www.edu.ro
Formular înscriere
Registrul Naţional al Experţilor în Management Educaţional - Actualizat la 27.03.2015


Registrul Naţional al Experţilor în Management Educaţional

Judeţul/Municipiul: SUCEAVA
Nr. Crt. Numele și prenumele Specializarea Grad didactic Unitatea unde este titular Loc de muncă Nr. OMECTS
1. AANEI MIRCIA LIMBA ROMÂNĂ - LIMBA GERMANĂ Grad II ȘCOALA CU CLASELE I-VIII ȘTEFAN CEL MARE PUTNA ȘCOALA CU CLASELE I-VIII ȘTEFAN CEL MARE PUTNA 5667/07.09.2012
2. ABALAȘEI CRISTINA - MARIA PROFESOR PENTRU ÎNVĂȚĂMÂNTUL PRIMAR ȘI PREȘCOLAR Grad I ȘCOALA CU CLASELE I-VIII MOARA NICĂ ȘCOALA CU CLASELE I-VIII MOARA NICĂ 5667/07.09.2012
3. ACATRINEI IRINA ROXANA PROFESOR Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII CORNU LUNCII ŞCOALA CU CLASELE I-VIII FANTANA MARE 3845/27.04.2012
4. ACATRINEI MIHAELA LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ Grad I COLEGIUL ”VASILE LOVINESCU” FĂLTICENI COLEGIUL ”VASILE LOVINESCU” FĂLTICENI 5557/22.11.2013
5. ACATRINEI-VASILIU LĂCRĂMIOARA-ANA LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad I COLEGIUL AGRICOL COLEGIUL AGRICOL 5667/07.09.2012
6. ACHIHAIEI NICOLAE- ADRIAN EDUCATIE FIZICA SI SPORT Grad I SCOALA GIMNAZIALA ZAMOSTEA SCOALA GIMNAZIALA ZAMOSTEA 2544/27.03.2015
7. ADOMNITEI SILVIA FIZICA-MATEMATICA Grad I SCOALA GIMNAZIALA PALTINOASA SCOALA GIMNAZIALA PALTINOASA 3476/01.04.2013
8. AGA PETRONELA MARINELA INFORMATICA Grad I COLEGIUL NATIONAL PETRU RARES SUCEAVA COLEGIUL NATIONAL PETRU RARES SUCEAVA 4849/31.07.2012
9. AGACHE MONICA ELENA ENGLEZĂ Grad I LICEUL CU PROGRAM SPORTIV INSPECTORATUL ŞCOLAR JUDEȚEAN SUCEAVA 3845/27.04.2012
10. AIOANEI RAZVAN VASILE PROFESOR Grad I CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA SUCEAVA CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA SUCEAVA 3476/01.04.2013
11. AIRINEI GRETA CLAUDIA PROFESOR ÎNVĂŢĂMÂNT PRIMAR Grad I ŞCOALA CU CLS. I-VIII NR.8 SUCEAVA ŞCOALA CU CLS. I-VIII NR.8 SUCEAVA 4849/31.07.2012
12. AIROAIE IOANA PROFESOR PENTRU ÎNVĂŢĂMÂNTUL PREŞCOLAR Grad I G.P.N. OBCINI STRUCTURA G.P.N NR.4 PITICOT G.P.N. OBCINI STRUCTURA G.P.N NR.4 PITICOT 4849/31.07.2012
13. ALBU CRISTINA-MARIA ISTORIE-LIMBA ENGLEZA Grad II SCOALA GIMNAZIALA MOARA NICA SCOALA GIMNAZIALA MOARA NICA 3476/01.04.2013
14. ALECSA IULIANA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NR.12 ŢĂNDĂRICĂ SUCE GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NR.12 ŢĂNDĂRICĂ SUCE 3845/27.04.2012
15. ALEXA RALUCA CRISANTHA PROFESOR Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 MIRON COSTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 MIRON COSTIN 4849/31.07.2012
16. ALEXANDER CRIZANTEMA MATEMATICA Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ IZVOARELE SUCEVEI ȘCOALA GIMNAZIALĂ IZVOARELE SUCEVEI 3476/01.04.2013
17. ALEXANDRIUC CAMELIA SUZANA BIOLOGIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 MIRON COSTIN SUC ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 MIRON COSTIN SUC 5667/07.09.2012
18. ALIONTE GABRIELA MATEMATICA Grad I COLEGIUL TEHNIC ”PETRU MUSAT” SUCEAVA COLEGIUL TEHNIC ”PETRU MUSAT” SUCEAVA 3476/01.04.2013
19. AMARIE MARIANA PSIHOLOGIE Grad I GRĂDINIȚA SPECIALA FALTICENI - TITULAR GRĂDINIȚA SPECIALA FALTICENI 3845/27.04.2012
20. AMARITEI MIHAELA PROFESOR INVATAMANT PRIMAR Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII NR.5 BOGDAN VODA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 BOGDAN VODA 4849/31.07.2012
21. AMORĂRIŢEI CARMEN ELENA FIZICĂ Grad I C. N. ŞTEFAN CEL MARE SUCEAVA C. N. PETRU RAREŞ SUCEAVA 4849/31.07.2012
22. AMORARITEI CRISTIAN MATEMATICA Grad I C. N. STEFAN CEL MARE C, N. STEFAN CEL MARE 4751/07.10.2014
23. AMOS V. STEFANIA PROFESOR -BIOLOGIE Grad I SCOALA CU CL I-VIII BOSANCI SCOALA CU CL I-VIII BOSANCI 5667/07.09.2012
24. ANDREI ANCA MATEMATICA Doctorat COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ ,,SPIRU HARET" COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ ,,SPIRU HARET" 4751/07.10.2014
25. ANDREI ION MATEMATICĂ Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII NR.1 VADU MOLDOVEI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR.1 VADU MOLD 4849/31.07.2012
26. ANDRIŞAN GHEORGHE ROMÂNĂ-FRANCEZĂ Grad I ŞC. CU CL. I-VIII, NR.1I.G.SBIERA HORODNIC JOS ŞCOALA CU CL. I-VIII, NR.1I.G.SBIERA HORODNIC 3845/27.04.2012
27. ANDROHOVICI MIHAI EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad I LICEUL CU PROGRAM SPORTIV SUCEAVA LICEUL CU PROGRAM SPORTIV SUCEAVA 3845/27.04.2012
28. ANDRONACHE MARICICA PROFESOR PENTRU ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 SUCEAVA ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 SUCEAVA 2544/27.03.2015
29. ANDRONACHI CARMEN PROFESOR Grad I COLEGIUL NAȚIONAL EUDOXIU HURMUZACHI COLEGIUL NAȚIONAL EUDOXIU HURMUZACHI 4849/31.07.2012
30. ANDRONIC AURICA MIHAELA MATEMATICĂ Grad I GRUP ȘCOLAR NICANOR MOROȘAN GRUP ȘCOLAR NICANOR MOROȘAN 4849/31.07.2012
31. ANFIMOV CRISTINA LIMBA ROMÂNĂ - LIMBA RUSĂ Grad I ȘC. CU CL. I-VIII NR. 4 REGINA ELISABETA ȘC. CU CL. I-VIII NR. 4 REGINA ELISABETA RĂDĂUțI 4849/31.07.2012
32. ANICHITEI MARICA CHIMIE INDUSTRIALĂ / T.C.H.F.A. Grad I COLEGIUL TEHNIC PETRU MUȘAT COLEGIUL TEHNIC PETRU MUȘAT 3845/27.04.2012
33. ANTOCHI GEORGETA FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII SATU MARE ŞCOALA CU CLASELE I-VIII SATU MARE 3845/27.04.2012
34. ANTONOVICI STELA CHIMIE-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CL.I / VIII VOLOVAT ŞCOALA CU CL.I-VIII VOLOVAT 3845/27.04.2012
35. APETREI MIHAELA LIMBA SI LITERATURA ROMANA Grad I LICEUL TEHNOLOGIC ”MIHAI EMINESCU” LICEUL TEHNOLOGIC ”MIHAI EMINESCU” 3476/01.04.2013
36. APETREI SIDONIA GEORGETA LIMBA SI LITERATURA ROMANA/LIMBA SI LITERATURA ENG Grad I SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 SUCEAVA SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 SUCEAVA 3476/01.04.2013
37. APETROAIE IONELA SILVICULTURĂ ŞI EXPLOATĂRI FORESTIERE Grad I COLEGIUL AGRICOL FĂLTICENI COLEGIUL AGRICOL FĂLTICENI 3845/27.04.2012
38. APOSTOL BOGDAN- VALENTIN ÎNVĂŢĂTOR-EDUCATOR,FINANŢE- CONTABILITATE,TEOLOGIE Grad II ŞCOALA GIMNAZIALĂ, NR. 1, BOGDĂNEŞTI ŞCOALA GIMNAZIALĂ, NR. 1, BOGDĂNEŞTI 2544/27.03.2015
39. APOSTOL FELICIA - GEORGETA MATEMATICA - FIZICA Grad I SCOALA CU CLASELE I - VIII NR. 3 SUCEAVA SCOALA CU CLASELE I - VIII NR. 3 SUCEAVA 5667/07.09.2012
40. ARGANISCIUC I. OVIDIU ŞTEFAN ELECTROTEHNICĂ GENERALĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC ALEXANDRU IOAN CUZA SUCEAVA COLEGIUL TEHNIC ALEXANDRU IOAN CUZA 4849/31.07.2012
41. ARVINTE OFELIA MARIOARA CHIMIE-FIZICA Grad I SCOALA GIMNAZIALA COSNA SCOALA GIMNAZIALA COSNA 5557/22.11.2013
42. ASĂVOAIE ANDREI-SERGIU PROFESOR Grad II ȘCOALA GIMNAZIALĂ MIHAI HALUNGA” ȘCOALA GIMNAZIALĂ "MIHAI HALUNGA" 5557/22.11.2013
43. ASIMIONESEI LAURA - CRISTINA LIMBA ROMANA - LIMBA FRANCEZA Grad I SCOALA CU CLASELE I - VIII NR. 3 SUCEAVA SCOALA CU CLASELE I - VIII NR. 3 SUCEAVA 5667/07.09.2012
44. ATĂNĂSOAIE ANA MARIA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad II GPN NR. 4 CĂSUŢA POVEŞTILOR VATRA DORNEI GPN NR. 4 CĂSUŢA POVEŞTILOR VATRA DORNEI 3845/27.04.2012
45. ATOFANEI CORINA CRISTINA LIMBA FRANCEZĂ-LIMBA ROMÂNĂ Grad I LICEUL TEORETIC ”ION LUCA” LICEUL TEORETIC ”ION LUCA” 3476/01.04.2013
46. AVĂDĂNEI GHIORGHE MATEMATICĂ Grad I ŞCOALA FÂNTÂNA MARE ŞCOALA FÂNTÂNA MARE 3845/27.04.2012
47. AVRAM LUMINIŢA EUGENIA EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad I ŞCOALA CU CL I-VIII NR.4TEODOR V ŞTEFANELLI ŞCOALA CU CL I-VIII NR.4TEODOR V ŞTEFANELLI 3845/27.04.2012
48. BABAN RODICA PROFESOR Grad I G.P.N. ”VOINICELUL” G.P.N. ,,VOINICELUL" 5557/22.11.2013
49. BĂCANU LĂCRĂMIOARA FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CL. I-VIII NR.2 GEORGE VOEVIDCA ŞCOALA CU CL. I-VIII NR.2 GEORGE VOEVIDCA 3845/27.04.2012
50. BĂDELIŢĂ GHEORGHE EDUCAŢIE TEHNOLOGICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I VIII BURLA ŞCOALA CU CLASELE I VIII BURLA 4849/31.07.2012
51. BĂDELIȚĂ ȘTEFANIA-RITA PEDAGOGIE Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ STROIESTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ STROIEȘTI 5557/22.11.2013
52. BAGIU FLORIN CRISTIAN PROFESOR PSIHOLOG Grad II C.J.R.A.E. SUCEAVA C.J.R.A.E. SUCEAVA 3476/01.04.2013
53. BAHRINCEAN IOANA SMARANDA ENGLEZĂ-FRANCEZĂ Grad II ȘCOALA GIMNAZIALĂ DIMITRIE PĂCURARIU ȘCOALA GIMNAZIALĂ DIMITRIE PĂCURARIU ȘCHEIA 4751/07.10.2014
54. BALABASCIUC OVIDIU UTILAJ TEHNOLOGIC PENTRU INDUSTRIA LEMNULUI Grad II GRUPUL ŞCOLAR VASILE COCEA MOLDOVITA GRUPUL ŞCOLAR VASILE COCEA MOLDOVITA 3845/27.04.2012
55. BALAHURA LUMINITA PEDAGOGIA INVATAMANTULUI PRIMAR SI PRESCOLAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA ”TEODOR STEFANELLI” CAMPULUNG MO SCOALA GIMNAZIALA ”TEODOR STEFANELLI” CAMPULUNG MOLDOVENESC 3476/01.04.2013
56. BALAN COSTANȚA MATEMATICĂ Grad I CENTRUL ȘCOLAR DE EDUCAȚIE INCLUZIVĂ CENTRUL ȘCOLAR DE EDUCAȚIE INCLUZIVĂ 3476/01.04.2013
57. BALAN ELENA TEHNOLOGIA ŞI CONTROLUL CALITĂŢII PRODUSELOR ALIME Grad I COLEGIUL AGRICOL FĂLTICENI COLEGIUL AGRICOL FĂLTICENI 5667/07.09.2012
58. BALTAG MONICA PROFESOR INVATATOR Grad I CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA 5557/22.11.2013
59. BALTARU DANIELA GEORGETA ISTORIE - GEOGRAFIE Grad I ȘCOALA CU CL. I-VIII DRĂGOIEȘTI ȘCOALA CU CL. I-VIII DRĂGOIEȘTI 5667/07.09.2012
60. BĂLTIANU REVECA MATEMATICĂ-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BOSANCI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BOSANCI 4849/31.07.2012
61. BALTII MARIANA GEORGETA EDUCAŢIE TEHNOLOGICĂ / PSIHOLOGIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII SF. STELIAN RADAUTI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII SF. STELIAN RADAUTI 3845/27.04.2012
62. BĂNCESCU D. DUMITRU PROFESOR GEOGRAFIE Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ ”PETRU MUŞAT” SIRET ŞCOALA GIMNAZIALĂ ”PETRU MUŞAT” SIRET 3476/01.04.2013
63. BÂNDIUL IONELA MIHAELA LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Doctorat COLEGIUL TEHNIC RĂDĂUŢI COLEGIUL TEHNIC RĂDĂUŢI 2544/27.03.2015
64. BANU MIHAELA PROFESOR ÎNVĂŢĂMÂNT PRIMAR Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ COROCĂIEŞTI ŞCOALA GIMNAZIALĂ COROCĂIEŞTI 2544/27.03.2015
65. BĂRBĂCUȚ MIHAELA LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Doctorat COLEGIUL NAŢIONAL NICU GANE COLEGIUL NAŢIONAL NICU GANE FALTICENI 3845/27.04.2012
66. BARBIR EMILIA-DANIELA LIMBA ŞI LIT. UCRAINEANĂ-LIMBA ŞI LIT. ROMÂNĂ Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ MĂRIŢEI ŞCOALA GIMNAZIALĂ MĂRIŢEI 3476/01.04.2013
67. BĂRBUȚĂ ANGELO CĂTĂLIN MATEMATICĂ Grad I GRUP ȘCOLAR ION NISTOR GRUP ȘCOLAR ION NISTOR 4849/31.07.2012
68. BĂRBUȚĂ MAGDALENA CHIMIE Grad I ȘCOALA CU CLASELE I-VIII DIMITRIE ONCIUL ȘCOALA CU CLASELE I-VIII DIMITRIE ONCIUL 4849/31.07.2012
69. BEJINARIU LEONARD EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII HANTESTI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII HANTESTI 3845/27.04.2012
70. BEJINARU ALEXANDRA VERONICA LIMBA ROMANA-LIMBA FRANCEZA Grad I COLEGIUL DE ARTA ”CIPRIAN PORUMBESCU” SUCEAVA COLEGIUL DE ARTA ”CIPRIAN PORUMBESCU” SUCEAVA 3476/01.04.2013
71. BENKE CARMEN ELENA PROFESOR ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ "AL.I.CUZA" ŞCOALA GIMNAZIALĂ "AL.I.CUZA" 2544/27.03.2015
72. BENŢA CODRIN PROFESOR DE ISTORIE Grad I COLEGIUL NAŢIONAL NICU GANE FĂLTICENI COLEGIUL NAŢIONAL NICU GANE FĂLTICENI 4849/31.07.2012
73. BERAR ANA PROFESOR LIMBA ENGLEZA - ROMANA Grad II ȘCOALA CU CLASELE I-VIII BOSANCI ȘCOALA CU CLASELE I-VIII BOSANCI 4849/31.07.2012
74. BERARIU SILVICA MATEMATICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE. I-VIII NR.1, V.TOMEGEA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.1, V.TOMEGEA 3845/27.04.2012
75. BERARU GABRIEL EDUCATIE FIZICA Grad I SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 BOGDANESTI SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 BOGDANESTI 3476/01.04.2013
76. BERARU GABRIEL DAN ISTORIE - GEOGRAFIE Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 VADU MOLDOVEI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 VADU MOLDOVEI 4849/31.07.2012
77. BEREHOLSCHI DANA MIHAELA LIMBA FRANCEZA Doctorat LICEUL TEORETIC ION LUCA VATRA DORNEI LICEUL TEORETIC ION LUCA VATRA DORNEI 5667/07.09.2012
78. BEREHOLSCHI DANIEL PROFESOR INVATAMANT PRIMAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 3476/01.04.2013
79. BEREHOLSCHI PAUL INFORMATICA Grad I LICEUL TEORETIC ION LUCA VATRA DORNEI LICEUL TEORETIC ION LUCA VATRA DORNEI 5667/07.09.2012
80. BERESCA MIHAELA ELENA PROFESOR Grad I SCOALA CU CLASELE I VIII SCOALA SALCEA 4849/31.07.2012
81. BERNICU DUMITRU EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad I LICEUL CU PROGRAM SPORTIV SUCEAVA LICEUL CU PROGRAM SPORTIV SUCEAVA 3845/27.04.2012
82. BESTIUC AFANASOV MARIA EDUCATIE FIZICA SI SPORT Grad II SCOALA GIMNAZIALA "MIRON COSTIN" SCOALA GIMNAZIALA "MIRON COSTIN" 2544/27.03.2015
83. BICIUŞCĂ IRINA PROFESOR Grad II ŞCOALA DIMITRIE PACURARIU ŞCHEIA ŞCOALA DIMITRIE PACURARIU ŞCHEIA 4849/31.07.2012
84. BILIUS VASILE ISTORIE - GEOGRAFIE Grad I LICEUL ”VIRGIL MADGEARU” SUCEAVA SCOALA GIMNAZIALA ”JEAN BART” SUCEAVA 3476/01.04.2013
85. BÎRGOVANU MARIN FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII DRĂGUŞENI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII DRĂGUŞENI 3845/27.04.2012
86. BÎRU ELENA PROFESOR ÎNVĂŢĂMÂNT PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 VICOVU DE SUS 3476/01.04.2013
87. BLAJ ELISABETA EDUCAŢIE TEHNOLOGICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.10 SUCEAVA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.10 SUCEAVA 3845/27.04.2012
88. BOBERSCHI GABRIELA CONTABILITATE SI INFORMATICA DE GESTIUNE Grad II COLEGIUL ECONOMIC "DIMITRIE CANTEMIR" SUCEAVA COLEGIUL ECONOMIC "DIMITRIE CANTEMIR" SUCEAVA 2544/27.03.2015
89. BOBRIC PETRONELA CHIMIE-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 4 ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 4 3845/27.04.2012
90. BOCA GHEORGHE DESEN Grad I SCOALA GIMNAZIALA ”IORGU G. TOMA” VAMA SCOALA GIMNAZIALA ”IORGU G. TOMA” VAMA 5557/22.11.2013
91. BOCANCI GRIGORE EDUCATIE TEHNOLOGICA Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII SCOALA CU CLASELE I-VIII RĂDĂŞENI 4849/31.07.2012
92. BOCANET CARMEN ROMÂNĂ-LATINĂ Doctorat COLEGIUL NAŢIONAL STEFAN CEL MARE SUCEAVA 3845/27.04.2012
93. BOERU CONSTANTIN MATEMATICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII HERLA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII HERLA 3845/27.04.2012
94. BOGHIAN STELA MATEMATICA Grad I SCOALA CU CL.I-VIII NR. 11 MIRON COSTIN SCOALA CU CL. I-VIII NR. 11 MIRON COSTIN 4849/31.07.2012
95. BOICIUC LAZAR NADIA NASTASIA UCRAINEANĂ-ROMÂNĂ Grad I ŞCOALA CU CL. I-VIII MOLDOVA SULITA ŞCOALA CU CL.I-VIII MOLDOVA SULITA 3845/27.04.2012
96. BOICIUC SILVIA MATEMATICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII MARITEI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII SERBAUTI 3845/27.04.2012
97. BOICIUC ZANFIRICA MATEMATICĂ-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII CIOCANESTI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII CIOCANESTI 3845/27.04.2012
98. BOICU IOAN - ADRIAN EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad I ŞCOALA CU CLASELELE I-VIII NR.6 IOAN CIUREA ŞCOALA CU CLASELELE I-VIII NR.6 IOAN CIUREA 5667/07.09.2012
99. BOISTEANU MARIAN CHIMIE - FIZICA Grad I SCOALA GIMNAZIALA COROCAIESTI SCOALA GIMNAZIALA COROCAIESTI 3476/01.04.2013
100. BOLOGA MIRELA GEOGRAFIE Grad I COLEGIUL TEHNIC LAŢCU VODĂ COLEGIUL TEHNIC LAŢCU VODĂ 4849/31.07.2012
101. BOLOHAN MIHAITA ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA SUCEAVA CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA SUCEAVA 3839/11.07.2014
