oldsite.edu.ro
Formular înscriere
Registrul Naţional al Experţilor în Management Educaţional - Actualizat la 16.06.2017


Registrul Naţional al Experţilor în Management Educaţional

Judeţul/Municipiul: BIHOR
Nr. Crt. Numele și prenumele Specializarea Grad didactic Unitatea unde este titular Loc de muncă Nr. OMECTS
1. ABRUDAN HOREA FLORIAN MATEMATICA - INFORMATICA Doctorat COLEGIUL TEHNIC MIHAI VITEAZUL ORADEA COLEGIUL TEHNIC MIHAI VITEAZUL ORADEA 4849/31.07.2012
2. ACHIM GEORGETA-LIVIA PROFESOR INVATAMANT PRESCOLAR Grad II GRADINITA CU PROGRAM NORMAL ”SAMUEL” TINAUD 3476/01.04.2013
3. ALB IOAN TEOFIL PROFESOR Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 TILEAGD ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 TILEAGD 3267/16.02.2017
4. ALB MARIANA LIMBA ROMANA Grad I SCOALA CU CLS.I-VIII SÎRBI SCOALA CU CLS.I-VIII SÎRBI 4849/31.07.2012
5. ALMASAN ELLA-MÓNIKA PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-IV. PALEU GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL UILEACU DE MUNTE 4849/31.07.2012
6. ANCA IOANA CRISTINA LIMBA ENGLEZA/LIMBA ROMANA Grad II SCOALA GIMNAZIALA NR.1 COCIUBA MARE SCOALA GIMNAZIALA NR.1 COCIUBA MARE 5624/06.11.2015
7. ANDREI CARMEN-ELENA ROMÂNĂ-ENGLEZĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL EMANUIL GOJDU ORADEA COLEGIUL NAŢIONAL EMANUIL GOJDU ORADEA 3845/27.04.2012
8. ANDRU CRISTIAN ADRIAN MATEMATICĂ Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ MIRON POMPILIU INSPECTORATUL ŞCOLAR JUDEȚEAN BIHOR 3845/27.04.2012
9. ANDRU LUMINITA EDUCATIE TEHNOLOGICA Grad I SCOALA GIMNAZIALA ”MIRON POMPILIU” STEI SCOALA GIMNAZIALA ”MIRON POMPILIU” STEI 3476/01.04.2013
10. ANGHEL RAMONA CARMEN PROFESOR INVATAMANT PRIMAR Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII AVRAM IANCU,ORADEA,BIHOR SCOALA CU CLASELE I-VIII AVRAM IANCU,ORADEA,BIHOR 4849/31.07.2012
11. ANGHELESCU IULIU DANIEL PROFESOR PENTRU INVATAMANTUL PRIMAR SI PRESCOLAR Grad I SCOALA PRIMARA NR.2 CARPINET SCOALA PRIMARA NR. 2 CARPINET 5076/31.08.2016
12. ANTAL RÓZSA-IBOLYA MATEMATICA Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII TARCAIA SCOALA CU CLASELE I-VIII TARCAIA 4849/31.07.2012
13. ANTON CARMEN MONICA FRANCEZA - ROMANA Grad I LICEUL TEORETIC ”NICOLAE JIGA” TINCA LICEUL TEORETIC ”NICOLAE JIGA” TINCA 3476/01.04.2013
14. ANTONESCU LILIANA SANDA MATEMATICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC ALEXANDRU ROMAN COLEGIUL TEHNIC ALEXANDRU ROMAN 3845/27.04.2012
15. APOSTOL MARIOARA ELVIRA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT FLOARE DE COLT BEIU GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT FLOARE DE COLT BEIU 3845/27.04.2012
16. ARDELEAN CALIN GHEORGHE MATEMATICĂ-FIZICĂ / INFORMATICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I - VIII UILEACU DE BEIUS ŞCOALA CU CLASELE I - VIII UILEACU DE BEIUS 3845/27.04.2012
17. ARDELEAN CAMELIA MIRELA FRANCEZĂ-ENGLEZĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL MIHAI EMINESCU COLEGIUL NAŢIONAL MIHAI EMINESCU 3845/27.04.2012
18. ARDELEAN IOANA NICULINA PEDAGOGIA ÎNVĂŢĂMÂNTULUI PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 BATĂR ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 BATĂR 3267/16.02.2017
19. ARDELEAN LILIANA LIMBA ENGLEZA Grad I LICEUL TEORETIC AUREL LAZAR LICEUL TEORETIC AUREL LAZAR 3267/16.02.2017
20. ARDELEAN MARIANA SIMONA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I G.P.P.NR. 2 MARGHITA G.P.P. NR. 2 MARGHITA 3845/27.04.2012
21. ARDELEAN REGHINA-RAMONA PROFESOR ÎNVĂȚĂMÂNT PRIMAR Grad I LICEUL TEHNOLOGIC NR.1-SUPLACU DE BARCĂU ȘCOALA PRIMARĂ NR.1 VALEA-CERULUI 3267/16.02.2017
22. ARDELEAN SIMONA-VIOLETA TURISM Grad I COLEGIUL TEHNIC MIHAI VITEAZUL COLEGIUL TEHNIC MIHAI VITEAZUL ORADEA 3845/27.04.2012
23. ARVAI ELENA MATEMATICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII HIDISELU DE SUS ŞCOALA CU CLASELE I-VIII HIDISELU DE SUS 3845/27.04.2012
24. ASAVOAIEI CARMEN-NICOLETA PROFESOR Grad I COLEGIUL NATIONAL OCTAVIAN GOGA COLEGIUL NATIONAL OCTAVIAN GOGA 4849/31.07.2012
25. AVRAM NICOLAE IOAN ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII TĂUTEU COLEGIUL TEHNIC MIHAI VITEAZUL ORADEA 3845/27.04.2012
26. BACIU-BORZ FLORENTINA LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BRUSTURI GRI POPESTI 3845/27.04.2012
27. BACOŞ DELIA FIZICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC MIHAI VITEAZUL COLEGIUL TEHNIC MIHAI VITEAZUL 3845/27.04.2012
28. BACOS MIHAI NICOLAE FIZICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC MIHAI VITEAZUL COLEGIUL TEHNIC MIHAI VITEAZUL 3845/27.04.2012
29. BACTER CALIN FLORIN MATEMATICĂ-INFORMATICĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL IOSIF VULCAN ORADEA INSPECTORATUL ŞCOLAR JUDEȚEAN BIHOR 3845/27.04.2012
30. BACTER MARINEL PROF.ÎNV.PRIMAR Grad II ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 DERNA ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 DERNIŞOARA 3476/01.04.2013
31. BAGUT MIHAELA ELENA MATEMATICA Grad I COLEGIUL TEHNIC DIMITRIE LEONIDA ORADEA COLEGIUL TEHNIC DIMITRIE LEONIDA 4849/31.07.2012
32. BAICAN CARMEN DIANA MATEMATICA - INFORMATICA Grad I COLEGIUL NATIONAL TEODOR NES SALONTA SCOALA GIMNAZIALA DACIA 3267/16.02.2017
33. BAICU FLORINA-DANIELA MATEMATICA-FIZICA Grad I LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 POPESTI LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 POPESTI 5557/22.11.2013
34. BAICU MARIANA - FLORINA ROMÂNĂ-ENGLEZĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII PUIU SEVER ŞCOALA CU CLASELE I-VIII PUIU SEVER 3845/27.04.2012
35. BAKO LIANA-LUCIA BIOLOGIE Grad I COLEGIUL NAŢIONAL EMANUIL GOJDU COLEGIUL NAŢIONAL EMANUIL GOJDU 3845/27.04.2012
36. BALIBAN CARMEN LAURA FLORENTINA PROF.INV.PRIMAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA NR.1 HIDISELU DE SUS SCOALA GIMNAZIALA NR.1 HIDISELU DE SUS 5557/22.11.2013
37. BALINT LILIANA FLORICA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII RIENI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII RIENI 3845/27.04.2012
38. BALOG EMOKE BIOLOGIE-CHIMIE Grad II SO8 UILEACU DE BEIUS S08 UILEACU DE BEIUS 4849/31.07.2012
39. BALOTA MARIA LAURA LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad II GRUPUL ŞCOLAR GEORGE BARIŢIU ORADEA GRUPUL ŞCOLAR GEORGE BARIŢIU ORADEA 3845/27.04.2012
40. BAN LAURA - GEANINA - MARIA TEOLOGIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I - VIII SANMARTIN ŞCOALA CU CLASELE I - VIII SANMARTIN 3845/27.04.2012
41. BAN LIANA PROFESOR ÎN ÎNVĂȚĂMÂNTUL PRIMAR ȘI PREȘCOLAR Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 DRĂGEȘTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 DRĂGEȘTI 3476/01.04.2013
42. BAN SORINEL MIHAI MATEMATICĂ-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII SÂNTANDREI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII SÂNTANDREI 3845/27.04.2012
43. BANDICI ANCA MARIA TEOLOGIE ORTODOXĂ-LITERE Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII CHIRIBIS ŞCOALA CU CLASELE I-VIII CHIRIBIS 3845/27.04.2012
44. BANTO ZSOLT NORBERT GEOGRAFIE Doctorat SCOALA GIMNAZIALA NICOLAE BALCESCU ORADEA SCOALA GIMNAZIALA NICOLAE BALCESCU ORADEA 5624/06.11.2015
45. BARA GAVRIL EDUCAŢIE TEHNOLOGICĂ Grad I SO8 DRAGESTI ŞI SO8 TILEAGD SO8 DRAGESTI 3845/27.04.2012
46. BARA GEORGETA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.47 ORADEA GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.47 ORADEA 3845/27.04.2012
47. BARAN CRISTINA MARIA ROMÂNĂ-ENGLEZĂ Grad II COLEGIUL TEHNIC „CONSTANTIN BRÂNCUȘI” COLEGIUL TEHNIC „CONSTANTIN BRÂNCUȘI” 3839/11.07.2014
48. BARBURAȘ MARIANA LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BULZ ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BULZ 3845/27.04.2012
49. BĂRCAN FLORINA FLAVIA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ D. CANTEMIR ORADEA ŞCOALA GIMNAZIALĂ D. CANTEMIR ORADEA 3845/27.04.2012
50. BÂRLĂU LIVIA DANIELA PROFESOR INV. PRIMAR Grad II S08 BRUSTURI S08 BRUSTURI 4849/31.07.2012
51. BARLAU RODICA SILVIA MATEMATICĂ Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ NICOLAE POPOVICIU ŞCOALA GIMNAZIALĂ NICOLAE POPOVICIU 3845/27.04.2012
52. BARTA EMERIC PRELUCRAREA LEMNULUI Grad II LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 CADEA LICEUL TEORETIC PETOFI SANDOR SACUENI 3267/16.02.2017
53. BÁTHORI ÉVA MATEMATICĂ Grad I LICEUL TEORETIC ADY ENDRE ORADEA LICEUL TEORETIC ADY ENDRE ORADEA 4849/31.07.2012
54. BAUMAN MARIA RELIGIE ROMANO - CATOLICA Grad II SCOALA GIMNAZIALA ”IOAN SLAVICI”, COLEGIUL TEHNIC 3476/01.04.2013
55. BELEIU AURICA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.53 GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.53 3845/27.04.2012
56. BENEA LIGIA RODICA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I GPP FLUIERASUL FERMECAT SALONTA GPP FLUIERASUL FERMECAT SALONTA 3845/27.04.2012
57. BENEA LIVIA RELIGIE Grad I L.P.S.BIHORUL L.P.S.BIHORUL 3845/27.04.2012
58. BENEDEK IUDIT FIZICA Grad I SCOALA GIMNAZIALA ”NICOLAE POPOVICIU” BEIUȘ SCOALA GIMNAZIALA ”NICOLAE POPOVICIU” 2544/27.03.2015
59. BENŢE CAMELIA MARIA PROFESOR Grad I GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 1 MARGHITA GRĂDINŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 1 MARGHITA 5557/22.11.2013
60. BERCE MONICA MARIA MATEMATICĂ-INFORMATICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC DIMITRIE LEONIDA ORADEA COLEGIUL TEHNIC DIMITRIE LEONIDA ORADEA 3845/27.04.2012
61. BERCEA FLORICA EDUCATOARE Grad II GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 1 BEIUS GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 1 BEIUS 3267/16.02.2017
62. BERCEA SIMONA CARMEN PROFESOR ÎNVĂȚĂMÂNT PRIMAR Grad II ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 LAZURI DE BEIUȘ ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 LAZURI DE BEIUȘ 5557/22.11.2013
63. BERCOVICI CRINA-AURELIA MATEMATICA Grad I COLEGIUL TEHNIC IOAN CIORDAS” COLEGIUL TEHNIC "IOAN CIORDAS" 5557/22.11.2013
64. BERENJUC ALINA MARIA LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC „TRANSILVANIA” COLEGIUL TEHNIC „TRANSILVANIA” 4751/07.10.2014
65. BIBART ELENA DALIA PROFESOR Grad I ȘCOALĂ GIMNAZIALĂ DR.BALASI JOZSEF CURTUISENI ȘCOALĂ GIMNAZIALĂ DR. BALASI JOZSEF CURTUISENI 3267/16.02.2017
66. BICAZAN FLOAREA RODICA TEOLOGIE - LITERE Grad II COLEGIUL TEHNIC DIMITRIE LEONIDA COLEGIUL TEHNIC DIMITRIE LEONIDA 3845/27.04.2012
67. BICI VIORICA CORNELIA ROMANA- FRANCEZA Grad I COLEGIUL TEHNIC UNIREA COLEGIUL TEHNIC UNIREA 2544/27.03.2015
68. BÎDILIȚĂ FLORINA ISTORIE-GEOGRAFIE Doctorat ȘCOALA GIMNAZIALA NR. 16 ORADEA ȘCOALA GIMNAZIALA NR. 16 ORADEA 3476/01.04.2013
69. BÎDILIȚĂ VASILE GEOGRAFIE-LIMBA FRANCEZĂ Doctorat COLEGIUL TEHNIC ”TRAIAN VUIA” ORADEA COLEGIUL TEHNIC ”TRAIAN VUIA” ORADEA 3476/01.04.2013
70. BIRIŞ MIHAELA SIMONA ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 SĂCĂDAT ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR1 SĂCĂDAT 2544/27.03.2015
71. BÎRLADEANU GHEORGHINA LILIANA MANAGEMENTUL FIRMEI Grad I COLEGIUL ECONOMIC PARTENIE COSMA ORADEA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII AVRAM IANCUORADEA 3845/27.04.2012
72. BIRO ILDIKO PROFESOR Grad I COLEGIUL TEHNIC ANDREI ȘAGUNA ORADEA COLEGIUL TEHNIC ANDREI ȘAGUNA ORADEA 3839/11.07.2014
73. BISORCA FLOARE PEDAGOGIA INVATAMANTULUI PRIMAR SI PRESCOLAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA NR.1 NOJORID SCOALA GIMNAZIALA NR.16 ORADEA 3267/16.02.2017
74. BISTRAN MIHAELA PROFESOR ÎNVĂȚĂMÂNT PREȘCOLAR Grad II GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.44 GRĂDINIȚA ,,TREI URSULEȚI 1” ORADEA 5557/22.11.2013
75. BLAGA EMILIA-GABRIELA PROFESOR INVATAMANT PRESCOLAR Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIIICONSTANTIN SERBAN ALESD GRADINITA CU PROGRAM NORMAL ALESD 4849/31.07.2012
76. BLAGE VIRGIL NICOLAE ISTORIE-FILOZOFIE Grad I COLEGIUL ECONOMIC PARTENIE COSMA ORADEA COLEGIUL ECONOMIC PARTENIE COSMA ORADEA 4849/31.07.2012
77. BOCOI LILIANA FLORINA ISTORIE-GEOGRAFIE Doctorat ŞCOALA OLTEA DOAMNA ŞCOALA OLTEA DOAMNA 3845/27.04.2012
78. BOCOI ROLAND ROBERT ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BIHORUL LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BIHORUL 3845/27.04.2012
79. BOCOR CAMELIA-SIMONA ROMÂNĂ-FRANCEZĂ Grad II SPJ HIDIȘELU DE SUS ŞCOALA CU CLASELE I-VIII HIDIȘELU DE SUS 3845/27.04.2012
80. BOCSE RAUL ADRIAN PEDAGOGIA ARTELOR PLASTICE ŞI DECORATIVE Grad II PALATUL COPIILOR ŞI ELEVILOR ORADEA INSPECTORATUL ŞCOLAR JUDEȚEAN BIHOR 3845/27.04.2012
81. BODEA AURELIA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I GPP NR. 53 ORADEA INSPECTORATUL ŞCOLAR JUDEȚEAN BIHOR 3845/27.04.2012
82. BODEA CAMELIA-FLORINA MATEMATICĂ Grad II GRUP ȘCOLAR INDUSTRIAL ȘUNCUIUȘ GRUP ȘCOLAR INDUSTRIAL ȘUNCUIUȘ 4849/31.07.2012
83. BODEA DORINA-ANA PROFESOR Grad I SCOALA CU CLS. I-VIII TIGANESTII DE CRIS SCOALA CU CLS. I-VIII TIGANESTII DE CRIS 4849/31.07.2012
84. BODEA FLOARE PROFESOR Grad I ŞC.GIM. ”AVRAM IANCU” GRĂDINIŢA " ŢARA PITICILOR" ORADEA 5557/22.11.2013
85. BODIN ALINA IRINA PEDAGOGIA INVATAMANTULUI PRIMAR SI PRESCOLAR Grad II SCOALA GIMNAZIALA NR.1 LAZURI DE BEIUS SCOALA GIMNAZIALA NR.1 LAZURI DE BEIUS 4751/07.10.2014
86. BODIU CARMEN LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC ANDREI SAGUNA ORADEA COLEGIUL TEHNIC ANDREI SAGUNA ORADEA 3845/27.04.2012
87. BODIUT CORINA FLORINA PROFESOR INVATAMANT PRIMAR SI PRESCOLAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA NR 1 RIENI GPN NR 1 RIENI 3267/16.02.2017
88. BODONI MIHAELA GEOGRAFIE-BIOLOGIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII DERNA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII DERNA 3845/27.04.2012
89. BOGDAN A. FLORICA MATEMATICA Grad I LICEUL VOCAȚIONAL PEDAGOGIC N. BOLCAȘ BEIUS COLEGIUL NAȚIONAL MIHAI EMINESCU ORADEA 3267/16.02.2017
90. BOGDAN CODRUȚA MARIA PROFESOR ÎNVĂȚĂMÂNT PRIMAR Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ MIRON POMPILIU ȘTEI INSPECTORATUL ȘCOLAR JUDEȚEAN BIHOR 2544/27.03.2015
91. BOGDAN KÁROLY-JÓZSEF FIZICĂ Grad I LICEUL TEORETIC ADY ENRE LICEUL TEORETIC ADY ENRE 4849/31.07.2012
92. BOLDIS MONIKA - ANDREA MATEMATICĂ-INFORMATICĂ Grad I GRUPUL ŞCOLAR AGRICULTURA ECOLOGICA SALARD GRUPUL ŞCOLAR AGRICULTURA ECOLOGICA SALARD 3845/27.04.2012
93. BOLDOR ALEXANDRA ANCA TEOLOGIE BAPTISTĂ-LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ Grad II ȘCOALA GIMNAZIALĂ „GEORGIU POPA ȘCOALA GIMNAZIALĂ „GEORGIU POPA 3267/16.02.2017
94. BOLOCA NICOLETA ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I COLEGIUL NAŢIONALAVRAM-IANCU ȘTEI COLEGIUL NAŢIONALAVRAM-IANCU ȘTEI 3845/27.04.2012
95. BONCA ZOIŢA - DĂNUŢA ISTORIE-FILOSOFIE Grad I LICEUL TEORETIC AUREL LAZĂR ORADEA ŞCOALA TEHNICĂ POSTLICEALĂ HENRI COANDĂ ORADEA 3845/27.04.2012
96. BONDAR PARASCHIVA FIZICA CHIMIE Grad I LICEUL TEORETIC HORVÁTH JÁNOS MARGHITA LICEUL TEORETIC HORVÁTH JÁNOS MARGHITA 3267/16.02.2017
97. BONDAR RAMONA- IOANA KINETOTERAPIE Grad I C.S.E.I. NR. 1 ORADEA C.S.E.I. NR. 1 ORADEA 5557/22.11.2013
98. BONDOR MIHAELA GETA LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad I LICEUL DE ARTĂ ORADEA LICEUL DE ARTĂ ORADEA 3845/27.04.2012
99. BORBELY STELA DANIELA MATEMATICĂ-FIZICĂ Grad I GRUPUL ŞCOLAR GEORGE BARITIU GRUPUL ŞCOLAR GEORGE BARITIU 3845/27.04.2012
100. BOROS ANUTA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 19 ORADEA GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 19 ORADEA 3845/27.04.2012
101. BOROS ISTVAN ATTILA FILOSOFIE Grad I LICEUL TEORETIC PETOFI SANDOR LICEUL TEORETIC PETOFI SANDOR 3845/27.04.2012
102. BORTOȘ LIDIA PROFESOR INVATAMANT PRIMAR SI PRESCOLAR Grad I LICEUL TEORETIC LUCIAN BLAGA ORADEA LICEUL TEORETIC LUCIAN .BLAGA ORADEA 3839/11.07.2014
103. BORZ CORNELIA MIHAELA PROFESOR PEDAGOGIA ÎNV.PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I GRĂDINIŢA DE COPII NR.34 GRĂDINIŢA DE COPII NR.34 4849/31.07.2012
104. BORZ FLORICA ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I GRUP ȘCOLAR AGRICULTURĂ ECOLOGICĂ SĂLARD GRUP ȘCOLAR AGRICULTURĂ ECOLOGICĂ SĂLARD 4849/31.07.2012
105. BORZA DELIA ANIŞOARA PROFESOR PENTRU ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 COMUNA CĂPÎLNA B ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 COMUNA CĂPÎLNA 5557/22.11.2013
