTEI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII POIANA CRISTEI 3845/27.04.2012
436. SANDRU CARMEN EDUCAŢIE TEHNOLOGICĂ / INFORMATICĂ Grad I ŞCOALACU CLASELE.I-VIII VIZANTEA RAZASEASCA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII VIZANTEA RAZASEASCA 3845/27.04.2012
437. SANDU ION PROFESOR Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII VIZANTEA RAZASESCA SCOALA CU CLASELE I-VIII VIZANTEA RAZASESCA 4849/31.07.2012
438. SANDU LILIANA PROFESOR PENTRU INVATAMANTUL PRESCOLAR Grad I GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 17 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 17 5624/06.11.2015
439. SANDULESCU ANDREEA RALUCA CHIMIE Grad I CNC FOCSANI SI C.T. ,,E. NICOLAU" FOCSANI CNC FOCSANI SI C.T. ,,E. NICOLAU" FOCSANI 5624/06.11.2015
440. SANPETRU STELA-EMILIA CHIMIE-FIZICA Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII SERBANESTI SCOALA CU CLASELE I-VIII 5667/07.09.2012
441. SAVA G.CECILIA INGINER INDUSTRIA ALIMENTARA Grad I COLEGIUL TEHNIC ”GHEORGHE BALS” COLEGIUL TEHNIC ”GHEORGHE BALS” 3476/01.04.2013
442. SAVA I. SĂTICA PRELUCRAREA LEMNULUI Grad I LICEUL TEHNOLOGIC G.G.LONGINESCU LICEUL TEHNOLOGIC G.G.LONGINESCU 3267/16.02.2017
443. SCUTARU GABRIELA LIMBA ROMANA-LIMBA ENGLEZA Grad I SCOALA GIMNAZIALA MAICANESTI SCOALA GIMNAZIALA MAICANESTI 5076/31.08.2016
444. SECELEANU ALINA LAVINIA BIOLOGIE Grad II COLEGIUL ECONOMIC„M. KOGĂLNICEANU" FOCSANI COLEGIUL ECONOMIC„M. KOGĂLNICEANU" FOCSANI 5624/06.11.2015
445. SECELEANU ANDREI COSMIN PROFESOR Grad I SCOALA GIMNAZIALA VANATORI SCOALA GIMNAZIALA VANATORI 3476/01.04.2013
446. ŞELARU AUREL EDUCATIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad II ŞCOALA BORDEŞTI /LICEUL TEORETIC DUMITREŞTI ŞCOALA BORDEŞTI /LICEUL TEORETIC DUMITREŞTI 3476/01.04.2013
447. SELEA MIRELA DAIANA PROFESOR Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII ANGHEL SALIGNY FOCSANI SCOALA CU CLASELE I-VIII ANGHEL SALIGNY FOCSANI 4849/31.07.2012
448. SEREA MIRELA DOINA PROFESOR ISTORIE Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII NR.2 BORDEASCA VECHE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR.2 BORDEASCA VECHEE 4849/31.07.2012
449. SEVERIN FLORENTINA LIMBA ROMÂNĂ-LIMBA FRANCEZĂ Grad II ȘCOALA GIM ,,MAREȘAL AL. AVERESCU” ADJUD ȘCOALA GIM ,,MAREȘAL AL. AVERESCU” ADJUD 5624/06.11.2015
450. SFETCU OLGUȚA MATEMATICĂ Grad I LICEUL TEHNOLOGIC AL.I.CUZA PANCIU LICEUL TEHNOLOGIC AL.I.CUZA PANCIU 5076/31.08.2016
451. SFETCU TRAIAN MATEMATICĂ Grad I LICEUL TEORETIC IOAN SLAVICI PANCIU LICEUL TEORETIC IOAN SLAVICI PANCIU 5076/31.08.2016
452. SIBECHI AURELIAN - GABRIEL ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ ŢIFEŞTI ŞCOALA GIMNAZIALĂ ŢIFEŞTI 3845/27.04.2012
453. SILIVESTRU GEORGE-STEFAN TEOLOGIE ORTODOXA PASTORALA Grad II SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 MARASESTI - VRANCEA SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 MARASESTI - VRANCEA 5624/06.11.2015