102. BOLOHAN ROMEO IRINEL EDUCATIE TEHNOLOGICA Grad I LICEUL TEHNOLOGIC ”MIHAI EMINESCU” DUMBRAVENI LICEUL TEHNOLOGIC "MIHAI EMINESCU" DUMBRAVENI 5557/22.11.2013
103. BONDAR ADRIANA-ELENA PROFESOR ÎNVĂȚĂMÂNT PRIMAR Grad II ȘCOALA GIMNAZIALĂ STROIESTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ STROIEȘTI 5557/22.11.2013
104. BONTEA LIANA MIRELA MATEMATICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII CRUCEA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII CRUCEA 3845/27.04.2012
105. BORDEIANU CONSTANTIN CRISTIAN FIZICĂ Doctorat COLEGIUL MILITAR LICEAL ”ȘTEFAN CEL MARE” COLEGIUL MILITAR LICEAL ”ȘTEFAN CEL MARE” 5557/22.11.2013
106. BOŞCA ELENA PROFESOR CHIMIE-FIZICA Grad I ŞCOALA CU CLAELE I-VIII ŞCOALA CU CLASELE I-VIII PĂLTINOASA 4849/31.07.2012
107. BOSOVICI CRISTIAN-OVIDIU DREPT Grad I GRUPUL ŞCOLAR BIVOLARIE GRUPUL ŞCOLAR BIVOLARIE 3845/27.04.2012
108. BOTEZATU DANIELA PROFESOR INVATAMANT PRIMAR Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII ZAMOSTEA SCOALA CU CLASELE I-VIII ZAMOSTEA 4849/31.07.2012
109. BOZOMALA MIRELA PROFESOR INVATAMANT PRIMAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA COROCAIESTI SCOALA GIMNAZIALA COROCAIESTI 5557/22.11.2013
110. BRĂESCU FLOAREA PROFESOR ÎNVĂțĂMÂNT PREșCOLAR Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ REGINA ELISABETA (G.P.N. ,,ALBIN GRĂDINIțA CU PROGRAM NORMAL ,,ALBINUțA” 2544/27.03.2015
111. BRATEANU MARIA MATEMATICĂ-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BOGDAN VODA CAPU-CODRULUI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BOGDAN VODA CAPU-CODRULUI 3845/27.04.2012
112. BRUJA-SORODOC LACRAMIOARA - BRINDUSA LIMBA SI LITERATURA ROMANA-LIMBA SI LITERATURA FRA Grad II LICEUL TEHNOLOGIC SPECIAL BIVOLARIE LICEUL TEHNOLOGIC SPECIAL BIVOLARIE 2544/27.03.2015
113. BRUTARU TAMARA-DORINA MATEMATICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.1 SUCEAVA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.1 SUCEAVA 3845/27.04.2012
114. BUBURUZAN DANA-MIHAELA FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII VATRA MOLDOVIŢEI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII VATRA MOLDOVIŢEI 3845/27.04.2012
115. BUCULEI MONICA ELENA LIMBA ENGLEZĂ Grad I COLEGIUL MILITAR LICEAL ŞTEFAN CEL MARE COLEGIUL MILITAR LICEAL ŞTEFAN CEL MARE 5667/07.09.2012
116. BUDA - NIGA PETRUŢA CRĂIŢA FILOSOFIE-ISTORIE Grad I COLEGIUL TEHNIC DE INDUSTRIE ALIMENTARĂ COLEGIUL TEHNIC DE INDUSTRIE ALIMENTARĂ 3845/27.04.2012
117. BUDA NIGA VALENTIN GHEORGHE ISTORIE Doctorat COLEGIUL ECONOMIC DIMITRIE CANTEMIR SUCEAVA COLEGIUL ECONOMIC DIMITRIE CANTEMIR SUCEAVA 3845/27.04.2012
118. BULBOACA ELEONORA ROMÂNĂ-FRANCEZĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC MIHAI BACESCU FALTICENI INSPECTORATUL ŞCOLAR AL JUDETULUI SUCEAVA 3845/27.04.2012
119. BULIGA MARGARETA FILOSOFIE Grad I COLEGIUL TEHNIC RĂDĂUŢI COLEGIUL TEHNIC RĂDĂUŢI 5557/22.11.2013
120. BUMBU OTILIA TATIANA MATEMATICA Grad I COLEGIUL NATIONAL ”EUDOXIU HURMUZACHI” COLEGIUL NATIONAL "EUDOXIU HURMUZACHI" 5557/22.11.2013
121. BUNDUC GETA CARMEN ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I ŞCOALACU CL.I-VIII BĂLĂCEANA ŞCOALACU CL.I-VIII BĂLĂCEANA 3845/27.04.2012
122. BUSUIOC DANIELA MARIANA MATEMATICĂ Grad I COLEGIUL ECONOMIC DIMITRIE CANTEMIR SUCEAVA COLEGIUL ECONOMIC DIMITRIE CANTEMIR SUCEAVA 3845/27.04.2012
123. BUTA CRISTINA GEOGRAFIE Grad I COLEGIUL AGRICOL FĂLTICENI COLEGIUL AGRICOL FĂLTICENI 4849/31.07.2012
124. BUTA ROMICĂ GEOGRAFIE Grad I ŞCOALA VADU MOLDOVEI PRIMĂRIA VADU MOLDOVEI 4849/31.07.2012
125. BUTNARU ANA PROFESOR EDUCATIE FIZICA-GEOGRAFIE Grad I SCOALA GIMNAZIALA ”MIHAIL SADOVEANU” SCOALA GIMNAZIALA ”MIHAIL SADOVEANU” 2544/27.03.2015
126. BUTUCEA BOSCOIANU HORIA LEONARD LIMBA FRANCEZA-LIMBA ROMANA Grad I SCOALA GIMNAZIALA MANASTIREA HUMORULUI SCOALA GIMNAZIALA MANASTIREA HUMORULUI 3839/11.07.2014
127. BUZULEAC IOAN ISTORIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I- VIII NR. 5 JEAN BART ŞCOALA CU CLASELE I- VIII NR. 5 JEAN BART 3845/27.04.2012
128. C RĂCIUN GHEORGHE ISTORIE+GEOGRAFIE Grad II ŞCOALA GIMNAZIALĂ GULIA ŞCOALA GIMNAZIALĂ GULIA 3839/11.07.2014
129. CALISTRU MIHAELA MECANICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC DE INDUSTRIE ALIMENTARĂ SUCEAVA COLEGIUL TEHNIC DE INDUSTRIE ALIMENTARĂ SUCEAVA 3845/27.04.2012
130. CANCIUC GABRIELA OTILIA PROFESOR Grad II GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VOINICELUL GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VOINICELUL 4751/07.10.2014
131. CAPBUN DANA GABRIELA CHIMIE Grad I COLEGIUL NAȚIONAL PETRU RAREȘ COLEGIUL NAȚIONAL PETRU RAREȘ 4849/31.07.2012
132. CARCALETE PETRU FIZICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC RĂDĂUŢI INSPECTORATUL ŞCOLAR AL JUDEŢULUI SUCEAVA 3845/27.04.2012
133. CARDEI MIHAI PEDAGOGIE Grad II GRUP ŞCOLAR ION NISTOR GRUPUL ŞCOLAR ION NISTOR 3845/27.04.2012
134. CARP GABRIELA DORINA MATEMATICĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL DRAGOS VODA COLEGIUL NAŢIONAL DRAGOS VODA 3845/27.04.2012
135. CARVAŢCHI ILEANA PROFESOR ÎNVĂŢĂMÂNT PRIMAR Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ BOSANCI, JUD. SUCEAVA ŞCOALA GIMNAZIALĂ BOSANCI, JUD. SUCEAVA 3476/01.04.2013
136. CĂȘUNEANU LUMINIȚA PROFESOR Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 SUCEAVA 3476/01.04.2013
137. CATARGIU IOAN MODELISM Grad I CLUBUL COPIILOR ŞI ELEVILOR CAMPULUNG MOLDOVENESC CLUBUL COPIILOR ŞI ELEVILOR 3845/27.04.2012
138. CAULEA IOAN FILOSOFIE Grad I COLEGIUL NAȚIONAL „NICU GANE” COLEGIUL NAȚIONAL „NICU GANE” 3476/01.04.2013
139. CAZAC GABRIELA LIMBA SI LITERATURA ROMANA Grad I COLEGIUL NATIONAL MIHAI EMINESCU SUCEAVA COLEGIUL NATIONAL MIHAI EMINESCU SUCEAVA 4849/31.07.2012
140. CAZAN LUMINIŢA-MAGDA EDUCAŢIE FIZCĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC ,,ALEXANDRU IOAN CUZA” SUCEAVA COLEGIUL TEHNIC ,,ALEXANDRU IOAN CUZA" SUCEAVA 5557/22.11.2013
141. CEICĂ LOREDANA MIHAELA ARTE PLASTICE DECORATIVE. DESIGN Grad I COLEGIUL DE ARTĂ CIPRIAN PORUMBESCU SUCEAVA CORPULUI NAŢIONAL DE EXPERŢI ÎN MANAGEMENT EDUCAŢ 4849/31.07.2012
142. CEORNODOLEA GABRILEA MATEMATICĂ-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII IOAN BĂNCESCU ŞCOALA CU CLASELE I-VIII IOAN BĂNCESCU ADÂNCATA 4849/31.07.2012
143. CERBU-SFARGHIU CRISTIAN VLADIMIR MATEMATICĂ Grad I COLEGIUL MILITAR LICEAL ȘTEFAN CEL MARE COLEGIUL MILITAR LICEAL ȘTEFAN CEL MARE 3845/27.04.2012
144. CERCEL VIOLETA MARIA FIZICĂ- CHIMIE Grad II SCOALA CU CLASELA I-VIII IPOTEŞTI SUCEAVA SCOALA CU CLASELA I-VIII IPOTEŞTI SUCEAVA 4849/31.07.2012
145. CEREDEEV DANIELA-LUMINIŢA TEOLOGIE - LITERE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII VATRA MOLDOVIŢEI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII VATRA MOLDOVIŢEI 3845/27.04.2012
146. CHACHULA ANGELICA CHIMIE Grad I GRUPUL ŞCOLAR ION NISTOR GRUPUL ŞCOLAR ION NISTOR 4849/31.07.2012
147. CHEABURU CARMEN-CONSTANTA DISCIPLINE ECONOMICE Grad I COLEGIUL ECONOMIC DIMITRIE CANTEMIR SUCEAVA COLEGIUL ECONOMIC DIMITRIE CANTEMIR SUCEAVA 3845/27.04.2012
148. CHEIA FLORIN PROFESOR Grad II SCOALA GIMNAZIALA PLOPENI SCOALA GIMNAZIALA PLOPENI 3476/01.04.2013
149. CHELBA LOREDANA LIMBA FRANCEZA Grad I COLEGIUL TEHNIC RADAUTI COLEGIUL TEHNIC RADAUTI 2544/27.03.2015
150. CHELBA MIRELA DANIELA FIZICA Grad I SCOALA CU CL. I-VIII NR4 REGINA ELISABETA SCOALA CU CL. I-VIII NR 4 REGINA ELISABETA 4849/31.07.2012
151. CHIDESA IULIAN ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA CU CL I-VIII BĂLCĂUŢI ŞCOALA CU CL I-VIII BĂLCĂUŢI 3845/27.04.2012
152. CHIFAN GHEORGHINA RODICA PROFESOR PENTRU ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII SAMSON BODNĂRESCU ŞCOALA CU CLASELE I-VIII SAMSON BODNĂRESCU 5667/07.09.2012
153. CHIFORESCU VASILE PROFESOR Grad I ȘCOALA CU CLASELE I-VIII POIANA STAMPEI ȘCOALA CU CLASELE I-VIII POIANA STAMPEI 5667/07.09.2012
154. CHIRA ANA MATEMATICA Grad II SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 VICOVU DE SUS SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 VICOVU DE SUS 3476/01.04.2013
155. CHIRILA ALEXANDRA THEODORA CHIMIE-FIZICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC AL. I. CUZA SUCEAVA INSPECTORATUL ŞCOLAR AL JUDETULUI SUCEAVA 3845/27.04.2012
156. CHIRILĂ OLIMPIA FIZICĂ Grad I COLEGIUL AGRICOL FĂLTICENI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.1 N.STOLERU BAIA 3845/27.04.2012
157. CHIRILĂ SILVIA FIZICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC MIHAI BĂCESCU COLEGIUL TEHNIC MIHAI BĂCESCU 5667/07.09.2012
158. CHIRILESCU ADELINA BIOLOGIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE. I-VIII NR.4 VATRA DORNEI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.4 VATRA DORNEI 3845/27.04.2012
159. CHISELEV DORINA BIOLOGIE Grad I LICEUL CU PROGRAM SPORTIV SUCEAVA LIEUL CU PROGRAM SPORTIV SUCEAVA 4849/31.07.2012
160. CHISELICIUC CARMEN TCM INGINERI Grad I C.T. ”LATCU VODA” SIRET ISJ SUCEAVA 5557/22.11.2013
161. CHITICARIU LAURA NICOLETA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.10 SUCEAVA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.10 SUCEAVA 3845/27.04.2012
162. CHIUARIU DUMITRU EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.1 SUCEAVA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.10 SUCEAVA 3845/27.04.2012
163. CHOLEVA BIATRICE- LILIANA INSTITUTOR Grad I PALATUL COPIILOR SUCEAVA PALATUL COPIILOR SUCEAVA 3476/01.04.2013
164. CÎMPAN MIOARA LIMBA FRANCEZA -LIMBA ȘI LITERATURA ROMANA Grad II COLEGIUL MILITAR ”ȘTEFAN CEL MARE” COLEGIUL MILITAR ”ȘTEFAN CEL MARE” 5557/22.11.2013
165. CIMPOESU MARINELA CRISTINA MATEMATICĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL STEFAN CEL MARE ISJ SUCEAVA 3845/27.04.2012
166. CINTIUC RITA ROMÂNĂ-FRANCEZĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 SUCEAVA INSPECTORATUL ŞCOLAR AL JUDETULUI SUCEAVA 3845/27.04.2012
167. CIOBANU CRISTINA GABRIELA PROFESOR EDUCATIE TEHNOLOGICA Grad I COLEGIUL NATIONAL MIHAI EMINESCU SUCEAVA COLEGIUL NATIONAL MIHAI EMINESCU SUCEAVA 4849/31.07.2012
168. CIOBANU NECULAI PROFESOR   EDUCAȚIE MUZICALĂ Grad I CLUBUL COPIILOR RĂDĂUȚI FILIALA SIRET CLUBUL COPIILOR RĂDĂUȚI FILIALA SIRET 5667/07.09.2012
169. CIOBARA PETRU EDUCATIE FIZICA SI SPORT Grad I LICEUL TEHNOLOGIC SPECIAL BIVOLARIE LICEUL TEHNOLOGIC SPECIAL BIVOLARIE 3476/01.04.2013
170. CIOBICA ALINA FRANCEZĂ Grad I ŞCOALACU CL. I-VIII CORNU LUNCII ŞCOALA CU CL.I-VIII CORNU LUNCII 3845/27.04.2012
171. CIOBÎCĂ CARMEN-GINA CHIMIE-FIZICĂ Doctorat COLEGIUL TEHNIC DE INDUSTRIE ALIMENTARĂ SUCEAVA INSPECTORATUL ŞCOLAR AL JUDEȚULUI SUCEAVA 3845/27.04.2012
172. CIOBÎCĂ PAULA TAMARA LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad I COLEGIUL ANDRONIC MOTRESCU RĂDĂUŢI COLEGIUL ANDRONIC MOTRESCU RĂDĂUŢI 3845/27.04.2012
173. CIOCOIU MARIA PROFESOR ÎNVĂȚĂMÂNT PRIMAR Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”ION IRIMESCU” FĂLTICENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”ION IRIMESCU” FĂLTICENI 2544/27.03.2015
174. CIOCOIU MIHAIL EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad I CENTRUL ŞCOLAR PENTRU EDUCAŢIE INCLUZIVĂ SF. ANDRE CENTRUL ŞCOLAR PENTRU EDUCAŢIE INCLUZIVĂ SF. ANDREI 3845/27.04.2012
175. CIORNEI GABRIELA PROFESOR Grad II SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 SUCEAVA SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 SUCEAVA 5557/22.11.2013
176. CIORNEI SIMONA ALEXANDRA LIMBA SI LITERATURA ENGLEZA-LIMBA SI LITERATURA FR Grad II SCOALA GIMNAZIALA FRASIN SCOALA GIMNAZIALA FRASIN 2544/27.03.2015
177. CIOSNAR NICULINA TEHNOLOGIA CELULOZEI HÂRTIEI ŞI FIBRELOR ARTIFICIALE Grad I COLEGIUL TEHNIC PETRU MUŞAT COLEGIUL TEHNIC PETRU MUŞAT SUCEAVA 3845/27.04.2012
178. CIOTU IULIAN ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I GRUPUL SCOLAR CAJVANA GRUPUL SCOLAR CAJVANA 5667/07.09.2012
179. CÎRCEIE EMILIA-SANDA PROFESOR ÎNVĂȚĂMÂNTUL PRIMAR ȘI PREȘCOLAR Grad I GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT ALBĂ CA ZĂPADA GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT ALBĂ CA ZĂPADA 3839/11.07.2014
180. CÎRDEI GEORGETA PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR Grad II ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 4751/07.10.2014
181. CIRDEI MARIA MIHAELA PROFESOR INVATAMANT PRIMAR Grad I SC GIMNAZIALA ”REGINA ELISABETA” SC GIMNAZIALA ”REGINA ELISABETA” 5557/22.11.2013
182. CIRDEI RODICA MATEMATICA Grad II SCOALA GIMNAZIALA VOITINEL SCOALA GIMNAZIALA VOITINEL 5557/22.11.2013
183. CÎRDEI TRAIAN INFORMATICA Grad I GRUPUL SCOLAR ION NISTOR GRUPUL SCOLAR ION NISTOR 4849/31.07.2012
184. CIRDEIU EMILIA PROFESOR Grad I COLEGIUL NATIONAL DRAGOS VODA COLEGIUL NATIONAL DRAGOS VODA 3839/11.07.2014
185. CÎRLIGEANU MARGARETA LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ Grad II CENTRUL ȘCOLAR DE EDUCAȚIE INCLUZIVĂ CENTRUL ȘCOLAR DE EDUCAȚIE INCLUZIVĂ 4751/07.10.2014
186. CIUBOTARIU MIHAELA IULIANA ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I COLEGIUL NAŢIONAL ”PETRU RAREŞ” SUCEAVA COLEGIUL NAŢIONAL ”PETRU RAREŞ” SUCEAVA 3476/01.04.2013
187. CIUBOTARU GEORGETA VICTORIA AUTOMATIZĂRI Grad II COLEGIUL TEHNIC RĂDĂUŢI COLEGIUL TEHNIC RĂDĂUŢI 4751/07.10.2014
188. CIUC MARIA FRANCEZĂ Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII STROIEŞTI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII STROIEŞTI 3845/27.04.2012
189. CIULEI ELENA DESPINA ECONOMIE Doctorat COLEGIUL SILVIC BUCOVINA COLEGIUL SILVIC BUCOVINA 3845/27.04.2012
190. CIUMASU GEORGE RADU GEOGRAFIE Grad I COLEGIUL MILITAR LICEAL STEFAN CEL MARE COLEGIUL MILITAR LICEAL STEFAN CEL MARE 5667/07.09.2012
191. CIURUŞ LILIANA FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.2 ION IRIMESCU FĂLTI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.2 ION IRIMESCU FĂLTI 4849/31.07.2012
192. CLIM CRISTINA MATEMATICĂ Grad I CENTRUL ŞCOLAR PENTRU EDUCAŢIE INCLUZIVĂ SUCEAVA CENTRUL ŞCOLAR PENTRU EDUCAŢIE INCLUZIVĂ SUCEAVA 3845/27.04.2012
193. CLITNOVICI GELU-GHEORGHE ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I LICEUL TEHNOLOGIC ”VASILE COCEA” MOLDOVIŢA LICEUL TEHNOLOGIC ”VASILE COCEA” MOLDOVIŢA 5557/22.11.2013
194. COAJA GABRIELA PROFESOR Grad I COLEGIUL NATIONAL EUDOXIU HURMUZACHI RADAUTI COLEGIUL NATIONAL EUDOXIU HURMUZACHI RADAUTI 4849/31.07.2012
195. COBZUC CRISTINA LOREDANA PROFESOR PENTRU ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ ”TEODOR BALAN” ŞCOALA GIMNAZIALĂ ”TEODOR BALAN” 5557/22.11.2013
196. COCARI DORINA ISTORIE - LIMBA ŞI LITERATURA ENGLEZĂ Grad I CENTRUL ŞCOLAR DE EDUCAŢIE INCLUZIVĂ SUCEAVA CENTRUL ŞCOLAR DE EDUCAŢIE INCLUZIVĂ SUCEAVA 5557/22.11.2013
197. COCERHAN C. CONSTANTIN GEOGRAFIE Grad I COLEGIUL NAŢIONAL MIHAI EMINESCU SUCEAVA COLEGIUL NAŢIONAL MIHAI EMINESCU SUCEAVA 3845/27.04.2012
198. COCÎRLĂ LĂCRĂMIOARA PROFESOR Doctorat ȘCOALA GIMNAZIALĂ TODIREȘTI ȘCOALA GIMNAZIALA TODIRESTI 3476/01.04.2013
199. COCOREANU AURELIAN ISTORIE - FILOSOFIE Grad I SCOALA CU CLASELE I - VIII NR. 4 VATRA DORNEI SCOALA CU CLASELE I - VIII NR. 4 VATRA DORNEI SUC 5667/07.09.2012
200. COJOC DACIAN IONEL EDUCAȚIE FIZICĂ ȘI SPORT - SCHI / HANDBAL Grad I CENTRUL ŞCOLAR SF.ANDREI GURA HUMORULUI CLUBUL SPORTIV ŞCOLAR GURA HUMORULUI 3845/27.04.2012
201. COJOC MARIA MARINELA PSIHOPEDAGOGIE SPECIALĂ Grad I CSEI SF. ANDREI GURA HUMORULUI CSEI SF. ANDREI GURA HUMORULUI 3839/11.07.2014
202. COJOCAR SAHLEAN MARCEL ANTON EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII PIRTESTII DE SUS ŞCOALA CU CLASELE I-VIII PIRTESTII DE SUS 3845/27.04.2012
203. COJOCARIU GEORGETA-LILIANA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I CASA CORPULUI DIDACTIC GEORGE TOFAN SUCEAVA CASA CORPULUI DIDACTIC SUCEAVA 3845/27.04.2012
204. COJOCARU CRINA MARIA PROFESOR INVATAMANT PRIMAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 GURA HUMORULUI SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 GURA HUMORULUI 4751/07.10.2014