106. BOŢ IOAN ROMÂNĂ-RUSĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII CEICA ŞCOALA CEICA 3845/27.04.2012
107. BOTA EMIL TEOLOGIE ORTODOXĂ-LITERE Grad II ŞCOALA CU CLASELE I - VIII ROSIA ŞCOALA CU CLASELE I - VIII ROSIA 3845/27.04.2012
108. BOTA OTILIA CODRUTA LIMBA FRANCEZA Grad I LICEUL TEOLOGIC PENTICOSTAL BETEL LICEUL TEOLOGIC PENTICOSTAL BETEL 4751/07.10.2014
109. BOȚA PAULA MIHAELA PROFESOR EDUCAȚIE TIMPURIE / EDUCATOARE Grad I GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 54 ORADEA GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 54 ORADEA 3267/16.02.2017
110. BOTICI MATEI ADRIAN MATEMATICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII LUNCSOARA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII LUNCSOARA 3845/27.04.2012
111. BOŢOG MIRCEA PROFESOR - ARTE PLASTICE, MATEMATICĂ Grad I COLEGIUL NATIONAL ,,EMANUIL GOJDU” ORADEA INSPECTORATUL SCOLAR JUDETEAN BIHOR 3476/01.04.2013
112. BRĂDĂU CRISTINA DIANA ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I LICEUL TEORETIC AUREL LAZĂR ORADEA LICEUL TEORETIC AUREL LAZĂR ORADEA 3845/27.04.2012
113. BRADEA PETRU MATEMATICA FIZICA Grad I LICEUL TEORETIC NR.1 BRATCA LICEUL TEORETIC NR.1 BRATCA 3476/01.04.2013
114. BRATU SEBASTIAN RARES MUZICĂ SPECIALIZATĂ Grad I LICEUL DE ARTĂ ORADEA LICEUL DE ARTĂ 3845/27.04.2012
115. BREGE ELENA VIORICA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I LICEUL TEOLOGIC ORTODOX EPISCOP ROMAN CIOROGARIU LICEUL TEOLOGIC ORTODOX EPISCOP ROMAN CIOROGARIU 3845/27.04.2012
116. BRISC MONICA RAMONA CLAUDIA PROFESOR Grad I COLEGIUL NAȚIONAL TEODOR NEȘ COLEGIUL NAȚIONAL TEODOR NEȘ 3267/16.02.2017
117. BUCI ADINA DANA CHIMIE-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BOROD ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BOROD 3845/27.04.2012
118. BUCSIAS LEVENTE JOZSEF MATEMATICA Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIIICONSTANTIN SERBAN ALESD SCOALA CU CLASELE I-VIII CONSTANTIN SERBAN ALESD 4849/31.07.2012
119. BUDO MARIUS MIHAI INFORMATICA Grad I COLEGIUL NATIONAL SAMUIL VULCAN COLEGIUL NATIONAL SAMUIL VULCAN 4849/31.07.2012
120. BUGLE SILVIU CRISTIAN EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.16 ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.16 3845/27.04.2012
121. BUHAS SORIN DACIAN EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad I LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BIHORUL LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BIHORUL 3845/27.04.2012
122. BUIBAS TEODOR BIOLOGIE-CHIMIE Grad I SCOALA GIMNAZIALA NR.1 OLCEA SCOALA GIMNAZIALA NR.1 OLCEA 5624/06.11.2015
123. BULC MIHAELA DANA ROMÂNĂ-FRANCEZĂ Grad I LICEUL PEDAGOGIC NICOLAE BOLCAS BEIUS LICEUL PEDAGOGIC NICOLAE BOLCAS BEIUS 3845/27.04.2012
124. BULC MIRELA ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII SAMBATA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII SAMBATA 3845/27.04.2012
125. BULEANDRA CONSTANTIN AUTOMATIZĂRI ŞI CALCULATOARE Grad I LICEUL TEOLOGIC BAPTIST EMANUEL“ LICEUL TEOLOGIC BAPTIST EMANUEL“ 3845/27.04.2012
126. BULGARU IOANA BIANCA MATEMATICA-FIZICA Grad I SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 HOTAR SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 HOTAR 3267/16.02.2017
127. BUNA BOGLÁRKA-KRISZTINA PEDAGOGIE MUZICALĂ Grad I LICEUL TEORETIC "ADY ENDRE" ORADEA LICEUL TEORETIC "ADY ENDRE" ORADEA 2544/27.03.2015
128. BUNEA MARIA-ADRIANA FIZICĂ Grad I GRUP ŞC. VASILE VOICULESCU LICEUL TEORETIC GERMAN FRIEDRICH SCHILLER 3845/27.04.2012
129. BUNEA VASILE FIZICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC TRAIAN VUIA COLEGIUL TEHNIC TRAIAN VUIA 3845/27.04.2012
130. BUNICA VALERIA FLORENTINA PROFESOR Grad I LICEUL DE ARTĂ LICEUL DE ARTĂ 3845/27.04.2012
131. BUNTA BONCEA EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII CABESTI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII CABESTI 3845/27.04.2012
132. BURAN CLAUDIA INFORMATICĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL SAMUIL VULCAN BEIUS COLEGIUL NAŢIONAL SAMUIL VULCAN BEI 3845/27.04.2012
133. BURCA SMARANDA ANTONIA MARIA ROMÂNĂ-FRANCEZĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 16 ORADEA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 16 ORADEA 3845/27.04.2012
134. BURLOU LUCIAN MATEMATICĂ-FIZICĂ Grad I LICEUL TEHNOLOGIC POPESTI LICEUL TEHNOLOGIC POPESTI 3845/27.04.2012
135. BURLOU-NAGY CRISTIAN-FLORIN EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad I GRUP ŞCOLAR INDUSTRIAL POPEŞTI GRUP ŞCOLAR INDUSTRIAL POPEŞTI 3845/27.04.2012
136. BURLOU-NAGY MILKA RUSĂ-ROMÂNĂ Grad I GRUP ŞCOLAR INDUSTRIAL POPEŞTI GRUP ŞCOLAR INDUSTRIAL POPEŞTI 3845/27.04.2012
137. BURTA MARTIAN ROMÂNĂ-FRANCEZĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NICOLAE BOGDAN VASCAU ŞCOALA CU CLASELE I-VIII CALUGARI 3845/27.04.2012
138. BURTA VOICU AUTOVEHICULE RUTIERE Grad I COLEGIUL TEHNIC UNIREA COLEGIUL TEHNIC UNIREA STEI 3845/27.04.2012
139. BURZ NICOLETA-RAMONA EDUCATOARE Grad I GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.25 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 1 BEIUS 3267/16.02.2017
140. BUSTEA FLORIN MARIUS RELIGIE ORTODOXA Grad II LICEUL TEHNOLOGIC NR.1-SALONTA LICEUL TEHNOLOGIC NR1-SALONTA 3839/11.07.2014
141. BUSTEA IOANA CAMELIA MATEMATICA Grad I LICEUL TEHNOLOGIC NR.1-SALONTA LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 -SALONTA 3267/16.02.2017
142. BUTCĂ CARLA LIA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I G.P.P. FLUIERAŞUL FERMECAT G.P.P.FLUIERAŞUL FERMECAT SALONTA 3845/27.04.2012
143. BUTIRI DELIA IOANA LIMBA SI LITERATURA ROMANA Grad I SCOALA GIMNAZIALA NR.11,ORADEA SCOALA GIMNAZIALA NR.11, ORADEA 3267/16.02.2017
144. BUTUC MARIA MATEMATICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII ASTILEU ŞCOALA CU CLASELE I-VIII ASTILEU 3845/27.04.2012
145. BUZLE ALINA-IOANA ISTORIE Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII CONSTANTIN SERBAN ALESD SCOALA CU CLASELE I-VIII CONSTANTIN SERBAN ALESD 4849/31.07.2012
146. BUZULICA BRINDUSA SOCIOLOGIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII IOAN SLAVICI ORADEA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII IOAN SLAVICIORADEA 3845/27.04.2012
147. CABA CLAUDIA LUMINITA PROFESOR IN INVATAMANTUL PRIMAR SI PRESCOLAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA"ALEXANDRU ROMAN" AUSEU SCOALA GIMNAZIALA"ALEXANDRU ROMAN"AUSEU 2544/27.03.2015
148. CABAI LACRIMIOARA LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad I ŞCOALA DACIA ORADEA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII DACIA ORADEA 3845/27.04.2012
149. CACIORA LUCIA PROFESOR PENTRU ÎNVĂȚĂMÂNTUL PREȘCOLAR Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”AVRAM IANCU” ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”AVRAM IANCU” 3839/11.07.2014
150. CADAR IOAN RELIGIE Grad I COLEGIUL NAŢIONAL MIHAI EMINESCU COLEGIUL NAŢIONAL MIHAI EMINESCU 3845/27.04.2012
151. CALINESCU ERVIN KINETOTERAPIE Grad I GRUPUL SCOLAR GEORGE BARITIU GRUPUL SCOLAR GEORGE BARITIU 5667/07.09.2012
152. CANAHAI DANA MARIA MATEMATICA-INFORMATICA Grad I COLEGIUL NATIONAL ARANY JANOS SALONTA COLEGIUL NATIONAL ARANY JANOS SALONTA 5667/07.09.2012
153. CANALAS LILIANA PSIHOPEDAGOGIE Grad I CENTRUL ŞCOLAR PENTRU EDUCAŢIE INCLUZIVĂ ORIZONT CENTRUL ŞCOLAR PENTRU EDUCAŢIE INCLUZIVĂ ORIZONT 3845/27.04.2012
154. CÂNDEA MONICA LIANA LIMBA ROMÂNĂ Doctorat COLEGIUL NAŢIONAL SAMUIL VULCAN BEIUŞ COLEGIUL NAŢIONAL SAMUIL VULCAN BEIUŞ 4849/31.07.2012
155. CAP SIMONA-ELENA MATEMATICA Grad I COLEGIUL TEHNIC ”IOAN CIORDAŞ” BEIUS COLEGIUL TEHNIC ”IOAN CIORDAŞ” BEIUS 3476/01.04.2013
156. CĂRĂDAN ADINA-MIOARA LB. ENGLEZĂ-LB. ROMÂNĂ, PSIHOPEDAGOGIE SPECIALĂ Grad I CENTRUL ȘCOLAR DE EDUCAȚIE INCLUZIVĂ ORIZONT CENTRUL ȘCOLAR DE EDUCAȚIE INCLUZIVĂ ORIZONT 3267/16.02.2017
157. CEARNAU LUCRETIA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT STEI GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT STEI 3845/27.04.2012
158. CERNEA LUCIAN AUTOEHICULE RUTIERE Grad I COLEGIUL TEHNIC UNIREA ȘTEI COLEGIUL TEHNIC UNIREA ȘTEI 3267/16.02.2017
159. CHEREGI TEODORA EMILIA PEDAGOGIA INVATAMANTULUI PRIMAR SI PRESCOLAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 BRUSTURI SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 BRUSTURI 3267/16.02.2017
160. CHETRONE SIMONA MEDA LIMBA ROMÂNĂ Grad I C.N.IOSIF VULCAN C.N. IOSIF VULCAN 5076/31.08.2016
161. CHIFOR DORIN GHEORGHE MATEMATICĂ-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII SANMARTIN ŞCOALA CU CLASELE I-VIII SANMARTIN 3845/27.04.2012
162. CHIPER DANIELA ENGLEZĂ Grad I S08 IOAN SLAVICI ORADEA S08 IOAN SLAVICI ORADEA 3845/27.04.2012
163. CHIRA CARMEN ENGLEZĂ Doctorat LICEUL TEORETIC AUREL LAZĂR LICEUL TEORETIC AUREL LAZĂR 3845/27.04.2012
164. CHIRILA GEORGETA MIRELA PROF.PT.INV.PRIMAR Grad II SCOALA CU CLASELE I-VIII SCOALA CU CLASELE I-VIII ABRAM 4849/31.07.2012
165. CHIS CARMEN NICOLETTE BIOLOGIE Grad I LICEUL TEORETIC ONISIFOR GHIBU LICEUL TEORETIC ONISIFOR GHIBU 3845/27.04.2012
166. CHIS GHEORGHE EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad I ŞCOALA CU CLASELE. I-VIII. INV.GALGAU IOSIF PAGAIA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII. INV. GALGAU IOSIF PAGAIA 3845/27.04.2012
167. CHIŞ LAURA - FLORICA DREPT Grad II ŞCOALA TEHNICĂ POSTLICEALĂ HENRI COANDĂ ORADEA ŞCOALA TEHNICĂ POSTLICEALĂ HENRI COANDĂ ORADEA 3845/27.04.2012
168. CHIS TIBERIU PROFESOR DE EDUCATIE FIZICA SI SPORT Grad I SCOALA GIMNAZIALA NR. 11 SCOALA GIMNAZIALA NR.11 ODEARA 3267/16.02.2017
169. CHISBORA FLORENTINA CHIMIE-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII TILEAGD ŞCOALA CU CLASELE I-VIII TILEAGD 3845/27.04.2012
170. CHISIU GABRIELA MATEMATICA Grad I LICEUL TEOLOGIC PENTICOSTAL BETEL LICEUL TEOLOGIC PENTICOSTAL BETEL 4751/07.10.2014
171. CHIȘIU RAMONA ROMÂNĂ-FRANCEZĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC ANDREI ȘAGUNA LICEUL TEHNOLOGIC SANITAR VASILE VOICULESCU ORADEA 5624/06.11.2015
172. CHIVU LAURA CLAUDIA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad II ŞCOALA CU CLASELE I - VIII CEFA ŞCOALA CU CLASELE I - VIII CEFA 3845/27.04.2012
173. CICORTAS TRAIAN PROFESOR Grad II ŞCOALA CU CLASELE I - VIII CEFA ŞCOALA CU CLASELE I - VIII CEFA 3845/27.04.2012
174. CIGHIR CLAUDIA - FLORINA FINANŢE - BĂNCI Grad I COLEGIUL TEHNIC "IOAN CIORDAŞ" BEIUŞ COLEGIUL TEHNIC "IOAN CIORDAŞ" BEIUŞ 2544/27.03.2015
175. CIOARĂ IOANA CODRUŢA MATEMATICA Grad I LICEUL "DON ORIONE" LICEUL "DON ORIONE" ORADEA 2544/27.03.2015
176. CIOCAN RODICA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 43 ORADEA GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 43 ORADEA 3845/27.04.2012
177. CIOCAN VIORICA PROFESOR INV.PRIMAR Grad I S08 CIMPANI SO CIMPANI 5557/22.11.2013
178. CIOLOȘ ADINA-IONELA ENGLEZĂ-ROMÂNĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII ROșIA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NICOLAE POPOVICIU BEIUș 3845/27.04.2012
179. CIONCA ANCUTA MIHAELA ROMANA-FRANCEZA Grad II SCOALA GIMNAZIALA NR 1 MADARAS SCOALA GIMNAZIALA NR 1 MADARAS 2544/27.03.2015
180. CITREA LUMINITA-MARIOARA BIOLOGIE Grad I LICEUL TEORETIC ONISIFOR GHIBU INSPECTORATUL ŞCOLAR JUDEȚEAN BIHOR 3845/27.04.2012
181. CIUBOTARIU EVA-ILONA CHIMIE-FIZICĂ Grad I LICEUL TEORETIC ADY ENDRE LICEUL TEORETIC ADY ENDRE 4849/31.07.2012
182. CIUPA MARIUS EDUCATIE FIZICA SI SPORT Grad I LICEUL TEHNOLOGIC SANITAR,, VASILE VOICULESCU,, LICEUL TEHNOLOGIC SANITAR,,VASILE VOICULESCU,, 2544/27.03.2015
183. CIURE SERGIU ANTONIU ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE. I-VIII SARBI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII SARBI 3845/27.04.2012
184. CLIMPE ELENA MANUELA ROMÂNĂ-FRANCEZĂ Grad II COLEGIUL TEHNIC TRANSILVANIA COLEGIUL TEHNIC TRANSILVANIA 3845/27.04.2012
185. CLOANDA IOANA FLORINA ROMÂNĂ-ENGLEZĂ Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII CIMPANI DE POMEZEU ŞCOALA CU CLASELE I-VIII CIMPANI DE POMEZEU 3845/27.04.2012
186. CLONDA ANDREA LIMBA GERMANA Grad II COLEGIUL NATIONAL IOSIF VULCAN COLEGIUL NATIONAL IOSIF VULCAN 3267/16.02.2017
187. CLOP ANA-MARIANA MATEMATICĂ Grad I LICEUL VOCAȚIONAL PEDAGOGIC N.BOLCAȘ, BEIUȘ LICEUL VOCAȚIONAL PEDAGOGIC N.BOLCAȘ, BEIUȘ 3267/16.02.2017
188. CODĂU TEODORA ANCA MATEMATICĂ-FIZICĂ Grad I SOALA CU CLASELE I - VIII DIMITRIE CANTEMIR ŞCOALA CU CLASELE I - VIII DIMITRIE CANTEMIR 3845/27.04.2012
189. CODREAN IOANA-PAULA ISTORIE-GEOGRAFIE Doctorat COLEGIUL NAŢIONAL M.EMINESCU COLEGIUL NAŢIONAL M.EMINESCU 3845/27.04.2012
190. COLAR ALINA MARIA PROFESOR PENTRU ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR Grad II ŞCOALA GIMNAZIALA NR. 1 CHERESIG SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 CHERESIG 5624/06.11.2015
191. COPIL IONEL STELIAN MATEMATICA - FIZICA Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII REMETEA SCOALA CU CLASELE I-VIII REMETEA 4849/31.07.2012
192. CORAŞ TRAIAN ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 NUCET ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 NUCET 4751/07.10.2014
193. CORB MARIANA PROFESOR INV.PRIMAR Grad II SCOALA GIMN.NR.1CEICA SC.GIMN.NR.3CORBESTI 2544/27.03.2015
194. CORBU MIRELA ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BUNTESTI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BUNTESTI 3845/27.04.2012
195. CORDOVAN IONEL ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII PUIU SEVER ŞCOALA CU CLASELE I-VIII PUIU SEVER 3845/27.04.2012
196. CORITEAC MELINDA EMILIA MATEMATICA - INFORMATICA Grad I LICEUL TEORETIC CONSTANTIN ȘERBAN LICEUL TEORETIC CONSTANTIN ȘERBAN, ALEȘD 3267/16.02.2017
197. CORMOS ANAMARIA KINETOTERAPIE Grad I CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA NR. 1 POPESTI CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA NR.1 POPESTI 5624/06.11.2015
198. COROIANU LIANA LIMBA FRANCEZA-LIMBA LATINA Grad I COLEGIUL ECONOMIC PARTENIE COSMA COLEGIUL ECONOMIC PARTENIE COSMA 4751/07.10.2014
199. COROIU EMANUEL VASILE EDUCATIE FIZICA SI SPORT Grad I COLEGIUL TEHNIC ”UNIREA” STEI COLEGIUL NATIONAL ”AVRAM IANCU” STEI 3476/01.04.2013
200. COROIU NATALIA MIRELA PROFESOR INV. PRESCOLAR Grad I GPP 27 VOINICEL ORADEA GPP 27 VOINICEL ORADEA 4849/31.07.2012
201. CORUND MONICA FIZICĂ Grad I LICEUL TEORETIC LICEUL TEORETIC BRATCA 3845/27.04.2012
202. COSTA ELISABETA MONICA ROMÂNĂ-ENGLEZĂ Grad I PALATUL COPIILOR ŞI ELEVILOR ORADEA PALATUL COPIILOR ŞI ELEVILOR ORADEA 3845/27.04.2012
203. COSTE DELIA-FLORICA PROFESOR PENTRU ÎNVĂŢĂMÂNT PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ. ”O.GOGA”-STRUCTURA GPP.NR.42 ŞCOALA GIMNAZIALĂ."O.GOGA"-STRUCTURA GPP.NR.42 5557/22.11.2013
204. COSTE DIANA MONICA PROFESOR BIOLOGIE - CHIMIE Grad I COLEGIUL TEHNIC ,,UNIREA" STEI COLEGIUL TEHNIC ,,UNIREA" STEI 4751/07.10.2014
205. COSTEA MARIANA PROFESOR INATAMANT PRIMAR SI PRESCOLAR Grad I G P P FLOARE DE COLTBEIUS G P P FLOARE DE COLT BEIUS 3267/16.02.2017
206. COSTIN DIANA FRANCEZĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONALMIHAI EINESCU COLEGIUL NAŢIONALMIHAI EINESCU 3845/27.04.2012
207. COSTRUT VALERIA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR / PSIHOLOGIE Grad I GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.4 MARGHITA GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.4 MARGHITA 3845/27.04.2012
208. COTCA ALINA ECONOMIST - TURISM ŞI SERVICII Grad II COLEGIUL TEHNIC "TRAIAN VUIA" ORADEA COLEGIUL TEHNIC "TRAIAN VUIA" ORADEA 5624/06.11.2015
209. COZAC OCTAVIA BIOLOGIE-CHIMIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII ASTILEU ŞCOALA CU CLASELE I-VIII ASTILEU 3845/27.04.2012
210. COZMA ELISABETA TEOFILIA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I COLEGIUL NAŢIONAL OCTAVIAN GOGA MARGHITA COLEGIUL NAŢIONAL OCTAVIAN GOGA MARGHITA 3845/27.04.2012
211. COZMA ONESIM SANDU LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad I LICEUL TEOLOGIC PENTICOSTAL BETEL LICEUL TEOLOGIC PENTICOSTAL BETEL 3845/27.04.2012
212. COZMA-CĂRĂBAŞ ADINA FIZICĂ-INFORMATICĂ Grad I GRUP ŞCOLAR SANITAR VASILE VOICULESCU GRUP ŞCOLAR SANITAR VASILE VOICULESCU 3845/27.04.2012
213. CRĂCIUN NICOLETA OANA EDUCATOR Grad I GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.31 ORADEA GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.31 ORADEA 3476/01.04.2013