454. SIMION MIHAELA NICOLETA LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad II ŞCOALA GIMNZIALA TAMBOESTI ŞCOALA GIMNAZIALĂ TAMBOESTI 3845/27.04.2012
455. SIMION NATASA FIZICA-CHIMIE Grad I LICEUL PEDAGOGIC ,,SPIRU HARET˝ LICEUL PEDAGOGIC ,,SPIRU HARET˝ 2544/27.03.2015
456. SÎRBU IOANA ISTORIE-FILOSOFIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE. I-VIII NICOLAE IORGA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NICOLAE IORGA 3845/27.04.2012
457. SIRGHIE DANIELA MATEMATICĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL AL.I. CUZA FOCSANI COLEGIUL NAŢIONAL AL.I. CUZA FOCSANI / I.S.J VRANCEA 3845/27.04.2012
458. SLUJITORU FLORIN MATEMATICA Grad I SCOALA GIMNAZIALA STEFAN CEL MARE FOCSANI SCOALA GIMNAZIALA STEFAN CEL MARE FOCSANI 5557/22.11.2013
459. SOARE ADRIEANA PSIHOLOGIE Grad I GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 23 FOCSANI GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 23 FOCSANI 3845/27.04.2012
460. SOARE GRATIELA PROFESOR Grad I SCOALA GIMNAZIALA ,,STEFAN CEL MARE,, SCOALA GIMNAZIALA ,, STEFAN CEL MARE,, 3476/01.04.2013
461. SOMITCA RODICA PROFESOR PENTRU INVATAMANTUL PRESCOLAR Grad I GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.23 FOCSANI GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.23 FOCSANI 4849/31.07.2012
462. SON ALEXANDRU PROFESOR INVATAMANT PRIMAR Grad II SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 BORDEASCA VECHE SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 BORDEASCA VECHE 5076/31.08.2016
463. SORICA LIVIU EDUCATIE FIZICA SI SPORT Grad II SC. GIMNAZIALA MAICANESTI CSEI.MAICANESTI 5624/06.11.2015
464. ȘOTÎRCĂ FLORICICA PROFESOR ÎNVĂȚĂMÂNT PRIMAR/PREȘCOLAR Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ GAROAFA SCOALA GIMNAZIALA GAROAFA 5624/06.11.2015
465. SPIRIDON GABRIELA PROFESOR PENTRU INVATAMANTUL PRIMAR Grad I SCOALA CU CLASELE I - VIII HOMOCEA SCOALA CU CLASELE I - VIII HOMOCEA 4849/31.07.2012
466. SPULBER MARICICA PROFESOR PENTRU ÎNVĂȚĂMÂNTUL PRIMAR Grad I ȘCOALA CU CLASELE I-VIII HOMOCEA ȘCOALA CU CLASELE I-VIII LESPEZI 5667/07.09.2012
467. STAN LILIANA LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ / RELIGIE Grad I ŞCOALA AL. VLAHUTAFOCSANI ŞCOALA AL VLAHUTA FOCSANI 3845/27.04.2012
468. STANCIU DORIN MARIAN STIINTE ECONOMICE Grad I COLEGIUL ECONOMIC MIHAIL KOGALNICEANU COLEGIUL ECONOMIC FOCSANI 3839/11.07.2014
469. STANCIU MARIANA PROFESOR INVATAMANT PRIMAR/PRESCOLAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA VINATORI SCOALA GIMNAZIALA VINATORI 3476/01.04.2013
470. STANILA DANIELA INFORMATICA Grad I LICEUL TEORETIC ,,GRIGORE GHEBA DUMITRESTI LICEUL TEORETIC ,,GRIGORE GHEBA" DUMITRESTI 5557/22.11.2013
471. STANILA LUCI GEOGRAFIE-ISTORIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII , CHIOJDENI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII , CHIOJDENI 3845/27.04.2012