205. COLBU DUMITRU EUGEN EDUCATIE PLASTICA Grad II LICEUL TEHNOLOGIC ”OLTEA DOAMNA” DOLHASCA+SCOALA G LICEUL TEHNOLOGIC ”OLTEA DOAMNA” DOLHASCA+SCOALA GULIA 3476/01.04.2013
206. COLIBABA GEORGETA MATEMATICĂ-FIZICĂ Grad I CASA CORPULUI DIDACTIC SUCEAVA CASA CORPULUI DIDACTIC SUCEAVA 3845/27.04.2012
207. COLIBABA MARCEL MATEMATICĂ-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII DORNESTI, JUD. SUCEAVA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII DORNESTI, JUD. SUCEAVA 3845/27.04.2012
208. COMAN GHEORGHE EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad I COLEGIUL AGRICOL FALTICENI INSPECTORATUL ŞCOLAR AL JUDETULUI SUCEAVA 3845/27.04.2012
209. COMAN GHEORGHE CATALIN EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad I COLEGIUL NAŢIONAL NICU GANE FALTICENI COLEGIUL NAŢIONAL NICU GANE FALTICE 3845/27.04.2012
210. COMAN MIHAIELA EDUCATIE TEHNOLOGICA Grad I SCOALA GIMNAZIALA PALTINOASA SCOALA GIMNAZIALA PALTINOASA 4751/07.10.2014
211. CONDUR LILIANA LUCIANA INGINER TESATURA FILATURA Grad I COLEGIUL ALEXANDRU CEL BUN COLEGIUL ALEXANDRU CEL BUN 4849/31.07.2012
212. CONSTANTINEANU CARMEN BIOLOGIE Grad I COLEGIUL NAŢIONAL STEFAN CEL MARE SUCEAVA COLEGIUL NAŢIONAL STEFAN CEL MARESUCEAVA 3845/27.04.2012
213. CORBU-DOMSA DANIELA LACRAMIOARA PROFESOR LIMBA SI LITERATURA ROMANA/LIMBA SI LITER Doctorat SCOALA GIMNAZIALA MITOCU DRAGOMIRNEI SCOALA GIMNAZIALA MITOCU DRAGOMIRNEI 3476/01.04.2013
214. CORDUNEANU MIHAI MATEMATICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I - VIII NR. 1 RÂŞCA ŞCOALA CU CLASELE I - VIII NR. 1 RÂŞCA 3845/27.04.2012
215. CORJUC LOREDANA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 IPOTESTI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 IPOTESTI 3845/27.04.2012
216. CORNIA GHIORGHI MATEMATICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 MIHAIL SADOVEANU ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 MIHAIL SADOVEANU 3845/27.04.2012
217. COROAMĂ SORIN NICOLAE ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.3 MIHAI EMINESCU ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.3 MIHAI EMINESCU 3845/27.04.2012
218. COSMAȚCHI DIDINA ISTORI - FILOZOFIE Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII STULPICANI SCOALA CU CLASELE I-VIII GEMENEA 4849/31.07.2012
219. COSOVANU ILIE FIZICĂ Grad I GRUPUL ŞCOLAR TOMSA VODA GRUPUL ŞCOLAR TOMSA VODA 3845/27.04.2012
220. COSOVANU MAGDALENA FIZICĂ Grad I GRUPUL ŞCOLARVASILE GHERASIM GRUPUL ŞCOLARVASILE GHERASIM 3845/27.04.2012
221. COST MIHAELA ANGELA PROFESOR INV PRIMAR Grad I SCOALA ,PETRU MUSATSIRET SCOALA ,PETRU MUSAT,SIRET 4849/31.07.2012
222. COSTEA VIORICA PROFESOR DE MATEMATICA Grad I LICEUL TEHNOLOGIC DORNA CANDRENILOR LICEUL TEHNOLOGIC DORNA CANDRENILOR 5557/22.11.2013
223. COSTIUC ADRIANA PROFESOR Grad I GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL LUMINIŢA SIRET GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT SIRET 3845/27.04.2012
224. COSTIUC LAVINIA FRANCEZĂ-ROMÂNĂ Grad II ŞCOALA CU CL. I-VIII ŞERBĂUŢI ŞCOALA CU CL. I-VIII CĂLINEŞTI 3845/27.04.2012
225. COTIN RODICA CHIMIE-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII MIRON COSTIN CASA CORPULUI DIDACTIC SUCEAVA 3845/27.04.2012
226. COTOARA CATRINA PSIHOLOGIE Grad I SCOALA GIMNAZIALA ,,TEODOR BALAN,, GURA HUMORULUI SCOALA GIMNAZIALA,,TEODOR BALAN,, GURA HUMORULUI 4751/07.10.2014
227. COTOARA IOAN EDUCAŢIE TEHNOLOGICĂ Grad I ŞCOALANR.2 IASLOVAT+ŞCOALALUCA ARBORE-SUCEAVA ŞCOALANR.2 IASLOVAT 3845/27.04.2012
228. COTOARA LUMINITA CHIMIE-FIZICA Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 IASLOVAT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 IASLOVAT 5667/07.09.2012
229. COTOR BIRLADEANU AGAPIA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 3MICUL PRINT GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 3 MICUL PRINT 3845/27.04.2012
230. COTOS MARIA LIMBA ROMÂNĂ - LIMBA FRANCEZĂ Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ BRODINA ȘCOALA GIMNAZIALĂ BRODINA 5557/22.11.2013
231. COVRIG ELENA SIMONA MATEMATICĂ Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII FRASIN ŞCOALA CU CLASELE I - VIII FRASIN 3845/27.04.2012
232. CRACIUN DANA LIMBA SI LITERATURA ROMANA Grad I SCOALA GIMNAZIALA AL. I. CUZA SCOALA GIMNAZIALA AL. I. CUZA 4751/07.10.2014
233. CRACIUN PETRU FIZICA Doctorat COLEGIUL AGRICOL FALTICENI COLEGIUL AGRICOL FALTICENI 4849/31.07.2012
234. CRĂCIUN PÎȚU ELENA-CRISTINA LIMBA ROMANA Grad I LICEUL TEHNOLOGIC CAJVANA LICEUL TEHNOLOGIC CAJVANA 2544/27.03.2015
235. CRĂCIUNESCU MARIA ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII IOAN BĂNCESCU ADÂNCATA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII IOAN BĂNCESCU ADÂNCATA 3845/27.04.2012
236. CRĂCIUNESCU TRIFAN ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I ŞCOALA GIMANZIALĂ IOAN BĂNCESCU ADÂNCATA ŞCOALA GIMNAZIALĂ IOAN BĂNCESCU ADÂNCATA 3845/27.04.2012
237. CRETAN CIPRIAN FLORENTIN EDUCATIE FIZICA SI SPORT Grad I SCOALA GIMNAZIALA STEFAN CEL MARE PUTNA SCOALA GIMNAZIALA STEFAN CEL MARE PUTNA 4751/07.10.2014
238. CRETU MONICA-ANCA TEHNOLOGIA PRODUSELOR ALIMENTARE Grad II COLEGIUL AGRICOL COLEGIUL AGRICOL FALTICENI 4849/31.07.2012
239. CRÎŞMARIU ADRIANA MIOARA PROFESOR ÎNVĂŢĂMÂNT PRIMAR Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 3 ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 3 3839/11.07.2014
240. CROITORIU D. NICOLETA PSIHOLOGIE Grad I CENTRUL ȘCOLAR DE EDUCAȚIE INCLUZIVĂ SUCEAVA CENTRUL ȘCOLAR DE EDUCAȚIE INCLUZIVĂ SUCEAVA 3839/11.07.2014
241. CUCIUREAN ALINA ELENA SILVICULTURĂ ŞI EXPLOATĂRI FORESTIERE Grad II COLEGIUL SILVIC BUCOVINA COLEGIUL SILVIC BUCOVINA 3845/27.04.2012
242. CUCIUREAN CRISTIAN SILVICULTURĂ ŞI EXPLOATĂRI FORESTIERE Doctorat COLEGIUL SILVIC BUCOVINA INSPECTORATUL ŞCOLAR JUDEȚEAN SUCEAVA 3845/27.04.2012
243. CUCONU FLORINELA LAURA PROFESOR PSIHOPEDAGOG Grad I CENTRUL ȘCOLAR DE EDUCAȚIE INCLUZIVĂ SUCEAVA CENTRUL ȘCOLAR DE EDUCAȚIE INCLUZIVĂ SUCEAVA 3839/11.07.2014
244. CULEŞCĂ SILVIA PEDAGOGIA ÎNVĂŢĂMÂNTULUI PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ BOGDAN-VODĂ ŞCOALA GIMNAZIALĂ BOGDAN-VODĂ 3476/01.04.2013
245. CURALEȚ CĂTĂLIN ISTORIE - LIMBA ȘI LITERATURA FRANCEZA Grad II LICEUL TEHNOLOGIC ”MIHAI EMINESCU” DUMBRĂVENI LICEUL TEHNOLOGIC ”MIHAI EMINESCU” DUMBĂVENI 5557/22.11.2013
246. CURALEŢ ISABELA CHIMIE-FIZICĂ Grad I ŞCOALA ILIŞEŞTI+BĂLĂCEANA ŞCOALA ILIŞEŞTI+BĂLĂCEANA 3845/27.04.2012
247. CUŞNIR RAHILA LIMBA ROMÂNĂ - LIMBA LATINĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL MIHAI EMINESCU SUCEAVA COLEGIUL NAŢIONAL MIHAI EMINESCU SUCEAVA 4849/31.07.2012
248. DAMASCHIN RODICA PROFESOR Grad I G.P.N. NR.2 MARIA MONTESSORI G.P.N. NR.2 MARIA MONTESSORI 3845/27.04.2012
249. DAN GHEORGHE BIOLOGIE Grad I COLEGIUL ALEXANDRU CEL BUN GURA HUMORULUI COLEGIUL ALEXANDRU CEL BUN GURA HUMORULUI 3845/27.04.2012
250. DAN LENUTA ERMOLANIA LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad I ŞCOALA NR.6 IOAN CIUREA ŞCOALA NR.6 IOAN CIUREA 3845/27.04.2012
251. DANDES-ALBERT AUREL MANAGEMENT EDUCAŢIONAL Grad II GRUPUL ŞCOLAR ION NISTOR GRUPUL ŞCOLAR ION NISTOR 3845/27.04.2012
252. DĂNILĂ ALINA LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad II ŞCOALA GIMNAZIALĂ TODIREŞTI ŞCOALA GIMNAZIALĂ TODIREŞTI 3476/01.04.2013
253. DANILA NECULAI RADUCU PEDAGOGIE MUZICALA Grad I LICEUL TEHNOLOGIC ”OLTEA DOAMNA” LICEUL TEHNOLOGIC ”OLTEA DOAMNA” 3476/01.04.2013
254. DARABĂ IULIAN-CEZAR EDUCAȚIE FIZICĂ Grad II COLEGIUL NAȚIONAL ,,NICU GANE" FĂLTICENI COLEGIUL NAȚIONAL ,,NICU GANE" FĂLTICENI 2544/27.03.2015
255. DARIE DORUŢU MATEMATICĂ-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII PĂTRĂUŢI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII PĂTRĂUŢI 3845/27.04.2012
256. DARIE LILIANA CAMELIA TEXTILE-PIELARIE Grad I CENTRUL SCOLAR PENTRU EDUCATIE INCLUZIVA SUCEAVA CENTRUL SCOLAR PENTRU EDUCATIE INCLUZIVA SUCEAVA 4849/31.07.2012
257. DASCALU OLTITA PROFESOR Grad I SCOALA CU CLASELE I - VIII SIMINICEA SCOALA CU CLASELE I - VIII SIMINICEA 4849/31.07.2012
258. DASCĂLU PUȘA NADIA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII SALCEA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII SALCEA 3845/27.04.2012
259. DAVID ELENA-MANUELA MATEMATICĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL PETRU RARES SUCEAVA ISJ SUCEAVA 3845/27.04.2012
260. DAVID LILIANA MIHAELA INFORMATICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC RĂDĂUŢI COLEGIUL TEHNIC RĂDĂUŢI 3845/27.04.2012
261. DAVIDEL VIORICA CHIMIE SI FIZICA Grad I SCOALA GIMNAZIALA ,,NICOLAE LABIS” MALINI SCOALA GIMNAZIALA ,,NICOLAE LABIS” MALINI 3476/01.04.2013
262. DELEANU LIVIU DANIEL GEOGRAFIE Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 MIHAIL SADOVEANU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 MIHAIL SADOVEANU 5667/07.09.2012
263. DENES ALEXANDRU PROFESOR Grad I CLUBUL SPORTIV SCOLAR RADAUTI CLUBUL SPORTIV SCOLAR RADAUTI 4849/31.07.2012
264. DEREVLEAN SIMONA-MARIA INGINER TRICOTAJE-CONFECTII Grad I LICEUL TEHNOLOGIC ”VASILE GHERASIM” LICEUL TEHNOLOGIC ”VASILE GHERASIM” 3476/01.04.2013
265. DIACONESCU GABRIEL-VASILE ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ PAHOMIE C. VASILIU GRĂMEŞTI ŞCOALA GIMNAZIALĂ PAHOMIE C. VASILIU GRĂMEŞTI 3839/11.07.2014
266. DIACONESCU MARIA BIOLOGIE/ED.TEHNOLOGICA Grad I SCOALA CU CLASELE I/VIII BREAZA SCOALA CU CL.I-VIII MOLDOVA SULITA 5667/07.09.2012
267. DIACONESCU MINODORA BIOLOGIE Grad I ŞCOALA CU CL I-VIII CALAFINDESTI ŞCOALA CU CL I-VIII CALAFINDESTI 3845/27.04.2012
268. DIACONESCU OANA MIRELA CONTABILITATE SI INFORMATICA DE GESTIUNE Grad I 4 ANI COLEGIUL TEHNIC LATCU VODA SIRET 4849/31.07.2012
269. DIACONU CARMEN-CRISTINA PROFESOR ÎNVĂŢĂMÂNT PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 VATRA DORNEI ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 VATRA DORNEI 4751/07.10.2014
270. DIMITRIU LUCIAN PROFESOR ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ MĂRIŢEI ŞCOALA GIMNAZIALĂ MĂRIŢEI 3476/01.04.2013
271. DINCA SORIN ISTORIE Grad I LICEUL TEHNOLOGIC IACOBENI LICEUL TEHNOLOGIC IACOBENI 3476/01.04.2013
272. DIVISEVICI ANA MARIA ISTORIE -GEOGRAFIE Grad I COLEGIUL NATIONAL MIHAI EMINESCU COLEGIUL NATIONAL MIHAI EMINESCU 4849/31.07.2012
273. DOBOŞ MIHAELA AURA MATEMATICĂ Grad I GRUPUL ŞCOLAR IORGU VÂRNAV LITEANU GRUPUL ŞCOLAR IORGU VÂRNAV LITEANU 5667/07.09.2012
274. DOCUZ MARIAN EDUCATIE FIZICA Grad I SCOALA GENERALA PETRU MUSAT SCOALA GENERALA PETRU MUSAT 4849/31.07.2012
275. DOHOTARU ANDREEA IONELA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII ION MUCELEANU ŞCOALA CU CLASELE I-VIIIION MUCELEANU 3845/27.04.2012
276. DONCEAN IONELA DIANA LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad II GRUP ŞCOLAR DUMBRĂVENI GRUP ŞCOLAR DUMBRĂVENI 4849/31.07.2012
277. DOROFTEI CARMEN DĂNUȚA TEHNOLOGIE CHIMICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC DE INDUSTRIE ALIMENTARĂ COLEGIUL TEHNIC DE INDUSTRIE ALIMENTARĂ 3845/27.04.2012
278. DOROFTEI COSTICA TCM Grad I LICEUL TEHNOLOGIC ”IORGU VARNAV” LITEANU LICEUL TEHNOLOGIC ”IORGU VARNAV” LITEANU 3476/01.04.2013
279. DRĂGAN DELIA PSIHOLOGIE ȘI FILOSOFIE-ISTORIE Grad I C.J.R.A.E. -SUCEAVA LICEUL TEORETIC "ION LUCA" -VATRA DORNEI 2544/27.03.2015
280. DRANCA CRISTINA LIMBA șI LITERATURA ROMÂNĂ Grad I COLEGIUL ECONOMIC ,,DIMITRIE CANTEMIR,, COLEGIUL ECONOMIC ,,DIMITRIE CANTEMIR,, 5557/22.11.2013
281. DREHLUŢĂ ROMICĂ CRISTINEL EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad I COLOEGIUL MILITAR LICEAL ”ŞTEFAN CEL MARE” COLOEGIUL MILITAR LICEAL ”ŞTEFAN CEL MARE” 3476/01.04.2013
282. DREHUŢĂ CRISTINA PROFESOR DISCIPLINE TEHNICE Grad I GRUPUL ŞCOLAR OLTEA DOAMNA DOLHASCA GRUPUL ŞCOLAR OLTEA DOAMNA DOLHASCA 5667/07.09.2012
283. DRIMBA FLORIN FIZICĂ Grad I COLEGIUL ANDRONIC MOTRESCU RĂDĂUŢI COLEGIUL ANDRONIC MOTRESCU RĂDĂUŢI 3845/27.04.2012
284. DRIMBA SILVIA BIOLOGIE Grad I COLEGIUL ANDRONIC MOTRESCU RADAUTI COLEGIUL ANDRONIC MOTRESCU 3845/27.04.2012
285. DROB MIHAELA CHIMIE-FIZICA Grad I SCOALA CU CL. I-VIII NR.1 BOSANCI SCOALA CU CL. I-VIII NR.1 BOSANCI 4849/31.07.2012
286. DRUMEA MARIANA BIOLOGIE Grad I COLEGIUL TEHNIC PETRU MUŞAT SUCEAVA INSPECTORATUL ŞCOLAR AL JUDEŢULUI SUCEAVA 3845/27.04.2012
287. DUCEAC ADRIANA LIMBA FRANCEZA Grad I LICEUL TEHNOLOGIC ”MIHAI EMINESCU„ DUMBRAVENI LICEUL TEHNOLOGIC ”MIHAI EMINESCU” DUMBRAVENI 5557/22.11.2013
288. DULASCHI MIHAIELA BIOLOGIE Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII BIVOLARIE SCOALA CU CLASELE I- VIII BIVOLARIE 5667/07.09.2012
289. DULCEAC DORINA PROFESOR ÎNVĂŢĂMÂNT PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BĂLĂCEANA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BĂLĂCEANA 4849/31.07.2012
290. DUMINICA ELENA MADALINA MATEMATICA Grad II COLEGIUL MILITAR LICEAL STEFAN CEL MARE COLEGIUL MILITAR LICEAL STEFAN CEL MARE 5667/07.09.2012
291. DUMINICA TRAIAN MATEMATICĂ Grad I COLEGIUL ALEXANDRU CEL BUN GURA HUMORULUI CASA CORPULUI DIDACTIC SUCEAVA 3845/27.04.2012
292. DUMISTRĂCEL IONEL FIZICĂ Grad I CENTRUL ŞCOLAR PENTRU EDUCAŢIE INCLUZIVĂ SUCEAVA CENTRUL ŞCOLAR PENTRU EDUCAŢIE INCLUZIVĂ SUCEAVA 3845/27.04.2012
293. DUMITRACHE GHEORGHE EDUCATIE FIZICA SI SPORT Grad I GRUPUL SCOLAR AGRICOL DORNA CANDRENILOR GRUPUL SCOLAR DORNA CANDRENILOR 5667/07.09.2012
294. DUMITRAŞ MARIA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I COLEGIUL NAŢIONAL MIHAI EMINESCU COLEGIUL NAŢIONAL MIHAI EMINESCU 3845/27.04.2012
295. DUMITRASCU E. GHEORGHE EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.2 ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.2 VICOVU DE SUS 3845/27.04.2012
296. DUNGEANU DANIELA FIZICĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL PETRU RAREŞ COLEGIUL NAŢIONAL PETRU RAREŞ 3845/27.04.2012
297. ERHAN MIHAIL INFORMATICA Grad I COLEGIUL NATIONAL PETRU RARES COLEGIUL NATIONAL PETRU RARES 4849/31.07.2012
298. FALIBOGA ELENA CONTABILITATE SI INFORMATICA DE GESTIUNE Grad I SCOALA NR.9 ION CREANGA SCOALA CU CL. I-VIII NR.9 ION CREANGA 4849/31.07.2012
299. FÂNTÂNĂ-GALERIU DORINA-ANA CHIMIE-FIZICĂ Grad I COLEGIUL MILITAR LICEAL ŞTEFAN CEL MARE COLEGIUL MILITAR LICEAL ŞTEFAN CEL MARE 3845/27.04.2012
300. FĂURESCU NICOLAE EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII MĂNEUȚI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII MĂNEUȚI 3845/27.04.2012
301. FILIP VALENTINA INGINER AUTOMATICĂ ŞI INFORMATICĂ INDUSTRIALĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC "PETRU MUŞAT" SUCEAVA COLEGIUL TEHNIC "PETRU MUŞAT" SUCEAVA 4751/07.10.2014
302. FILIPIUC BEATRICE-LILIANA INGINER TEHNOLOGIA CONSTRUCŢIILOR DE MAŞINI Grad I COLEGIUL TEHNIC ALEXANDRU IOAN CUZA SUCEAVA COLEGIUL TEHNIC ALEXANDRU IOAN CUZA SUCEAVA 3845/27.04.2012
303. FILIPIUC CAMELIA ELENA TEHNOLOGIA FIRELOR SI TESATURILOR Grad I GRUPUL SCOLAR IACOBENI GRUPUL SCOLAR IACOBENI 5667/07.09.2012
304. FLOREA LIVICA PROFESOR PENTRU ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.1 VATRA DORNEI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.1 VATRA DORNEI 4849/31.07.2012
305. FLORESCU ALINA GABRIELA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII SALCEA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII SALCEA 3845/27.04.2012
306. FLUTUR FLORICA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 3845/27.04.2012
307. FORGACI IRINA INVATATOR/EDUCATOARE Grad I GRADINITA NR 20 SAMARITEANUL GRADINITA NR 20 SAMARITEANUL 5557/22.11.2013
308. FRASENIUC EMANUELA DIANA LIMBA UCRAINENĂ-LIMBA FRANCEZĂ Grad II SCOALA GIMNAZIALĂ BĂLCĂUŢI SCOALA GIMNAZIALĂ BĂLCĂUŢI 3839/11.07.2014
309. FREITAG GABRIELA-RODICA INFORMATICĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL DE INFORMATICĂ ”SPIRU HARET” COLEGIUL NAŢIONAL DE INFORMATICĂ "SPIRU HARET" 5557/22.11.2013