214. CRĂCIUN RODICA CHIMIE Grad I COLEGIUL NAȚIONAL IOSIF VULCAN ORADEA COLEGIUL NAȚIONAL IOSIF VULCAN ORADEA 4849/31.07.2012
215. CRĂCIUN T.ILIE VIOREL ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I C.N.EMANUIL GOJDU INSPECTORATUL ŞCOLAR JUDEŢEAN BIHOR 3845/27.04.2012
216. CRĂCIUN V ALEXANDRINA ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I COLEGIUL NAŢIONAL IOSIF VULCAN ORADEA COLEGIUL NAŢIONAL IOSIF VULCAN ORADEA 3845/27.04.2012
217. CRET FLORINA-LIVIA PROFESOR INVATAMANT PRIMAR SI PRESCOLAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA ,,MIRON POMPILIU SCOALA GIMNAZIALA ,,MIRON POMPILIU 5076/31.08.2016
218. CRETIU FLORICA LIMBA ROMANA-RELIGIE ORTODOXA Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII LAZURI DE BEIUS SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 16 ORADEA 4849/31.07.2012
219. CRISAN VICTORIA-MIRELA ROMANA-FRANCEZA Grad I GRUP SCOLAR INDUSTRIAL POPESTI GRUP SCOLAR INDUSTRIAL POPESTI 4849/31.07.2012
220. CRISTEA AURELIAN ANDREI EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad I LICEUL TEOLOGIC GRECO-CATOLIC IULIU MANIU LICEUL TEOLOGIC GRECO-CATOLIC IULIU MANIU 3845/27.04.2012
221. CRISTEA CRISTINA MARINA TEOLOGIE LITERE Grad I CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA ORIZONT ORADE CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA ORIZONT ORADE 3267/16.02.2017
222. CRISTEA DACIAN IOAN ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I - VIII PIETROASA ŞCOALA CU CLASELE I - VIII PIETROASA 3845/27.04.2012
223. CRISTEA LIGIA MONICA LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ Grad I LICEUL DE ARTE LICEUL DE ARTE 2544/27.03.2015
224. CRISTEA VOICHIȚA MATEMATICĂ-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII GEPIU ŞCOALA CU CLASELE I-VIII GEPIU 3845/27.04.2012
225. CRISTIAN VIORICA AURELIA BIOLOGIE Grad II SCOALA CU CLASELE I-VIII FINIS SCOALA CU CLASELE I-VIII FINIS 4849/31.07.2012
226. CSENGERI CSONGOR - ANTAL EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII ZELK ZOLTAN VALEA LUI M ŞCOALA CU CLASELE I-VIII ZELK ZOLTAN VALE 3845/27.04.2012
227. CSERVID LEVENTE IMRE BIOLOGIE Grad II LICEUL TEORETIC PETŐFI SÁNDOR LICEUL TEORETIC PETŐFI SÁNDOR 3845/27.04.2012
228. CUC IOAN - SORIN ISTORIE Doctorat LICEUL VOCAŢIONAL PEDAGOGIC NICOLAE BOLCAŞ BEIUŞ LICEUL VOCAŢIONAL PEDAGOGIC NICOLAE BOLCAŞ BEIUŞ 3839/11.07.2014
229. CURILA DIANA PROFESOR Grad I COLEGIUL TEHNIC MIHAI VITEAZUL ORADEA COLEGIUL TEHNIC MIHAI VITEAZUL ORADEA 4849/31.07.2012
230. CURTA IOSIF VIOREL EDUCAŢIE TEHNOLOGICĂ Grad II LICEUL TEOLOGIC BAPTIST EMANUEL LICEUL TEOLOGIC BAPTIST EMANUEL 3845/27.04.2012
231. CURTA LUCIA MARIA FIZICĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL E.GOJDU-ORADEA COLEGIUL NAŢIONAL E.GOJDU-ORADEA 3845/27.04.2012
232. CURTUI IRINA BIOLOGIE Grad I PALATUL COPIILOR ORADEA - CLUBUL COPIILOR MARGHITA CLUBUL COPIILOR ŞI ELEVILOR 3845/27.04.2012
233. CURTUI T. ELEONORA PROFESOR INVATAMANTUL PRESCOLAR Grad I GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.54 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.54 4849/31.07.2012
234. CZINTOS FELICIA LAURA LB. ȘI LIT. ENGLEZĂ- LB. ȘI LIT. ROMÂNĂ Grad II ȘCOALA GIMNAZIALĂ DR.BALÁSI JÓZSEF CURTUIȘENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ DR.BALÁSI JÓZSEF CURTUIȘENI 5076/31.08.2016
235. DANCE IOANA MIHAELA PROFESOR INVATAMANT PRIMAR SI PRESCOLAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA NR. 11, ORADEA - STRUCT. GPP 41 SCOALA GIMNAZIALA NR. 11, ORADEA - STRUCT. GPP 41 5624/06.11.2015
236. DANCIU MARIUS ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 ȘUNCUIUȘ LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 ȘUNCUIUȘ 3267/16.02.2017
237. DANUŢ DUMITRU-DOREL RUSĂ-ROMÂNĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII SINTEU ŞCOALA CU CLASELE I-VIII SINTEU 3845/27.04.2012
238. DAT IOANA NADIA LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL OCTAVIAN GOGA COLEGIUL NAŢIONAL OCTAVIAN GOGA MARGHITA 3845/27.04.2012
239. DAVID OLIVIA CORNELIA PROFESOR ISTORIE GEOGRAFIE Grad I COLEGIUL TEHNIC ANDREI SAGUNA ORADEA COLEGIUL TEHNIC ANDREI SAGUNA 3839/11.07.2014
240. DEAK ERIKA-ANDREA PROFESOR INVATAMANT PRIMAR Grad I LICEUL TEORETIC ”HORVATH JANOS” LICEUL TEORETIC "HORVATH JANOS" 5557/22.11.2013
241. DEBRENTI ATTILA-SÁNDOR MATEMATICĂ Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 16 ORADEA ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 16 ORADEA 3839/11.07.2014
242. DELIMAN VIOLETA - LIVIA PROFESOR PENTRU INVATAMANTUL PRIMAR SI PRESCOLAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA NR.1 LUNCA SCOALA GIMNAZIALA NR.1 LUNCA 5624/06.11.2015
243. DEM MARIANA NICOLETA MATEMATICĂ-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII CIMPANI DE POMEZEU ŞCOALA CU CLASELE I-VIII CIMPANI DE POMEZEU 3845/27.04.2012
244. DENES MELINDA ANDREA PSIHOLOGIE Grad I C.S.E.I. ORIZONT ORADEA C.S.E.I. ORIZONT ORADEA 3267/16.02.2017
245. DERSIDAN STEFANIA ANICA AGRICULTURĂ Doctorat COLEGIUL AGRICOL VALEA LUI MIHAI COLEGIUL AGRICOL VALEA LUI MIHAI 3845/27.04.2012
246. DERŞIDAN VIORICA PROF. ÎNV. PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I G.P.P. NR. 53 G.P.P. NR. 53 ORADEA 4751/07.10.2014
247. DIMENY IULIANA-EVA PROFESOR PRESCOLAR Grad I GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 52, ORADEA GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 52, ORADEA 3267/16.02.2017
248. DOMJAN LAURA-KRISZTINA CHIMIE-BIOLOGIE Grad I GRUPUL ŞCOLAR ARANY JANOS SALONTA GRUPUL ŞCOLAR ARANY JANOS SALONTA 3845/27.04.2012
249. DOMOCOȘ ECATERINA MATEMATICĂ-FIZICĂ Grad I LICEUL PEDAGOGIC NICOLAE BOLCAȘ LICEUL PEDAGOGIC NICOLAE BOLCAȘ 3845/27.04.2012
250. DONCA MARIOARA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Doctorat COLEGIUL NAŢIONAL IOSIF VULCAN ORADEA COLEGIUL NAŢIONAL IOSIF VULCAN ORADEA 3845/27.04.2012
251. DRĂGAN VIOLETA MARIOARA PROFESOR ÎNVĂȚĂMÂNTUL PRIMAR ȘI PREȘCOLAR Grad I LICEUL TEORETIC ”NICOLAE JIGA” TINCA LICEUL TEORETIC ”NICOLAE JIGA” TINCA 5557/22.11.2013
252. DRAGIAN ANA- ELENA FRANCEZA-ENGLEZA Grad I COLEGIUL TEHNIC CONSTANTIN BRANCUSI COLEGIUL TEHNIC CONSTANTIN BRANCUSI 3267/16.02.2017
253. DRAGOMIR IULIU CRISTIAN FIZICĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONALOCTAVIAN GOGA MARGHITA COLEGIUL NAŢIONALOCTAVIAN GOGA MARGHITA 3845/27.04.2012
254. DRIMBE MONICA FLORICA PROFESOR ÎNVĂȚĂMÂNTUL PRIMAR ȘI PREȘCOLAR Grad II GPP NR.1 TINCA GPP NR.1 TINCA 5557/22.11.2013
255. DRIMBEA RAMONA LETITIA ELVIRA INSTITUTOR INVATAMANT PRESCOLAR Grad II GRADINITA CU PROGRAM NORMAL ELIM HOTAR GRADINITA CU PROGRAM NORMAL ELIM HOTAR 5076/31.08.2016
256. DRINGO IONEL-EUGEN ISTORIE Grad II LICEUL PEDAGOGIC NICOLAE BOLCAS BEIUS LICEUL PEDAGOGIC NICOLAE BOLCAS BEIUS 3845/27.04.2012
257. DRUGACS ADINA MONICA FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII ZELK ZOLTAN ŞCOALA CU CLASELE I-VIII ZELK ZOLTAN 3845/27.04.2012
258. DRUTA GEORGETA-VIORICA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 27 ORADEA GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 27 ORADEA 3845/27.04.2012
259. DRUȚA VALERIA IOANA PROFESOR ÎNVĂȚĂMÂNT PREȘCOLAR ȘI PRIMAR Grad II GRĂDINIȚA NR.52 GRĂDINIȚA NR. 52 ORADEA 3267/16.02.2017
260. DULCA MANUELA GHEORGHINA PROFESOR ÎNVĂŢĂMÂNT PRIMAR Grad I COLEGIUL TEHNIC ”ALEXANDRU ROMAN” ALEŞD COLEGIUL TEHNIC "ALEXANDRU ROMAN" ALEŞD 5557/22.11.2013
261. DUMA DANIELA FLORENTINA VIORELA ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I COLEGIUL NATIONAL ,,MIHAI EMINESCU ORADEA COLEGIUL NATIONAL MIHAI EMINESCU ORADEA 3839/11.07.2014
262. DUMA ELENA STELA CHIMIE-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASE I- VIII SÂNTANDREI ŞCOALA CU CLASELE I- VIII GIRIȘU DE CRIȘ 3845/27.04.2012
263. DUMA MIRELA-CLAUDIA PROFESOR ÎNVĂŢĂMÂNT PRIMAR Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 LĂZĂRENI ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 LĂZĂRENI 3267/16.02.2017
264. DUME FLORENTINA EDUCATOARE Grad II GPP NR.1 TINCA GPP NR,1 TINCA 3267/16.02.2017
265. DUME GABRIELA DANIELA PROFESOR ÎNVĂȚĂMÂNT PREȘCOLAR Grad I G.P.P. NR. 30 ORADEA G.P.P. NR. 30 ORADEA 5557/22.11.2013
266. DUMEA ANCUTA SANDA PROFESOR PENTRU INVATAMANTUL PRIMAR SI PRESCOLAR Grad II GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT ALEODOR GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT ALEODOR 3267/16.02.2017
267. DUMINICĂ SOFIA ȘTIINȚE SOCIALE Grad I COLEGIUL TEHNIC TRAIAN VUIA COLEGIUL TEHNIC TRAIAN VUIA 2544/27.03.2015
268. DUMITER OLIMPIA PEDAGOGIA ÎNVĂŢĂMÂNTULUI PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 BULZ ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 BULZ 3267/16.02.2017
269. DUMITER OLIMPIA ADINA LIMBA ROMANA - FRANCEZA Grad II LICEUL TEORETIC NR. 1 BRATCA LICEUL TEORETIC NR. 1 BRATCA 3839/11.07.2014
270. DUMUTA (GROZA) CARMEN MIRELA PROFESOR INVATAMANT PRIMAR Grad II SCOALA CU CLASELE I-VIII OSORHEI SCOALA CU CLASELE I-VIII OSORHEI 4849/31.07.2012
271. DURGHEU ADRIANA MARIA INGINERIE MECANICA Grad II COLEGIUL TEHNIC ”TRANSILVANIA” COLEGIUL TEHNIC ”TRANSILVANIA” 5557/22.11.2013
272. DURNEA ANGELA - LUMINIŢA ECONOMIE Grad II GRUP ŞCOLAR HOREA MARGHITA PROFESOR DISCIPLINE ECONOMICE 3845/27.04.2012
273. ECSEDI FRANCISC INFORMATICĂ Grad II LICEUL TEORETIC "PETŐFI SÁNDOR" SĂCUENI LICEUL TEORETIC "PETŐFI SÁNDOR" SĂCUENI 2544/27.03.2015
274. ENACHE VIOREL PROFESOR CHIMIE Grad I ŞCOALA CU CLS. I-VIII C-TIN ŞERBAN ALEŞD ŞCOALA CU CLS. I-VIII C-TIN ŞERBAN ALEŞD 4849/31.07.2012
275. ERDEI SANDOR MATEMATICĂ-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII CHISLAZ ŞCOALA CU CLASELE I-VIII MISKOLCZY KAROLY MISCA 3845/27.04.2012
276. ERDELI ELENA-MARIA PSIHOPEDAGOGIE SPECIALĂ Grad I CENTRUL ŞCOLAR PT. EDUCAŢIE INCLUZIVĂ NR.1 CENTRUL ŞCOLAR PT. EDUCAŢIE INCLUZIVĂ ORIZONT 3845/27.04.2012
277. ERDELI GHEORGHE-LAZAR ROMÂNĂ-FRANCEZĂ Doctorat LICEUL TEOLOGIC ORTODOX EP. ROMAN CIOROGARIU LICEUL TEOLOGIC ORTODOX EP. R. CIOROGARIU 3845/27.04.2012
278. ERMIL EVA ADRIANA PROFESOR EDUCAŢIE PLASTICĂ Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR 1 TILEAGD ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR 1 TILEAGD 5557/22.11.2013
279. FANEA MARIA MATEMATICA-INFORMATICA Grad I SCOALA GIMNAZIALA NUMARUL 1 ASTILEU SCOALA GIMNAZIALA NUMARUL 1 ASTILEU 3267/16.02.2017
280. FARKAS JUDIT - KLÁRA BIOLOGIE - CHIMIE Grad I LICEUL TEHNOLOGIC AGROINDUSTRIAL TAMÁSI ÁRON LICEUL TEHNOLOGIC AGROINDUSTRIAL TAMÁSI ÁRON 3267/16.02.2017
281. FARKAS TÜNDE-JOLÁN ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I G.P.P.ORSOLYA I.S.J.BIHOR 3845/27.04.2012
282. FĂȘIE CĂTĂLIN-IONICĂ EDUCAȚIE FIZICĂ ȘI SPORT Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 REMETEA ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 REMETEA 3267/16.02.2017
283. FASIE CECILIA ELENA TEOLOGIE ORTODOXĂ-LITERE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII LAZARENI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII LAZARENI 3845/27.04.2012
284. FATOL AUGUSTA - FLORENTINA CHIMIE Grad I LICEUL DE ARTE ORADEA LICEUL DE ARTE ORADEA 5557/22.11.2013
285. FAUR-KIS ANGELA-VIORICA PEDAGOGIA ÎNVĂȚĂMÂNTULUI PRIMAR ȘI PREȘCOLAR Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ BOCSKAY ISTVÁNCHERECHIU ȘCOALA GIMNZIALĂ SZÁMADÓ ERNŐCHEȘEREU 3267/16.02.2017
286. FAZECAŞ MANUELA GEORGETA SAMIDA TEOLOGIE BAPTISTĂ-LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad II LICEUL TEHNOLOGIC ”GEORGE BARIŢIU” LICEUL TEHNOLOGIC ”GEORGE BARIŢIU„ ORADEA 3476/01.04.2013
287. FAZEKAS BEÁTA ORSOLYA PROFESOR PENTRU ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 VIIŞOARA ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 VIIŞOARA 3267/16.02.2017
288. FAZEKAS TIBOR-ATTILA ISTORIE-GEOGRAFIE Grad II GRUP SCOLAR AGRICULTURA ECOLOGICA - SALARD GRUP SCOLAR AGRICULTURA ECOLOGICA - SALARD 4849/31.07.2012
289. FEDER ENIKŐ BIOLOGIE Grad I COLEGIUL NAŢIONAL MIHAI EMINESCU ORADEA COLEGIUL NAŢIONAL MIHAI EMINESCU ORADEA 3845/27.04.2012
290. FEKETE ANNAMARIA PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNT PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 COMUNA TĂMĂŞEU ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 COMUNA TĂMĂŞEU 5557/22.11.2013
291. FERKŐ EMÍLIA MAGHIARĂ-ROMÂNĂ Grad I LICEUL TEORETIC ADY ENDRE ISMB 3845/27.04.2012
292. FICUT ADRIANA ELENA PSIHOLOGIE / DREPT Grad I CENTRUL ŞCOLAR PENTRU EDUCAŢIE INCLUZIVĂ ORIZONT CENTRUL ŞCOLAR PENTRU EDUCAŢIE INCLUZIVĂ ORIZONT 3845/27.04.2012
293. FICUT SILVIA PEDAGOGIE SOCIALĂ Grad I CENTRUL ŞCOLAR PENTRU EDUCAŢIE INCLUZIVĂ SENZORIAL CENTRUL ŞCOLAR PENTRU EDUCAŢIE INCLUZIVĂ TILEAGD 3845/27.04.2012
294. FILDAN MIHAELA IOANA LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad I LICEUL TEOLOGIC BAPTIST EMANUEL LICEUL TEOLOGIC BAPTIST EMANUEL 3845/27.04.2012
295. FILIMON RUBEN FIZICĂ / ŞTIINŢE ECONOMICE Doctorat COLEGIUL TEHNIC MIHAI VITEAZUL ORADEA COLEGIUL TEHNIC MIHAI VITEAZUL ORADEA 3845/27.04.2012
296. FILIP CARMEN-CORINA BIOLOGIE-CHIMIE Grad I PALATUL COPIILOR ŞI ELEVILOR ORADEA PALATUL COPIILOR ŞI ELEVILOR ORADEA 5557/22.11.2013
297. FILIP MARINELA LIDIA INDUSTRIE ALIMENTARĂ-PROTECTIA MEDIULUI / CHIMIE Grad I COLEGIUL TEHNIC MIHAI VITEAZUL ORADEA COLEGIUL TEHNIC MIHAI VITEAZUL ORADEA 3845/27.04.2012
298. FILIP OTILIA CLAUDIA ISTORIE GEOGRAFIE Grad I LICEUL TEORETIC LUCIAN BLAGA LICEUL TEORETIC LUCIAN BLAGA 4751/07.10.2014
299. FITER CIPRIAN DORU EDUCAȚIE FIZICĂ ȘI SPORT Grad II LICEUL TEOLOGIC BAPTIST EMANUEL LICEUL TEOLOGIC BAPTIST EMANUEL 5624/06.11.2015
300. FLOREA EMIL EXPLOATĂRI MINIERE SUBTERANE Grad I COLEGIUL TEHNIC UNIREA ȘTEI INSPECTORATUL ȘCOLAR JUDEȚEAN BIHOR 5076/31.08.2016
301. FLORINCUŢA CORINA PEDAGOGIA ÎNVĂŢĂMÂNTULUI PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA NR 1 RIENI SCOALA GIMNAZIALA NR 1 RIENI 3267/16.02.2017
302. FONAI FLORIAN EDUCAŢIE TEHNOLOGICĂ Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII SPINUS ŞCOALA CU CLASELE I-VIII SPINUS 3845/27.04.2012
303. FRAI CORNELIA LIMBA SI LITERATURA ROMANA-LIMBA SI LITERATURA ENG Grad I COLEGIUL NATIONAL AVRAM IANCU COLEGIUL NATIONAL AVRAM IANCU STEI 2544/27.03.2015
304. FRANCIAC ANA LIMBA SI LITERATURA ROMANA Grad I SCOALA GIMNAZIALA NR.1 OSORHEI SCOALA GIMNAZIALA NR.1 OSORHEI 5557/22.11.2013
305. FRESE DANIELA LACRIMIOARA BIOLOGIE Grad I LICEUL TEORETIC ”NICOLAE JIGA” TINCA LICEUL TEORETIC ”NICOLAE JIGA” TINCA 3476/01.04.2013
306. FRUNZĂ CIPRIAN ROMEO PEDAGOGIE MUZICALĂ - PIAN Grad I LICEUL DE ARTE ORADEA LICEUL DE ARTE ORADEA 5557/22.11.2013
307. FÜGEDY ANIKÓ ERZSÉBET PROF. ÎN ÎNVĂŢĂMÂNT PRIMAR, INSTITUTOR - LB. ENGLE Grad I LICEUL TEORETIC ”HORVÁTH JÁNOS” LICEUL TEORETIC "HORVÁTH JÁNOS" 5557/22.11.2013
308. FULIAS T. FLOARE ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 1 BEIUS GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 1 BEIUS 3845/27.04.2012
309. FURAU MARIOARA LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad I COLEGIUL AGRICOL VALEA LUI MIHAI COLEGIUL AGRICOL VALEA LUI MIHAI 3845/27.04.2012
310. GABOR-JEREMIAS MAGDALENA FIZICA CHIMIE Grad I COLEGIUL AGRICOL VALEA LUI MIHAI COLEGIUL AGRICOL VALEA LUI MIHAI 4849/31.07.2012
311. GABORAS ALEXANDRU EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad I LICEUL TEORETIC BRATCA LICEUL TEORETIC BRATCA 3845/27.04.2012
312. GAIDOŞ PETRU- VIOREL PROFESOR ÎNVĂŢĂMÂNT PRIMAR Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 AŞTILEU ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 AŞTILEU 3267/16.02.2017
313. GALEA FLORENTINA MECATRONICĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL ARANY JANOS COLEGIUL NAŢIONAL ARANY JANOS 3845/27.04.2012
314. GALEA LIVIU MATEMATICĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL ARANY JANOS COLEGIUL NAŢIONAL ARANY JANOS 3845/27.04.2012
315. GALUTZ CARMEN-MARIA PROFESOR Grad I SCOALA GIMNAZIALA NR. 11 SCOALA GIMNAZIALA NR. 11 3267/16.02.2017
316. GARBA VASILE MIRCEA FIZICĂ-CHIMIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE. I-VIII, NR. 16 ŞCOALA CU CLASELE I-VIII, NR.16, ORADEA 3845/27.04.2012
317. GASPAR TUNDE MATEMATICĂ-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII TARCEA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII TARCEA 3845/27.04.2012