472. STANILA SORINEL EDUCAŢIE TEHNOLOGICĂ Grad I GRUPUL ŞCOLAR GRIGORE GHEBA DUMITRESTI GRUPUL ŞCOLAR GRIGORE GHEBA DUMITRESTI 3845/27.04.2012
473. STEFAN SANDU EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad II ŞCOALA IONEL SIRBU CIORASTI ŞCOALA CIORASTI 3845/27.04.2012
474. STEREA I. MARIA BIOLOGIE Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII ”STEFAN CEL MARE” FOCȘANI SCOALA CU CLASELE I-VIII ”STEFAN CEL MARE” FOCȘANI 5667/07.09.2012
475. STEREA LUMINITA PROFESOR INVATAMANT PRIMAR SI PRESCOLAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 FOCSANI SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 FOCSANI 3476/01.04.2013
476. STEREA ZAMFIR PROFESOR INVATAMANT PRIMAR SI PRESCOLAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA RASTOACA SCOALA GIMNAZIALA RASTOACA 3476/01.04.2013
477. STICLARU IONELIA-SILVIA PROFESOR Grad II SCOALA GIMNAZIALA „ALEXANDRU VLAHUTA” SCOALA GIMNAZIALA ”ALEXANDRU VLAHUTA” 3476/01.04.2013
478. STIRU N. CRISTINEL MATEMATICĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL UNIREA FOCSANI INSPECTORATUL ŞCOLAR JUDEȚEAN VRANCEA 3845/27.04.2012
479. STOIAN ELENA LĂCRĂMIOARA PROF ÎNVĂŢĂMÂNT PRIMAR Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ VÎNĂTORI ŞCOALA GIMNAZIALĂ VÎNĂTORI 3476/01.04.2013
480. STOICA ADELA PROFESOR INVATAMANT PRIMAR Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII PLOSCUTENI SCOALA CU CLASELE I-VIII PLOSCUTENI 4849/31.07.2012
481. STRAPCIUC MARIN MATEMATICĂ Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.7 ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.7 3845/27.04.2012
482. STRAT RETA TEOLOGIE ORTODOXĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII MIHAIL ARMENCEA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII MIHAIL ARMENCEA 3845/27.04.2012
483. STRATULAT JOSEKPINI BIOLOGIE Grad I SCOALA GIMNAZIALA MARESAL ALEXANDRU AVERESCU SCOALA GIMNAZIALA MARESAL ALEXANDRU AVERESCU 5557/22.11.2013
484. SUCIOAIA-TUDOR ANCA MATEMATICA Grad I COLEGIUL TEHNIC VALERIU D. COTEA COLEGIUL TEHNIC VALERIU D. COTEA 3267/16.02.2017
485. TĂBĂCARU GABRIELA PROFESOR ÎNVĂŢĂMÂNT PRIMAR Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII AL. VLAHUTA FOCSANI SCOALA CU CLASELE I-VIII AL. VLAHUTA FOCSANI 4849/31.07.2012
486. TACHE CRISTIAN ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII CHIOJDENI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII CHIOJDENI 3845/27.04.2012
487. TAICUTU DIANA ROZALIA PICTURA Grad II LICEUL DE ARTA "GH. TATTARESCU" LICEUL DE ARTA "GH. TATTARESCU" 2544/27.03.2015
488. TAMAN NELU ISTORIE Grad II GRUPUL SCOLAR AGRICOL ODOBESTI GRUPUL SCOLAR AGRICOL ODOBESTI 4849/31.07.2012
489. TANASACHE CARMEN DOINA LIMBA SI LITERATURA ENGLEZA Grad II COLEGIUL ECONOMIC ”MIHAIL KOGALNICEANU” COLEGIUL ECONOMIC ”MIHAIL KOGALNICEANU” 3476/01.04.2013