310. GAFIŢESCU COSTICĂ INGINER MECANIC Grad I COLEGIUL TEHNIC SAMUIL ISOPESCU SUCEAVA COLEGIUL TEHNIC SAMUIL ISOPESCU SUCEAVA 4849/31.07.2012
311. GAINA CRISTINA PSIHOLOGIE Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII BOGDAN-VODA SCOALA CU CLASELE I-VIII BOGDAN-VODA 4849/31.07.2012
312. GALATANU CLAUDEA MARIANA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I G.P.N.NR 5 VOINICELUL G.P.N.NR 5 3845/27.04.2012
313. GALIS NICOALE SORIN EDUCATIE TEHNOLOGICA Grad I SCOALA GIMAZIALA POIENI-SOLCA SCOALA GIMNAZIALA POIENI- SOLCA 2544/27.03.2015
314. GALIS ZAMFIRA VIOLETA PROFESOR Grad I SCOALA GIMNAZIALA POIENI- SOLCA SCOALA GIMNAZIALA POIENI - SOLCA 5557/22.11.2013
315. GASPAR LOREDANA ELENA LIMBA FRANCEZA - LIMBA ENGLEZA Grad I COLEGIUL TEHNIC ”ALEXANDRU IOAN CUZA” SUCEAVA COLEGIUL TEHNIC ”ALEXANDRU IOAN CUZA” SUCEAVA 5557/22.11.2013
316. GAȘPAR VIOLETA ANGELA AGRICULTURĂ Grad II COLEGIUL AGRICOL FĂLTICENI COLEGIUL AGRICOL FĂLTICENI 3845/27.04.2012
317. GAUBE CONSTANTIN PROFESOR-MATEMATICĂ Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ MOARA NICĂ ȘCOALA GIMNAZIALĂ MOARA NICĂ 5557/22.11.2013
318. GAVRILIUC VASILE ADRIAN MATEMATICĂ Grad I LICEUL CU PROGRAM SPORTIV SUCEAVA LICEUL CU PROGRAM SPORTIV SUCEAVA 3845/27.04.2012
319. GAVRILOAIA DANIELA EDUCATOARE Grad II SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 BAIA SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 BAIA 3839/11.07.2014
320. GEAMAN ELENA ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I / VIII VALEA MOLDOVEI VALEA MOLDOVEI 3845/27.04.2012
321. GEORGESCU VIORICA MATEMATICĂ / PSIHOLOGIE-PEDAGOGIE Grad I GRUPUL ŞCOLAR BIVOLARIE GRUPUL ŞCOLAR BIVOLARIE 3845/27.04.2012
322. GHEORGHIAN MARIANA LILIANA FIZICĂ-MATEMATICĂ Grad I ŞCOALA NR 3 TEODOR BALAN ŞCOALA NR 3 TEODOR BALAN 3845/27.04.2012
323. GHEORGHIŢA FLORIN CONSTANTIN ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I LICEUL TEHNOLOGIC ”ION NISTOR” VICOVU DE SUS LICEUL TEHNOLOGIC ”ION NISTOR” VICOVU DE SUS 3476/01.04.2013
324. GHERASA SECSTILIA ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I ŞCOALA MIHAIL SADOVEANU GRANICESTI ŞCOALA MIHAIL SADOVEANU GRANICESTI 3845/27.04.2012
325. GHERASIM VALERICĂ EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad II LICEUL CU PROGRAM SPORTIV CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL SUCEAVA 3845/27.04.2012
326. GIOSU MARIUS GABRIEL ISTORIE Grad II SCOALA GIMNAZIALA NEAGRA SARULUI SCOALA GIMNAZIALA NEAGRA SARULUI 5557/22.11.2013
327. GOGAN GABRIELA MATEMATICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE. I-VIII NR. 1 N. LABIŞ MĂLINI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 N. LABIŞ MĂLINI 3845/27.04.2012
328. GOLEA MARIUS CONSTANTIN EDUCATIE FIZICA Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII ACAD. H. MIHAESCU SCOALA CU CLASELE I-VIII ACAD. H. MIHAESCU 5667/07.09.2012
329. GOREA PETRU VASILE ISTORIE Grad I COLEGIUL TEHNIC DE INDUSTRIE ALIMENTARA SUCEAVA COLEGIUL TEHNIC DE INDUSTRIE ALIMENTARA SUCEAVA 5557/22.11.2013
330. GRĂDINARIU MARIA ADRIANA PROFESOR ÎNVĂŢĂMÂNT PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I SCOALA CU CL. I-VIII NR. 9 ION CREANGĂ SCOALA CU CL. I-VIII NR. 9 ION CREANGĂ 4849/31.07.2012
331. GRADINARU ZOICA EDUCATIE TEHNOLOGICA - BIOLOGIE Grad II SCOALA CU CLASELE I-VIII BUDENI - DOLHASCA SCOALA CU CLASELE I-VIII BUDENI - DOLHASCA 4849/31.07.2012
332. GRECULEAC ANCA VIORICA FIZICĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL PETRU RAREŞ SUCEAVA COLEGIUL NAŢIONAL PETRU RAREŞ SUCEAVA 3845/27.04.2012
333. GRIGORAŞ DAN EDUCAŢIE PLASTICĂ Grad I ŞCOALA NR. 6 IOAN CIUREA ŞCOALA NR. 6 IOAN CIUREA+ŞCOALA NR.1BOROAIA 3845/27.04.2012
334. GRIGORAŞ MAGDALENA CONSTANŢA GEOGRAFIE / FRANCEZĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC MIHAI BĂCESCU FĂLTICENI COLEGIUL TEHNIC MIHAI BĂCESCU FĂLTICENI 3845/27.04.2012
335. GRIGORE ADINA-GABRIELA CHIMIE-FIZICA Grad I LICEUL TEHNOLOGIC LITENI LICEUL TEHNOLOGIC LITENI, SCOALA GIMNAZIALA CORNI 2544/27.03.2015
336. GRIGORE LIVIU PETRICA EDUCAŢIE TEHNOLOGICĂ / BIOLOGIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 ROTUNDA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.1 ROTUNDA 3845/27.04.2012
337. GRIGOREAN LILIANA LIMBA FRANCEZĂ - LIMBA ROMÂNĂ Grad II ȘCOALA CU CLASELE I-VIII POJORÂTA ȘCOALA CU CLASELE I-VIII POJORÂTA 5667/07.09.2012
338. GRIJINCU MARIUS-COSTEL MANAGEMENTUL AFACERILOR Grad II COLEGIUL TEHNIC RADAUTI COLEGIUL TEHNIC RADAUTI 3839/11.07.2014
339. GRIJINCU MIHAELA MATEMATICĂ APLICATĂ Grad I ȘCOALA CU CLASELE I - VIII PĂTRĂUȚI ȘCOALA CU CLASELE I - VIII PĂTRĂUȚI 4849/31.07.2012
340. GROSAR CRENGUŢA-LUCICA PROFESOR Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 SUCEAVA ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 SUCEAVA 3476/01.04.2013
341. GROSU CONSTANTIN EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BOSANCI-SUCEAVA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BOSANCI 3845/27.04.2012
342. GROSU MANUELA CHIMIE Grad I COLEGIUL TEHNIC SAMUIL ISOPESCU COLEGIUL TEHNIC SAMUIL ISOPESCU 4751/07.10.2014
343. GRUSCA NARCIS - CONSTANTIN CHIMIE - FIZICA Grad I SCOALA CU CLASELE I - VIII SCOALA CU CLASELE I - VIII OSTRA 4849/31.07.2012
344. GURĂU DOMNICA PROFESOR ÎNVĂŢĂMÂNT PREŞCOLAR Grad II GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.1 CAJVANA GRADINITA CUI PROGRAM NORMAL NR.1 CAJVANA 5557/22.11.2013
345. GUSA ELENA MATEMATICA Grad II SCOALA GIMNAZIALA ”PETRU RARES” PROBOTA SCOALA GIMNAZIALA ”PETRU RARES” PROBOTA 3476/01.04.2013
346. GUZU MARIA MATEMATICĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL MIHAI EMINESCU SUCEAVA CASA CORPULUI DIDACTIC SUCEAVA 3845/27.04.2012
347. GUZU MARIAN MATEMATICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII IPOTESTI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII IPOTESTI 3845/27.04.2012
348. HACMAN GABRIEL ȘTIINȚE SOCIO-UMANE Grad I COLEGIUL NAŢIONAL STEFAN CEL MARE SUCEAVA COLEGIUL NAŢIONAL STEFAN CEL MARE SUCEAVA 3845/27.04.2012
349. HACMAN LAURENŢA FILOSOFIE Grad I COLEGIUL NAŢIONAL MIHAI EMINESCU SUCEAVA INSPECTORATUL ŞCOLAR AL JUDEŢULUI SUCEAVA 3845/27.04.2012
350. HADRANYI ILDIKO MARGITKA CHIMIE-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.1 GEORGE TOFAN BILCA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.1 GEORGE TOFAN BILCA 3845/27.04.2012
351. HAGIU LUMINITA TURISM SI SERVICII Grad I COLEGIUL ECONOMIC ”DIMITRIE CANTEMIR” COLEGIUL ECONOMIC ”DIMITRIE CANTEMIR” 3476/01.04.2013
352. HALICI RODICA MATEMATICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII ZVORISTEA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII ZVORISTEA 3845/27.04.2012
353. HALIP FLORIA MATEMATICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.3 MARGINEA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 MARGINEA 3845/27.04.2012
354. HALIP IOAN FILOSOFIE-ISTORIE Grad I CENTRUL ŞCOLAR PENTRU EDUCAŢIE INCLUZIVA SUCEAVA INSPECTORATUL ŞCOLAR AL JUDETULUI SUCEAVA 3845/27.04.2012
355. HANEK RITA BRIGHITE ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NR. 1 LUMEA COPILĂRIEI GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NR.1 LUMEA COPILĂRIEI 3845/27.04.2012
356. HAPENCIUC CRISTINA PROFESOR DISCIPLINE TEHNICE DOMENIUL ELECTRIC Grad II COLEGIUL TEHNIC ”SAMUIL ISOPESCU” SUCEAVA COLEGIUL TEHNIC ”SAMUIL ISOPESCU” SUCEAVA 3476/01.04.2013
357. HARASIM MIHAI MATEMATICA-FIZICA Grad I LICEUL TEHNOLOGIC ,,MIHAI EMINESCU DUMBRAVENI LICEUL TEHNOLOGIC ,,MIHAI EMINESCUDUMBRAVENI 3839/11.07.2014
358. HARHATA MIHAELA ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I SCOALA GIMNAZIALA PETRU RARES PROBOTA SCOALA PROBOTA 3839/11.07.2014
359. HATNEAN CORNELIA CHIMIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 BOGDAN VODA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 BOGDAN VODA 3845/27.04.2012
360. HATNEAN GHEORGHE LIVIU CHIMIE Grad I COLEGIUL NAŢIONAL EUDOXIU HURMUZACHI COLEGIULUI NAŢIONAL EUDOXIU HURMUZACHI 3845/27.04.2012
361. HETRIUC MARIA-CRISTINA FRANCEZĂ-ROMÂNĂ Doctorat COLEGIUL NAŢIONAL MIHAI EMINESCU COLEGIUL NAŢIONAL MIHAI EMINESCU, SUCEAVA 3845/27.04.2012
362. HLADIUC TATIANA TEHNOLOGIE CHIMICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC DE INDUSTRIE ALIMENTARĂ COLEGIUL TEHNIC DE INDUSTRIE ALIMENTARĂ 3845/27.04.2012
363. HOJBOTĂ GEORGETA MATEMATICĂ Grad I GRUPUL ŞCOLAR NR.1 GRUPUL ŞCOLAR NR.1 3845/27.04.2012
364. HOJDA MIHAELA-FLORENTINA PROFESOR Grad I SCOALA GIMNAZIALA POJORATA SCOALA GIMNAZIALA POJORATA 4849/31.07.2012
365. HOSTIUC GHEORGHE TEOLOGIE PASTORALĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL STEFAN CEL MARE SUCEAVA INSPECTORATUL ŞCOLAR AL JUDETULUI SUCEAVA 3845/27.04.2012
366. HOSTIUC GHEORGHE FLORIN TEOLOGIE ORTODOXA PASTORALA Grad II COLEGIUL DE ARTA ”CIPRIAN PORUMBESCU” COLEGIUL DE ARTA ”CIPRIAN PORUMBESCU” 3476/01.04.2013
367. HRECIUC ELENA MATROANA EDUCAŢIE TEHNOLOGICĂ Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ BOGDAN-VODĂ ŞCOALA GIMNAZIALĂ BOGDAN-VODĂ 3476/01.04.2013
368. HRENCIUC DANIEL ISTORIE Doctorat ŞC. CU CLASELE I-VIII BOGDAN VODĂ NR 5 RĂDĂUŢI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BOGDAN VODĂ NR. 5 RĂDĂUŢI 3845/27.04.2012
369. HRIHOR RODICA EDUCATIE FIZICA SI SPORT Grad I COLEGIUL NATIONAL EUDOXIU HURMUZACHI COLEGIUL NATIONAL EUDOXIU HURMUZACHIRADAUTI 5667/07.09.2012
370. HRIHOR VASILE MATEMATICĂ Grad II ȘCOALA GIMNAZIALĂ VOLOVĂȚ SCOALA GIMNAZIALA VOLOVAT 3476/01.04.2013
371. HRINCESCU RODICA PROFESOR Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ POIANA STAMPEI ȘCOALA GIMNAZIALĂ POIANA STAMPEI 3839/11.07.2014
372. HRIȘCĂ BOGDAN MIHAI PROFESOR Doctorat SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX MITROPOLITUL DOSOFTEI SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX MITROPOLITUL DOSOFTEI 3839/11.07.2014
373. HRIŞCĂ CORNELIA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I GPN NR.1 MARGINEA GPN NR. 1 MARGINEA 3845/27.04.2012
374. HUDICI GEORGETA-MIHAELA FIZICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC SAMUIL ISOPESCU COLEGIUL TEHNIC SAMUIL ISOPESCU 3845/27.04.2012
375. HUŢANU MARIA PROFESOR ÎNVĂŢĂMANT PRIMAR Grad I ŞCOALA CU CLASELE I- VIII NR.3 MIHAI EMINESCU ŞCOALA CU CLASELE I- VIII NR.3 MIHAI EMINESCU RĂ 4849/31.07.2012
376. HUTU CATALIN ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I - VIII PLOPENI - SALCEA ŞCOALA CU CLASELE I - VIII SALCEA 3845/27.04.2012
377. HUTU ELENA MONICA ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I COLEGIUL TEHNIC AL. I. CUZA SUCEAVA COLEGIUL TEHNIC AL.I. CUZA SUCEAVA 3845/27.04.2012
378. HUȚUPAȘ ANIȘOARA PROFESOR Grad I COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ SPIRU HARET COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ SPIRU HARET 3839/11.07.2014
379. IACENTIUC VIOLETA DOINA FIZICA, INFORMATICA Grad I COLEGIUL TEHNIC DE INDUSTRIE ALIMENTARA SUCEAVA COLEGIUL TEHNIC DE INDUSTRIE ALIMENTARA SUCEAVA 3839/11.07.2014
380. IACOB ALINA LB FRANCEZA - LB ROMANA Grad II SCOALA CU CLASELE I-VIII NR.1 VADU MOLDOVEI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR.1 VADU MOLD 4849/31.07.2012
381. IACOB DUMITRU PEDAGOGIE MUZICALĂ Grad I ȘCOALA CU CL.I-VIII ACAD. HARALAMBIE MIHĂESCU ȘCOALA CU CL. I-VIII ACAD. HARALAMBIE MIHĂESCU 4849/31.07.2012
382. IACOB IONELA PANSELA AGRICULTURĂ / EDUCAȚIE TEHNOLOGICĂ Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 N STOLERU BAIA ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 N . STOLERUBAIA 3845/27.04.2012
383. IACOB MIHAI PROFESOR INVATAMANTUL PRIMAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA ”MIHAIL SADOVEANU” SCOALA GIMNAZIALA ”MIHAIL SADOVEANU” 5557/22.11.2013
384. IACOB PETRIŞOR ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BUDENI -DOLHASCA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII CORNU LUNCII 3845/27.04.2012
385. IACOBAN FLOAREA TEHNOLOGIA TRICOTURILOR ȘI CONFECȚIILOR Grad I GRUPUL ŞCOLAR CAJVANA GRUPUL ŞCOLAR CAJVANA 3845/27.04.2012
386. IANOS VALENTIN PEDAGOGIE MUZICALA Grad II COLEGIUL DE ARTA ”CIPRIAN PORUMBESCU” SUCEAVA COLEGIUL DE ARTA ”CIPRIAN PORUMBESCU” SUCEAVA 3476/01.04.2013
387. ICHIM BELAMIEA CHIMIE-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE.I-VIII NR.3 BOGDAN VODA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.3 BOGDAN VODA CAMPULUNG 3845/27.04.2012
388. ICHIM CONSTANTIN PROFESOR CHIMIE + INFORMATICA Grad II SCOALA GALANESTI + SCOALA ”ION VICOVEANU” VICOV SCOALA GIMNAZIALA ”SAMSON BODNARESCU” GALANESTI 3476/01.04.2013
389. ICUŞCĂ FLORICA INGINER, TEHNOLOGIA CONSTRUCŢIILOR DE MAŞINI Grad I CENTRUL ŞCOLAR PENTRU EDUCAŢIE INCLUZIVĂ SUCEAVA CENTRUL ŞCOLAR PENTRU EDUCAŢIE INCLUZIVĂ SV 4849/31.07.2012
390. IEREMIE ZENAIDA INVATATOARE Grad I SCOALA GIMNAZIALA BOSANCI SCOALA GIMNAZIALA BOSANCI 3476/01.04.2013
391. IFTIMIE ELENA LĂCRĂMIOARA MATEMATICĂ - FIZICĂ Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ BOGDAN VODĂ ŞCOALA GIMNAZIALĂ BOGDAN VODĂ 3476/01.04.2013
392. IFTODE LILIANA ISTORIE - FILOSOFIE Grad I LICEUL CU PROGRAM SPORTIV SUCEAVA LICEUL CU PROGRAM SPORTIV SUCEAVA 4849/31.07.2012
393. IGNAT ADINA LACRAMIOARA PROFESOR INVATAMANT PRIMAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA MITOCU-DRAGOMIRNEI SCOALA GIMNAZIALA MITOCU-DRAGOMIRNEI 3476/01.04.2013
394. IGNAT DOINA CHIMIE Grad I SCOALA GIMNAZIALA ”MIRON COSTIN” SCOALA GIMNAZIALA ”MIRON COSTIN” 3476/01.04.2013
395. IGNAT ELENA LIMBA SI LITERATURA ROMANA- LIMBA SI LITERATURA FR Grad II COLEGIUL TEHNIC AL.I. CUZA COLEGIUL TEHNIC AL.I. CUZA 2544/27.03.2015
396. IGNAT SORIN FIZICĂ Grad I COLEGIUL AGRICOL FĂLTICENI COLEGIUL AGRICOL FĂLTICENI 5667/07.09.2012
397. IGNATESCU GHE.VALERICA CHIMIE-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CL. I-VIII NR.11 MIRON COSTIN SUCEAVA ŞCOALA CU CL.I-VIII NR.11 MIRON COSTIN SUCEAVA 3845/27.04.2012
398. IGNATESCU OLGA - OLIMPIA CHIMIE-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.5 JEAN BART SUCEAVA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.5 JEAN BART SUCEAVA 3845/27.04.2012
399. ILIE MARIA EDUCAŢIE TEHNOLOGICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIIIHATMANUL ŞENDREADOLHEŞ ŞCOALA CU CLASELE I-VIII HATMANUL ŞENDREA DOL 5667/07.09.2012
400. ILIE-CRISTIAN GORCEA PROFESOR Grad II GRUP ŞCOLAR TOMŞA VODĂ SOLCA GRUP ŞCOLAR TOMŞA VODĂ SOLCA 3845/27.04.2012
401. ILINCAI DANIELA PROFESOR Grad I SCOALA GIMNAZIALA ”AL. I. CUZA” FALTICENI SCOALA GIMNAZIALA ”AL. I. CUZA” FALTICENI 3476/01.04.2013
402. ILISESCU RODICA ANGELA ELECTROTEHNICĂ / INFORMATICĂ Grad I GRUPUL ŞCOLAR NICOLAI NANU , BROSTENI GRUPUL ŞCOLAR NICOLAI NANU , BROSTENI 3845/27.04.2012
403. IONESCU MARIA GABRIELA INFORMATICĂ Grad I COLEGIUL MILITAR LICEAL ŞTEFAN CEL MARE COLEGIUL MILITAR LICEAL ŞTEFAN CEL MARE 5667/07.09.2012
404. IONESI TRAIAN EDUCAŢIE TEHNOLOGICĂ Grad I ŞCOALA CU CL I-VIII IRACLIE PORUMBESCU FRĂTĂUŢII N ŞCOALA CU CL I-VIII IRACLIE PORUMBESC FRĂTĂUŢII NO 4849/31.07.2012
405. IONITA LUCIAN ROMÂNĂ-FRANCEZĂ Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ ADANCATA ŞCOALA GIMNAZIALĂ ADANCATA 3845/27.04.2012
406. IONUŢĂ MIRELA DOINA PROFESOR PENTRU ÎNVĂŢĂMÂNT PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ BAINEŢ ŞCOALA GIMNAZIALĂ BAINEŢ 3476/01.04.2013
407. IORDACHE VIRGINEL FIZICĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL DE INFORMATICA SPIRU HARET COLEGIUL NAŢIONAL DE INFORMATICA SPIRU HARET 3845/27.04.2012
408. IOSEP MIHAELA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 ALBĂ CA ZĂPA GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 ALBĂ CA ZĂPA 3845/27.04.2012
409. IRIMIA DELIA ELENA INGINER CONSTRUCȚII - CFDP Grad I COLEGIUL TEHNIC SAMUIL ISOPESCU SUCEAVA COLEGIUL TEHNIC SAMUIL ISOPESCU SUCEAVA 3845/27.04.2012
410. IRIMIA MIHAELA IOANA ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I ŞCOALA CU CL. I-VIII NR. 7 GRIGORE GHICA VOIEVOD ŞCOALA CU CL. I-VIII NR. 7 GRIGORE GHICA VOIEVOD 3845/27.04.2012