318. GAVRA RUXANDRA LIMBA SI LITERATURA ROMANA Grad II COLEGIUL NATIONAL ”AVRAM IANCU” STEI COLEGIUL NATIONAL ”AVRAM IANCU” STEI 3476/01.04.2013
319. GAVRA VIOREL ISTORIE Grad I COLEGIUL NAŢIONAL SAMUIL VULCAN, BEIUS COLEGIUL NAŢIONAL SAMUIL VULCAN, BEIUS 3845/27.04.2012
320. GAZSI SANDOR-TIBORC MATEMATICĂ-FIZICĂ Grad II ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”KAZINCZY FERENC” ȘIMIAN ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”KAZINCZY FERENC” ȘIMIAN 3476/01.04.2013
321. GEGO MARIA LIVIA MATEMATICĂ Grad I LICEUL TEHNOLOGIC DOBRESTI LICEUL TEHNOLOGIC DOBRESTI 3845/27.04.2012
322. GHERMAN LEONTIN MATEMATICĂ Grad I LICEUL TEORETIC BRATCA LICEUL TEORETIC BRATCA 3845/27.04.2012
323. GHERMAN OLIMPIA NICOLETA ROMÂNĂ-FRANCEZĂ Grad I LICEUL TEORETIC PETOFI SANDOR LICEUL TEORETIC PETOFI SANDOR 3845/27.04.2012
324. GHIURCUŢA LIVIA ISTORIE-FILOSOFIE Doctorat LICEUL TEORETIC AUREL LAZĂR LICEUL TEORETIC AUREL LAZĂR 3845/27.04.2012
325. GIARCA IOAN GEOGRAFIE - LIMBA FRANCEZĂ Grad I LICEUL TEHNOLOGIC NR. 1 POPEȘTI LICEUL TEHNOLOGIC NR. 1 POPEȘTI 5557/22.11.2013
326. GLIGOR ADRIANA OLIMPIA ENGLEZĂ - FRANCEZĂ Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 CHERESIG ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 CHERESIG 3267/16.02.2017
327. GOEL MARIANA LIMBA SI LITERATURA ROMANA Grad II LICEUL TEORETIC PETOFI SANDOR SACUENI LICEUL TEORETIC PETOFI SANDOR SACUENI 2544/27.03.2015
328. GOGA ANCA VALENTINA BIOLOGIE Grad II SCOALA GIMNAZIALA ”IOSIF VULCAN” COMUNA HOLOD SCOALA GIMNAZIALA ”IOSIF VULCAN” COMUNA HOLOD 5557/22.11.2013
329. GOINA DANIELA ROMANA-FRANCEZA Grad I SCOALA GIMNAZIALA NR.1 BUDUREASA SCOALA GIMNAZIALA NR.1 BUDUREASA 5076/31.08.2016
330. GOINA TEODOR ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII BUDUREASA SCOALA CU CLASELE I-VIII BUDUREASA 4849/31.07.2012
331. GOLBAN LUCIA PROFESOR ÎNVĂŢĂMÂNT PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I GRĂDINIŢA 56 ORADEA GRADINIŢA 56 ORADEA 4849/31.07.2012
332. GOLITA ANCA NICOLETA ENGLEZA-ITALIANA Grad I SCOALA GIMNAZIALA ,,M.POMPILIU” STEI SCOALA GIMNAZIALA ,,M.POMPILIU" STEI 5557/22.11.2013
333. GOMAN ADINA AMALIA ROMÂNĂ-FRANCEZĂ Grad II SPJ DRAGESTI,JUDETUL BIHOR SPJ DRAGESTI 3845/27.04.2012
334. GOMAN CLAUDIA-SANDA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII INV.GALGAU IOSIF PAGAIA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII INV.GALGAU IOSIF PAGAIA 3845/27.04.2012
335. GRIGA NORA-DANA FRANCEZĂ-ROMÂNĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.16 ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.16 ORADEA 3845/27.04.2012
336. GRUIE IOAN ADRIAN MAŞINI TERMICE Grad I COLEGIUL TEHNIC UNIREA ŞTEI COLEGIUL TEHNIC UNIREA ŞTEI 2544/27.03.2015
337. GUDIU IOANA MIHAELA PEDAGOGIA INVATAMANTULUI PRIMAR SI PRESCOLAR Grad II SCOALA GIMNAZIALA VIOREL HORJ DRAGANESTI SCOALA GIMNAZIALA VIOREL HORJ DRAGANESTI 4751/07.10.2014
338. GURAU LIVIU ISTORIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII PUIU SEVER ŞCOALA CU CLASELE I-VIII PUIU SEVER 3845/27.04.2012
339. GYORI DOINA AMALIA FILOSOFIE-ISTORIE Grad I CENTRUL ŞCOLAR PTR. EDUCAŢIE INCLUZIVA NR. 1 INSPECTORATUL ŞCOLAR JUDEȚEAN BIHOR 3845/27.04.2012
340. GYULAI EDINA MATEMATICA-INFORMATICA Grad II LICEUL TEHNOLOGIC AGROINDUSTRIAL TAMASI ARON LICEUL TEHNOLOGIC AGROINDUSTRIAL TAMASI ARON 5624/06.11.2015
341. HANGA GRATIAN EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad I GRUP ŞCOLAR AGRICULTURA ECOLOGICA SALARD GRUP ŞCOLAR AGRICULTURA ECOLOGICA SALARD 3845/27.04.2012
342. HANGA SIMONA CRINA ISTORIE GEOGRAFIE Grad I LUNCSOARA SI PESTIS ALEȘD ȘI PEȘTIȘ 5624/06.11.2015
343. HARACSEK KLEMENTINA FIZICĂ Grad I GRUPUL ŞCOLAR TEOLOGIC ROMANO CATOLIC GRUPUL ŞCOLAR TEOLOGIC ROMANO CATOLIC 3845/27.04.2012
344. HAS RODICA IOANA PSIHOLOGIE Grad I CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA NR 1 CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA NR 1 3267/16.02.2017
345. HAŞ VASILE PROVESOR ÎNVĂŢĂMÂNT PRIMAR Grad I COLEGIUL NAŢIONAL TEODOR NEŞ COLEGIUL NAŢIONAL TEODOR NEŞ 3267/16.02.2017
346. HASAS TUNDE MATEMATICĂ-INFORMATICĂ Grad I C. N. MIHAI EMINESCU, ORADEA GRUPUL ŞCOLAR TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC SZENT LASZLO 3845/27.04.2012
347. HAVA FLORIAN FIZICĂ-CHIMIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIIIDACIA ORADEA ŞCOALA CU CLASELE I-VIIIDACIA ORADEA 3845/27.04.2012
348. HAVA FLORICA PROFESOR PENTRU ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIIIDACIA ORADEA ŞCOALA CU CLASELE I-VIIIDACIA ORADEA 5667/07.09.2012
349. HEBRIŞTEAN ADINA-MARIANA TEOLOGIE ORTODOXĂ-LITERE Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII PETREU ŞCOALA CU CLASELE I-VIII PETREU 3845/27.04.2012
350. HECIU IOAN-MIHAIL MATEMATICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIIIOCTAVIAN GOGA ŞCOALA CU CLASELE I-VIIIOCTAVIAN GOGA 3845/27.04.2012
351. HENT DANIELA MARCELA CHIMIE-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII GIRISU DE CRIS + SC CHERE ŞCOALA CU CLASELE I-VIII SINTANDREI 3845/27.04.2012
352. HERA FLORICA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I LICEUL TEOLOGIC ORTODOX EP. ROMAN CIOROGARIU LICEUL TEOLOGIC ORTODOX EPISCOP ROMAN CIOROGARIU 3845/27.04.2012
353. HERDEAN LAURA TEOLOGIE ORTODOXĂ-LITERE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII TULCA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII TULCA 3845/27.04.2012
354. HINT SIMINA MARIA PSIHOLOGIE Grad I CENTRUL JUDEȚEAN DE ASISTENTA PSIHOPEDAGOGICA BH CENTRUL JUDEŢEAN DE RESURSE ŞI ASISTENŢĂ EDUCAŢIONALĂ BIHOR 3845/27.04.2012
355. HOCHHAUSER ENIKO CHIMIE-FIZICĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL MIHAI EMINESCU ORADEA COLEGIUL NAŢIONAL MIHAI EMINESCU ORADEA 3845/27.04.2012
356. HODGYAI EDIT MATEMATICĂ-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII MISKOLCZY KAROLY MISCA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII MISKOLCZY KAROLY MISCA 3845/27.04.2012
357. HODUŢ FLORENTINA ELECTROMECANICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC CONSTANTIN BRÂNCUŞI COLEGIUL TEHNIC CONSTANTIN BRÂNCUŞI 2544/27.03.2015
358. HORA FLORENTINA INFORMATICĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL SAMUIL VULCAN BEIUS COLEGIUL NAŢIONAL SAMUIL VULCAN BEIUS 3845/27.04.2012
359. HORA RADU CĂTĂLIN EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad II LICEUL TEORETIC LUCIAN BLAGA LICEUL TEORETIC LUCIAN BLAGA 3845/27.04.2012
360. HORVÁTH - SIMON ERIKA PROFESOR Grad II SCOALA GIMNAZIALA SZACSVAY IMRE SCOALA GIMNAZIALA SZACSVAY IMRE 3267/16.02.2017
361. HOSSU SORIN IOAN MATEMATICĂ-FIZICĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL OCATAVIAN GOGA MARGHITA COLEGIUL NAŢIONAL OCATAVIAN GOGA MARGHITA 3845/27.04.2012
362. HOTUPAN FLORIAN CALIN EDUCATIE FIZICA Grad I LICEUL DE ARTE INSPECTORATUL SCOLAR JUDETEAN BIHOR 5557/22.11.2013
363. HOVER GÁBOR ZOLTÁN PROFESOR Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 VIIŞOARA ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 VIIŞOARA 3267/16.02.2017
364. HUS OCTAVIAN FLORIN PROFESOR PENTRU INVATAMANTUL PRIMAR Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII DIOSIG SCOALA CU CLASELE I-VIII DIOSIG 4849/31.07.2012
365. HUŢ GABRIELA-EMILIA PROFESOR PENTRU INVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad II ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 COMUNA OLCEA ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 COMUNA OLCEA 2544/27.03.2015
366. IACOB ADELINA DORINA SOCIOLOGIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 3845/27.04.2012
367. IACOB CORINA CARMEN FRANCEZĂ-LATINĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL MIHAI EMINESCU COLEGIUL NAŢIONAL MIHAI EMINESCU 3845/27.04.2012
368. IANC FLORINA - ANCUȚA FIZICĂ - CHIMIE Grad II LICEUL TEORETIC ”CONSTANTIN ȘERBAN” ALEȘD LICEUL TEORETIC ”CONSTANTIN ȘERBAN” ALEȘD 5557/22.11.2013
369. IANC ILEANA FLORENTINA MATEMATICĂ Grad I SO8 SANMARTIN SO8 SANMARTIN 3845/27.04.2012
370. IANKU ANEMONA IRINA PEDAGOGIA INVATAMANTULUI PRIMAR SI PRESCOLAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA NR.2 VOIVOZI SCOALA GIMNAZIALA NR.2 VOIVOZI 3267/16.02.2017
371. IANKU BOGDAN GHEORGHE TEOLOGIE ORTODOXA PASTORALA Grad I LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 POPESTI SCOALA GIMNAZIALA NR.2 VOIVOZI 3267/16.02.2017
372. IANȚA FELICIA PROFESOR ÎNVĂȚĂMÂNT PRIMAR Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”DIMITRIE CANTEMIR” INSPECTORATUL ȘCOLAR JUDEȚEAN BIHOR 3476/01.04.2013
373. ILE ALINA NICOLETA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I LICEUL TEORETIC ONISIFOR GHIBU ORADEA LICEUL TEORETIC ONISIFOR GHIBU 3845/27.04.2012
374. ILE CATITA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII N. POPOVICIU ŞCOALA CU CLASELE I-VIII N. POPOVICIU 3845/27.04.2012
375. ILE CLAUDIA DANIELA LIMBA ROMANA Grad II SCOALA GIMNAZIALA NR.1 URVIS DE BEIUS SCOALA GIMNAZIALA NR.1 URVIS DE BEIUS 4751/07.10.2014
376. ILE ELISABETA MAGHIARĂ-FRANCEZĂ Doctorat LICEUL DE ARTĂ+COLEGIUL NAŢIONALMIHAI EMINESCU ORA INSPECTORATUL ŞCOLAR JUDEȚEAN BIHOR 3845/27.04.2012
377. ILE MARIA-MILICA MATEMATICĂ-INFORMATICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I - VIII SÂNTANDREI ŞCOALA CU CLASELE I - VIII SÂNTANDREI 3845/27.04.2012
378. ILE NICOLAE MATEMATICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC IOAN CIORDAS BEIUS COLEGIUL TEHNIC IOAN CIORDAS BEIUS 3845/27.04.2012
379. ILEA VIOREL ROMÂNĂ-ITALIANĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC ALEXANDRU ROMAN ALESD COLEGIUL TEHNIC ALEXANDRU ROMAN 3845/27.04.2012
380. ILIES ANGELA FLORENTINA TEOLOGIE ORTODOXA- ASISTENTA SOCIALA Grad I SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 RIENI SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 RIENI 2544/27.03.2015
381. ILIES MIHAELA-IRINA FILOSOFIE-ANTROPOLOGIE Grad I COLEGIUL NAŢIONALSAMUIL VULCAN BEIUS COLEGIUL NAŢIONALSAMUIL VULCAN, BEIUS 3845/27.04.2012
382. ILISIE CARMEN ROZALIA PSIHOSOCIOLOGIE Grad I CENTRUL ŞCOLAR PENTRU EDUCAŢIE INCLUZIVĂ NR 1 CENTRUL ŞCOLAR PENTRU EDUCAŢIE INCLUZIVĂ NR 1 3845/27.04.2012
383. ILLYÉS LAJOS DEMETER INFORMATICĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL ARANY JÁNOS SALONTA COLEGIUL NAŢIONAL ARANY JÁNOS SALONTA 3845/27.04.2012
384. ILUȚA MIHAELA IOANA PROFESOR ÎN ÎNVĂȚĂMÂNTUL PREȘCOLAR Grad II GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 56 GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „TREI URSULEȚI” 4751/07.10.2014
385. IMBUZAN DANA ADELA PSIHOPEDAGOGIE SPECIALA Grad I SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 BOGEI SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 BOGEI 5624/06.11.2015
386. IMBUZAN MARIUS BIOLOGIE Grad I LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 POPESTI LICEUL TEHNOLOGIC NR. 1 POPESTI 5624/06.11.2015
387. INDRIE ADRIANA CAMELIA MATEMATICĂ-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII OŞORHEI ŞCOALA CU CLASELEI-VIII OŞORHEI 3845/27.04.2012
388. INDRIE MARIANA PSIHOPEDAGOGIE SPECIALA Grad I CENTRUL SCOLAR PENTRU EDUCATIE INCLUZIVA NR.1 CENTRUL SCOLAR PENTRU EDUCATIE INCLUZIVA NR.1 4849/31.07.2012
389. INTE DORINA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 22 GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 22 3845/27.04.2012
390. IONCIO FLORIAN BIOLOGIE-CHIMIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII PUIU SEVER INEU ŞCOALA CU CLASELE I -VIII PUIU SEVER 3845/27.04.2012
391. IONIŢĂ AMALIA MĂDĂLINA PROFESOR PENTRU ÎNV. PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I LICEUL TEORETIC ”CONSTANTIN ŞERBAN” ALEŞD LICEUL TEORETIC ”CONSTANTIN ŞERBAN” ALEŞD 5557/22.11.2013
392. IOSA ANA PROFESOR EDUCATIE FIZICA SI SPORT Grad I SCOALA GIMNAZIALA OLTEA DOAMNA ORADEA SCOALA GIMNAZIALA OLTEA DOAMNA ORADEA 4751/07.10.2014
393. IOVA ANA - MARIA LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC CONSTANTIN BRÂNCUŞI COLEGIUL TEHNIC CONSTANTIN BRÂNCUŞI 3845/27.04.2012
394. IOVA DELIA DORINA MATEMATICA Grad I LICEUL TEORETIC ”LUCIAN BLAGA” LICEUL TEORETIC ”LUCIAN BLAGA” ORADEA 3476/01.04.2013
395. IOVA DORINA MARIANA PROFESOR Grad I COLEGIUL NATIONAL EMANUIL GOJDU ORADEA COLEGIUL NATIONAL EMANUIL GOJDU ORADEA 5076/31.08.2016
396. ISPAS DAN-MUGUREL ISTORIE Grad I COLEGIUL TEHNIC IOAN CIORDAȘ COLEGIUL TEHNIC IOAN CIORDAȘ BEIUȘ 4849/31.07.2012
397. IȘTOC-ZEMBREA FLORIN-DĂNUȚ ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I LICEUL TEOLOGIC BAPTIST EMANUEL LICEUL TEOLOGIC BAPTIST EMANUEL 3845/27.04.2012
398. JIARCA FLORINA-ALINA TEOLOGIE ORTODOXĂ-LITERE Grad II SPJ DRAGESTI SPJ DRAGESTI 3845/27.04.2012
399. JISA LIVIA PROFESOR INVATAMANT PRIMAR SI PRESCOLAR Grad I LICEUL TEORETIC GERMAN ,,FREDERICH SCHILLER” GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.31 5557/22.11.2013
400. JOLDEA MELANIA FIZICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC ”ALEXANDRU ROMAN” COLEGIUL TEHNIC ”ALEXANDRU ROMAN” ALEȘD 3476/01.04.2013
401. JOZSA CLARA MATEMATICĂ Grad II S08 OLCEA STRUCTURA CALACEA S08 FINIS ŞI S08 UILEACUL DE BEIUS 3845/27.04.2012
402. JUNC IRINA IOANA PROFESOR INVATAMANT PRIMAR Grad I LICEUL VOCATIONAL PEDAGOGIC ,NICOLAE BOLCAS", BEIU LICEUL VOCATIONAL PEDAGOGIC ,,NICOLAE BOLCAS", BEI 5624/06.11.2015
403. JURCA OVIDIU ENGLEZĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC MIHAI VITEAZUL COLEGIUL TEHNIC MIHAI VITEAZUL 3845/27.04.2012
404. JURCUT TEODOR RADU EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad I COLEGIUL ECONOMIC PARTENIE COSMA COLEGIUL ECONOMIC PARTENIE COSMA 3845/27.04.2012
405. JURJ CLAUDIA SIMONA FINANŢE-ASIGURĂRI Grad II GRUP ŞCOLAR AGRICOL HOREA MARGHITA GRUP ŞCOLAR AGRICOL HOREA MARGHITA 4849/31.07.2012
406. KAJANTO JUDIT CHIMIE-FIZICA Grad II SCOALA GIMNAZIALA "OVIDIU DRIMBA" LUGASU DE JOS SCOALA GIMNAZIALA "OVIDIU DRIMBA" LUGASU DE JOS 2544/27.03.2015
407. KARANCSI BELA EDUCAŢIE TEHNOLOGICĂ Grad II LICEUL TEORETIC SACUENI, GRUP ŞCOLAR AGRICOL CADEA GRUP ŞCOLAR AGRICOL CADEA 3845/27.04.2012
408. KECSE GABRIELLA LIMBA ȘI LITERATURA MAGHIARĂ / ETNOLOGIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII SZACSVAY IMRE ŞCOALA CU CLASELE I-VIII SZACSVAY IMRE 3845/27.04.2012
409. KELE DANIELA CARMEN MATEMATICĂ Grad I LIT O.GHIBU ORADEA LIT O.GHIBUORADEA 3845/27.04.2012
410. KELE TÜNDE - ILONA MARKETING/DISCIPLINE ECONOMICE Grad I LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC "SZENT LASZLO" ORAD LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC "SZENT LASZLO" ORAD 2544/27.03.2015
411. KELEMEN I IULIU PEDAGOGIE SOCIALĂ Grad I C.S.E.I. NR 1 DIN COMUNA TILEAGD C.S.E.I. NR 1 DIN COMUNA TILEAGD 5624/06.11.2015
412. KERY HAJNAL MATEMATICĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL MIHAI EMINESCU ORADEA INSPECTORATUL ŞCOLAR JUDEȚEAN BIHOR 3845/27.04.2012
413. KISS BEATA PROFESOR INVATAMANT PRESCOLAR Grad II GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 MARGHITA GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 MARGHITA 3839/11.07.2014
414. KISS ERNŐ FIZICĂ-INFORMATICĂ-TEHNOLOGII ASISTATE DE CALCUL Grad I GRUP ŞCOLAR AGRICOL SALONTA GRUP ŞCOLAR AGRICOL SALONTA 3845/27.04.2012
415. KISS MÁRIA FIZICĂ-INFORMATICĂ-TEHNOLOGII ASISTATE DE CALCUL Grad I GRUPUL ŞCOLAR ARANY JANOS SALONTA GRUPUL ŞCOLAR ARANY JANOS SALONTA 3845/27.04.2012
416. KLESZKEN EVA BIOLOGIE - CHIMIE Grad I SCOALA GIMNAZIALA NR 1 TARCEA COLEGIUL NATIONAL IOSIF VULCAN ORADEA 3267/16.02.2017
417. KONRÁD ERZSÉBET KATALIN TEOLOGIE ROMANO-CATOLICA DIDACTICA Grad II LICEUL TEOLOGIC ROMANO- CATOLIC SZENT LASZLO CASA CORPULUI DIDACTIC BIHOR 3845/27.04.2012
418. KOR MARIA-MAGDALENA PROFESOR INV. PRIMAR Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII NR.11 ORADEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR.11 ORADEA 5667/07.09.2012
419. KORMENDI GYULA IOSIF EDUCATIE FIZICA SI SPORT Grad II COLEGIUL AGRICOL NR. 1 VALEA LUI MIHAI COLEGIUL AGRICOL NR. 1 VALEA LUI MIHAI 3267/16.02.2017
420. KŐRÖSI MARIA PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNT PRIMAR Grad I LICEUL TEHNOLOGIC ”SZALÁRDI JÁNOS” SĂLARD LICEUL TEHNOLOGIC "SZALÁRDI JÁNOS" SĂLARD 5557/22.11.2013