490. TANDARA IONUT LIMBA FRANCEZA Grad I COLEGIUL NATIONAL ALEXANDRU IOAN CUZA FOCSANI ISJ VRANCEA 5557/22.11.2013
491. ȚANDĂRĂ MARIANA LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ Grad I ȘCOALA CU CLASELE I-VIII ION BASGAN FOCȘANI ȘCOALA CU CLASELE I-VIII ION BASGAN FOCȘANI 5667/07.09.2012
492. TARU DANA LACRAMIOARA PSIHOLOGIE Grad I C.S.E.I. ELENA DOAMNA FOCSANI C.S.E.I. ELENA DOAMNA FOCSANI 4849/31.07.2012
493. TĂTARU ALEXANDRA GEOGRAFIE Doctorat COLEGIUL TEHNIC EDMOND NICOLAU COLEGIUL TEHNIC EDMOND NICOLAU 3267/16.02.2017
494. TĂTARU IONEL MATEMATICĂ-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII PALTIN ŞCOALA CU CLASELE I-VIII PALTIN 3845/27.04.2012
495. TĂTARU STĂNCUȚA MATEMATICĂ-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII PALTIN ŞCOALA CU CLASELE I-VIII PALTIN 3845/27.04.2012
496. TEMELIE CRISTINA-IULIANA LIMBA SI LITERATURA ROMANA Grad II SCOALA GIMNAZIALA HOMOCEA-LESPEZI SCOALA GIMNAZIALA HOMOCEA-LESPEZI 3267/16.02.2017
497. ȚIBREA LAURENȚIU MATEMATICĂ Grad I ŞCOALA DUILIU ZAMFIRESCU FOCȘANI ŞCOALA DUILIU ZAMFIRESCU FOCȘANI 3845/27.04.2012
498. ŢIGĂNUŞ VALY CHIMIE-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII ALEXANDRU VLAHUŢĂ FOCŞANI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII ALEXANDRU VLAHUŢĂ 3845/27.04.2012
499. TIRON MARIANA PROFESOR Grad I COLEGIUL TEHNIC ”EDMOND NICOLAU” COLEGIUL TEHNIC ”EDMOND NICOLAU” 3476/01.04.2013
500. TIRTAN VALENTINA ISTORIE Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII ”PROFESOR GENERAL GHEORG SCOALA CU CLASELE I-VIII ”PROFESOR GENERAL GHEORGHE GHEORGHIU” GOLOGANU 5667/07.09.2012
501. TOADER DIANA LIMBA ENGLEZA Grad I COLEGIUL ECONOMIC MIHAIL KOGALNICEANU PROFESOR 3839/11.07.2014
502. TOADER VIRGINICA FRANCEZĂ-ROMÂNĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII GURA CALITEI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII GURA CALITEI 3845/27.04.2012
503. TOADER-BOTAN LILIANA MIHAELA EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII SL. BRADULUI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII SL. BRADULUI 3845/27.04.2012
504. TOFAN ŞTEFAN ISTORIE/LIMBA ENGLEZA Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ VULTURU ŞCOALA GIMNAZIALĂ VULTURU 5076/31.08.2016
505. TOFAN VALENTINA ISTORIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NANESTI, VRANCEA ŞCOALA CU CLAELE I-VIII NANESTI, VRANCEA 3845/27.04.2012
506. ȚOPA GEAMONA DIANA BIOLOGIE Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII FITIONEȘTI, VRANCEA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII FITIONEȘTI, VRANCEA 3845/27.04.2012
507. TRANDAFIR DANIELA PROFESOR Grad II CLUBUL SPORTIV SCOLAR DE GIMNASTICA FOCSANI CLUBUL SPORTIV SCOLAR DE GIMNASTICA FOCSANI 3267/16.02.2017
508. TRANDAFIR DANIELA GEOGRAFIE Grad II SCOALA GIMNAZIALA ,,NICOLAE IORGA,, 4751/07.10.2014
509. TRANDAFIR M. CONSTANTIN ISTORIE Grad I SCOALA GIMNAZIALA NR.2 BORDEASCA-VECHE SCOALA GIMNAZIALA NR.2 BORDEASCA-VECHE 3476/01.04.2013