411. IRIMIA OVIDIU DISCIPLINE TEHNICE / T.C.M. Grad I CENTRUL ŞCOLAR PENTRU EDUCAŢIE INCLIZIVA CENTRUL ŞCOLAR PENTRU EDUCAŢIE INCLUZIVĂ 3845/27.04.2012
412. IRIMIA TAMARA MARIANA PROFESOR INVATATAMANT PRIMAR Grad II SCOALA GIMNAZIALA ”PETRU RARES” PROBOTA SCOALA GIMNAZIALA ”PETRU RARES” PROBOTA 5557/22.11.2013
413. IRIMICIUC ELENA PROFESOR DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ Grad II ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2 VICOVU DE SUS ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2 VICOVU DE SUS 5557/22.11.2013
414. IRINCIUC ANCA PROFESOR PENTRU INVATAMANT PRIMAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA ”BOGDAN VODA” RADAUTI SCOALA GIMNAZIALA ”BOGDAN VODA” RADAUTI 5557/22.11.2013
415. ISOPESCU DANIELA ENGLEZA - ROMANA Grad II SCOALA GIMNAZIALA FRATAUTII - VECHI SCOALA GIMNAZIALA FRATAUTII - VECHI 3839/11.07.2014
416. ISTRATE ELENA MUZICĂ SPECIALIZATĂ Grad I COLEGIUL DE ARTĂ CIPRIAN PORUMBESCU COLEGIUL DE ARTĂ CIPRIAN PORUMBESCU 3845/27.04.2012
417. JARCĂU MIHAELA FIZICĂ Doctorat COLEGIUL TEHNIC MIHAI BĂCESCU COLEGIUL TEHNIC MIHAI BĂCESCU 3845/27.04.2012
418. JECALO ADI GHEORGHITA GEOGRAFIE Grad II COLEGIU TEHNIC RADAUTI COLEGIUL TEHNIC RADAUTI 4751/07.10.2014
419. JIBU CRISTINA PROFESOR INV. PRIMAR Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 VADU -MOLDOVEI ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 VADU -MOLDOVEI 3839/11.07.2014
420. JOLOBAI ALEXANDRU ISTORIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII DIMITRIE VATAMANIUC ŞCOALA CU CLASELE I-VIII DIMITRIE VATAMANIUC 3845/27.04.2012
421. JOSAN DOMNICA MATEMATICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC ALEXANDRU IOAN CUZA SUCEAVA COLEGIUL TEHNIC ALEXANDRU IOAN CUZA SUCEAVA 3845/27.04.2012
422. JUMAISCHI ELENA PSIHOLOGIE Grad I LICEUL TEHNOLOGIC ,, IORGU VARNAV” LITEANU LICEUL TEHNOLOGIC ,,IORGU VARNAV” LITEANU 3476/01.04.2013
423. JURAVLE I. ELENA INVATATOR-EDUCATOARE Grad II SCOALA GIMNAZIALA "DIMITRIE ONCIUL" SCOALA GIMNAZIALA "DIMITRIE ONCIUL" 2544/27.03.2015
424. JURAVLE MARIA VARVARA TEHNOLOGIA ŞI CHIMIA PRODUSELOR ALIMENTARE Grad I COLEGIUL ANDRONIC MOTRESCU RĂDĂUŢI COLEGIUL ANDRONIC MOTRESCU RĂDĂUŢI 3845/27.04.2012
425. JURAVLE MARIANA PROFESOR Grad I LICEUL CU PROGRAM SPORTIV SUCEAVA LICEUL CU PROGRAM SPORTIV SUCEAVA 4849/31.07.2012
426. JUVERDEANU GABRIELA ED. TEHNOLOGICA - ALIMENTATIE PUBLICA - CHIMIE Grad I SCOALA T.V. STEFANELLI SCOALA T.V. STEFANELLI 5667/07.09.2012
427. LACATIS ADRIANA PROFESOR Grad II CENTRUL SCOLAR CENTRUL SCOLAR CAMPULUNG-MOLDOVENESC 4849/31.07.2012
428. LAU-ANDRIES MIHAELA PROFESOR Grad II SCOALA GIMNAZIALA POIENI-SOLCA SCOALA GIMNAZIALA POIENI-SOLCA 3476/01.04.2013
429. LAZAR GHEORGHE MATEMATICA Grad I COLEGIUL ALEXANDRU CEL BUN GURA HUMORULUI INSPECTORATUL SCOLAR AL JUDETULUI SUCEAVA 4849/31.07.2012
430. LAZAREAN CARMEN ECATERINA PROFESOR INVATAMANT PRIMAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA POIENI-SOLCA SCOALA GIMNAZIALA POIENI-SOLCA 3476/01.04.2013
431. LAZAREANU ELENA FINANTE CONTABILITATE Grad I COLEGIUL ECONOMIC,,D.CANTEMIR,, SUCEAVA COLEGIUL ECONOMIC,,D.CANTEMIR,, SUCEAVA 3476/01.04.2013
432. LĂZĂRESCU ANTONETA ERICA INFORMATICĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL EUDOXIU HURMUZACHI RĂDĂUŢI COLEGIUL NAŢIONAL EUDOXIU HURMUZACHI RĂDĂUŢI 4849/31.07.2012
433. LĂZĂRESCU LUMINIȚA MIRELA PROFESOR Grad I COLEGIUL NAȚIONAL EUDOXIU HURMUZACHI COLEGIUL NAȚIONAL EUDOXIU HURMUZACHI 4849/31.07.2012
434. LECEANU MONICA - ELENA PEDAGOGIA ÎNVĂȚĂMÂNTULUI PRIMAR ȘI PREȘCOLAR Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ BOSANCI ȘCOALA GIMNAZIALĂ BOSANCI 2544/27.03.2015
435. LENESCHI NINU LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad I GRUPUL ŞCOLAR IORGU VARNAV-LITEANU GRUPUL ŞCOLAR IORGU VARNAV-LITEANU 3845/27.04.2012
436. LEONTE VALERIA CHIMIE-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I - VIII SATU MARE INSPECTORATUL ŞCOLAR AL JUDETULUI SUCEAVA 3845/27.04.2012
437. LEŞAN FLOAREA PROFESOR Grad II SCOALA CU CLASELE I - VIII BOTOŞANA SCOALA CU CLASELE I - VIII BOTOŞANA 5667/07.09.2012
438. LEUCIUC ORESIA ȘTIINȚA MATERIALELOR Grad I COLEGIL TEHNIC RĂDĂUȚI COLEGIUL TEHNIC RĂDĂUȚI 3839/11.07.2014
439. LIDIA ACOSTOAIE CHIMIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.10 SUCEAVA INSPECTORATUL ŞCOLAR AL JUDETULUI SUCEAVA 3845/27.04.2012
440. LISCA NICOLETA PSIHOLOGIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.1 BREAZA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.1 BREAZA 3845/27.04.2012
441. LIȚU MARIANA ÎMBUNĂTĂȚIRI FUNCIARE Grad I COLEGIUL AGRICOL FĂLTICENI COLEGIUL AGRICOL FĂLTICENI 3845/27.04.2012
442. LOHANEL CRISTINA -IOANA FIZICĂ Grad I LICEUL CU PROGRAM SPORTIV LICEUL CU PROGRAM SPORTIV 3845/27.04.2012
443. LUCA CONSTANTIN INGINER MECANIC Grad I GRUPUL ŞCOLAR NR.1 GRUPUL ŞCOLAR NR.1 3845/27.04.2012
444. LUCACI EMILIA LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII PETRU MUSAT SIRET ŞCOALA CU CLASELE I-VIII PETRU MUSAT SIRET 3845/27.04.2012
445. LUCAșCIUC VASILE LIMBA ROMÂNĂ - LIMBA FRANCEZĂ Grad II ȘCOALA CU CLASELE I-VIII IZVOARELE SUCEVEI ȘCOALA CU CLASELE I-VIII IZVOARELE SUCEVEI 4849/31.07.2012
446. LUCASEVICI CĂTĂLINA GABRIELA PROFESOR PENTRU ÎNVĂȚĂMÂNT PRIMAR ȘI PREȘCOLAR Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 SUCEAVA 5557/22.11.2013
447. LUNGEANU CĂTĂLIN ISTORIE-GEOGRAFIE Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII SADOVA ŞCOALA 3845/27.04.2012
448. LUNGU LUCIAN FIZICA Grad I C N STEFAN CEL MARE SUCEAVA C N STEFAN CEL MARE SUCEAVA 4849/31.07.2012
449. LUNGU LUCICA ELENA PROFESOR INVATAMANT PRIMAR Grad I GRUP SCOLAR NICANOR MOROSAN GRUP SCOLAR NICANOR MOROSAN 4849/31.07.2012
450. LUPASCU GABRIELA MIHAELA PSIHOLOGIE Grad I CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA SUCEAVA CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA SUCEAVA 5557/22.11.2013
451. LUPU MARIA PROFESOR ÎNVĂȚĂMÂNT PRIMAR Grad II ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAIL SADOVEANU” ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAIL SADOVEANU” 5557/22.11.2013
452. LUTIA EMILIA CRISTINA PEDAGOGIA INVATAMANTULUI PRIMAR SI PRESCOLAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA "IULIAN VESPER" HORODNIC DE SUS SCOALA GIMNAZIALA NR.3 HORODNIC DE SUS 2544/27.03.2015
453. MACAROV MARIA CHIMIE-FIZICĂ Grad I CLUBUL COPIILOR ŞI ELEVILOR CLUBUL COPIILOR ŞI ELEVILOR 3845/27.04.2012
454. MACOVEI OLIVIA BIOLOGIE Grad I COLEGIUL TEHNIC DE INDUSTRIE ALIMENTARA SUCEAVA COLEGIUL TEHNIC DE INDUSTRIE ALIMENTARA SUCEAVA 3839/11.07.2014
455. MACOVICIUC FLORENTINA PROFESOR INVATAMANT PRIMAR Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII POIENI, SUCEAVA SCOALA CU CLASELE I-IV CUMPARATURA, BOSANCI 4849/31.07.2012
456. MAHALU MARILENA CARMEN PROFESOR Grad I CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA SUCEAVA CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA SUCEAVA 3476/01.04.2013
457. MAIDANIUC JEANETA STELUTA INGINER MECANIC Grad I COLEGIUL TEHNIC SIRET COLEGIUL TEHNIC SIRET 3845/27.04.2012
458. MAIER MARIOARA COCUTA DREPT / ECONOMIE Grad I COLEGIUL ECONOMIC DIMITRIE CANTEMIR SUCEAVA COLEGIUL ECONOMIC DIMITRIE CANTEMIR SUCEAVA 3845/27.04.2012
459. MALEŞ NADIA ISTORIE Grad I SCOALA CU CL. I-VIII NR. 3 MIHAI EMINESCU SCOALA CU CL.I-VIII NR.3 MIHAI EMINESCU RADAUTI 5667/07.09.2012
460. MAMCIUC AUGUSTIN VIOREL EDUCATIE FIZICA SI SPORT Grad II SCOALA GIMNAZIALA POIENI-SOLCA SCOALA GIMNAZIALA POIENI-SOLCA 2544/27.03.2015
461. MANCAŞ ELENA CHIMIE-FIZICĂ Grad I GRUPUL ŞCOLAR IORGU VÂRNAV LITEANU GRUPUL ŞCOLAR IORGU VÂRNAV LITEANU 3845/27.04.2012
462. MANCAŞ IOAN EDUCAŢIE TEHNOLOGICĂ Grad I GRUPUL ŞCOLAR IORGU VÂRNAV LITEANU GRUPUL ŞCOLAR IORGU VÂRNAV LITEANU 3845/27.04.2012
463. MANDICI NIŢĂ ELECTRONICĂ ŞI TELECOMUNICAŢII Grad I COLEGIUL ALEXANDRU CEL BUN GURA HUMORULUI COLEGIUL ALEXANDRU CEL BUN GURA HUMORULUI 3845/27.04.2012
464. MANDRILA LUMINITA GRETY PSIHOLOGIE Grad I SCOALA CU CLS. I-VIII BOGDAN VODA SCOALA CU CLS. I- VIII BOGDAN VODA 4849/31.07.2012
465. MÂNICAN ILEANA PROFESOR ÎNVĂŢĂMÂNT PRIMAR Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 SUCEAVA ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 SUCEAVA 2544/27.03.2015
466. MANOLACHE ANISOARA PROFESOR ECONOMIST Grad I COLEGIUL AGRICOL FALTICENI COLEGIUL AGRICOL FALTICENI 5667/07.09.2012
467. MANOLE TAMARA AURELIA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I G.P.N.NR.5 VOINICELUL RĂDĂUŢI G.P.N.NR. 8 RĂDĂUŢI 3845/27.04.2012
468. MARCHITAN CLAUDIA GEORGETA MATEMATICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.3 SUCEAVA ŞI COLEGIUL INSPECTORATUL ŞCOLAR AL JUDETULUI SUCEAVA 3845/27.04.2012
469. MARCHITAN MONICA LIMBA ENGLEZA-LIMBA ROMANA Grad I SCOALA GIMNAZIALA NR. 4 SCOALA GIMNAZIALA NR. 4 2544/27.03.2015
470. MĂRGINEANU CONSTANTIN LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad I ECO-ŞCOALA CU CL.I-VII NR 9 ION CREANGĂ ECO-ŞCOALA CU CL.I-VIII NR.9 ION CREANGĂ 3845/27.04.2012
471. MARICI ELISABETA RELIGIE Grad I COLEGIUL TEHNIC RĂDĂUŢI COLEGIUL TEHNIC RĂDĂUŢI 5557/22.11.2013
472. MARINUC MARIUS FILOSOFIE Grad II LICEUL TEHNOLOGIC IACOBENI LICEUL TEHNOLOGIC IACOBENI 5557/22.11.2013
473. MARTINESCU SILVIA INFORMATICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC COLEGIUL TEHNIC 3845/27.04.2012
474. MARTINIUC ELENA LUMINIȚA TEOLOGIE ORTODOXĂ- LITERE Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ ION CREANGĂ SUCEAVA ȘCOALA GIMNAZIALĂ ION CREANGĂ SUCEAVA 4751/07.10.2014
475. MATEI CARMEN MIHAELA EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII PLESESTI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII PLESESTI 3845/27.04.2012
476. MATEI GABRIEL EDUCATIE FIZICA SI SPORT Grad I COLEGIUL AGRICOL FALTICENI COLEGIUL AGRICOL FALTICENI 5667/07.09.2012
477. MATEI MARIA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 GULLIVER GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 GULLIVER 3845/27.04.2012
478. MATEI STEFANIA PROFESOR PENTRU INVATAMANTUL PRIMAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA BOSANCI SCOALA GIMNAZIALA BOSANCI 5557/22.11.2013
479. MATEICIUC CORNELIA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA CU CLASELE I - VIII VOITINEL ŞCOALA CU CLASELE I - VIII VOITINEL 3845/27.04.2012
480. MATIPIUC VIORELA EMILIA TURISM Grad II COLEGIUL ECONOMIC DIMITRIE CANTEMIR SUCEAVA COLEGIUL ECONOMIC DIMITRIE CANTEMIR SUCEAVA 3845/27.04.2012
481. MAXIM BOGDANA INVATATOARE Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII DIMITRIE ONCIUL SCOALA CU CLASELE I-VIII DIMITRIE ONCIUL 4849/31.07.2012
482. MAXIM CAISTINA CHIMIE Grad I CN MIHAI EMINESCU, SUCEAVA CN MIHAI EMINESCU, SUCEAVA 4849/31.07.2012
483. MAXIM DUMITRU ISTORIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII HORODNICENI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII HORODNICENI 3845/27.04.2012
484. MECHNO GEORGETA EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad I COLEGIUL NAŢIONAL DRAGOS VODA COLEGIUL NAŢIONAL DRAGOS VODA 3845/27.04.2012
485. MEHEDIN MARIA TEHNOLOGIA CONSTRUCTIILOR DE MASINI Grad I COLEGIUL TEHNIC RADAUTI COLEGIUL TEHNIC RADAUTI 3476/01.04.2013
486. MELINTE MICHAELLA-CORNELIA-VIORICA MATEMATICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC SAMUIL ISOPESCU COLEGIUL TEHNIC SAMUIL ISOPESCU 3845/27.04.2012
487. MELISCH DANIELA-IRINA LIMBA FRANCEZA Doctorat COLEGIUL NATIONAL ”MIHAI EMINESCU” COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU" 5557/22.11.2013
488. MIHAI GABRIELA FRANCEZĂ-ROMÂNĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.1 ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.1 SUCEAVA 3845/27.04.2012
489. MIHAI ONUTA-LACRAMIOARA PROFESOR INVATAMANT PRIMAR Grad II SCOALA CU CLASELE I-VIII PLOPENI SCOALA CU CLASELE I-VIII PLOPENI 4849/31.07.2012
490. MIHAI SILVIU-GABRIEL ROMÂNĂ-FRANCEZĂ Grad II ŞCOALA CU CLASELE I - VIII MIHAI EMINESCU BANEST ŞCOALA CU CLASELE I - VIII MIHAI EMINESCU BANEST 3845/27.04.2012
491. MIHAILA DOINA PROFESOR Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 MIHAIL SADOVEANU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 MIHAIL SADOVEANU 4849/31.07.2012
492. MIHĂILĂ MIRCEA CONSTANTIN MATEMATICĂ Grad II ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”BOGDAN VODĂ” CAPU CODRULUI ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”BOGDAN VODĂ” CAPU CODRULUI 3476/01.04.2013
493. MIHALCEA CONSTANTIN - VIOREL BIOLOGIE Grad I SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 SUCEAVA SCOALA GIMANZIALA NR. 3 SUCEAVA 3476/01.04.2013
494. MIHALESCU CRISTINA-ELENA PROFESOR Grad I LICEUL TEHNOLOGIC ”VASILE GHERASIM” LICEUL TEHNOLOGIC ”VASILE GHERASIM” 3476/01.04.2013
495. MIHOC LUCIA UCRAINEANĂ-ROMÂNĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC AL. I. CUZA SUCEAVA INSPECTORATUL ŞCOLAR AL JUDETULUI SUCEAVA 3845/27.04.2012
496. MIRELA VERDESESCU-BUZILA ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII PANACI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII PANACI 3845/27.04.2012
497. MIRON CRISTINA ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII SIMINICEA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII SIMINICEA 3845/27.04.2012
498. MIRONESCU MARIA DANIELA PROFESOR Grad I SCOALA GIMNAZIALA NR.1 SCOALA GIMNAZIALA NR.1 3476/01.04.2013
499. MITRIC DANUTA ROMÂNĂ-RUSĂ Grad I GRUPUL ŞCOLAR VASILE COCEA MOLDOVITA GRUPUL ŞCOLAR VASILE COCEA MOLDOVITA 3845/27.04.2012
500. MITROFAN IONEL ISTORIE-FILOSOFIE Grad II LICEUL TEHNOLOGIC ,,ION NISTOR'' VICOVU DE SUS LICEUL TEHNOLOGIC ,,ION NISTOR' VICOVU DE SUS 4751/07.10.2014
501. MOCANU MARINELA EDUCAŢIE TEHNOLOGICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII ŞCOALA CU CLASELE I-VIII SALCEA ŞI PLOPENI 3845/27.04.2012
502. MOCREI ANGELICA LENUȚA PROFESOR INGINER Grad II LICEUL TEHNOLOGIC ION NISTOR VICOVU DE SUS COLEGIUL TEHNIC RĂDĂUȚI 3839/11.07.2014
503. MOCREI ECATERINA LILIANA ENGLEZĂ Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII PETRU MUSAT SIRET ŞCOALA CU CLASELE I-VIII PETRU MUSAT SIRET 3845/27.04.2012
504. MOCRICIUC MARIA PROFESOR INV. PRIMAR Grad I SCOALA NR. 3 BOGDAN VODA CAMPULUNG MOLDOVENESC SCOALA NR. 3 BOGDAN VODA CAMPULUNG MOLDOVENESC 5667/07.09.2012
505. MOISUC NICULINA MIHAELA MATEMATICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC RADAUTI, SUCEAVA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 VICOVU DE SUS 3845/27.04.2012
506. MOLDOVAN ELENA CHIMIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 2 MARGINEA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 2 MARGINEA 3845/27.04.2012
507. MONACHU MARIA MONICA PROFESOR Grad I CENTRUL ȘCOLAR DE EDUCAȚIE INCLUZIVĂ SUCEAVA CENTRUL ȘCOLAR DE EDUCAȚIE INCLUZIVĂ SUCEAVA 3476/01.04.2013
508. MONACU VASILE MATEMATICĂ Grad I COL. NAT. STEFAN CEL MARE SUCEAVA INSPECTORATUL ŞCOLAR JUDEȚEAN SUCEAVA 3845/27.04.2012
509. MONORANU MIHAELA DOINA MATEMATICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC MIHAI BACESCU COLEGIUL TEHNIC MIHAI BACESCU 3845/27.04.2012
510. MORAR RAMONA BIOLOGIE Grad I COLEGIUL NATIONAL PETRU RARES, SUCEAVA COLEGIUL NATIONAL PETRU RARES, SUCEAVA 4849/31.07.2012
511. MORARU DUMITRU ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 MIRON COSTIN ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 MIRON COSTIN 3845/27.04.2012
512. MORARU LILIANA CRISTINA MATEMATICA Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 4 SUCEAVA ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 4 SUCEAVA 5557/22.11.2013
513. MOROŞAN DOINA PROFESOR ÎNVĂŢĂMÂNT PRIMAR Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.4 VATRA DORNEI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.4 VATRA DORNEI 4849/31.07.2012