421. KOSA ANDREA-IREN ARTE PLASTICE - PEDAGOGIA ARTEI Grad II COLEGIUL NATIONAL IOSIF VULCAN ORADEA COLEGIUL NATIONAL IOSIF VULCAN 5667/07.09.2012
422. KOTELES MARIA LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad I COLEGIUL ECONOMIC PARTENIE COSMA COLEGIUL ECONOMIC PARTENIE COSMA 3845/27.04.2012
423. KOVÁCS CLARA MATEMATICĂ Grad II LICEUL TEOLOGIC REFORMAT LORANTFFY ZS. ORADEA LICEUL TEOLOGIC REFORMAT LORANTFFY ZS.ORADEA 3845/27.04.2012
424. KOZMA SÁNDOR EDUCAȚIE FIZICĂ ȘI SPORT Grad I LICEUL TEORETIC PETŐFI SÁNDOR LICEUL TEORETIC PETŐFI SÁNDOR 2544/27.03.2015
425. KRAJCSI MARIANA CORNELIA PSIHOLOGIE Grad I GPP 28 GPP 28 3845/27.04.2012
426. KRISTO VIORICA FLORICA PROFESOR INVATAMANT PRIMAR SI PRESCOLAR Grad I GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT FLOARE DE COLT BEIU GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT FLOARE DE COLT BEIU 3267/16.02.2017
427. KUBELAC CAMELIA DISCIPLINE TEHNOLOGICE + TIC Grad I GRUP ŞCOLAR AGRICOL GRUP ŞCOLAR AGRICOL 4849/31.07.2012
428. LASCĂU DANIELA CHIMIE Grad I GRUP ŞCOLAR SANITAR VASILE VOICULESCU GRUP ŞCOLAR SANITAR VASILE VOICULESCU 3845/27.04.2012
429. LAZA AURELIA MARIA MANAGEMENTUL FIRMEI Grad I G.P.P. NR. 23 ORADEA G.P.P. NR.23 ORADEA 3845/27.04.2012
430. LAZA LAURA MARIA PROFESOR PENTRU INVATAMANTUL PRIMAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA ,,VIOREL HORJ,, DRAGANESTI SCOALA GIMNAZIALA ,,VIOREL HORJ,, DRAGANESTI 3476/01.04.2013
431. LAZA LILIANA LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NICOLAE BOGDAN ŞCOALA CU CLASELE I-VIIINICOLAE BOGDAN VASCAU 3845/27.04.2012
432. LAZA MIHAELA GEOGRAFIE Grad I COLEGIUL TEHNIC IOAN CIORDAŞ, BEIUŞ COLEGIUL TEHNIC IOAN CIORDAŞ, BEIUŞ 3267/16.02.2017
433. LAZA-MATIUTA LENUTA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I S08NICOLAE BOGDAN VASCAU S08NICOLAE BOGDANVASCAU 3845/27.04.2012
434. LAZAR DAN FLORIN PROFESOR IN INVATAMANTUL PRIMAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 BULZ SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 BULZ 5624/06.11.2015
435. LAZAR PETRU EMIL ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I GRUPUL ŞCOLAR AGRICOL CADEA GRUPUL ŞCOLAR AGRICOL CADEA 3845/27.04.2012
436. LAZĂU DUMITRU SEVERUS MATEMATICĂ-FIZICĂ Grad I GRUP ŞCOLAR INDUSTRIAL ŞUNCUIUŞ GRUP ŞCOLAR INDUSTRIAL ŞUNCUIUŞ 3845/27.04.2012
437. LAZEA REMUS DECEBAL PEDAGOGIE MUZICALĂ Grad II LICEUL PEDAGOGIC NICOLAE BOLCAS LICEUL PEDAGOGIC NICOLAE BOLCAS 3845/27.04.2012
438. LELE FLORIAN FILOSOFIE Grad I COLEGIUL ECONOMIC PARTENIE COSMA COLEGIUL ECONOMIC PARTENIE COSMA 3845/27.04.2012
439. LELE MARIA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 51 GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.51 3845/27.04.2012
440. LELEA RODICA CORNELIA ROMÂNĂ-ENGLEZĂ Grad II ŞCOALA CU CLASELE I - VIII ASTILEU ŞCOALA CU CLASELE I - VIII ASTILEU 3845/27.04.2012
441. LEŞ NATALIA FLORICA LIMBA ROMÂNĂ Grad II COLEGIUL NAŢIONAL OCTAVIAN GOGA MARGHITA COLEGIUL NAŢIONAL OCTAVIAN GOGA MARGHITA 5667/07.09.2012
442. LEUCEA DOREL MIRCEA PROFESOR Grad I LICEUL ORTODOX „EPISCOP ROMAN CIOROGARIU” ORADEA LICEUL ORTODOX „EPISCOP ROMAN CIOROGARIU” ORADEA 5624/06.11.2015
443. LEZEU CARMEN-EUGENIA MATEMATICĂ / TEOLOGIE ORTODOXĂ Grad I LICEUL PEDAGOGIC NICOLAE BOLCAS LICEUL PEDAGOGIC NICOLAE BOLCAS BEIUS 3845/27.04.2012
444. LEZEU RODICA PSIHOLOGIE Grad I CENTRUL ŞCOLAR PENTRU EDUCAŢIE INCLUZIVĂ SENZORIAL CENTRUL ŞCOLAR PENTRU EDUCAŢIE INCLUZIVĂ SENZORIALĂ 3845/27.04.2012
445. LOBONŢ LIANA PROF.PT.ÎNV PRIMAR ŞI PRŞCOLAR Grad I SO8 DRĂGĂNEŞTI SO8 DRĂGĂNEŞTI 5557/22.11.2013
446. LOBONŢ MARIELA TEOLOGIE ORTODOXĂ-LITERE Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII RĂBĂGANI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII RĂBĂGANI 3845/27.04.2012
447. LOBONŢ NICOLAIE MECANICA MASINI-UNELTE Grad II COLEGIUL TRHNIC UNIREA COLEGIUL TRHNIC UNIREA 3267/16.02.2017
448. LORINCZ ANA-RUXANDA MATEMATICA Grad I LICEUL TEHNOLOGIC ”IOAN BOCOCI” ORADEA LICEUL TEHNOLOGIC ”IOAN BOCOCI” ORADEA 3476/01.04.2013
449. LORINCZ MATILD PEDAGOGIE SOCIALA Grad I CSEI NR1 LOCALITATEA TILEAGD CSEI NR1 TILEAGD 5624/06.11.2015
450. LUCA ADRIANA MATEMATICĂ Grad I LT GRECO CATOLIC IULIU MANIUȘI COLEGIUL NAŢIONALM CASA CORPULUI DIDACTIC BIHOR 3845/27.04.2012
451. LUCA DOREL MATEMATICĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONALMIHAI EMINESCU INSPECTORATUL ŞCOLAR JUDEȚEAN BIHOR 3845/27.04.2012
452. LUCA GEORGETA LOREDANA MARKETING Grad II C.T. ”ALEXANDRU ROMAN” ALESD COLEGIUL TEHNIC ”ALEXANDRU ROMAN” ALESD 5557/22.11.2013
453. LUCACIU RAMONA ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.11 ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR.11 3845/27.04.2012
454. LUCACIU SIMONA CORINA PROFESOR ÎNVĂŢĂMÂNT PRIMAR Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ DIMITRIE CANTEMIR ȘCOALA GIMNAZIALĂ DIMITRIE CANTEMIR 3267/16.02.2017
455. LUCACIU VIOREL ROMÂNĂ-FRANCEZĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL AVRAM IANCU COLEGIUL NAŢIONAL AVRAM IANCU STEI 3845/27.04.2012
456. LUKACS MARIA DANIELA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 56 ORADEA GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.56 ORADEA 3845/27.04.2012
457. LUNCAN CORINA MATEMATICA FIZICA Grad I SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 SANIOB SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 SANIOB 5557/22.11.2013
458. LUNCAN IOANA ALINA MATEMATICĂ - INFORMATICĂ Grad I LICEUL TEORETIC ”ONISIFOR GHIBU” ORADEA ISJ BIHOR 5557/22.11.2013
459. LUNG ANTIANA FLORITA FINANŢE-CONTABILITATE Grad I COLEGIUL TEHNIC ANDREI SAGUNA ORADEA COLEGIUL TEHNIC ANDREI SAGUNA ORADEA 3845/27.04.2012
460. LUNG DOINA MARIA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII DIMITRIE CANTEMIR ORADEA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII DIMITRIE CANTEMIR 3845/27.04.2012
461. LUNG IOAN MATEMATICĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL ARANY JANOS SALONTA COLEGIUL NAŢIONAL ARANY JANOS SALONTA 3845/27.04.2012
462. LUP EUGENIA CODRUTA MATEMATICA-INFORMATICA Grad I SCOALA GIMNAZIALA NR.1 COM. AVRAM IANCU SCOALA GIMNAZIALA NR.1 COM. AVRAM IANCU 3267/16.02.2017
463. LUPAU MADALINA IULIA ROMANA-ENGLEZA Grad II COLEGIUL TEHNIC ”CONSTANTIN BRANCUSI” ORADEA COLEGIUL TEHNIC ”CONSTANTIN BRANCUSI” ORADEA 3476/01.04.2013
464. MADA BIANCA IOANA PSIHOLOGIE Grad I LICEUL TEORETIC LUCIAN BLAGA ORADEA LICEUL TEORETIC LUCIAN BLAGA ORADEA 3845/27.04.2012
465. MADA MARIA INGINER MECANIC - DEFORMĂRI PLASTICE ŞI TRATAMENTE Doctorat COLEGIUL TEHNIC IOAN CIORDAS BEIUS COLEGIUL TEHNIC IOAN CIORDAS BEIU 3845/27.04.2012
466. MADEAR VIORICA ANA MATEMATICĂ Grad I LICEUL TEORETIC NICOLAE JIGA TINCA LICEUL TEORETIC NICOLAE JIGA TINCA 3845/27.04.2012
467. MAGHIAR NICOLETA VIORICA BIOLOGIE Grad I LICEUL TEORETIC LUCIAN BLAGA LICEUL TEORETIC LUCIAN BLAGA 3845/27.04.2012
468. MAGHIAR RAMONA BIOLOGIE - CHIMIE Doctorat COLEGIUL TEHNIC ”MIHAI VITEAZUL” COLEGIUL TEHNIC ”MIHAI VITEAZUL” 5557/22.11.2013
469. MAGHIAR VIORICA PROFESOR I-IV Grad I ȘCOALA CU CLASELE I-IV BISTRA GRI POPEȘTI 5667/07.09.2012
470. MAIER ZOLTAN ROBERT MATEMATICA INFORMATICA Grad I COLEGIUL TEHNIC NR.1 VADU CRISULUI COLEGIUL TEHNIC NR.1 VADU CRISULUI 3839/11.07.2014
471. MAIOR FABIOLA ROZALIA PROFESOR PSIHOPEDAGOG Grad I C.S.E.I.NR 1 POPEȘTI C.S.E.I. NR.1 POPEȘTI 5624/06.11.2015
472. MAJOR(VERES) GABRIELA GEORGETA LIMBA SI LITERATURA ROMANA Grad I LICEUL TEOLOGIC PENTICOSTAL BETEL LICEUL TEOLOGIC PENTICOSTAL BETEL 4751/07.10.2014
473. MALAI FLORIN OLIMPIU ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I COLEGIUL TEHNIC VADU CRISULUI COLEGIUL TEHNIC VADU CRISULUI 3845/27.04.2012
474. MALAI MARIA ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I COLEGIUL TEHNIC VADU CRISULUI COLEGIUL TEHNIC VADU CRISULUI 3845/27.04.2012
475. MĂLAN KATALIN PROFESOR ÎN ÎNV. PRIMAR Grad II ȘCOALA CU CLASELE I-VIII IOAN SLAVICI ȘCOALA CU CLASELE I-VIII IOAN SLAVICI 4849/31.07.2012
476. MANCI CAPRIS GEORGE CORNEL BIOLOGIE / EDUCAŢIE TEHNOLOGICĂ Grad I GRUP ŞCOLAR INDUSTRIAL SUNCUIUS LICEUL HENRI COANDA BULZ 3845/27.04.2012
477. MANCI-CAPRIS AURICA-MARIANA EDUCAŢIE TEHNOLOGICĂ / INFORMATICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC VADU CRISULUI COLEGIUL TEHNIC VADU CRISULUI 3845/27.04.2012
478. MANGRA FLAVIA-ADELINA PROFESOR DE LIMBA SI LITERATURA ROMANA Grad I SCOALA GIMNAZIALA MIRON POMPILIU SCOALA GIMNAZIALA MIRON POMPILIU 5076/31.08.2016
479. MANOLACHE PETRUŞ FIZICĂ / TEHNOLOGIA INFORMAŢIEI ŞI A COMUNICĂRII Grad I GRUP ŞCOLAR AGRICOL GRUP ŞCOLAR AGRICOL 3845/27.04.2012
480. MARC OVIDIU NICOLAE MATEMATICĂ Grad II COLEGIUL ECONOMIC PARTENIE COSMA COLEGIUL ECONOMIC PARTENIE COSMA 3845/27.04.2012
481. MARCHIS FLOARE ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL TINCA GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT 3845/27.04.2012
482. MARCU MARIUS CONSTANTIN PEDAGOGIE MUZICALA Grad I PALATUL COPIILOR SI ELEVILOR PALATUL COPIILOR SI ELEVILOR 2544/27.03.2015
483. MĂRCUȚ ANA PROFESOR ÎNVĂȚĂMÂNT PRIMAR ȘI PREȘCOLAR Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ A. IANCU ST.G.P.P NR 44 ȘCOALA GIMNAZIALĂ A.IANCU STRUCTURA G.P.P.NR. 44 5624/06.11.2015
484. MARCUT RODICA SOCIOLOGIE Grad I LICEUL VOCATIONAL PEDAGOGIC "N.BOLCAS" LICEUL VOCATIONAL PEDAGOGIC "N.BOLCAS" 2544/27.03.2015
485. MARGE LOREDANA LIMBA ROMANA Grad II SCOALA GIMNAZIALA NR.1 RIENI SCOALA GIMNAZIALA NR.1 RIENI 2544/27.03.2015
486. MARIAN ELENA CRISTINA ISTORIE-GEOGRAFIE Doctorat COLEGIUL NAŢIONAL MIHAI EMINESCU COLEGIUL NAŢIONAL MIHAI EMINESCU ORADEA 3839/11.07.2014
487. MARIAN MADALINA LB. ROMANA - LB. FRANCEZA Grad I SCOALA GIMNAZIALA OVIDIU DRIMBA LUGASU DE JOS SCOALA GIMNAZIALA OVIDIU DRIMBA LUGASU DE JOS 3267/16.02.2017
488. MARIAN MARCELA - GABRIELA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I LICEUL TEORETIC ONISIFOR GHIBU LICEUL TEORETIC ONISIFOR GHIBU ORADEA 3845/27.04.2012
489. MARINA MARIANA CHIMIE-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII TETCHEA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII TETCHEA 3845/27.04.2012
490. MARINAU DANIELA EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad I LICEUL TEORETIC ONISIFOR GHIBU LICEUL TEORETIC ONISIFOR GHIBU 3845/27.04.2012
491. MARINCEAN ELEONORA INGINER MECANIC-TEHNOLOGII ASISTATE DE CALCULATOR Grad I COLEGIUL TEHNIC M.VITEAZUL ORADEA COLEGIUL TEHNIC M.VITEAZUL ORADEA 3845/27.04.2012
492. MARIȘCAȘ ADRIANA - DORINA EDUCATOARE Grad I GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT TOLDI GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT TOLDI 4849/31.07.2012
493. MAROSAN CORNELIA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BALC ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BALC 3845/27.04.2012
494. MARTI TEODORA AURORA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII AVRAM IANCU ŞCOALA CU CLASELE I-VIII AVRAM IANCU 3845/27.04.2012
495. MARTIN FLORICA MATEMATICA Grad I LICEUL TEORETIC NICOLAE JIGA TINCA LICEUL TEORETIC NICOLAE JIGA 4751/07.10.2014
496. MARTIN SIMONA NICOLETA ROMÂNĂ-FRANCEZĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL IOSIF VULCAN ORADEA COLEGIUL NAŢIONAL IOSIF VULCAN ORADEA 3845/27.04.2012
497. MĂRUȘCA IOANA ANGELA GEOGRAFIE Doctorat CENTRUL ŞCOLAR PENTRU EDUCAŢIE INCLUZIVĂ ORIZONT CENTRUL ŞCOLAR PENTRU EDUCAŢIE INCLUZIVĂ ORIZONT 3845/27.04.2012
498. MAŞCAŞ MARIA TEOLOGIE ORTODOXĂ-LITERE Grad II ŞCOALA TEHNICĂ POSTLICEALĂ HENRI COANDĂ ORADEA ŞCOALA TEHNICĂ POSTLICEALĂ HENRI COANDĂ ORADEA 3845/27.04.2012
499. MATEI DAN-CONSTANTIN EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Doctorat LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BIHORUL LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BIHORUL 3845/27.04.2012
500. MATEI VIRGIL-TEODOR EDUCATIE FIZICA SI SPORT Grad I GRUP ȘCOLAR INDUSTRIAL ȘUNCUIUȘ GRUP ȘCOLAR INDUSTRIAL ȘUNCUIUȘ 4849/31.07.2012
501. MATEIAS IOAN CONTABILITATE ŞI ECONOMIE AGRARĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC UNIREA STEI COLEGIUL TEHNIC UNIREA STEI 3845/27.04.2012
502. MATES MIRELA VIOLETA PROF INV PRIMAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA,,VIOREL HORJ,, DRAGANESTI PROF INV PRIMAR 2544/27.03.2015
503. MATIUTA MIRCEA ISTORIE Grad I COLEGIUL NAŢIONAL AVRAM IANCU STEI, BIHOR COLEGIUL NAŢIONAL AVRAM IANCU STEI 3845/27.04.2012
504. MEGYESI ILDIKO PROFESOR PENTRU ÎNVĂŢĂMÂNT PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT ”TOLDI” SALONTA GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRENLUNGIT ”TOLDI” SALONTA 5557/22.11.2013
505. MERCAS FLORIN MIHAI ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 TILEAGD SCOAAL GIMNAZIALA NR. 1 TILEAGD 2544/27.03.2015
506. MERCE ADINA-IOANA PROFESOR INV. PRIMAR SI PRESCOLAR Grad I LICEUL TEORETIC ”LUCIAN BLAGA” LICEUL TEORETIC ”LUCIAN BLAGA” 5557/22.11.2013
507. MERCE SANDA RELIGIE / LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE. I-VIII MIRON POMPILIU STEI SCOAALA CU CLASELE I-VIII MIRON POMPILIU 3845/27.04.2012
508. MEŞTER ADRIANA ROMÂNĂ-RUSĂ Grad I LICEUL TEORETIC LUCIAN BLAGA LICEUL TEORETIC LUCIAN BLAGA 3845/27.04.2012
509. MESZAR IULIANA MATEMATICĂ Grad I GRUPUL ŞCOLAR ARANY JANOS GRUPUL ŞCOLAR ARANY JANOS 3845/27.04.2012
510. MEZA MIRELA LILIANA TEOLOGIE ORTODOXĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NUCET ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NUCET 3845/27.04.2012
511. MIC GABRIEL ADRIAN MATEMATICA - INFORMATICA Grad I COLEGIUL TEHNIC CONSTANTIN BRĂNCUȘI COLEGIUL TEHNIC CONSTANTIN BRĂNCUȘI ORADEA 2544/27.03.2015
512. MICLE ADRIANA CORNELIA ROMANA-FRANCEZA Grad II SCOALA CU CLASELE I-VIII NUCET SCOALA CU CLASELE I-VIII NUCET 4849/31.07.2012
513. MICLEA ATENA FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII VASCAU ŞCOALA CU CLASELE I-VIII LUNCA 3845/27.04.2012
514. MICU IOAN-VASILE FIZICĂ-CHIMIE Doctorat LICEUL TEORETIC AUREL LAZĂR LICEUL TEORETIC AUREL LAZĂR 3845/27.04.2012
515. MIELUŢ FLORIAN MECANICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC TRAIAN VUIA ORADEA INSPECTORATUL ŞCOLAR JUDEŢEAN BIHOR 3845/27.04.2012
516. MIERE CĂLIN LAZĂR FIZICĂ-CHIMIE Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ AUREL POP OȘORHEI ȘCOALA GIMNAZIALĂ AUREL POP OȘORHEI 3267/16.02.2017
517. MIHĂEȘ DENISA-IOANA ISTORIE-GEOGRAFIE Grad II ȘCOALA GIMNAZIALĂ OVIDIU DRIMBA LUGAȘU DE JOS ȘCOALA GIMNAZIALĂ OVIDIU DRIMBA LUGAȘU DE JOS 5624/06.11.2015
518. MIHALEŢ JARKA RUSĂ-ROMÂNĂ Grad I LICEUL TEORETIC JOZEF KOZACEK BUDOI LICEUL TEORETIC JOZEF KOZACEK BUDOI 3845/27.04.2012
519. MIHUC ZENOVIA MIRELA INFORMATICĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL OCTAVIAN GOGA COLEGIUL NAŢIONAL OCTAVIAN GOGA 3845/27.04.2012
520. MIHUT SIMONA FLORICA FRANCEZA-ENGLEZA Grad II SCOALA GIMNAZIALA NR1 CEICA SCOALA GIMNAZIALA NR1 CEICA 4751/07.10.2014
521. MIHUTA NICOLETA MIRELA PROF.INV.PRIMAR SI PRESCOLAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA NR 1 SCOALA PRIMARA NR2 SEGHISTE 5624/06.11.2015
522. MILE ANCA MARIA LIMBA ENGLEZA Grad I COLEGIUL NATIONAL ”EMANUIL GOJDU” INSPECTORATUL SCOLAR BIHOR 5557/22.11.2013
523. MILIAN IOAN VASILE GEOGRAFIE Grad II LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 DOBRESTI LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 DOBRESTI 5557/22.11.2013
524. MIRCEA LIVIA-MARIA FRANCEZA-ROMANA Grad I COLEGIUL NATIONAL ”EMANUIL GOJDU” ORADEA COLEGIUL NATIONAL ”EMANUIL GOJDU” ORADEA 3476/01.04.2013
525. MIRON-AVRAM MIHAELA-GEORGETA MATEMATICA Grad I CN"IOSIF VULCAN" ORADEA CN"IOSIF VULCAN" ORADEA 2544/27.03.2015
526. MITITEAN VIOREL FIZICĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL EMANUIL GOJDU COLEGIUL NAŢIONAL EMANUIL GOJDU ORADEA 3845/27.04.2012
527. MITRAN ALINA-OANA GEOGRAFIE Grad II COLEGIUL NAŢIONAL ARANY JANOS SALONTA COLEGIUL NAŢIONAL ARANY JANOS SALONTA 3845/27.04.2012
528. MITRAN MIRCEA VASILE MATEMATICĂ-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII OLTEA DOAMNA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII OLTEA DOAMNA 3845/27.04.2012
529. MLADONICZCKY LUMINIŢA IOLANDA EDITTHA PEDAGOGIE SOCIALĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NICOLAE POPOVICIU BEIUŞ ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NICOLAE POPOVICIU BEIUŞ 3845/27.04.2012