510. TRIF GRETA INVATATORI-EDUCATOARE Grad I SCOLA GIMNAZIALA PUFESTI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL PUFESTI 5557/22.11.2013
511. TROFIN CRISTINA MATEMATICĂ Grad II COLEGIUL TEHNIC EDMOND NICOLAU FOCȘANI COLEGIUL TEHNIC EDMOND NICOLAU FOCȘANI 3845/27.04.2012
512. TRUSCA DANIELA FIZICA Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII MILCOVUL SCOALA CU CLASELE I-VIII MILCOVUL 4849/31.07.2012
513. TUDOR MIHAELA CONTABILITATE SI INFORMATICA DE GESTIUNE Grad I COLEGIUL ECONOMIC M. KOGALNICEANU COLEGIUL ECONOMIC M. KOGALNICEANU 5076/31.08.2016
514. TUDORANCEA CLAUDIA PROFESOR PT. INVATAMANTUL PRIMAR Grad I CENTRUL SCOLAR PT. EDUCATIE INCLUZIVA MIHALCENI CENTRUL SCOLAR PT. EDUCATIE INCLUZIVA MIHALCENI 3476/01.04.2013
515. TUDORIE EMILIA CAMELIA PROFESOR PENTRU INVATAMANT PRIMAR/ PRESCOLAR Grad II SCOALA GIMNAZIALA BALESTI / JUD. VRANCEA SCOALA GIMNAZIALA BALESTI / G. P.N. BALESTI 3267/16.02.2017
516. TUDOSA FLORIN PROFESOR Grad II SCOALA GIMNAZIALA NR 3 FOCSANI SCOALA GIMNAZIALA NR 3 FOCSANI 3267/16.02.2017
517. TURBATU ANETA PROFESOR CHIMIE-FIZICĂ Grad II ȘCOALA GIMNAZIALĂ EMIL ATANASIU, GAROAFA ȘCOALA GIMNAZIALĂ PETRACHE BLÎNDU, CIUȘLEA 5076/31.08.2016
518. UNGUREANU DOINITA CHIMIE Grad I GRUPUL SCOLAR G.G.LONGINESCU FOCSANI GRUPUL SCOLAR G.G.LONGINESCU FOCSANI 4849/31.07.2012
519. VALEA PETRE INGINER MAȘINI UNELTE Grad I PALATUL COPIILOR FOCSANI FILIALA ADJUD PALATUL COPIILOR FOCSANI FILIALA ADJUD 3845/27.04.2012
520. VASILE OVIDIU ALLEN GEOGRAFIE Grad I ȘCOLA CU CLASELE I-VIII ALEXANDRU VLAHUȚĂ ŞCOALA CU CLASELE I-VIII ALEXANDRU VLAHUȚĂ 3845/27.04.2012
521. VĂTAFU MARCELA CHIMIE-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE.I-VIII RĂCOASA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII RĂCOASA 3845/27.04.2012
522. VESPAN LACRAMIOARA CHIMIE-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE.I-VIII SIHLEA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII SIHLEA 3845/27.04.2012
523. VILCU ELENA ENGLEZĂ-FRANCEZĂ Grad II ŞCOALA CU CLASELE. I - VIII ALEXANDRU VLAHUTA ŞCOALA CU CLASELE I - VIII ALEXANDRU VLAHUTA 3845/27.04.2012
524. VINTILĂ MARICELA PROFESOR Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”ANGELA GHEORGHIU” ADJUD ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”ANGELA GHEORGHIU” ADJUD 3839/11.07.2014
525. VIOREANU MARIN MARIUS MATEMATICA Grad II SCOALA CU CLASELE I-VIII BORDESTI SCOALA CU CLASELE I-VIII BORDESTI 4849/31.07.2012
526. VIRNA ANDREEA AURELIA PROFESOR Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII AL. VLAHUTA FOCSANI SCOALA CU CLASELE I-VIII AL. VLAHUTA FOCSANI 4849/31.07.2012
527. VIŞAN CARMEN CORINA INDUSTRIE ALIMENTARĂ Doctorat COLEGIUL ECONOMIC MIHAIL KOGĂLNICEANU FOCŞANI COLEGIUL ECONOMIC MIHAIL KOGĂLNICEANU FOCŞANI 3845/27.04.2012