514. MOROȘAN LUCIA PROFESOR Grad II ȘCOALA CU CLASELE I-VIII NR.1VASILE TOMEGEA ȘCOALA CU CLASELE I-VIII NR.1VASILE TOMEGEA 4849/31.07.2012
515. MOROSAN VASILE PEDAGOGIE MUZICALĂ Grad I CLUBUL COPIILOR VATRA DORNEI CLUBUL COPIILOR VATRA DORNEI 3845/27.04.2012
516. MORUZI LAURA FILOSOFIE Grad I C.N.DRAGOS VODA INVATAMANT LICEAL 3845/27.04.2012
517. MOSCAL MARLENA CHIMIE-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CL. I-VIII NR. 7 GRIGORE GHICA VOIEVOD ŞCOALA CU CL. I-VIII NR 7 GRIGORE GHICA VOIEVOD 3845/27.04.2012
518. MOSCALIUC CEZAR GEORGE EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT - NATAŢIE Doctorat ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 SUCEAVA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 SUCEAVA 3845/27.04.2012
519. MOSCALIUC DUMITRU MATEMATICĂ-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CL. I-VIII NR. 4 SUCEAVA ŞCOALA CU CL. I-VIII NR. 4 SUCEAVA 3845/27.04.2012
520. MOVILĂ LĂCRĂMIOARA PROFESOR ÎNVĂȚĂMÂNT PREȘCOLAR ȘI ȘCOLAR Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ BOSANCI ȘCOALA GIMNAZIALĂ BOSANCI 4751/07.10.2014
521. MUJDEI SILVIA CONSTRUCŢII CIVILE, INDUSTRIALE ŞI AGRICOLE Grad I CENTRUL ŞCOLAR PENTRU EDUCAŢIE INCLUZIVĂ SUCEAVA CENTRUL ŞCOLAR PENTRU EDUCAŢIE INCLUZIVĂ SUCEAVA 3845/27.04.2012
522. MUNTEANU EUGEN MATEMATICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I - VIII NR. 1 ŞCOALA CU CLASELE I - VIII NR. 1 3845/27.04.2012
523. MUNTEANU LILIANA PARASCHIVA MATEMATICA Grad I SCOALA GIMNAZIALA TEODOR BALAN GURA HUMORULUI SCOALA GIMNAZIALA TEODOR BALAN GURA HUMORULUI 4751/07.10.2014
524. MUNTEANU MARIA PETRONELA PROFESOR Doctorat COLEGIUL DE ARTA ”CIPRIAN PORUMBESCU” SUCEAVA COLEGIUL DE ARTA ”CIPRIAN PORUMBESCU” SUCEAVA 3476/01.04.2013
525. MUNTEANU PETRICA INVATATOR, ISTORIE-FILOSOFIE Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII, DRAGUSENI SCOALA CU CLASELE I-VIII, DRAGUSENI 4849/31.07.2012
526. MUNTEANU RADU GHEORGHE EDUCATIE FIZICA SI SPORT Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII NR.5 BOGDAN VODA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR.5 BOGDAN VODA 5667/07.09.2012
527. MUNTEANU RODICA FINANŢE-CONTABILITATE Grad I COLEGIUL ECONOMIC DIMITRIE CANTEMIR SUCEAVA COLEGIUL ECONOMIC DIMITRIE CANTEMIR SUCEAVA 3845/27.04.2012
528. MURARIU ADRIANA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII, NR. 3, TEODOR BALAN ŞCOALA CU CLASELE I-VIII, NR. 3, TEODOR BALAN, G 3845/27.04.2012
529. MURARIU DORINA MATEMATICA Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.9 ION CREANGĂ ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.9 ION CREANGĂ 4849/31.07.2012
530. MURARIU ION OVIDIU EDUCAȚIE FIZICĂ ȘI SPORT Grad I LICEUL CU PROGRAM SPORTIV SUCEAVA LICEUL CU PROGRAM SPORTIV SUCEAVA 5667/07.09.2012
531. MUSILA CRISTINA INFORMATICA Grad I LICEUL TEHNOLOGIC OLTEA DOAMNA LICEUL TEHNOLOGIC OLTEA DOAMNA 5557/22.11.2013
532. MUSTAŢĂ ANTONIO-IOAN TCM-MAŞINI UNELTE Grad I COLEGIUL TEHNIC LAŢCU VODĂ COLEGIUL TEHNIC LAŢCU VODĂ 4849/31.07.2012
533. NASTASE LOREDANA PROFESOR Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII COSNA SCOALA CU CLASELE I-VIII COSNA 5667/07.09.2012
534. NASTASE PETRONELA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR.1 FLOARE DE COLT GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR.1 FLOARE DE COLT 3845/27.04.2012
535. NATU IOAN ISTORIE Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR 1 NICOLAE STOLERIU BAIA PROFESOR 3845/27.04.2012
536. NEACSU HORATIU DORIN PROFESOR Grad I COLEGIUL TEHNIC ”ALEXANDRU IOAN CUZA” COLEGIUL TEHNIC ”ALEXANDRU IOAN CUZA” 3476/01.04.2013
537. NEAGU NICOLAE CHIMIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII STULPICANI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII STULPICANI 3845/27.04.2012
538. NECHIFOR ELENA-CRISTINA SOCIOLOGIE-POLITOLOGIE Grad I COLEGIUL NAŢIONAL NICU GANE FĂLTICENI COLEGIUL NAŢIONAL NICU GANE FĂLTICENI 3845/27.04.2012
539. NECHITA DANIELA LILIANA PROFESOR INVATAMANT PRIMAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA NR 3 SCOALA GIMNAZIALA NR 3 4751/07.10.2014
540. NEGRU COSTICA IONEL ISTORIE-GEOGRAFIE Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.1 GEORGE TOFAN ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.1 GEORGE TOFAN 3845/27.04.2012
541. NEMESNICIUC MARIA INVATATORI - EDUCATOARE Grad II GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SIMINICEA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SIMINICEA 5667/07.09.2012
542. NICHIFOR MAGDALENA GABRIELA MATEMATICĂ Grad I ŞCOALA CRESTINA FILADELFIA ŞCOALA CRESTINA FILADELFIA 3845/27.04.2012
543. NICHITEAN MARIA ADRIANA PROFESOR INVATAMANT PRIMAR Grad I SCOALA CU CL.I-VIII SCHEIA SCOALA CU CL I-VIII NR. 9 ION CREANGA SUCEAVA 4849/31.07.2012
544. NICOLAU TATIANA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I G.P.P NR. 2 CASUTA PITICILOR G.P.P NR. 2 CASUTA PITICILOR 3845/27.04.2012
545. NICUŢĂ PETRU MATEMATICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 BOGDAN VODĂ ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 BOGDAN VODĂ 3845/27.04.2012
546. NIGA GIANINA VIRGINIA PROFESOR INVĂȚĂMÂNT PRIMAR Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”ION ȘUHANE” FRUMOSU ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”ION ȘUHANE” FRUMOSU 5557/22.11.2013
547. NIGA LILIANA RUSĂ-ROMÂNĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.1 ION SUHANEFRUMOSU ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.1 ION SUHANEFRUMOSU 3845/27.04.2012
548. NISIOI MARIA BRINDUSA LIMBA ENGLEZA Grad II SCOALA GIMNAZIALA AL. I. CUZA SCOALA GIMNAZIALA AL. I. CUZA, FALTICENI 2544/27.03.2015
549. NISTERIUC LAURENŢIA MIHAELA ISTORIE-GEOGRAFIE Grad II ŞCOALA CREŞTINĂ FILADELFIA SUCEAVA ŞCOALA CREŞTINĂ FILADELFIA 3845/27.04.2012
550. NISTOR BOGDAN ISTORIE-GEOGRAFIE Doctorat ŞCOALA CU CLASELE I-VIII ZAMOSTEA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII ZAMOSTEA 3845/27.04.2012
551. NISTOR VIORICA MIHAELA PROFESOR ÎNVĂŢĂMANT PRIMAR Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ BRODINA ŞCOALA GIMNAZIALĂ FALCĂU 5557/22.11.2013
552. NITA NICULINA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.161-2-3SUCEAVA GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.161-2-3SUCEAVA 3845/27.04.2012
553. NUŢESCU MIHAELA CAMELIA RELIGIE - LIMBA FRANCEZĂ Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ SADOVA ŞCOALA GIMNAZIALĂ SADOVA 3476/01.04.2013
554. OLAR ASPAZIA MECATRONICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC LAŢCU VODĂ SIRET COLEGIUL TEHNIC LAŢCU VODĂ SIRET 3839/11.07.2014
555. OLAR DORIN MARIAN MECANICA Grad I COLEGIUL TEHNIC LATCU VODA COLEGIUL TEHNIC LATCU VODA 4849/31.07.2012
556. OLARI VASILE ISTORIE-GEOGRAFIE Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 IRACLIE PORUMBESCU ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 IRACLIE PORUMBESCU 3845/27.04.2012
557. OLARIAN LUMINIŢA CHIMIE Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ DORNEŞTI ŞCOALA GIMNAZIALĂ DORNEŞTI 4751/07.10.2014
558. OLARIU DĂNUŢ EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII PLEŞEŞTI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII VALEA GLODULUI 3845/27.04.2012
559. OLARU CORNELIA PROFESOR MATEMATICA Grad I SCOALA CU CLS. I-VIII NR. 3 MIHAIL SADOVEANU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 MIHAIL SADOVEANU 4849/31.07.2012
560. OLARU GH. MARIAN ISTORIE-FILOSOFIE Doctorat COLEGIUL NAŢIONAL EUDOXIU HURMUZACHI COLEGIUL NAŢIONAL EUDOXIU HURMUZACHI 3845/27.04.2012
561. OLENIUC RODICA EDUCAŢIE TEHNOLOGICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BALACEANA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BALACEANA 3845/27.04.2012
562. OLTEAN ADRIANA DANIELA FIZICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC ”PETRU MUȘAT” SUCEAVA COLEGIUL TEHNIC ”PETRU MUȘAT” SUCEAVA 3476/01.04.2013
563. ONICIUC LILIANA CHIMIE-FIZICĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL NICU GANE FĂLTICENI COLEGIUL NAŢIONAL NICU GANE FĂLTICENI 3845/27.04.2012
564. ONOFREI ADINA PROFESOR INVATAMANTUL PRIMAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA ,,TEODOR BALAN" SCOALA GIMNAZIALA ,,TEODOR BALAN" 4751/07.10.2014
565. ONOFREI VALERIA ROMÂNĂ-FRANCEZĂ Grad I LICEUL CU PROGRAM SPORTIV CASA CORPULUI DIDACTIC SUCEAVA 3845/27.04.2012
566. OPREA CORNELIU VASILE MATEMATICĂ, TI Grad I ȘCOALA CU CLASELE I-VIII ONICENI ȘCOALA CU CLASELE I-VIII ONICENI 4849/31.07.2012
567. OPREA OANA MIRUNA CHIMIE-FIZICĂ / TEHNOLOGIA INFORMAŢIEI Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII ONICENI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII ONICENI 3845/27.04.2012
568. OPREA VIORICA PROFESOR Grad I LICEUL TEHNOLOGIC ”IORGU VARNAV” LITEANU LICEUL TEHNOLOGIC ”IORGU VARNAV” LITEANU 5557/22.11.2013
569. PADUREȚ TRAIAN CORNELIU PROFESOR Grad I CENTRUL ȘCOLAR DE EDUCAȚIE INCLUZIVĂ ,,SF.ANDREI, CENTRUL ȘCOLAR DE EDUCAȚIE INCLUZIVĂ ,,SF.ANDREI,, 3839/11.07.2014
570. PAHOMI VASILE MATEMATICA-FIZICA Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII LUCA ARBURE SCOALA CU CLASELE I-VIII LUCA ARBURE 4849/31.07.2012
571. PAICU DORINA FRANCEZĂ-ROMÂNĂ Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII POIANA STAMPEI, JUD.SUCEA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII POIANA STAMPEI 3845/27.04.2012
572. PALAGHIANU LAVINIA OCSANA PROFESOR ÎNVĂŢĂMÂNT PRIMAR Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII IOAN BĂNCESCU ADÂNCATA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII IOAN BĂNCESCU ADÂNCATA 4849/31.07.2012
573. PALAMAR FELICIA BIOLOGIE Grad I GRUPUL ŞCOLAR VASILE GHERASIM MARGINEA GRUPUL ŞCOLAR VASILE GHERASIM MARGINEA 3845/27.04.2012
574. PANCU GHEORGHE CHIMIE Grad I LICEUL TEHNOLOGIC ”NICOLAI NANU” BROȘTENI LICEUL TEHNOLOGIC ”NICOLAI NANU” BROȘTENI 3476/01.04.2013
575. PANCU MARIELENA FIZICĂ-CHIMIE Grad I COLEGIUL DE ARTĂ CIPRIAN PORUMBESCU COLEGIUL DE ARTĂ CIPRIAN PORUMBESCU 3845/27.04.2012
576. PAPUC ANGELA FIZICA Grad I LICEUL TEHNOLOGIC,,NICOLAI NANU" BROSTENI LICEUL TEHNOLOGIC,,NICOLAI NANU' BROSTENI 4751/07.10.2014
577. PARFENIE COSTICA MATEMATICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE. I-VIII NR. 2 ION IRIMESCU FALTI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 2 ION IRIMESCU FALTICE 3845/27.04.2012
578. PASĂRE DANIELA PEDAGOGIA ÎNVĂŢĂMÂNTULUI PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 8 ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 8 SUCEAVA 4849/31.07.2012
579. PASCARIU VIORICA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.2 PRICHINDELU GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.2 PRICHINDELUL 3845/27.04.2012
580. PĂSTRĂV GEORGETA MATEMATICĂ Grad I GRUP ŞCOLAR TOMŞA VODĂ SOLCA GRUP ŞCOLAR TOMŞA VODĂ SOLCA 3845/27.04.2012
581. PĂTRĂUCEAN MARIA-PARASCHIVA ENGLEZĂ-ROMÂNĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII DIMITRIE ONCIUL ŞCOALA CU CLASELE I-VIII DIMITRIE ONCIUL 3845/27.04.2012
582. PATULEANU LILIANA MECANICĂ-UTILAJ TEHNOLOGIC Grad I COLEGIUL TEHNIC DE INDUSTRIE ALIMENTARĂ COLEGIUL TEHNIC DE INDUSTRIE ALIMENTARĂ 3845/27.04.2012
583. PAVEL DĂNUŢ ZOOTEHNIE, AGROTURISM, ED. TEHNOLOGICĂ Grad II LICEUL TEHNOLOGIC DORNA CANDRENILOR LICEUL TEHNOLOGIC DORNA CANDRENILOR 3839/11.07.2014
584. PAVEL FELICIA ECONOMIE Grad II LICEUL TEHNOLOGIC DORNA CANDRENILOR LICEUL TEHNOLOGIC DORNA CANDRENILOR 5557/22.11.2013
585. PAVELESCU MARIA PSIHOLOGIE-PEDAGOGIE Grad I CENTRUL JUDEȚEAN DE RESURSE ȘI ASISTENȚĂ EDUCATION CENTRUL JUDEŢEAN DE RESURSE ŞI ASISTENŢĂ EDUCAŢIONALĂ SUCEAVA - CSAP LICEUL SPORTIV SUCEAVA 3845/27.04.2012
586. PENCIUC GABRIELA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII SIMINICEA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII SIMINICEA 3845/27.04.2012
587. PENCIUC SIMONA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII SIMINICEA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII SIMINICEA 3845/27.04.2012
588. PENTILESCU MARIA INDUSTRIALIZAREA LEMNULUI Doctorat COLEGIUL TEHNIC PETRU MUŞAT SUCEAVA INSPECTORATUL ŞCOLAR AL JUDEŢULUI SUCEAVA 3845/27.04.2012
589. PERPELIUC VASILE GEOGRAFIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII MARITEI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII MARITEI 3845/27.04.2012
590. PERTA SFRONA LIMBA FRANCEZA Grad I COLEGIUL ”ANDRONIC MOTRESCU” COLEGIUL ”ANDRONIC MOTRESCU” 3476/01.04.2013
591. PETRACHE AURICA MATEMATICA Grad I COLEGIUL TEHNIC ”SAMUIL ISOPESCU” COLEGIUL TEHNIC ”SAMUIL ISOPESCU” 3476/01.04.2013
592. PETRAŞCIUC VERONICA MATEMATICĂ Grad I LICEUL TEHNOLOGIC TOMŞA VODĂ LICEUL TEHNOLOGIC TOMŞA VODĂ 3839/11.07.2014
593. PETRESCU RODICA BIOLOGIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I - VIII SADOVA ŞCOALA CU CLASELE I - VIII SADOVA 3845/27.04.2012
594. PICA ELENA ISTORIE GEOGRAFIE Grad I SCOALA GIMNAZIALA HERLA SCOALA GIMNAZIALA HERLA 5557/22.11.2013
595. PÎNTEA GEORGETA-AURORA FIZICĂ Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ "HATMANUL ŞENDREA" DOLHEŞTII MAR ŞCOALA GIMNAZIALĂ "HATMANUL ŞENDREA" DOLHEŞTII MAR 4751/07.10.2014
596. PINTEA SILVIA ANDREIA LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ Doctorat COLEGIUL TEHNIC ,,ALEXANDRU IOAN CUZA" SUCEAVA COLEGIUL TEHNIC ,,ALEXANDRU IOAN CUZA" SUCEAVA 2544/27.03.2015
597. PINTILEI MIHAELA LIMBA SI LITERATURA ROMANA Grad I COLEGIUL MILITAR LICEAL ”STEFAN CEL MARE” COLEGIUL MILITAR LICEAL ”STEFAN CEL MARE” 3476/01.04.2013
598. PINTILIE LAURA MIRELA MATEMATICĂ Grad I COLEGIUL AGRICOL FĂLTICENI COLEGIUL AGRICOL FĂLTICENI 3845/27.04.2012
599. PINTILIE MARIANA DANIELA ROMÂNĂ-RUSĂ Grad I COLEGIUL ALEXANDRU CEL BUN GURA HUMORULUI COLEGIUL ALEXANDRU CEL BUN GURA HUMORULUI 3845/27.04.2012
600. PINTILIE RALUCA - FLORENTINA ENGLEZĂ-ROMÂNĂ Grad II CENTRUL ȘCOLAR DE EDUCAȚIE INCLUZIVĂ SUCEAVA CENTRUL ȘCOLAR DE EDUCAȚIE INCLUZIVĂ SUCEAVA 3839/11.07.2014
601. PINTILII MARIUS-CLAUDIU LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ - LB. ŞI LIT. FRANCEZĂ Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ ''IOAN CIUREA'' ŞCOALA GIMNAZIALĂ 'IOAN CIUREA' 4751/07.10.2014
602. PIRVU VALENTINA PROFESOR FIZICA Grad I LICEUL TEHNOLOGIC DORNA CANDRENILOR LICEUL TEHNOLOGIC DORNA CANDRENILOR 5557/22.11.2013
603. PÎSLAR ANGELICA LUMINIŢA FILOSOFIE Grad I COLEGIUL ANDRONIC MOTRESCU RĂDĂUŢI COLEGIUL ANDRONIC MOTRESCU RĂDĂUŢI 3845/27.04.2012
604. PISLAR STELUTA BIOLOGIE Grad I GRUPUL SCOLAR ION NISTORVICOVU DE SUS GRUPUL SCOLAR ION NISTOR VICOVU DE SUS 5667/07.09.2012
605. PITIC GABRIELA EDUCATIE TEHNOLOGICA Grad II ŞCOALA CU CL I-VIII NR 1 IULIAN VESPER ŞCOALA CU CL I-VIII NR 1 IULIAN VESPER 5667/07.09.2012
606. PITU FLORICA PROFESOR INV PRIMAR SI PRESCOLAR Grad I SCOALA CU CLASELE I- VIII SALCEA SCOALA SALCEA 4849/31.07.2012
607. PLATEC CEZAR NICOLAE MATEMATICA Grad I COLEGIUL TEHNIC LATCU VODA SIRET SCOALA CU CLASELE I-VIII NR.I GRAMESTI 4849/31.07.2012
608. PLATON MARIA MATEMATICĂ Grad I ŞCOALA CU CL. I-VIII ACAD. H. MIHAESCU UDESTI ŞCOALA CU CL. I-VIII ACAD. H. MIHAESCU UDESTI 3845/27.04.2012
609. PLUGARIU LACRAMIOARA NICOLETA PSIHOLOGIE / ŞTIINŢELE EDUCAŢIEI Grad I CENTRUL JUDEȚEAN DE RESURSE ŞI ASISTENŢĂ EDUCAŢION CENTRUL JUDEȚEAN DE RESURSE ŞI ASISTENŢĂ EDUCAŢIONALĂ SUCEAVA 3845/27.04.2012
610. PODOLAK MARIA PROFESOR INVATAMANT PRESCOLAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA BOSANCI / GPN BOSANCI SCOALA GIMNAZIALA BOSANCI / GPN BOSANCI 5557/22.11.2013
611. POENARU CRISTINA PROFESOR INVATAMANT PRIMAR Grad I LICEUL TEHNOLOGIC ”IORGU VARNAV” LITEANU LICEUL TEHNOLOGIC ”IORGU VARNAV” LITEANU 5557/22.11.2013
612. POHOATA VASILE ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BAISESTI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BAISESTI 3845/27.04.2012
613. POMOHACI DUMITRU ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I CLUBUL COPIILOR RADAUTI CLUBUL COPIILOR RADAUTI 3845/27.04.2012