530. MLINARCSIK ALEXANDRU MATEMATICĂ-INFORMATICĂ Grad I LICEUL TEORETIC J.KOZACEK BUDOI ISJ BIHOR 3845/27.04.2012
531. MOCA ELENA PROFESOR ÎNVĂŢĂMÂNT PRIMAR Grad I ŞCOLA GIMNAZIALĂ OCTAVIAN GOGA ŞCOALA GIMNAZIALĂ OCTAVIAN GOGA 4849/31.07.2012
532. MOCAN IOAN FIZICĂ-CHIMIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII O. GOGA ORADEA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII N. BALCESCU ORADEA 3845/27.04.2012
533. MOCAN MARIOARA FIZICĂ-CHIMIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII OLTEA DOAMNA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII OLTEA DOAMNA 3845/27.04.2012
534. MOCAN MIHAELA-CLAUDIA PROFESOR ÎNVĂŢĂMÂNT PRIMAR-PREŞCOLAR Grad II ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 NUCET GPN NR.2 BĂIŢA-SAT 3267/16.02.2017
535. MOCSAR LASZLO ISTORIE Grad II SCOALA CU CLASELE I-VIII SALACEA SCOALA CU CLASELE I-VIII SANNICOLAU DE MUNTE 5667/07.09.2012
536. MOGA CLAUDIA ADELINA PROFESOR PENTRU ÎNVĂȚĂMÂNTUL PRIMAR Grad I ȘCOALA CU CLASELE I-VIII OCTAVIAN GOGA ORADEA ȘCOALA CU CLASELE I-VIII OCTAVIAN GOGA ORADEA 4849/31.07.2012
537. MOHUT ADRIAN SORIN MANAGEMENT Grad II COLEGIUL TEHNIC TRANSILVANIA COLEGIUL TEHNIC TRANSILVANIA 3267/16.02.2017
538. MOISA LIVIA ERNA INFORMATICĂ Grad I GRUPUL ŞCOLAR HORVATH JANOS MARGHITA GRUPUL ŞCOLAR HORVATH JANOS MARGHITA 3845/27.04.2012
539. MOISE CAMELIA MIHAELA FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BRUSTURI,JUDETUL BIHOR ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BRUSTURI,JUDTUL BIHOR 3845/27.04.2012
540. MOISE FLORIAN FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII DERNA,JUDETUL BIHOR ŞCOALA CU CLASELE I-VIII DERNA,JUDTUL BIHOR 3845/27.04.2012
541. MOISIN MONICA MARIANA MATEMATICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC ALEXANDRU ROMAN COLEGIUL TEHNIC ALEXANDRU ROMAN 4849/31.07.2012
542. MOISIN SEBASTIAN IOAN EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad I COLEGIUL TEHNIC ALEXANDRU ROMAN ALEȘD COLEGIUL TEHNIC ALEXANDRU ROMAN ALEȘD 3845/27.04.2012
543. MOLDOVAN IRINA DENISA ISTORIE-GEOGRAFIE Grad II SCOALA GIMNAZIALA NR.1 CIUMEGHIU SCOALA GIMNAZIALA NR.1 CIUMEGHIU 3476/01.04.2013
544. MOLNÁR GYŐZŐ JÁNOS EDUCAŢIE FIZICĂ Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ ”BENEDEK ELEK” CETARIU ŞCOALA GIMNAZIALĂ ”BENEDEK ELEK” CETARIU 3476/01.04.2013
545. MOLNAR MARTA MATEMATICĂ Grad I LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 LICEUL TEHNOLOGIC NR.1,SUPLACU DE BARCĂU 3267/16.02.2017
546. MONENCIU RODICA MECANICĂ AGRICOLĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC IOAN CIORDAS BEIUS COLEGIUL TEHNIC IOAN CIORDAS BEIUS 3845/27.04.2012
547. MONENCIU VIOREL MIRCEA EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII TAMASEU ŞI ROSIORI TAMASEU ŞI ROSIORI 3845/27.04.2012
548. MORAR CLAUDIA IOANA PROF INVATAMANT PRESCOLAR Grad II GRADINITA AMERICANO ROMANA CRINUL GRADINITA AMERICANO ROMANA CRINUL 3267/16.02.2017
549. MORAR MIHAELA PIPP Grad I SCOALA GIMNAZIALA,,GEORGIU POPA'' CIMPANI SCOALA GIMNAZIALA,,GEORGIU POPA' CIMPANI 2544/27.03.2015
550. MORUȚ FLORIN-DACIAN ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I SCOALA GIMNAZIALA MIRON POMPILIU STEI SCOALA GIMNAZIALĂ NR 1 FINIȘ 3267/16.02.2017
551. MORUT LIANA-IOANA LIMBA FRANCEZA-LIMBA ENGLEZA Grad II ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ MIRON POMPILIU ȘTEI ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIRON POMPILIU ȘTEI 5076/31.08.2016
552. MOŢI ELENA TATIANA PROFESOR DISCIPLINE TEHNICE Grad I COLEGIUL TEHNIC ALEXANDRU ROMAN COLEGIUL TEHNIC ALEXANDRU ROMAN 4849/31.07.2012
553. MOTOC-CHIVARI ELENA LIMBA SI LITERATURA ROMANA Doctorat COLEGIUL NATIONAL IOSIF VULCAN COLEGIUL NATIONAL IOSIF VULCAN 4849/31.07.2012
554. MOTORGA TAMARA ENGLEZĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL SAMUIL VULCAN COLEGIUL NAŢIONAL SAMUIL VULCAN 3845/27.04.2012
555. MOZA ELENA DANIELA PROFESOR PENTRU ÎNVĂȚĂMÂNT PRIMAR ȘI PREȘCOLAR Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 HIDIȘELU DE SUS ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 HIDIȘELU DE SUS 3476/01.04.2013
556. MOZA-BECHEANU LIANA PEDAGOGIA ARTELOR PLASTICE ŞI DECORATIVE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII MIRON POMPILIU-STEI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII MIRON POMPILIU-STEI 3845/27.04.2012
557. MUDURA PAVEL SORIN MATEMATICĂ-FIZICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC VADU CRISULUI COLEGIUL TEHNIC VADU CRISULUI 3845/27.04.2012
558. MUNTEAN LIVIA CĂTĂLINA ISTORIE-GEOGRAFIE Doctorat COLEGIUL NAŢIONAL ”MIHAI EMINESCU” ORADEA COLEGIUL NAŢIONAL ”MIHAI EMINESCU” ORADEA 3476/01.04.2013
559. MUNTEANU MIRELA PROFESOR INVATAMANT PRESCOLAR Grad I GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.53 ORADEA GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.53 ORADEA 5557/22.11.2013
560. MURĂȘAN-FLORESCU ELENA-DANIELA INVATATOR-EDUCATOARE Grad II GRADINITA "CIUFULICI" GRADINITA "CIUFULICI" 4751/07.10.2014
561. MUREŞAN RODICA ELENA CHIMIE-FIZICĂ Grad I LICEUL TEOLOGIC GRECO-CATOLIC IULIU MANIU LICEUL TEOLOGIC GRECO-CATOLIC IULIU MANIU 3845/27.04.2012
562. MUSCA FLORINA LAURA MATEMATICA Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”OLTEA DOAMNA” ORADEA ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”OLTEA DOAMNA” ORADEA 3476/01.04.2013
563. MUSCAȘ VIOREL MATEMATICĂ-INFORMATICĂ Grad II LICEUL TEORETIC "AUREL LAZĂR", ORADEA LICEUL TEORETIC "AUREL LAZĂR", ORADEA 2544/27.03.2015
564. MUŞET MARIA GEORGETA TEOLOGIE - LITERE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIIIMIRON POMPILIU ŞCOALA CU CLASELE I-VIIIMIRON POMPILIU 3845/27.04.2012
565. MUŢIU SIMONA VIORICA ROMÂNĂ-FRANCEZĂ / TEHNOLOGIA INFORMAŢIEI Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BUNTEŞTI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BUNTEŞTI 3845/27.04.2012
566. NAGY ENIKŐ MATEMATICĂ Grad I GRUP ŞC. TEOLOGIC ROMANO - CATOLIC SZENT LÁSZLÓ GRUP ŞCOALA TEOLOGIC ROMANO - CATOLIC SZENT LÁSZLÓ 3845/27.04.2012
567. NAGY GABRIELLA ISTORIE Grad II LICEUL DE ARTE ORADEA SI SCOALA GIMNAZIALA GASPAR MINISTERUL EDUCAȚIEI NAȚIONALE ȘI CERCETĂRII ȘTIIN 3267/16.02.2017
568. NAGY GABRIELLA CHIMIE-FIZICĂ Grad I GRUPUL ŞCOLAR HORVÁTH JÁNOSMARGHITA GRUPUL ŞCOLAR HORÁTH JÁNOS MARGHITA 3845/27.04.2012
569. NAGY ILDIKO MATEMATICĂ-INFORMATICĂ Grad I GRUPUL ŞCOLAR ARANY JANOS GRUPUL ŞCOLAR ARANY JANOS 3845/27.04.2012
570. NAGY MIRELA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII KAZINCZY FERENC SIMIA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII ZELK ZOLTAN VALEA LUI 3845/27.04.2012
571. NAGY REKA PEDAGOGIA INVATAMANTULUI PRIMAR SI PRESCOLAR Grad I GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.34 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.34 5557/22.11.2013
572. NAGY ZOITA ROMÂNĂ-FRANCEZĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL ARANY JANOS COLEGIUL NAŢIONAL ARANY JANOS 3845/27.04.2012
573. NAGY-MATE ENIKO FIZICĂ Grad I GRUPUL ŞCOLAR AGROINDUSTRIAL TAMASI ARON GRUPUL ŞCOLAR AGROINDUSTRIAL TAMASI ARON 3845/27.04.2012
574. NAN GABRIELA MATEMATICA Grad I LICEUL GRECO-CATOLIC IULIU MANIU ORADEA LICEUL GRECO-CATOLIC IULIU MANIU ORADEA 4751/07.10.2014
575. NAN MARIA PROFESOR IN INVATANANTUL PRESCOLAR SI PRIMAR Grad I GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 52 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 52 4849/31.07.2012
576. NEAGA FLORICA - MARIA CONTABILITATE Grad I LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 3267/16.02.2017
577. NEAGOTA ZORITA CHIMIE Grad I LICEUL TEORETIC ”LUCIAN BLAGA” LICEUL TEORETIC ”LUCIAN BLAGA” ORADEA 3476/01.04.2013
578. NEGRĂU LUCIA PROFESOR Grad I G.P.P.NR.30 ORADEA G.P.P.NR.30 3845/27.04.2012
579. NEGREAN ALEXANDRINA SIMONA INGINER MECANIC AUTO Grad I COLEGIUL TEHNIC ANDREI ŞAGUNA ORADEA COLEGIUL TEHNIC ANDREI ŞAGUNA ORADEA 4849/31.07.2012
580. NEGREAN DANIEL DUMITRU FIZICĂ-CHIMIE Grad I COLEGIUL ECONOMIC PARTENIE COSMA ORADEA JUDET B COLEGIUL ECONOMIC PARTENIE COSMA ORADEA JUDET B 3845/27.04.2012
581. NEGREAN NICOLETA ANGELICA PROFESOR PENTRU INVATAMANTUL PRESCOLAR Grad I GPP.35 ORADEA GPP 35 ORADEA 4849/31.07.2012
582. NEGRUTIU CORINA NICOLETA MATEMATICĂ-INFORMATICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC TRAIAN VUIA ORADEA COLEGIUL TEHNIC TRAIAN VUIA ORADEA 3845/27.04.2012
583. NEGRUȚIU FLORIN RELIGIE Grad I COLEGIUL NAŢIONAL IOSIF VULCAN ORADEA INSPECTORATUL ŞCOLAR JUDEȚEAN BIHOR 3845/27.04.2012
584. NEMES MIHAELA-VIORICA ROMÂNĂ-FRANCEZĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NICOLAE POPOVICIU BEIUS ŞCOALA CU CLASELE I-VIII LAZURI DE BEIUS 3845/27.04.2012
585. NESIU SINZIANA CRINELA LB SI LIT. ENGLEZA Grad I LIT LUCIAN BLAGA LIT L BLAGA, ORADEA 4751/07.10.2014
586. NICA ANTONIA MONICA EDUCATIE MUZICALA Grad II LICEUL GRECO CATOLIC ”IULIU MANIU” LICEUL GRECO CATOLIC ”IULIU MANIU” ORADEA 3476/01.04.2013
587. NICA ION MATEMATICA Grad I SCOALA GIMNAZIALA ,,VIOREL HORJ,, DRAGANESTI SCOALA GIMNAZIALA ,,VIOREL HORJ,, DRAGANESTI 3476/01.04.2013
588. NICHITA DIANA SIMONA TEOLOGIE - LITERE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII DIMITRIE CANTEMIR ŞCOALA CU CLASELE I-VIII DIMITRIE CANTEMIR 3845/27.04.2012
589. NICOARA FLORIN-LIVIU MATEMATICĂ Grad I ŞCOALA DACIA ORADEA ŞCOALA DACIA ORADEA 3845/27.04.2012
590. NICORUȚ NICOLETA ADINA PROFESOR PENTRU ÎNVĂȚĂMÂNTUL PRIMAR ȘI PREȘCOLAR Grad I GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR28, GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR28 3267/16.02.2017
591. NICULAE ALINA FLORINA FILOSOFIE-ANTROPOLOGIE Grad II COLEGIUL NAŢIONAL AVRAM IANCU COLEGIUL NAŢIONAL AVRAM IANCU 3845/27.04.2012
592. NISTOR ANDREEA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I GRĂDINIȚA NR.35 GRĂDINIȚA NR.35 3845/27.04.2012
593. NISTOR IOAN ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I GRUP ŞCOLAR AGRICOL SALONTA GRUP ŞCOLAR AGRICOL SALONTA 3845/27.04.2012
594. NIULAŞ MARIANA RAMONA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.45 GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.45 3845/27.04.2012
595. NOVAC IONELA MARIA PROFESOR ÎNVĂȚĂMÂNT PRIMAR ȘI PREȘCOLAR Grad I GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.28 ORADEA GPP NR 28 ORADEA 3267/16.02.2017
596. NOVAC-IUHAS ALIN FLORIN MATEMATICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIIINICOLAE POPOVICIU ŞCOALA CU CLASELE I-VIIINICOLAE POPOVICIU 3845/27.04.2012
597. NUȚĂ ANGELA PROFESOR ÎNVĂȚĂMÂNT PRIMAR Grad I ȘCOALA CU CLASELE I-VIII NR.11 ȘCOALA CU CLASELE I-VIII NR.11 4849/31.07.2012
598. OKULAR MARIA PEDAGOGIA INVATAMANTULUI PRIMAR SI PRESCOLAR Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII DERNA SCOALA CU CLASELE I-VIII DERNA 4849/31.07.2012
599. OLAH ANDREA PSIHOPEDAGOGIE SPECIALA Grad I CENTRU SCOLAR PT EDUCATIE INCLUZIVA NR. 1, ORADEA CENTRU SCOLAR PT EDUCATIE INCLUZIVA NR. 1, ORADEA 4849/31.07.2012
600. OLAR CRISTINCO DORINA GEOGRAFIE-LIMBA SI LITERATURA ENGLEZA Grad I COLEGIUL TEHNIC ANDREI SAGUNA COLEGIUL TEHNIC ANDREI SAGUNA 4849/31.07.2012
601. OLAR MARIANA LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC TRANSILVANIA COLEGIUL TEHNIC TRANSILVANIA 3845/27.04.2012
602. OLARIU RAMONA ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I SCOALA GIMNAZIALA LUCRETIA SUCIU SCOALA GIMNAZIALA LUCRETIA SUCIU 3267/16.02.2017
603. OMER ISMET MATEMATICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC TRAIAN VUIA ORADEA INSPECTORATUL ŞCOLAR JUDEȚEAN BIHOR 3845/27.04.2012
604. OMUȚ GHEORGHE ADRIAN KINETOTERAPIE Grad I CENTRUL ȘCOLAR DE EDUCAȚIE INCLUZIVĂ NR.1, ORADEA CENTRUL ȘCOLAR DE EDUCAȚIE INCLUZIVĂ NR.1, ORADEA 3267/16.02.2017
605. ONIGA OLIMPIA - VICTORIA PROFESOR INVATAMANT PRIMAR SI PRESCOLAR Grad II GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIR NR.1 TINCA GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 TINCA 5624/06.11.2015
606. ONITA-AVRAM ALEXANDRINA-SIMONA-ADRIANA MATEMATICĂ-INFORMATICĂ Grad I LICEUL TEORETIC NICOLAE JIGA LICEUL TEORETIC NICOLAE JIGA 3845/27.04.2012
607. OPRIS BRISCAN MARIA MATEMATICA Grad I COLEGIUL TEHNIC CONSTANTIN BRANCUSI COLEGIUL TEHNIC CONSTANTIN BRANCUSI 3267/16.02.2017
608. ORBAN EUGENIA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR / PSIHOLOGIE Grad I GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 3845/27.04.2012
609. ORBAN ILONA KARMEN MATEMATICĂ Grad I GRUP ŞCOLAR INDUSTRIAL SUPLACU DE BARCAU GRUP ŞCOLAR INDUSTRIAL SUPLACU DE BARCAU 3845/27.04.2012
610. ORBAN IULIU PROFESOR INVATAMANT PRIMAR Grad II LICEUL TEORETIC NICOLAE JIGA LICEUL TEORETIC NICOLAE JIGA 4751/07.10.2014
611. OROS ALINA SORINA LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ Grad II LICEUL TEHNOLOGIC ”HOREA” LICEUL TEHNOLOGIC ”HOREA” 4751/07.10.2014
612. OROS CRISTINA PROFESOR INVATAMANT PRESCOLAR Grad II GPP NR 1 GPP NR 1 3267/16.02.2017
613. OROS DANIELA FLORINA PROFESOR INVATAMANT PRIMAR Grad I L.T.P. BETEL L. T. P. BETEL 5624/06.11.2015
614. OROS ERIKA PROFESOR INVATAMANT PRIMAR Grad II SCOALA CU CLASELE I-IV SILINDRU (SIMIAN) SCOALA CU CLASELE I-VIII GASPAR ANDRAS BIHARIA 4849/31.07.2012
615. OSTROVEANU AGOTA ILDIKO FIZICĂ-CHIMIE Grad II GRUPUL ŞCOLAR AGRICOL CADEA GRUPUL ŞCOLAR AGRICOL CADEA 3845/27.04.2012
616. OSTROVEANU FLORIAN OVIDIU PROFESOR Grad II LICEUL TEORETIC ”PETOFI SANDOR” SACUENI LICEUL TEORETIC ”PETOFI SANDOR” SACUENI 3476/01.04.2013
617. PALFI-TAMAS SANDOR EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad I ŞCOALA CU CLASELE I - VIII JUHASZ GYULA ŞCOALA CU CLASELE I - VIII JUHASZ GYULA 3845/27.04.2012
618. PALHEGYI-FARKAS LASZLO MATEMATICĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL MIHAI EMINESCU ORADEA INSPECTORATUL ŞCOLAR JUDEȚEAN BIHOR 3845/27.04.2012
619. PALI DORIN NICODIN ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I LICEUL DON ORIONE LICEUL DON ORIONE ORADEA 3845/27.04.2012
620. PANTAZI TEODORA-ANGELICA PSIHOLOGIE Grad II CENTRUL ȘCOLAR DE EDUCAȚIE INCLUZIVĂ NR.1 ORADEA CENTRUL ȘCOLAR DE EDUCAȚIE INCLUZIVĂ NR.1 ORADEA 3476/01.04.2013
621. PANTEA COSMINA BIANCA ROMANA - FRANCEZA Grad II COLEGIUL TEHNIC ANDREI SAGUNA COLEGIUL TEHNIC ANDREI SAGUNA 4849/31.07.2012
622. PANTEA DOMNICA NELIA PSIHOLOGIE-PSIHOPEDAGOGIE SPECIALĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII SANMARTIN ŞCOALA CU CLASELE I-VIII SANMARTIN 3845/27.04.2012
623. PANTEA MIHAELA DANA CHIMIE-FIZICĂ / FRANCEZĂ Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII ŞCOALA CU CLASELE I-VIII,TULCA,BIHOR 3845/27.04.2012
624. PANTEA SIMONA CARLA ELENA LIMBA SI LITERATURA ROMANA Grad I SCOALA GIMNAZIALA MIRON POMPILIU STEI SCOALA GIMNAZIALA MIRON POMPILIU 2544/27.03.2015
625. PANTEA VASILE EDUCATIE FIZICA SI SPORT Grad I LICEUL TEHNOLOGIC NR. 1 LICEUL TEHNOLOGIC NR. 1 2544/27.03.2015
626. PANTIS DANA FLORINA PROFESOR PENTRU INVATAMANTUL PRIMAR Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII BOROD SCOALA CU CLASELE I-VIII BOROD 5667/07.09.2012
627. PAP CAMELIA PROFESOR ISTORIE GEOGRAFIE Grad II GRUP SCOLAR AGRICOL HOREA GRUP SCOLAR AGRICOL HOREA MARGHITA 4849/31.07.2012
628. PAP IOAN MARCEL LIMBA SI LITERATURA ROMANA / LIMBA SI LITERATURA E Grad II LICEUL TEHNOLOGIC ”SALARDI JANOS” SALARD LICEUL TEHNOLOGIC ”SALARDI JANOS” SALARD 3476/01.04.2013
629. PAPAGIANNIS LIANA EDUCATIE FIZICA Grad I COLEGIUL NATIONAL "EMANUIL GOJDU" COLEGIUL NATIONAL "EMANUIL GOJDU" 5624/06.11.2015
630. PAŞC PAVEL ROMÂNĂ-RUSĂ Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BRUSTURI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BRUSTURI 3845/27.04.2012
631. PASCA ALIN MIHAI EDUCATIE TEHNOLOGICA Grad I SCOALA GIMNAZIALA MIRON POMPILIU STEI SCOALA GIMNAZIALA MIRON POMPILIU STEI 3267/16.02.2017
632. PĂŞCUŢI ANA VIOLETA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I GRĂDINIŢA NR. 35 GRĂDINIŢA NR 35 3845/27.04.2012
633. PÁSZTOR GABRIELLA MÁRIA PROFESOR LB.FRANCEZĂ-LB.MAGHIARĂ Grad I ȘCOALA CU CL.I-VIII SZACSVAY IMRE INSPECTORATUL ȘCOLAR JUDEțEAN 4849/31.07.2012
634. PATAKI ÁRPÁD MATEMATICĂ-INFORMATICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII DIOSIG INSPECTORATUL ŞCOLAR JUDEȚEAN BIHOR 3845/27.04.2012