528. VITA MARITICA PROF.INV.PRIM.SI PRESCOAR Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII SIMION MEHEDINTI SOVEJA SCOALA CU CLASELE I-VIII SIMION MEHEDINTI SOVEJA 4849/31.07.2012
529. VLAD CAMELIA PROFESOR INV. PRESCOLAR Grad I GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.15 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 15 5557/22.11.2013
530. VLĂSCEANU LINA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII PALTIN INSPECTORATUL ŞCOLAR JUDEŢEAN VRANCEA 3845/27.04.2012
531. VOICU VOICUTA LIMBA SI LITERATURA ROMANA Grad I COLEGIUL TEHNIC ,, ION MINCU FOCSANI COLEGIUL TEHNIC ,, ION MINCU 5076/31.08.2016
532. VOINEA ADRIANA PROFESOR PENTRU INVATAMANTUL PRESCOLAR-MUZICA Grad I GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.17 FOCSANI GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.17 FOCSANI 4849/31.07.2012
533. VORNIC ROXANA ANTOINETTE LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad I ŞCOALA STEFAN CEL MARE ŞCOALA STEFAN CEL MARE 3845/27.04.2012
534. VRINCEANU MIRICA ISTORIE Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ JARISTEA ŞCOALA GIMNAZIALĂ JARISTEA 3845/27.04.2012
535. VUCMANOVICI ROXANA RODICA PROFESOR PENTRU ÎNVĂȚĂMÂNT PRIMAR Grad II ȘCOALA GIMNAZIALA ANGHEL SALIGNY ȘCOALA GIMNAZIALA ANGHEL SALIGNY 3267/16.02.2017
536. ZAHARIA CARMEN AURORA MATEMATICA Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII DUILIU ZAMFIRESCU DUMBRĂV SCOALA CU CLASELE I-VIII DUILIU ZAMFIRESCU DUMBRĂVENI 5667/07.09.2012
537. ZAHARIA MIRELA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII ANGHEL SALIGNY ŞCOALA CU CLASELE I-VIII ANGHEL SALIGNY FOCSANI 3845/27.04.2012
538. ZAHARIA RICĂ MATEMATICA Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII ”AL. VLAHUŢĂ” GUGEŞTI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII ”AL. VLAHUŢĂ” GUGEŞTI 5667/07.09.2012
539. ZAHARIA VASILICA CHIMIE-FIZICĂ Grad I GRUPUL ŞCOLAR AGRICOL GRUPUL ŞCOLAR AGRICOL ODOBESTI 3845/27.04.2012
540. ZAHARIUC TINCUTA INGINER TRICOTAJE CONFECȚII / ALIMENTAȚIE PUBLICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC GHEORGHE ASACHI FOCŞANI COLEGIUL TEHNIC GHEORGHE ASACHI FOCSANI 3845/27.04.2012
541. ZAMFIR RAMONA LIMBA ENGLEZA Grad II SCOALA GIMNAZIALA SIMION MEHEDINTI SOVEJA SCOALA GIMNAZIALA SIMION MEHEDINTI SOVEJA 3267/16.02.2017
542. ZARĂ MIHAELA LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ Grad II COLEGIUL TEHNIC AUTO TRAIAN VUIA FOCSANI COLEGIUL TEHNIC AUTO TRAIAN VUIA FOCSANI 4849/31.07.2012
543. ZBÂRCIOG COSTICĂ ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR / MANAGEMENT Grad I LICEUL TEHNOLOGIC AL. I. CUZA LICEUL TEHNOLOGIC AL. I. CUZA 3845/27.04.2012
544. ZBARCIOG JAN ELECTRONICA SI TELECOMUNICATII Grad I COLEGIUL TEHNIC ION MINCU FOCSANI COLEGIUL TEHNIC ION MINCU FOCSANI 3839/11.07.2014
545. ZISU DUMITRU EDUCATIE FIZICA SI SPORT Grad I CLUBUL SPORTIV SCOLAR CLUBUL SPORTIV SCOLAR FOCSANI 2544/27.03.2015
Total experţi în județul/municipiul VRANCEA 545