614. POPA MARIUS-LICA FRANCEZĂ Grad II ŞCOALA CU CLASELE.I-VIII NR.1 NICOLAE STOLERU BAIA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 BAIA 3845/27.04.2012
615. POPA-ION OLGUTA CHIMIE-FIZICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC MIHAI BACESCU COLEGIUL TEHNIC MIHAI BACESCU 3845/27.04.2012
616. POPESCU AMALIA FLORINA LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Doctorat COLEGIUL TEHNIC SAMUIL ISOPESCU SUCEAVA COLEGIUL TEHNIC SAMUIL ISOPESCU SUCEAVA 3845/27.04.2012
617. POPESCU ANGELA MANAGEMENT IN INDUSTRIE Grad I COLEGIUL TEHNIC RADAUTI COLEGIUL TEHNIC RADAUTI 3476/01.04.2013
618. POPESCU CONSTANTIN SORIN MANAGEMENT ÎN INDUSTRIE / T.C.M. Grad I COLEGIUL TEHNIC RĂDĂUŢI COLEGIUL TEHNIC RĂDĂUŢI 3845/27.04.2012
619. POPESCU DAN MATEMATICĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL ŞTEFAN CEL MARE SUCEAVA COLEGIUL NAŢIONAL ŞTEFAN CEL MARE SUCEAVA 3845/27.04.2012
620. POPESCU MIRCEA FIZICĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL MIHAI EMINESCU COLEGIUL NAŢIONAL MIHAI EMINESCU, SUCEAVA 3845/27.04.2012
621. POPESCU OANA ANDA ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I ȘCOALA CU CLASELE I-VIII ACAD. H. MIHĂESCU ȘCOALA CU CLASELE I-VIII ACAD. H. MIHĂESCU 5667/07.09.2012
622. POPESCU OCTAVIA CRISTINA ELECTROTEHNICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC DE INDUSTRIE ALIMENTARĂ COLEGIUL TEHNIC DE INDUSTRIE ALIMENTARĂ 3845/27.04.2012
623. POPESCU RAMONA CARMEN BIOLOGIE Grad I COLEGIUL SILVIC BUCOVINA COLEGIUL SILVIC BUCOVINA 3845/27.04.2012
624. POPESCU RODICA PROF. INV. PRIMAR; INSTITUTOR LB.FRANCEZA Grad I ŞCOALA CU CL I-VIII DIMITRIE PĂCURARIU ŞCHEIA ŞCOALA CU CL I-VIII DIMITRIE PĂCURARIU ŞCHEIA 5667/07.09.2012
625. POPOVICI FLORIN GEORGE FILOSOFIE Grad II COLEGIUL NAŢIONAL EUDOXIU HURMUZACHI COLEGIUL NAŢIONAL EUDOXIU HURMUZACHI 3845/27.04.2012
626. POROF MARCEL GEOGRAFIE-GEOLOGIE Doctorat CLUBUL COPIILOR ŞI ELEVILOR FALTICENI CLUBUL COPIILOR ŞI ELEVILOR FALTICENI 3845/27.04.2012
627. POTINGA ADRIAN EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad I CLUBUL SPORTIV ŞCOLAR CLUBUL SPORTIV ŞCOLAR VATRA DORNEI 3845/27.04.2012
628. POTLOG MARIA ROXANA PROFESOR Grad II SCOALA CU CLS. I-VIII NR. 3 BAIA SCOALA CU CLS. I-VIII NR. 3 BAIA 4849/31.07.2012
629. PRELIPCEAN DANIELA IONETA ROMÂNĂ-FRANCEZĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I - VIII PĂLTINOASA ŞCOALA CU CLASELE I - VIII PĂLTINOASA 3845/27.04.2012
630. PRELIPCEAN LIANA CORNELIA INFORMATICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC RADAUTI COLEGIUL TEHNIC RADAUTI 3845/27.04.2012
631. PRISACARIU VICTOR GEOGRAFIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.1 IASLOVAT ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.1 IASLOVAT 3845/27.04.2012
632. PUIU ADRIAN-NICOLAE ISTORIE-GEOGRAFIE Grad II COLEGIUL TEHNIC RADAUTI INSPECTORATUL ŞCOLAR AL JUDETULUI SUCEAVA 3845/27.04.2012
633. PUIU DOINA IULIANA MATEMATICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC LATCU VODA SIRET COLEGIUL TEHNIC LATCU VODA SIRET 3845/27.04.2012
634. PUIU DUMITRU IOAN ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I LICEUL CU PROGRAM SPORTIV SUCEAVA INSPECTORATUL ŞCOLAR AL JUDETULUI SUCEAVA 3845/27.04.2012
635. PUŞCĂ ILARIA PROFESOR Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII VATRA MOLDOVIŢEI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII VATRA MOLDOVIŢEI 3845/27.04.2012
636. PUŞCĂ TRAIAN ALIN EDUCAŢIE FIZICĂ Grad II ŞCOALA GIMNAZIALĂ VATRA MOLDOVIŢEI ŞCOALA GIMNAZIALĂ VATRA MOLDOVIŢEI 3476/01.04.2013
637. RADASAN LUCIAN - NICU LIMBA SI LITERATURA ROMANA - LIMBA SI LITERATURA G Grad II SCOALA CU CLASELE I - VIII HANTESTI, SUCEAVA SCOALA CU CLASELE I - VIII HANTESTI 4849/31.07.2012
638. RADION IVAN MECANIC - MASINI - UNELTE Grad I COLEGIUL TEHNIC MIHAI BĂCESCU FĂLTICENI COLEGIUL TEHNIC MIHAI BĂCESCU FĂLTICENI 4849/31.07.2012
639. RADION PALAGHIA ISTORIE - GEOGRAFIE Doctorat COLEGIUL TEHNIC MIHAI BĂCESCU FĂLTICENI COLEGIUL TEHNIC MIHAI BĂCESCU FĂLTICENI 4849/31.07.2012
640. RADU CARMEN DORINA LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad I ŞCOALA CU CL. I-VIII NR.11 MIRON COSTIN ŞCOALA CU CL. I-VIII NR.11 MIRON COSTIN 5667/07.09.2012
641. RADU IOAN EDUCAŢIE FIZICĂ Grad I LICEUL CU PROGRAM SPORTIV LICEUL CU PROGRAM SPORTIV 5667/07.09.2012
642. RADULESCU ALEXANDRU GEOGRAFIE-LIMBA FRANCEZA Grad I COLEGIUL NATIONAL NICU GANE COLEGIUL NATIONAL NICU GANE 4751/07.10.2014
643. RĂDULESCU LILIANA PROFESOR Doctorat COLEGIUL NAȚIONAL NICU GANE COLEGIUL NAȚIONAL NICU GANE 5667/07.09.2012
644. RAILEANU DANIELA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I C.J.R.A.E SUCEAVA INSPECTORATUL ŞCOLAR AL JUDETULUI SUCEAVA 3845/27.04.2012
645. REUȚ MARIA EDUCAȚIE FIZICĂ ȘI SPORT Grad I COLEGIUL TEHNIC DE INDUSTRIE ALIMENTARĂ COLEGIUL TEHNIC DE INDUSTRIE ALIMENTARĂ 5557/22.11.2013
646. RÎMBU IONELA-DORINA LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ-LIMBA ȘI LITERA ENGLEZĂ Grad I LICEUL TEHNOLOGIC ”MIHAI EMINESCU” DUMBRĂVENI LICEUL TEHNOLOGIC "MIHAI EMINESCU" DUMBRĂVENI 5557/22.11.2013
647. RÎȘCA CRISTINA MIRELA MATEMATICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC SAMUIL ISOPESCU COLEGIUL TEHNIC SAMUIL ISOPESCU 2544/27.03.2015
648. ROBU NICOLAE ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I GRUPUL SCOLAR CAJVANA GRUPUL SCOLAR CAJVANA 5667/07.09.2012
649. ROBU SAMOIL ROMÂNĂ-FRANCEZĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII, BOTOSANA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII, BOTOSANA 3845/27.04.2012
650. ROBU SANDA-OANA TEOLOGIE ORTODOXA - LIMBA SI LITERATURA ROMANA Grad I LICEUL TEHNOLOGIC CAJVANA LICEUL TEHNOLOGIC CAJVANA 2544/27.03.2015
651. ROMAGA MARIA LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad I COLEGIUL MILITAR LICEAL ”ŞTEFAN CEL MARE” COLEGIUL MILITAR LICEAL ”ŞTEFAN CEL MARE” 3476/01.04.2013
652. ROMAGA MIRCEA ISTORIE Grad I LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 3476/01.04.2013
653. ROMAN SABINA ELENA ROMÂNĂ-FRANCEZĂ Grad I COLEGIUL DE ARTĂ CIPRIAN PORUMBESCU COLEGIUL DE ARTĂ CIPIAN PORUMBESCU 3845/27.04.2012
654. ROMANESCU ILEANA EDUCAŢIE TEHNOLOGICĂ / BIOLOGIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I - VIII CAPU CODRULUI ŞCOALA CU CLASELE I - VIII CAPU CODRULUI 3845/27.04.2012
655. ROMANIUC ILIE ROMÂNĂ-GERMANĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.3MIHAI EMINESCU RĂ ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.3MIHAI EMINESCU RĂ 3845/27.04.2012
656. ROMAŞCU CORNELIU MATEMATICĂ Grad I COLEGIUL ECONOMIC DIMITRIE CANTEMIR SUCEAVA COLEGIUL ECONOMIC DIMITRIE CANTEMIR SUCEAVA 3845/27.04.2012
657. ROSU GENOVEVA MIOARA ISTORIE-FILOSOFIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII ŞCOALA CU CLASELE I-VIII 3845/27.04.2012
658. ROTARI CODRUTA VASILICA PROFESOR INVATAMANT PRIMAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA NR.3 SCOALA GIMNAZIALA NR.3 5557/22.11.2013
659. ROTARU CRISTINA PROFESOR PENTRU ÎNVĂȚĂMÂNTUL PRIMAR Grad I ȘCOALA CU CLASELE I - VIII ION CREANGĂ ȘCOALA CU CLASELE I - VIII ION CREANGĂ 5667/07.09.2012
660. RUDNIC LIA CHIMIE-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII TODIREŞTI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII TODIREŞTI 3845/27.04.2012
661. RUŞTI LUCIAN VASILE ISTORIE-GEOGRAFIE Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.2 HORODNIC DE SUS ŞCOALA CU CLASELE I-VIII PĂTRĂUŢI 3845/27.04.2012
662. RUSU DUMITRU ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I - VIII NR.6 SUCEAVA SUCEAVA 3845/27.04.2012
663. RUSU GHEORGHE EDUCATIE FIZICA Grad I CLUBUL SPORTIV SCOLAR VATRA DORNEI CLUBUL SPORTIV SCOLAR VATRA DORNEI 4849/31.07.2012
664. RUSU LILIANA ROMÂNĂ-GERMANĂ Grad I GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NR.3 DUMBRĂVENI GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NR. 3DUMBRĂVENI 3845/27.04.2012
665. RUSU LUCIAN-IONUT BIOLOGIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 PREUTESTI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 PREUTESTI 3845/27.04.2012
666. SĂHLEAN LILIANA CHIMIE - FIZICĂ Grad II LICEUL TEHNOLOGIC "NICANOR MOROŞAN" LICEUL TEHNOLOGIC "NICANOR MOROŞAN" 4751/07.10.2014
667. SALAGEAN CRISTIAN LIMBA ENGLEZA Grad I COLEGIUL NATIONAL ”PETRU RARES” COLEGIUL NATIONAL ”PETRU RARES” 3476/01.04.2013
668. SALAR IULIANA MATEMATICA Grad I COLEGIUL MILITAR LICEAL ”STEFAN CEL MARE” COLEGIUL MILITAR LICEAL ”STEFAN CEL MARE” 3476/01.04.2013
669. SALCIUC LAURA LIMBA ENGLEZA Grad I COLEGIUL NATIONAL ”PETRU RARES” SUCEAVA COLEGIUL NATIONAL ”PETRU RARES” SUCEAVA 3476/01.04.2013
670. SAMSON ADRIANA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 4 PINOCCHIO GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 4 PINOCCHIO 3845/27.04.2012
671. SAMSON CLAUDIA ANGELA LIMBA SI LITERATURA ENGLEZA- LIMBA SI LITE ROMANA Grad II SCOALA CU CLASELE I-VIII CIOCANESTI SCOALA CU CLASELE I-VII CIOCANESTI 5667/07.09.2012
672. SAMSON IULIA FRANCEZĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII ONICENI, JUD. SUCEAVA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII ONICENI, JUD. SUCEAVA 3845/27.04.2012
673. SANDRU LOREDANA LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NICOLAE STOLERU BAIA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NICOLAE STOLERU BAIA 3845/27.04.2012
674. SARMAN LILIANA-GABRIELA PROFESOR Grad II SCOALA CU CLASELE I-VIII CIPRIAN PORUMBESCU SCOALA CU CLASELE I-VIII CIPRIAN PORUMBESCU 4849/31.07.2012
675. SARMAN LOREDANA-MIHAELA ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII CIPRIAN PORUMBESCU ŞCOALA CU CLASELE I-VIII CIPRIAN PORUMBESCU 3845/27.04.2012
676. SASCAU GABRIELA CICA MATEMATICĂ Grad I ŞCOALA NR.3 MIHAI EMINESCU ŞCOALA NR.3 MIHAI EMINESCU 3845/27.04.2012
677. SASU VIORICA FIZICĂ-MATEMATICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII IORGU G. TOMAVAMA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII IORGU G. TOMA VAMA 3845/27.04.2012
678. SAUCIUC ILIE ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad II ŞCOALA VATRA MOLDOVITEI ŞCOALA VATRA MOLDOVITEI 3845/27.04.2012
679. SAVA IULIA RELIGIE ORTODOXA LIMBA SI LITERATURA ROMANA Grad II SCOALA CU CLASELE I-VIII,NR 1 SCOALA CU CLASELE I-VIII,NR1 4849/31.07.2012
680. SAVIN OLTEA BIOLOGIE Grad I COLEGIUL AGRICOL FĂLTICENI COLEGIUL AGRICOL FĂLTICENI 3845/27.04.2012
681. SAVU GHEORGHE FIZICĂ Grad I GRUPUL ŞCOLAR CAJVANA GRUPUL ŞCOLAR CAJVANA 3845/27.04.2012
682. SCHIOPOAIA NECULAI PROFESOR Grad II SCOALA CU CLASELE I - VIII PREUTESTI SCOALA CU CLASELE I - VIII PREUTESTI 5667/07.09.2012
683. SCHIPOR IULIAN ARCADIE RELIGIE Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII, NR.3, VICOVU DE SUS ŞCOALA CU CLASELE I-VIII, NR. 3 , VICOVU DE SUS 3845/27.04.2012
684. SCRIPCA LUMINITA GENOVEVA EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII ILISESTI ŞCOALA ILISESTI 3845/27.04.2012
685. SCRIPCARIU GHEORGHE CIPRIAN ISTORIE - GEOGRAFIE Grad II SCOALA GIMNAZIALA IULIAN VESPER SCOALA GIMNAZIALA "IULIAN VESPER", HORODNIC DE SUS 4751/07.10.2014
686. SCUTARU CONSTANTIN MATEMATICA Grad I COLEGIUL NATIONAL ”STEFAN CEL MARE” SUCEAVA COLEGIUL NATIONAL ”STEFAN CEL MARE” SUCEAVA 3476/01.04.2013
687. SCUTARU GABRIELA BIOLOGIE Grad I COLEGIUL NAŢIONAL STEFAN CEL MARE SUCEAVA INSPECTORATUL ŞCOLAR AL JUDETULUI SUCEAVA 3845/27.04.2012
688. SEHLANEC LUMINIȚA ANGELA ROMÂNĂ-ENGLEZĂ Grad I COLEGIUL NAȚIONAL ”EUDOXIU HURMUZACHI” COLEGIUL NAȚIONAL ”EUDOXIU HURMUZACHI” 5557/22.11.2013
689. SELIMAN LUMINITA DORINUTA MATEMATICĂ-INFORMATICĂ Grad I ŞCOALA CU CL. I-VIII NR 2 VATRA DORNEI ŞCOALA CU CL. I -VIII NR 2 VATRA DORNEI 3845/27.04.2012
690. ŞERBAN CAMELIA ELENA PEDAGOGIA ÎNVĂŢĂMÂNTULUI PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 BOGDAN VODĂ ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 BOGDAN VODĂ 5667/07.09.2012
691. ŞERBAN GHEORGHE MEDICINĂ Grad II ŞCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ ŞCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ SUCEAVA 3845/27.04.2012
692. ȘERBAN MIHAELA ROMÂNĂ-FRANCEZĂ Grad II COLEGIUL TEHNIC ,,ALEXANDRU IOAN CUZA" SUCEAVA COLEGIUL TEHNIC ,,ALEXANDRU IOAN CUZA" SUCEAVA 2544/27.03.2015
693. SIMA CARMEN-CRISTINA BIOLOGIE-AGRICULTURĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.8 ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.8 SUCEAVA 3845/27.04.2012
694. SIMION DANIELA OLGA FILATURĂ-ȚESĂTORIE, INGINERIA CONFECŢIILOR TEXTILE Grad I COLEGIUL TEHNIC PETRU MUŞAT COLEGIUL TEHNIC PETRU MUŞAT 3845/27.04.2012
695. SIMIONESCU ELENA CHIMIE-FIZICA Grad I SCOALA GIMNAZIALA ”IORGU G. TOMA” VAMA SCOALA GIMNAZIALA ”IORGU G. TOMA” VAMA 3476/01.04.2013
696. SINOCICU SENORICA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.1 ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.1 GURA HUMORULUI 3845/27.04.2012
697. SÎRGHI CONSTANTIN MATEMATICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 MIRON COSTIN ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 MIRON COSTIN 3845/27.04.2012
698. SLEVOACA SIMION ISTORIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BUCSOAIA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BUCSOAIA 3845/27.04.2012
699. SMIGANOSCHI ARGENTINA FIZICA Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 2 PETRU COMARNESCU ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 2 PETRU COMARNESCU 5667/07.09.2012
700. SOFIAN ELENA MATEMATICA FIZICA Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII COROCAIESTI SCOALA CU CLASELE I-VIII COROCAIESTI 4849/31.07.2012
701. SOLCAN MARIA UTILAJ TEHNOLOGIC TEXTIL Grad I GRUP ŞCOLAR NICANOR MOROŞANPÂRTEŞTII DE JOS GRUP ŞCOLAR NICANOR MOROŞAN PÂRTEŞTII DE JOS 3845/27.04.2012
702. SOLCANU VASILE PROFESOR Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 BOGDĂNEŞTI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.1 BOGDĂNEŞTI 4849/31.07.2012
703. SOPON LOREDANA PROFESOR Grad II SCOALA GIMNAZIALA MOARA NICA SCOALA GIMNAZIALA MOARA NICA 3839/11.07.2014
704. ȘORODOC OANA GABRIELA ENGLEZĂ-ROMÂNĂ Grad II ȘCOALA GIMNAZIALĂ HERLA ȘCOALA GIMNAZIALĂ HERLA 5557/22.11.2013
705. SPAC LAURENTIE ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 8SUCEAVA INSPECTORATUL ŞCOLAR AL JUDETULUI SUCEAVA 3845/27.04.2012
706. SPATARIU CRISTIANA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA TEODOR V. STEFANELLI CAMPULUNG MOLDOVENESC ŞCOALA TEODOR V. STEFANELLI CAMPULUNG MOLDOVENESC 3845/27.04.2012
707. SPIRIDON NECULAI OVIDIU DISCIPLINE TEHNICE / MECANICĂ / T.C.M. Grad I GRUPUL ŞCOLAR DUMBRĂVENI GRUPUL ŞCOLAR DUMBRĂVENI 3845/27.04.2012
708. STAN ELISABETA MATEMATICA Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ BĂLCĂUŢI ŞCOALA GIMNAZIALĂ BĂLCĂUŢI 3839/11.07.2014
709. STAN MIHAI MATEMATICA-FIZICĂ / PSIHOLOGIE-PEDAGOGIE Grad I GRUPUL ŞCOLAR BIVOLARIE GRUPUL ŞCOLAR BIVOLARIE 3845/27.04.2012
710. STANCIU GEORGETA-ALINA PROFESOR INVATAMANT PRIMAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA NR. 4 SUCEAVA SCOALA GIMNAZIALA NR. 4 SUCEAVA 2544/27.03.2015
711. STANCIUC FLOAREA CHIMIE-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII MOARA NICA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII MOARA NICA 3845/27.04.2012
712. STĂRICĂ LIDIA ISTORIE Grad I LICEUL CU PROGRAM SPORTIV SUCEAVA LICEUL CU PROGRAM SPORTIV SUCEAVA 3845/27.04.2012
713. STEFANESCU DANIELA NARCISA INFORMATICĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL PETRU RAREȘ SUCEAVA COLEGIUL NAŢIONAL PETRU RAREȘ SUCEAVA 3845/27.04.2012
714. ŞTEFĂNESCU GABRIELA PROFESOR Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.3 ŞCOALA CU CL.I-VIII NR.3,FĂLTICENI,SUCEAVA 4849/31.07.2012
715. ȘTEFURĂ ANNA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII MITOCU DRAGOMIRNEI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII MITOCU DRAGOMIRNEI 3845/27.04.2012