635. PATONA FLORICA DANA LIMBA ȘI LITERARATURA ROMÂNĂ Doctorat LICEUL TEORETIC GERMAN ,,FRIEDRICH SCHILLER" ORADE LICEUL TEORETIC GERMAN ,,FRIEDERICH SCHILLER" ORAD 5624/06.11.2015
636. PAUL CRISTIAN VASILE PROFESOR Grad II SCOALA CU CLASELE I-VIII LAZARENI SCOALA CU CLASELE I-VIII LAZARENI 4849/31.07.2012
637. PAUL ELENA ADRIANA ROMÂNĂ-FRANCEZĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII TARIAN ŞCOALA CU CLASELE I-VIII TARIAN 3845/27.04.2012
638. PAUNESCU RODICA CORNELIA ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE. I-VIII NICOLAE BOGDAN VASCAU ŞCOALA CU CLASELE I-VIII SALISTE DE VASCAU 3845/27.04.2012
639. PAVEL ELENA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA OLTEA DOAMNA ŞCOALA OLTEA DOAMNA 3845/27.04.2012
640. PAVEL IOAN CĂLIN EDUCAȚIE FIZICĂ ȘI SPORT Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 BUTANI ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 BUTANI 5076/31.08.2016
641. PELE MIHAELA ANA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 23 ORADEA GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 23 ORADEA 3845/27.04.2012
642. PERȚE CĂLIN RELIGIE ORTODOXĂ Grad I LICEUL TEORETIC ,,ONISIFOR GHIBU" LICEUL TEORETIC ,,ONISIFOR GHIBU" 2544/27.03.2015
643. PETER DAN NICOLAE BIOLOGIE-CHIMIE / INFORMATICĂ / ECONOMIE Grad I PALATUL COPIILOR ŞI ELEVILOR ORADEA PALATUL COPIILOR ŞI ELEVILOR ORADEA 3845/27.04.2012
644. PETŐ CSILLA MÁRIA PSIHOLOG Grad I CENTRUL JUDETEAN DE RESURSE SI ASISTENTA EDUCATION GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 52 SI GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 53 ORADEA 3476/01.04.2013
645. PETRESCU SILVIA ALINA ENGLEZĂ-FRANCEZĂ Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII, SINMARTIN ŞCOALA CU CLASELE I-VIII, SINMAERIN 3845/27.04.2012
646. PETRICA ADRIANA RODICA MECANICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC TRAIAN VUIA COLEGIUL TEHNIC TRAIAN VUIA 3845/27.04.2012
647. PETRICA PAVEL IONUT EDUCATIE FIZICA SI SPORT Grad II LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 SUPLACU DE BARCAU LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 SUPLACU DE BARCAU 3267/16.02.2017
648. PETRISOR TRAIAN EMIL EDUCATIE FIZICA Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII SALISTE DE VASCAU SCOALA CU CLASELE I-VIII SALISTE DE VASCAU 5667/07.09.2012
649. PETRUS CRISTIAN VASILE ENGLEZA-ROMANA Grad II SCOALA CU CLASELE I-VIII ROSIORI SCOALA CU CLASELE I-VIII ROSIORI 4849/31.07.2012
650. PETRUT MONICA ISTORIE-GEOGRAFIE Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII URSAD ŞCOALA CU CLASELE I-VIII URSAD 3845/27.04.2012
651. PETRUŢ RALUCA ANAMARIA PSIHOLOGIE Grad II CENTRUL ŞCOLAR DE EDUCAŢIE INCLUZIVĂ ”ORIZONT” ORA CENTRUL ŞCOLAR DE EDUCAŢIE INCLUZIVĂ ”ORIZONT” ORADEA 3476/01.04.2013
652. PETRUTA LIANA-ALIETA EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT / PROF. INV. PRIMAR Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII OCTAVIAN GOGA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII OCTAVIAN GOGA 3845/27.04.2012
653. PINTEA LAURA - MARIA - CLAUDIA LIMBA ENGLEZA - LIMBA FRANCEZA Grad II SCOALA GIMNAZIALA FLOARE DE LOTUS SINMARTIN SCOALA GIMNAZIALA FLOARE DE LOTUS SINMARTIN 4751/07.10.2014
654. PINTIUŢA EVA PEDAGOGIE SOCIALĂ Grad II CENTRUL ŞCOLAR PENTRU EDUCAŢIE INCLUZIVĂ POPEŞTI CENTRUL ŞCOLAR PENTRU EDUCAŢIE INCLUZIVĂ POPEŞTI 3845/27.04.2012
655. PÎRJA RADU MATEMATICĂ Grad I S 08 NICOLAE BĂLCESCU S 08 NICOLAE BĂLCESCU 3845/27.04.2012
656. PIRTEA CLAUDIU FELIX ROLAND EDUCATIE FIZICA SI SPORT Grad II SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 RIENI SCOALA GIMNAZIALA NR.1 RIENI 3476/01.04.2013
657. PIRTEA IOAN EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad I LICEUL TEORETIC ONISIFOR GHIBU LICEUL TEORETIC ONISIFOR GHIBU 3845/27.04.2012
658. PIRTEA VIORICA ROMÂNĂ-FRANCEZĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BUNTESTI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BUNTESTI 3845/27.04.2012
659. PISCOI ANCA SORINA ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I LICEUL TEORETIC ONISIFOR GHIBU ORADEA LICEUL TEORETIC ONISIFOR GHIBU ORADEA 3845/27.04.2012
660. PISKI EMESE LIMBA ŞI LITERATURA MAGHIARĂ Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII TAMASEU ŞCOALA CU CLASELE I-VIII TAMASEU 3845/27.04.2012
661. PODHORA MARIA PROF.INV.PRES. Grad I LICEU TEORETIC CONSTANTIN SERBAN ALESD G.P.N. NR.1 3267/16.02.2017
662. POP ANGELA ISTORIE-GEOGRAFIE; ECONOMIA COMERȚULUI Grad II SCOALA CU CLASELE I-VIII SÂNNICOLAU ROMÂN, BIHOR SCOALA CU CLASELE I-VIII SÂNNICOLAU ROMÂN, BIHOR 4849/31.07.2012
663. POP DOINA NICOLETA PROFESOR INVATAMANTUL PRIMAR SI PRESCOLAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA NR 2 TIGANESTI DE CRIS SCOALA GIMNAZIALA NR1 BRUSTURI 5557/22.11.2013
664. POP ELENA PRELUCRAREA LEMNULUI Grad I COLEGIUL TEHNIC CONSTANTIN BRANCUSI COLEGIUL TEHNIC CONSTANTIN BRANCUSI ORADEA 3845/27.04.2012
665. POP FELE CAMELIA ECONOMIE Grad II COL COLEGIUL TEHNIC MIHAI VITEAZUL 3845/27.04.2012
666. POP FLORIAN GABRIEL MATEMATICA - INFORMATICA Grad II LICEUL TEORETIC LUCIAN BLAGA ORADEA LICEUL TEORETIC LUCIAN BLAGA 5667/07.09.2012
667. POP HORIA MATEMATICĂ-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII DIMITRIE CANTEMIR ŞCOALA CU CLASELE I-VIII DIMITRIE CANTEMIR 3845/27.04.2012
668. POP IOAN-BOGDAN RELIGIE ORTODOXĂ Grad II COLEGIUL NAŢIONAL OCTAVIAN GOGA MARGHITA COLEGIUL NAŢIONAL OCTAVIAN GOGA MARGHITA 4849/31.07.2012
669. POP MARCELA TEOLOGIE ORTODOXĂ Grad I SO8 GIRISU DE CRIS +SO8 CHERESIG SO8 TARIAN +SO8 CHERESIG 3845/27.04.2012
670. POP MARGARETA ADELA LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL OCTAVIAN GOGA MARGHITA COLEGIUL NAŢIONAL OCTAVIAN GOGA MARGHITA 3845/27.04.2012
671. POP MIHAI ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NOJORID ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NOJORID 3845/27.04.2012
672. POP MIRCEA MATEMATICĂ Grad I LICEUL TEORETIC ONISIFOR GHIBU LICEUL TEORETIC ONISIFOR GHIBU 4849/31.07.2012
673. POP SOFIA GRAŢIELA MATEMATICĂ-EDUCAŢIE FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII AVRAM IANCU ŞCOALA CU CLASELE I-VIII TALPOŞ 3845/27.04.2012
674. POPA DELIA MONICA ENGLEZĂ-FRANCEZĂ Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII DACIA INSPECTORATUL ŞCOLAR JUDEȚEAN BIHOR 3845/27.04.2012
675. POPA DIANA ROMANA Grad I LICEUL VOCATIONAL PEDAGOGIC ,,NICOLAE BOLCAS" LICEUL VOCATIONAL PEDAGOGIC ,,NICOLAE BOLCAS" 4751/07.10.2014
676. POPA FLORICA BIOLOGIE - ED. TEHNOLOGICA Grad I SCOALA CU CLS.I-VIII COCIUBA MARE SCOALA CU CLS.I-VIII COCIUBA MARE 5667/07.09.2012
677. POPA GABRIELA CLAUDIA ISTORIE-GEOGRAFIE Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII AL ROMAN AUSEU ŞCOALA CU CLASELE I-VIII AL ROMAN AUSEU 3845/27.04.2012
678. POPA GHEORGHINA LAVINIA PROFESOR ÎNVĂȚĂMÂNT PRIMAR ȘI PREȘCOLAR Grad II ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 GEPIU ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 GEPIU 3267/16.02.2017
679. POPA LACRIMIOARA - VIORICA MATEMATICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII DERNA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII DERNA 3845/27.04.2012
680. POPA LUCIA FILOSOFIE-ISTORIE Grad I CENTRUL ŞCOLAR PENTRU EDUCAŢIE INCLUZIVĂ NR.1 CENTRUL ŞCOLAR PENTRU EDUCAŢIE INCLUZIVĂ NR.1 3845/27.04.2012
681. POPA MARIA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NOJORID ŞCOALA CU CLASELE I-VIII LIVADA DE BIHOR 3845/27.04.2012
682. POPA MARIANA GINA PEDAGOGIE SOCIALĂ Grad I CSEI ORIZONT ORADEA CSEI ORIZONT ORADEA 3845/27.04.2012
683. POPA MARIUS DANIEL PROFESOR Grad I COLEGIUL NATIONAL SAMUIL VULCAN COLEGIUL NATIONAL SAMUIL VULCAN 3267/16.02.2017
684. POPA NICOLAE MATEMATICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII POMEZEU ŞCOALA CU CLASELE I-VIII POMEZEU 3845/27.04.2012
685. POPA RODICA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I CENTRUL ŞCOLAR DE EDUCAŢIE INCLUZIVĂ NR. 1 CASA CORPULUI DIDACTIC BIHOR 3845/27.04.2012
686. POPA ROMAN FLORIN EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad I LICEUL TEORETIC NICOLAE JIGA TINCA LICEUL TEORETIC NICOLAE JIGA TINCA 3845/27.04.2012
687. POPA SANDA FLORINA PEDAGOGIE MUZICALĂ Grad I CSEI ORIZONT ORADEA CSEI ORIZONT ORADEA 3845/27.04.2012
688. POPA VIORICA ROMÂNĂ-RUSĂ Doctorat ŞCOALA GIMNAZIALĂ DIMITRIE CANTEMIR ŞCOALA GIMNAZIALĂ DIMITRIE CANTEMIR 3845/27.04.2012
689. POPOVICI G. VIORICA NICOLETA PROFESOR IN INVATAMANTUL PRIMAR SI PRESCOLAR Grad II G.P.P. ”TREI URSULETI” G.P.P. ”TREI URSULETI” 5557/22.11.2013
690. POPOVICI MAGDOLNA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad II ŞCOALA CU CLASELE. I-VIII GASPAR ANDRAS BIHARIA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII GASPAR ANDRAS BIHARIA 3845/27.04.2012
691. POPOVICI MIHAELA TEHNOLOGIA ŞI CHIMIA TEXTILELOR Grad I GRUPUL ŞCOLAR IOAN BOCOCI GRUPUL ŞCOLAR IOAN BOCOCI 3845/27.04.2012
692. POPU ANGELA DOINA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.50 GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.50 3845/27.04.2012
693. POPUȘ MARIA BIOLOGIE-CHIMIE Grad I LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 DOBREȘTI LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 DOBREȘTI 3267/16.02.2017
694. PORDEA IOANA TEOLOGIE-LITERE Grad I COLEGIUL NATIONAL ”AVRAM IANCU” COLEGIUL NATIONAL ”AVRAM IANCU” ȘTEI 3476/01.04.2013
695. PORGE ADELA CARLA LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad II COLEGIUL NAŢIONAL MIHAI EMINESCU INSPECTORATUL ŞCOLAR JUDEȚEAN BIHOR 3845/27.04.2012
696. PORTAN T. GAVRIL TEOFIL INGINER ELECTROMECANIC Grad I COLEGIUL TEHNIC ANDREI SAGUNA ORADEA COLEGIUL TEHNIC ANDREI SAGUNA ORADEA 4849/31.07.2012
697. PORTELEKI FLORINA DELIA LIMBA ENGLEZA Grad I LIT. ONISIFOR GHIBU ORADEA LIT. ONISIFOR GHIBU ORADEA 4849/31.07.2012
698. POSTOLE GRETTA GINETTA ING. TCM/INFORMATICA APLICATA SI PROGRAMARE Grad I COLEGIUL TEHNIC ANDREI SAGUNA COLEGIUL TEHNIC ANDREI SAGUNA 4849/31.07.2012
699. POTCLEAN ANA DANCA MATEMATICA Grad II SCOALA GIMNAZIALA OVIDIU DRIMBA SCOALA GIMNAZIALA OVIDIU DRIMBA 3267/16.02.2017
700. POTRA ELISABETA LIMBA ROMANA Grad II SCOALA CU CLASELE I-VIII DERNA SCOALA CU CLASELE I-VIII DERNA 4849/31.07.2012
701. POTRE VIOREL - BUCUR EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad I ŞCOALA CU CLASELE I - VIII SANMARTIN ŞCOALA CU CLASELE I - VIII SANMARTIN 3845/27.04.2012
702. PRAHANCA LUMINITA FELICIA RELIGIE Grad I COLEGIUL NAŢIONALO.GOGA MARGHITA COLEGIUL NAŢIONALO.GOGA MARGHITA 3845/27.04.2012
703. PRÉM MONIKA PROF. ÎNV. PRIMAR Grad I LICEUL TEHNOLOGIC ”SZALARDI JANOS„ SĂLARD SĂLARD 2544/27.03.2015
704. PUGNA MONICA ROMÂNĂ-ENGLEZĂ Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII TAUTEU ŞCOALA CU CLASELE I-VIII TAUTEU 3845/27.04.2012
705. PUIE IRINA CAMELIA PROFESOR INVATAMANT PRESCOLAR Grad I LICEUL ORTODOX ”EP.ROMAN CIOROGARIU”- GRADINITA NR LICEUL ORTODOX ”EP. ROMAN CIOROGARIU”- GRADINITA NR 5557/22.11.2013
706. PURDEA ELENA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad II ŞCOALACU CL. I-VIII BALC-STRUCTURA GPN ALMASU MARE GPN ALMASU MARE 3845/27.04.2012
707. PURDEA VIORICA MATEMATICĂ-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII TAMASEU ŞCOALA CU CLASELE I-VIII TAMASEU 3845/27.04.2012
708. PURE COSMINA MARIANA PROF. ÎNV. PRIMAR Grad I LICEUL TEHNOLOGIC ”SZALARDI JANOS„ SĂLARD SĂLARD 2544/27.03.2015
709. PUSCAS GRETA PROFESOR IN INVATAMINTUL PRIMAR SI PRESCOLAR Grad II G.P.P. NR.1 G.P.P. NR.1 5557/22.11.2013
710. PUȘCAȘ LUCIA PROFESOR PENTRU ÎNVĂȚĂMÂNT PRIMAR ȘI PREȘCOLAR Grad II SCOALA CU CLASELE I-VIII PETREU GPN FĂNCICA 5667/07.09.2012
711. PUŞCAŞ MARIA-ELENA PROFESOR ÎNVĂŢĂMÂNT PRIMAR Grad I LICEUL TEORETIC CONSTANTIN ŞERBAN LICEUL TEORETIC OONSTANTIN ŞERBAN 5624/06.11.2015
712. PUSCAU SIMONA MIHAELA ENGLEZA-FRANCEZA-GEOGRAFIE Grad II SO8 C-TIN SERBAN, ALESD SO8 C-TIN SERBAN, ALESD, STRUCTURA PESTIS 4849/31.07.2012
713. RACZ ELIZA BEATA PICTURA Grad II LICEUL DE ARTE LICEUL DE ARTE 3267/16.02.2017
714. RACZ IOAN BARNA EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BALASKO NANDOR SALACEA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BALASKO NANDOR SALACEA 3845/27.04.2012
715. RADA DANIELA FLORINA EDUCAŢIE MUZICALĂ Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ NICOLAE POPOVICIU BEIUŞ ŞCOALA GIMNAZIALĂ NICOLAE POPOVICIU BEIUŞ 5076/31.08.2016
716. RAINEA ADELA ROXANA LIMBA SI LITERATURA ROMANA Grad II SCOALA GIMNAZIALA BOCSKAY ISTVAN CHERECHIU SCOALA GIMNAZIALA BOCSKAY ISTVAN CHERECHIU 3267/16.02.2017
717. RAŢ SILVIA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ MIHAI BRAVU ŞCOALA GIMNAZIALĂ MIHAI BRAVU 3845/27.04.2012
718. RATIU MIHAELA ANCA PROFESOR PENTRU INVATAMANTUL PRIMAR SI PRESCOLAR Grad II GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 50 ORADEA GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 50 ORADEA 3267/16.02.2017
719. RAZI LAURA FRANCEZA-ROMANA Grad II LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 SUPLACU DE BARCAU LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 SUPLACU DE BARCAU 5557/22.11.2013
720. REND ELISABETA FIZICĂ Grad I GRUPUL ŞCOLAR HORVATH JANOS MARGHITA GRUPUL ŞCOLAR HORVATH JANOS MARGHITA 3845/27.04.2012
721. RETI LUCIAN PETRU EDUCATIE FIZICA SI SPORT Grad I COLEGIUL TEHNIC NR.1 VADU CRISULUI COLEGIUL TEHNIC VADU CRISULUI 2544/27.03.2015
722. RIMAY ANNAMARIA KATALIN PEDAGOGIA ÎNV. PRIMAR ȘI PREȘCOLAR Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 TĂUTEU SCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 TĂUTEU 5624/06.11.2015
723. ROGOJAN MARILENA DELIA ROMÂNĂ-ENGLEZĂ Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII SANMARTIN ŞCOALA CU CLASELE I-VIII SANMARTIN 3845/27.04.2012
724. ROITI SILVIU PETRU ELECTROTEHNICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC TRAIAN VUIA COLEGIUL TEHNIC TRAIAN VUIA 3845/27.04.2012
725. ROMAN ALEXANDRA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII CEFA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII CEFA 3845/27.04.2012
726. ROMAN DOINA PROFESOR INVATAMANT PRESCOLAR Grad I GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 53 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 53 5557/22.11.2013
727. ROMANCSAK IOAN FIZICĂ-CHIMIE Grad I LICEUL TEORETIC JOZEF KOZACEK BUDOI LICEUL TEORETIC JOZEF KOZACEK BUDOI 3845/27.04.2012
728. ROMANEAC CORNELIA ELENA PROFESOR Grad I GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 28 GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 28 3845/27.04.2012
729. ROPA LUCIAN ISTORIE-GEOGRAFIE Grad II LICEUL VOCATIONAL PEDAGOGIC NICOLAE BOLCAS LICEUL VOCATIONAL PEDAGOGIC NICOLAE BOLCAS 3267/16.02.2017
730. ROȘA-ZAH MARIA EMANUELA PROFESOR Doctorat LICEUL REFORMAT LORANTFFY ZSUZSANNA LICEUL REFORMAT LORANTFFY ZSUZSANNA ORADEA 5624/06.11.2015
731. ROSU ANDREEA-LILIANA ADMINISTRATIE PUBLICA; MARKETING Grad II COLEGIUL TEHNIC ”TRAIAN VUIA” ORADEA COLEGIUL TEHNIC ”TRAIAN VUIA” ORADEA 5557/22.11.2013
732. ROSU ELISAVETA ISTORIE-GEOGRAFIE Doctorat COLEGIUL NAŢIONAL IOSIF VULCAN INSPECTORATUL ŞCOLAR JUDEȚEAN BIHOR 3845/27.04.2012
733. ROTAR DORIN-MIRCEA MATEMATICĂ-INFORMATICĂ Grad I LICEUL VOCAȚIONAL PEDAGOGIC N. BOLCAȘ, BEIUȘ LICEUL VOCAȚIONAL PEDAGOGIC N. BOLCAȘ, BEIUȘ 3267/16.02.2017
734. ROTTER MIRELA EDUCATOARE Doctorat GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT SACUENI GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT SACUENI 4849/31.07.2012
735. RUGAN GHEORGHE INGINERIE ECONOMICA IN DOMENIUL ELECTRIC,ELECTRONI Grad I COLEGIUL TEHNIC ”CONSTANTIN BRANCUSI” ORADEA. COLEGIUL TEHNIC ”CONSTANTIN BRANCUSI” ORADEA. 3476/01.04.2013
736. RUGE IOANA CAMELIA FLORICA EDUCATOARE-PROFESOR INV.PRESCOLAR Grad I GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 30 ORADEA GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 30 ORADEA 3476/01.04.2013
737. RUGE T. MARIA ECONOMIA SERVICIILOR DE ALIMENTAŢIE PUBLICĂ ŞI TURISM Grad I COLEGIUL TEHNIC TRANSILVANIA COLEGIUL TEHNIC TRANSILVANIA 3845/27.04.2012
738. RUS CRISTIAN DOREL EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BOROD ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BOROD 3845/27.04.2012
739. RUS ELENA LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ Grad II ȘCOALA GIMNAZIALĂ SZALARDI JANOS SĂLARD ȘCOALA GIMNAZIALĂ SZALARDI JANOS SĂLARD 3267/16.02.2017