716. STIRBAN DUMITRU PROFESOR Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII DIMITRIE ONCIUL STRAJA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII DIMITRIE ONCIUL STRAJA 3845/27.04.2012
717. STOICA VIOREL EDUCATIE FIZICA SI SPORT FOTBAL Grad I CLUBUL SPORTIV SCOLAR RADAUTI CLUBUL SPORTIV SCOLAR RADAUTI 5557/22.11.2013
718. STOLERIU CRISTINA ANCA LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAIL SADOVEANU” ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAIL SADOVEANU” 3476/01.04.2013
719. STRATON GAROFITA-MARIA GEOGRAFIE-ISTORIE Grad I ŞCOALA CU CL.I-VIII,NR.3TEODOR BALAN ŞCOALA CU CL.I-VIII NR.3TEODOR BALAN 3845/27.04.2012
720. STRUGAR MIHAELA PEDAGOGIA ÎNVĂȚĂMÂNTULUI PRIMAR ȘI PREȘCOLAR Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ PÎRTEȘTII DE SUS ȘCOALA GIMNAZIALĂ PÎRTEȘTII DE SUS 3839/11.07.2014
721. STRUGARIU NICULAI EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad I GRUP ŞCOLAR NICANOR MOROŞANPÂRTEŞTII DE JOS GRUP ŞCOLAR NICANOR MOROŞAN PÂRTEŞTII DE JOS 3845/27.04.2012
722. STRUGARIU OANA MANUELA LIMBA SI LITERATURA ROMANA Grad II GRUP SCOLAR NICANOR MOROSAN GRUP SCOLAR NICANOR MOROSAN 4849/31.07.2012
723. STRUGARU MĂDĂLINA BIOLOGIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 MIHAI EMINESCU RĂ ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 MIHAI EMINESCU RĂ 4849/31.07.2012
724. STUPCANU ILEANA PROFESOR IN INVATAMANTUL PRIMAR Grad II SCOALA GIMNAZIALA ”PETRU RARES” PROBOTA SCOALA GIMNAZIALA ”PETRU RARES” PROBOTA 3476/01.04.2013
725. SUCIU RALUCA IULIANA PROFESOR LIMBA ENGLEZA Grad I COLEGIUL TEHNIC MIHAI BACESCU FALTICENI COLEGIUL TEHNIC MIHAI BACESCU FALTICENI 5667/07.09.2012
726. SUSEANU CLAUDIA INGINER CONFECȚII-TRICOTAJE Grad I COLEGIUL TEHNIC MIHAI BACESCU COLEGIUL TEHNIC MIHAI BACESCU 3845/27.04.2012
727. ŞUTAC VICTOR FIZICĂ Grad I PALATUL COPIILOR SUCEAVA PALATUL COPIILOR SUCEAVA 3845/27.04.2012
728. ŞUTU LAURA LIMBA ŞI LITERATURA RUSĂ - LIMBA ŞI LITERATURA ROM Grad II LICEUL TEHNOLOGIC ”VASILE COCEA” MOLDOVIŢA LICEUL TEHNOLOGIC ”VASILE COCEA” MOLDOVIŢA 5557/22.11.2013
729. TABARCEA SILVESTRU PEDAGOGIA INVATAMANTULUI PRIMAR SI PRESCOLAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 SUCEAVA SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 SUCEAVA 2544/27.03.2015
730. TAILUP SILVIA INGINER MECANIC Grad I LICEUL TEHNOLOGIC,,OLTEA DOAMNA" LICEUL TEHNOLOGIC,, OLTEA DOAMNA" 2544/27.03.2015
731. TALPĂU RODICA PROFESOR PENTRU ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 3 ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 3 SUCEAVA 3839/11.07.2014
732. TANASĂ ANA CHIMIE - FIZICA Grad I LICEUL TEHNOLOGIC ”OLTEA DOAMNA” LICEUL TEHNOLOGIC ”OLTEA DOAMNA” 3476/01.04.2013
733. TANASA BOGDAN IOAN ISTORIE Grad II COLEGIUL MILITAR LICEAL ”STEFAN CEL MARE” COLEGIUL MILITAR LICEAL ”STEFAN CEL MARE” 3476/01.04.2013
734. TANASĂ CONSTANTIN CHIMIE-FIZICĂ Grad I GRUP ŞCOLAR OLTEA DOAMNA GRUP ŞCOLAR OLTEA DOAMNA 3845/27.04.2012
735. TANASĂ DUMITRU ISTORIE Grad I LICEUL TEHNOLOGIC OLTEA DOAMNA DOLHASCA LICEUL TEHNOLOGIC OLTEA DOAMNA DOLHASCA 3845/27.04.2012
736. TANASIAV NECULAI MATEMATICĂ-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII SF. STELIAN ŞCOALA CU CLASELE I-VIII SF. STELIAN 3845/27.04.2012
737. ȚĂRAN CRINA MANUELA ROMÂNĂ-GERMANĂ Grad II ȘCOALA CU CLASELE I-VIIIȘTEFAN CEL MARECÎRLIBABA ȘCOALA CU CLASELE I-VIIIȘTEFAN CEL MARECÎRLIBABA 5667/07.09.2012
738. TARANU GABRIELA LIMBA SI LITERATURA ROMANA Grad II COLEGIUL AGRICOL FALTICENI COLEGIUL AGRICOL FALTICENI 4849/31.07.2012
739. TARANU-HOFNAR GELA OLIMPIA CHIMIE-FIZICĂ Grad I GRUP ŞCOLAR TOMSA VODA SOLCA GRUP ŞCOLAR TOMSA VODA SOLCA 3845/27.04.2012
740. TAUTU CORNELIA MIHAELA LB. FRANCEZA Grad I SCOALA CU CLS. I-VIII NR.3TEODOR BALAN SCOALA CU CLS. I-VIII NR. 3 TEODOR BALAN 5667/07.09.2012
741. TCACIUC CARMEN DANA PSIHOLOGIE Grad I CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA SUCEAVA CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA SUCEAVA 2544/27.03.2015
742. TEODOREANU MARIA MATEMATICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC PETRU MUSAT SUCEAVA COLEGIUL TEHNIC PETRU MUSAT 3845/27.04.2012
743. TEODORIUC FLORICA ROMÂNĂ-FRANCEZĂ Grad II GRUPUL ŞCOLAR BIVOLĂRIE GRUPUL ŞCOLAR BIVOLĂRIE 3845/27.04.2012
744. TEODOROVICI CRISTINA UTILAJ TEHNOLOGIC PENTRU PRELUCRAREA LEMNULUI Grad I CENTRUL ŞCOLAR PENTRU EDUCAŢIE INCLUZIVĂ SUCEAVA CENTRUL ŞCOLAR PENTRU EDUCAŢIE INCLUZIVĂ SUCEAVA 3845/27.04.2012
745. ŢIGĂNETEA ANTIŢA PEDAGOGIA ÎNVĂŢĂMÂNTULUI PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL ,,CĂSUŢA POVEŞTILOR GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL ,,CĂSUŢA POVEŞTILOR 3839/11.07.2014
746. TIHONIUC NICOLAE PROFESOR Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ MĂRIŢEI ŞCOALA GIMNAZIALĂ DĂRMĂNEŞTI 3476/01.04.2013
747. TIMOFTI LILIANA PROFESOR Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 3476/01.04.2013
748. TIMU GEORGETA PROFESOR Grad I SCOALA GIMNAZIALA BRODINA SCOALA GIMNAZIALA BRODINA 3476/01.04.2013
749. TIRNOVAN ANISOARA PROFESOR Grad I GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.9PRICHINDEL GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.9 PRICHINDEL 3845/27.04.2012
750. TIRON CONSTANTIN PROFESOR LIMBA FRANCEZA - LIMBA ROMANA Doctorat COLEGIUL ”ALEXANDRU CEL BUN” INSPECTORATUL SCOLAR AL JUDETULUI SUCEAVA 3476/01.04.2013
751. TIRON MARICEL TEHNOLOGIA CONSTRUCTIILOR DE MASINI Grad I CLUBUL COPIILOR CLUBUL COPIILOR 3476/01.04.2013
752. TIRONEAC IOAN-NISTOR ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII VOITINEL ŞCOALA CU CLASELE I-VIII VOITINEL 3845/27.04.2012
753. TODERAS DOMNICA PROFESOR INVATAMANT PRIMAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA POIENI-SOLCA SCOALA GIMNAZIALA POIENI-SOLCA 3476/01.04.2013
754. TODERAŞ SIMION FILOSOFIE-ISTORIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII POIENI-SOLCA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII POIENI-SOLCA 3845/27.04.2012
755. TODEREANU MARIA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL OBCINI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL OBCINI 3845/27.04.2012
756. TODIRICĂ DORINA MATEMATICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE.I-VIII ARTUR GOROVEIBUNEŞTI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII ARTUR GOROVEI BUNESTI 3845/27.04.2012
757. TOMA LĂCRĂMIOARA PROFESOR Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 3476/01.04.2013
758. TOMESCU IOAN-GELU PROFESOR PENTRU INVATAMANTUL PRIMAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA ZVORISTEA R.A.P.P.S - S.R.P. SUCEAVA 3476/01.04.2013
759. TOMESCU LAURENTIU DANIEL EDUCATIE FIZICA SI SPORT Grad I COLEGIUL NATIONAL NICU GANE SUCEAVA COLEGIUL NATIONAL NICU GANE 5667/07.09.2012
760. TRISI ALEXANDRINA PROFESOR INVATAMANT PRIMAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA ,, AL. I. CUZA,, SCOALA GIMNAZIALA ,,AL. I. CUZA,, 3839/11.07.2014
761. TRONCIU RENATO EDUCAŢIE FIZICĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL MIHAI EMINESCU SUCEAVA COLEGIUL NAŢIONAL MIHAI EMINESCU SUCEAVA 4849/31.07.2012
762. TRUFIN EUGENIA TURISM SI SERVICII Grad I COLEGIUL ECONOMIC DIMITRIE CANTEMIR COLEGIUL ECONOMIC DIMITRIE CANTEMIR 5667/07.09.2012
763. TRUFIN MAGDALENA MATEMATICA Grad I SCOALA GIMNAZIALA SATU MARE SCOALA GIMNAZIALA SATU MARE 3476/01.04.2013
764. TUCA MARIANA-SILVIA INGINER:TRICOTAJE-CONFECTII Doctorat COLEGIUL TEHNIC MIHAI BACESCU COLEGIUL TEHNIC MIHAI BACESCU 4849/31.07.2012
765. ŢUGUI COSTEL PROFESOR Grad II ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2 ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2 VICOVU DE JOS 3839/11.07.2014
766. TUGUI POMPILIA PROFESOR Grad I SCOALA GIMNAZIALA ,,IOAN VICOVEANU,, VICOVU DE JOS SCOALA GIMNAZIALA ,,IOAN VICOVEANU, VICOVU DE JOS 3476/01.04.2013
767. ŢUGULEA FLORICA MARCELA ISTORIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR 4 REGINA ELISABETA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR 4 REGINA ELISABETA 3845/27.04.2012
768. ŢUGULEA GELU FIZICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC RĂDĂUŢI COLEGIUL TEHNIC RĂDĂUŢI 3845/27.04.2012
769. TULBURE NICOLETA LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIIIION LOVINESCURADASE ŞCOALA RADASENI 3845/27.04.2012
770. TURTUREAN SANDA MARIANA CHIMIE-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII VERESTI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII VERESTI 3845/27.04.2012
771. TURZA ELENA PEDAGOGIA ÎNVĂȚĂMÂNTULUI PRIMAR ȘI PREȘCOLAR Grad II G.P.P. „CĂSUȚA PITICILOR” G.P.P. „CĂSUȚA PITICILOR” 3839/11.07.2014
772. UDUDEC MARIUS INFORMATICA Grad I COLEGIUL NAŢIONAL PETRU RAREŞ COLEGIUL NAŢIONAL PETRU RAREŞ 4849/31.07.2012
773. UNGUREAN LILIANA VICTORIA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL CAJVANA 3845/27.04.2012
774. UNGUREANU FLORIN SILVIU PROFESOR DE INSTRUMENT CONTRABAS Grad I COLEGIUL DE ARTA CIPRIAN PORUMBESCU SUCEAVA COLEGIUL DE ARTA CIPRIAN PORUMBESCU SUCEAVA 2544/27.03.2015
775. UNGUREANU L. CARMEN PEDAGOGIA INVATAMANTULUI PRIMAR SI PRESCOLAR Grad I CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA SUCEAVA CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA SUCEAVA 3839/11.07.2014
776. UNGUREANU OVIDIU MATEMATICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 2 VATRA DORNEI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 2 VATRA DORNEI 3845/27.04.2012
777. URSACHI IRINA PROFESOR ISTORIE GEOGRAFIE Grad II GPN LUMINITA SIRET GPN LUMINITA SIRET 3839/11.07.2014
778. URSACIUC MIHAELA MATEMATICĂ Grad I COLEGIUL ALEXANDRU CEL BUN GURA HUMORULUI COLEGIUL ALEXANDRU CEL BUN GURA HUMORULUI 3845/27.04.2012
779. URSULEAN DUMITRU GAVRIL TEHNOLOGIA CONSTRUCȚIILOR DE MAȘINI Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII MIRON COSTIN SUCEAVA INSPECTORATUL ŞCOLAR AL JUDEȚULUI SUCEAVA 3845/27.04.2012
780. URSULEAN MIHAELA NATASA FIZICA Grad I SCOALA GIMNAZIALA BRODINA SCOALA GIMNAZIALA BRODINA 5557/22.11.2013
781. URSULEAN VASILE MATEMATICA FIZICA Grad I SCOALA GIMNAZIALA BRODINA SCOALA GIMNAZIALA BRODINA 5557/22.11.2013
782. URSUŢU NICOLETA LIMBA ENGLEZĂ - LIMBA ROMÂNĂ Grad II ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 BOGDĂNEŞTI ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 BOGDĂNEŞTI 2544/27.03.2015
783. USATIUC SIMONA IULIA INDUSTRIALIZAREA LEMNULUI Grad I GRUPUL SCOLAR VASILE DEAC GRUPUL SCOLAR VASILE DEAC VATRA DORNEI 5667/07.09.2012
784. VARGANICI ELENA PROFESOR Grad I GRĂDINIȚA SPECIALA FALTICENI GRĂDINIȚA SPECIALA FALTICENI 3845/27.04.2012
785. VARTOLOMEI NINA LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ PLOPENI ŞCOALA GIMNAZIALĂ PLOPENI 3476/01.04.2013
786. VARVAROI OVIDIU EDUCATIE FIZICA SI SPORT Grad II COLEGIUL ”ALEXANDRU CEL BUN” GURA HUMORULUI COLEGIUL ”ALEXANDRU CEL BUN” GURA HUMORULUI 3476/01.04.2013
787. VARVAROI RACHILA AGRICULTURĂ Grad II COLEGIUL TEHNIC DE INDUSTRIE ALIMENTARĂ SUCEAVA COLEGIUL TEHNIC DE INDUSTRIE ALIMENTARĂ SUCEAVA 3845/27.04.2012
788. VASILIU ANISOR ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I COLEGIUL NAŢIONAL NICU GANE FALTICENI INSPECTORATUL ŞCOLAR AL JUDETULUI SUCEAVA 3845/27.04.2012
789. VASILIU DOINITA FILOSOFIE Doctorat COLEGIUL NATIONAL DRAGOS VODA COLEGIUL NATIONAL DRAGOS VODA 4849/31.07.2012
790. VASILIU DUMITRU ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I - VIII HÂRTOP ŞCOALA CU CLASELE I - VIII HÂRTOP 3845/27.04.2012
791. VASINCU OLTEA PROFESOR Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ DRĂGOIEȘTI ȘCOALA PRIMARĂ MĂZĂNĂEȘTI 3476/01.04.2013
792. VATAMANIUC MIHAELA LOREDANA ISTORIE Grad I SCOALA GIMNAZIALA SATU MARE SCOALA GIMNAZIALA SATU MARE 3476/01.04.2013
793. VERDESESCU-BUZILA SANDU LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII PANACI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII PANACI 3845/27.04.2012
794. VIERIU DORINA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.2 AŞCHIUŢĂ SUC GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.2 AŞCHIUŢĂ SU 3845/27.04.2012
795. VÎNTUR TATIANA CHIMIE-FIZICĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL MIHAI EMINESCU SUCEAVA INSPECTORATUL ŞCOLAR AL JUDEȚULUI SUCEAVA 3845/27.04.2012
796. VLAD FLORENTINA PSIHOLOGIE-SOCIOLOGIE / EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad I CJRAE COLEGIUL TEHNIC SAMUIL ISOPESCU 3845/27.04.2012
797. VLAD GIORGIE DANIEL MATEMATICĂ-INFORMATICĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONALSTEFAN CEL MARE COLEGIUL NAŢIONALSTEFAN CEL MARE 3845/27.04.2012
798. VOINESCU CAMELIA CHIMIE-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 6 SUCEAVA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 6 SUCEAVA 3845/27.04.2012
799. VOIVOD ANCUTA PROFESOR DE LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.4 ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.4 4849/31.07.2012
800. VORNICU IULIANA CHIMIE-FIZICA Grad II LICEUL TEHNOLOGIC IORGU VARNAV LITEANU LICEUL TEHNOLOGIC IORGU VARNAV LITEANU 3839/11.07.2014
801. VORNICU PETRUTA CLAUDIA LIMBA FRANCEZA Grad II SCOALA GIMNAZIALA DIMITRIE PACURARIU, SCHEIA SCOALA GIMNAZIALA DIMITRIE PACURARIU, SCHEIA 2544/27.03.2015
802. VORONIUC OLTIŢA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA CU CL. I-VIII NR. 4 SUCEAVA ŞCOALA CU CL. I-VIII NR. 4 SUCEAVA 3845/27.04.2012
803. VRANCIU LIVIA ELENA ORGANIZARE ŞI CONDUCEREA ACTIVITĂŢILOR DIN TURISM Grad I COLEGIUL ECONOMIC ”DIMITRIE CANTEMIR” SUCEAVA COLEGIUL ECONOMIC "DIMITRIE CANTEMIR" SUCEAVA 5557/22.11.2013
804. ZAHARIA MARGENIA AURORA MATEMATICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.6 IOAN CIUREA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.6 IOAN CIUREA 3845/27.04.2012
805. ZĂICESCU MIRELA PROFESOR ÎNVĂŢĂMÂNT PRIMAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA MITOCUL DRAGOMIRNEI SCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 SUCEAVA 5557/22.11.2013
806. ZAISOVSCHI ELISABETA MATEMATICĂ Grad I ŞCOALA CU CL.I-VIII DIMITRIE GUSTI ŞCOALA CU CL.I-VIII DIMITRIE GUSTI FUNDU MOLDOVE 3845/27.04.2012
807. ZAMCU MIHAITA CIPRIAN TEOLOGIE ORTODOXA PASTORALA Grad II SCOALA CU CLASELE I-VIII STULPICANI SCOALA CU CLASELE I-VIII STULPICANI 4849/31.07.2012
808. ZBRANCA VIOREL ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII SADOVA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII SADOVA 3845/27.04.2012
809. ZETTEL DALLIDA GABRIELA CHIMIE-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII ARTUR GOROVEI BUNESTI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII ARTUR GOROVEI BUNESTI 3845/27.04.2012
810. ZETTEL NICOLETA LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad II ŞCOALA GENERALĂ PLOPENI ŞCOALA GENERALĂ PLOPENI 3845/27.04.2012
811. ZETU-UNGUREANU GRETA-MAGDA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad II GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NR. 7 VOINICELUL FĂL GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NR. 7 VOINICELUL FĂL 3845/27.04.2012
812. ZIMBRU RODICA ENGLEZĂ-ROMÂNĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 SUCEAVA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 SUCEAVA 3845/27.04.2012
813. ZLEVOACĂ GEORGETA-LILIANA PROFESOR PENTRU ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BOGDAN VODĂ ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BOGDAN VODĂ 4849/31.07.2012
814. ZOFOTĂ MARIA DANIELA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 4 ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.4 SUCEAVA 3845/27.04.2012
815. ZUBAS ILISEI CORNELIU EDUCATIE FIZICA SI SPORT Grad I LICEUL TEHNOLOGIC SPECIAL BIVOLARIE LICEUL TEHNOLOGIC SPECIAL BIVOLARIE 3476/01.04.2013
816. ZUP DANIELA-CRISTINA ENGLEZĂ-ROMÂNĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 7 G. GHICA VOIEVOD CASA CORPULUI DIDACTIC GEORGE TOFAN 4849/31.07.2012
Total experţi în județul/municipiul SUCEAVA 816