740. RUS ODETA IOANA ROMÂNĂ-ENGLEZĂ Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII CEFA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII CEFA 3845/27.04.2012
741. RUS RADU VALER TEOLOGIE ORTODOXĂ Grad I LICEUL TEOLOGIC ORTODOX EPISCOP ROMAN CIOROGARIU LICEUL TEOLOGIC ORTODOX EPISCOP ROMAN CIOROGARIU 3845/27.04.2012
742. RUS ROZALIA - LUCIA TEOLOGIE DIDACTICA Grad I CSEI NR.1 COM. TILEAGD CSEI NR,1 COM. TILEAGD 5624/06.11.2015
743. RUS VALENTIN FLORIN PROFESOR DOCUMENTARIST Grad II ȘCOALA GIMNAZIALĂ SZALARDI JANOS SĂLARD ȘCOALA GIMNAZIALĂ SZALARDI JANOS SĂLARD 3267/16.02.2017
744. RUSU INGA LIMBA SI LITERATURA ROMANA Grad I COLEGIUL NATIONAL "AVRAM IANCU" COLEGIUL NATIONAL "AVRAM IANCU" 2544/27.03.2015
745. RUZSA NATALIA RODICA PROF.INV.PRESCOLAR Grad II GPP50(STRUCTURA55) ORADEA GPP50(STRUCTURA55) ORADEA 2544/27.03.2015
746. SABĂU DOINA VICTORIA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII OLTEA DOAMNA ŞCOALA CU CLASELE I-VIIIOLTEA DOAMNA 3845/27.04.2012
747. SABĂU MARCELA LIMBA ȘI LITRATURA ROMÂNĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC TRAIAN VUIA COLEGIUL TEHNIC TRAIAN VUIA 2544/27.03.2015
748. SABAU REMUS MIRCEA ECONOMIST Doctorat LICEUL TEHNOLOGIC ”HOREA” MARGHITA LICEUL TEHNOLOGIC ”HOREA” MARGHITA 5557/22.11.2013
749. SABĂU RODICA ANGELA CHIMIE Grad I LICEUL TEORETIC AUREL LAZĂR LICEUL TEORETIC AUREL LAZĂR 3845/27.04.2012
750. SACACIAN DORINA ELECTROTEHNICĂ / MATEMATICĂ-INFORMATICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC DIMITRIE LEONIDA COLEGIUL TEHNIC DIMITRIE LEONIDA 3845/27.04.2012
751. SADOVEANU GEORGETA-MARIOARA INFORMATICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC DIMITRIE LEONIDA COLEGIUL TEHNIC DIMITRIE LEONIDA 3845/27.04.2012
752. SAITOS ALINA-LOREDANA LIMBA ROMANA Grad I SCOALA GIMNAZIALA NR.11 ORADEA SCOALA GIMNAZIALA NR.11 ORADEA 4751/07.10.2014
753. ŞAITOŞ NICOLAE MATEMATICĂ-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII VÂRCIOROG ŞCOALA CU CLASELE I-VIII VÂRCIOROG 3845/27.04.2012
754. SAITOS VASILE DOREL MATEMATICĂ Grad I MATEMATICA COLEGIUL TEHNIC TRAIAN VUIA 3845/27.04.2012
755. SALA ELISAVETA IOANA PROFESOR PENTRU INVATAMANTUL PRIMAR SI PRESCOLAR Grad I GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.52 ORADEA GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.52 ORADEA 4849/31.07.2012
756. SĂLĂGEAN ANNE-MARI LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ-LIMBA ȘI LITERATURA ENG Grad II COLEGIUL TEHNIC ”CONSTANTIN BRÂNCUȘI” COLEGIUL TEHNIC ”CONSTANTIN BRÂNCUȘI” 5557/22.11.2013
757. SALVA ELISABETA LIMBA SI LITERATURA ROMANA Grad II SCOALA GIMNAZIALA OVIDIU DRIMBA SCOALA GIMNAZIALA OVIDIU DRIMBA 3267/16.02.2017
758. SANDOR COSTEA LIDIA DORINA PROFESOR Grad I GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 22 GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 22 3845/27.04.2012
759. SANDOR GABRIELA MARIA ADRIANA PEDAGOGIE SOCIALA Grad I CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA NR.1POPESTI CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA NR.1 POPESTI 5624/06.11.2015
760. SANDOR MARIANA BIOLOGIE -CHIMIE Grad I LICEUL TEHNOLOGIC ”IOAN BOCOCI” LICEUL TEHNOLOGIC ”IOAN BOCOCI” 5557/22.11.2013
761. ŞANDRA FLORICA PROFESOR PENTRU ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ OCTAVIAN GOGA ORADEA ŞCOALA GIMNAZIALĂ OCTAVIAN GOGA ORADEA 4849/31.07.2012
762. SANDRA FLORICA ANCA PROFESOR Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII DRAGESTI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII DRAGESTI 3845/27.04.2012
763. SANTA CUCURA GHEORGHE COSMIN TEOLOGIE ORTODOXĂ Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BOGEI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BOGEI 3845/27.04.2012
764. SARAC FLORICA ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I COLEGIUL NAŢIONALO.GOGA MARGHITA COLEGIUL NAŢIONALO.GOGA MARGHITA 3845/27.04.2012
765. SĂRAC NICOLAE ISTORIE-GEOGRAFIE Grad I COLEGIUL NAŢIONAL O.GOGA COLEGIUL NAŢIONAL O.GOGA 3845/27.04.2012
766. SARCA ADRIANA SIMONA INFORMATICĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL OCTAVIAN GOGA COLEGIUL NAŢIONAL OCTAVIAN GOGA 3845/27.04.2012
767. SARCA FLORINA BIOLOGIE-CHIMIE / EDUCAŢIE TEHNOLOGICĂ Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BOROD ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BOROD 3845/27.04.2012
768. SAS DELIA ELENA PSIHOLOGIE / ŞTIINŢELE EDUCAŢIEI Grad I GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT,NR.1 GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT,NR.1 3845/27.04.2012
769. SAS MARCEL EMIL EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad I COLEGIUL NAŢIONAL OCTAVIAN GOGA COLEGIUL NAŢIONAL OCTAVIAN GOGA 3845/27.04.2012
770. SASU DELIA INVATAMANT PRIMAR Grad II SCOALA GIMNAZIALA NR 1 CIUMEGHIU SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 CIUMEGHIU 4751/07.10.2014
771. SAVU ADRIANA MATEMATICĂ - INFORMATICĂ Grad I COLEGIUL NAȚIONAL ”IOSIF VULCAN” COLEGIUL NAȚIONAL ”IOSIF VULCAN” 5557/22.11.2013
772. SECARA ELISABETA RODICA FIZICĂ Doctorat COLEGIUL TEHNIC TRAIAN VUIA COLEGIUL TEHNIC TRAIAN VUIA 3845/27.04.2012
773. SELE TUNDE ROMÂNĂ-ENGLEZĂ Grad II GRUPUL ŞCOLAR AGROINDUSTRIAL TAMASI ARON BORS GRUPUL ŞCOLAR AGROINDUSTRIAL TAMASI ARON BORS 3845/27.04.2012
774. SERAC CALIN ALEXANDRU MATEMATICA Grad I COLEGIUL TEHNIC "ANDREI SAGUNA" ORADEA COLEGIUL TEHNIC "ANDREI SAGUNA" OR 4751/07.10.2014
775. SERAC VASILICA RAMONA LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad II S08 DIOSIG S08 SANIOB 3845/27.04.2012
776. ŞERBAN LIVIA FLOAREA PROFESOR PENTRU ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR Grad I LICEUL TEORETIC GAGRIEL ŢEPELEA BOROD LICEUL TEORETIC GABRIEL ŢEPELEA BOROD 5624/06.11.2015
777. SEREA GELU DANIEL TEOLOGIE PASTORALA Grad II COLEGIUL NATIONAL EMANUIL GOJDU COLEGIUL NATIONAL EMANUIL GOJDU 2544/27.03.2015
778. SERES RALUCA FINANȚE ŞI ASIGURĂRI Grad II COLEGIUL TEHNIC MIHAI VITEAZUL ORADEA INSPECTORATUL ŞCOLAR JUDEȚEAN BIHOR 3845/27.04.2012
779. SERFEZEU ELISABETA PROFESOR DE BIOLOGIE Grad II SCOALA GIMNAZIALA NR 1 PETREU SCOALA GIMNAZIALA NR 1 PETREU 5624/06.11.2015
780. SERTE MARILENA GEORGIA INGINERIE ŞI MANAGEMENT IN ALIMENTATIE PUBLICĂ SI Grad II LICEUL TEHNOLOGIC ,,GEORGE BARITIU” ORADEA LICEUL TEHNOLOGIC ,,GEORGE BARITIU” ORADEA 3476/01.04.2013
781. SFERLE IOAN EDUCATIE FIZICA SI SPORT Grad I SCOALA GIMNAZIALA NICOLAE POPOVICIU BEIUS SCOALA GIMNAZIALA NICOLAE POPOVICIU BEIUS 3267/16.02.2017
782. SILAGHI VALENTINA GELA ISTORIE-GEOGRAFIE Grad II SCOALA CU CLASELE I-VIII ROSIA SCOALA CU CLASELE I-VIII ROSIA 4849/31.07.2012
783. SIM FLORINA DELIA LB. ENGLEZA -LB. FRANCEZA Grad II LICEUL TEHNOLOGIC SZALARDI JANOS SALARD LICEUL TEHNOLOGIC SZALARDI JANOS SALARD 2544/27.03.2015
784. SIMAI CORNELIA-LILIANA PEDAGOGIA ÎNVĂȚĂMÂNTULUI PRIMAR ȘI PREȘCOLAR Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 CURĂȚELE ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 CURĂȚELE 3267/16.02.2017
785. SIMINA DIANA RAMONA LIMBA SI LITERATURA ROMANA Grad II SCOALA GIMNAZIALA ”DACIA” SCOALA GIMNAZIALA "DACIA" 5557/22.11.2013
786. SIMU SVETLANA PROFESOR ÎNVĂŢĂMÂNT PREŞCOLAR Grad I GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 TINCA ŞC. GIM. O. GOGA , G. P.P. NR 42 ORADEA 3267/16.02.2017
787. SIMUT BEATRIS APOLONIA PROFESOR Grad II SCOALA GIMNAZIALA NR. 11 SCOALA GIMNAZIALA NR. 11 3267/16.02.2017
788. SIMUȚ CRINA ROMÂNĂ-ENGLEZĂ Grad II ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 HOTAR ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 HOTAR 2544/27.03.2015
789. SIMUT DUMITRU FIZICĂ-CHIMIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII HOTAR ŞCOALA CU CLASELE I-VIII HOTAR 3845/27.04.2012
790. SIMUT FLORICA-LENUTA MATEMATICĂ-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII CIUMEGHIU ŞCOALA CU CLASELE I-VIII CIUMEGHIU 3845/27.04.2012
791. SÎNCELEAN TEODORA GABRIELA PROFESOR PENTRU ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR Grad I SCOALA GIMNAZIALĂ ”DACIA” ORADEA SCOALA GIMNAZIALĂ ”DACIA” ORADEA 3476/01.04.2013
792. SÎNCELEAN TIBERIU EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad I ŞCOALA CU CLASELE. I-VIII NR. 16 ORADEA INSPECTORATUL ŞCOLAR JUDEȚEAN BIHOR 3845/27.04.2012
793. SIPOS LACRIMIOARA ADINA INVATATOARE/EDUCATOARE Grad I CENTRUL SCOALR DE EDUCATIE INCLUZIVA NR 1 ORADEA CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA NR 1 ORADEA 3267/16.02.2017
794. SOCOLAN FLORENTINA ELENA TEOLOGIE - LITERE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII OLTEA DOAMNA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII OLTEA DOAMNA 3845/27.04.2012
795. SÓKI BÉLA MATEMATICĂ Grad I LICEUL TEORETIC PETŐFI SÁNDOR LICEUL TEORETIC PETŐFI SÁNDOR 3845/27.04.2012
796. SOMOGYI GABRIELLA BIOLOGIE-CHIMIE, EDUCAȚIE TEHNOLOGICĂ Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ BENEDEK ELEK CETARIU ȘCOALA GIMNAZIALĂ DIMITRIE CANTEMIR ORADEA 3267/16.02.2017
797. SOÓS SÁNDOR AGRICULTURĂ, ED. TEHNOLOGICĂ Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIIISZACSVAY IMRE SCOALA CU CLASELE I-VIIISZACSVAY IMRE 4849/31.07.2012
798. STANCE LUCIAN EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad II LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BIHORUL LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BIHORUL 3845/27.04.2012
799. STANCIU TRAIAN LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ / DREPT Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NICOLAE POPOVICIU BEIUS COLEGIUL NAŢIONAL SAMUIL VULCAN BEIUS 3845/27.04.2012
800. ŞTEF ANGELICA AUGUSTA ROMÂNĂ-FRANCEZĂ Grad I ŞCOALA GIMNAZIALA NR. 3 STÂNCEŞTI SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 STÂNCEŞTI 4751/07.10.2014
801. STEF RODICA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 46 ORADEA GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 46 ORADEA 3845/27.04.2012
802. ȘTEFAN IOANA LIMBA GERMANĂ - LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ Grad I LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 DOBREȘTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 SÎMBĂTA 3267/16.02.2017
803. ŞTEFĂNICĂ MONICA CRISTINA PEDAGOGIA ÎNVĂŢĂMÂNTULUI PRIMAR SI PREŞCOLAR Grad I GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 5557/22.11.2013
804. STIUBE ALINA CORNELIA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I LICEUL TEORETIC NICOLAE JIGA LICEUL TEORETIC NICOLAE JIGA 3845/27.04.2012
805. STOICA ALEXANDRU OCTAVIAN MIHAI EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT / ŞTIINŢE SOCIALE Grad I LICEUL DON ORIONE LICEUL DON ORIONE 3845/27.04.2012
806. STRETEA ERIKA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII CHERECHIU ŞCOALA CU CLASELE I-VIII CHERECHIU 3845/27.04.2012
807. STRUGAR TANTA FIZICĂ Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ SANNICOLAU ROMAN ŞCOALA GIMNAZIALĂ SANNICOLAU ROMAN 3845/27.04.2012
808. STURZ IOANA-GABRIELA LIMBA ENGLEZA Grad II LICEUL TEORETIC NR. 1 BRATCA LICEUL TEORETIC NR. 1 BRATCA 3476/01.04.2013
809. SUCIU MARIUS PETRU EDUCATIE FIZICA SI SPORT Grad I SCOALA GIMNAZIALA DACIA SCOALA GIMNAZIALA DACIA 3267/16.02.2017
810. SUCIU ROXANA NICOLETA BIOLOGIE-CHIMIE Grad II CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA ORIZONT ORADE CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA ORIZONT ORADE 3267/16.02.2017
811. ŞULEA OTILIA ANDRADA PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PREŞCOLAR Grad I LICEUL TEORETIC ”LUCIAN BLAGA” STRUCTURĂ G.P.P. NR LICEUL TEORETIC ”LUCIAN BLAGA” STRUCTURĂ G.P.P. NR. 20 ORADEA 3476/01.04.2013
812. SUMALAN MIHAELA LIMBA ROMANA- RELIGIE ORTODOXA Grad I GRUPUL SCOLAR IOAN BOCOCI GRUPUL SCOLAR IOAN BOCOCI 4849/31.07.2012
813. ȘUȘMAN IOANA ALINA BIOLOGIE - CHIMIE Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 CHERESIG, ȘCOALA GIMNAZIALĂ ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 CHERESIG, ȘCOALA GIMNAZIALĂ 2544/27.03.2015
814. SZABO ATTILA LEVENTE BIOLOGIE-CHIMIE Grad II LICEUL TEORETIC NICOLAE JIGA TINCA LICEUL TEORETIC NICOLAE JIGA TINCA 3267/16.02.2017
815. SZABÓ CSILLA FIZICĂ Grad I COLEGIUL ECONOMIC PARTENIE COSMA M.E.C.T.S. 3845/27.04.2012
816. SZABO ECATERINA ANITA LIMBA ENGLEZA - LIMBA ROMANA Grad II SCOALA CU CLASELE I-VIII UILEACU DE BEIUS SCOALA CU CLASELE I-VIII UILEACU DE BEIUS 5667/07.09.2012
817. SZABÓ FLORINA ENGLEZĂ- FRANCEZĂ Grad II ŞCOALA GIMNAZIALĂ "AUREL POP" OŞORHEI CASA CORPULUI DIDACTIC A JUDEŢULUI BIHOR 2544/27.03.2015
818. SZABO GEORGETA RAMONA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII HUSASĂU DE TINCA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII HUSASĂU DE TINCA 3845/27.04.2012
819. SZABO GYONGYI MATEMATICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NICOLAE BALCESCU ORADEA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NICOLAE BALCESCU ORADEA 3845/27.04.2012
820. SZABO TIBERIU MATEMATICĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL IOSIF VULCAN, ORADEA INSPECTORATUL ŞCOLAR JUDEȚEAN BIHOR 3845/27.04.2012
821. SZABÓ ZSUZSANNA EVA BIOLOGIE Grad I LICEUL TEOLOGIC REFORMAT LORÁNTFFY ZSUZSANNAOR LICEUL TEOLOGIC REFORMAT LORÁNTFFY ZSUZSANNA O 3845/27.04.2012
822. SZATMARI ADRIAN PROFESOR DE SPECIALITATE Grad I GRUP ŞCOLAR AGRICOL SALONTA GRUP ŞCOLAR AGRICOL SALONTA 4849/31.07.2012
823. SZATMÁRI ANNAMÁRIA MATEMATICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BUDUSLĂU ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BUDUSLĂU 5667/07.09.2012
824. SZATMARI EDIT MATEMATICA-INFORMATICA, MANAGEMENT Grad I COLEGIUL TEHNIC IOAN CIORDAȘ, BEIUȘ COLEGIUL TEHNIC IOAN CIORDAȘ, BEIUȘ 3267/16.02.2017
825. SZATMÁRI ELISABETA PROFESOR ÎNVĂŢĂMÂNT PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I G.P.P.FLUIERAŞUL FERMECAT-SALONTA G.P.P.ORSOLYA-ORADEA 4849/31.07.2012
826. SZECSANSZKI ENIKO KAROLA GEOGRAFIE, ECONOMIE Grad I COLEGIUL NAȚIONAL „IOSIF VULCAN ORADEA COLEGIUL NAȚIONAL „IOSIF VULCAN ORADEA 5076/31.08.2016
827. SZEKELY ERZSEBET PROFESOR Grad I S08 DIMITRIE CANTEMIR S08 DIMITRIE CANTEMIR 3845/27.04.2012
828. SZIRACZKI KATALIN PEDAGOGIA ÎNVĂȚĂMÂNTULUI PRIMAR ȘI PREȘCOLAR Grad I GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL EVANGHELICĂ LUTHERANĂ GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL EVANGHELICĂ LUTHERANĂ 5557/22.11.2013
829. TABACU AURORA INGINER CONSTRUCŢII CIVILE INDUSTRIALE ŞI AGRICOLE Grad I COLEGIUL TEHNIC CONSTANTIN BRÂNCUŞI COLEGIUL TEHNIC CONSTANTIN BRÂNCUŞI 3845/27.04.2012
830. TAICHIȘ VIOLETA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I LICEUL TEORETIC ONISIFOR GHIBU ORADEA INSPECTORATUL ŞCOLAR JUDEȚEAN BIHOR 3845/27.04.2012
831. TĂMAȘ MARIANA AUTOMATIZĂRI ŞI INFORMATICĂ INDUSTRIALĂ Doctorat COLEGIUL TEHNIC MIHAI VITEAZUL COLEGIUL TEHNIC MIHAI VITEAZUL ORADEA 3845/27.04.2012
832. ŢÂMPU NICOLETA EMILIA EDUCAŢIE MUZICALĂ Grad I LICEUL DE ARTA ORADEA LICEUL DE ARTA ORADEA 4849/31.07.2012
833. TĂNASE MELINDA MIOARA ROMÂNĂ-FRANCEZĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NOJORID ŞCOALA CU CLASELE I-VIII LEŞ 3845/27.04.2012
834. TANC DORINA LUMINITA PEDAGOGIA INVATAMANTULUI PRIMAR SI PRESCOLAR Grad I CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA CRISTAL CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA CRISTAL 3267/16.02.2017
835. TÂRB CLAUDIA-IULIANA MATEMATICĂ-FIZICĂ Grad I LICEUL TEORETIC "ONISIFOR GHIBU" LICEUL TEORETIC "ONISIFOR GHIBU" 5624/06.11.2015
836. TATAR RAMONA- MANUELA LITERE Grad I COLEGIUL NATIONAL ”MIHAI EMINESCU” COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU" 5557/22.11.2013
837. TĂUT ANCA DANIELA EDUCATOARE Grad II GPP NR. 45, ORADEA GPP NR 45, ORADEA 4849/31.07.2012
838. TĂUT ELISABETA PROFESOR ÎNVĂŢĂMÂNT PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I COLEGIUL NAŢIONAL ”IOSIF VULCAN” ORADEA GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 27 ORADEA 3476/01.04.2013
839. TAUT STELA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA NICOLAE BALCESCU ŞCOALA NICOLAE BALCESCU 3845/27.04.2012
840. TEAHA LIANA-ALEXANDRA LIMBA SI LITERATURA ROMANA-FRANCEZA Grad I LICEUL TEORETIC GERMAN FRIEDRICH SCHILLER LICEUL TEORETIC GERMAN FRIEDRICH SCHILLER ORADEA 4849/31.07.2012
841. TECSI FRANCISC MATEMATICĂ-FIZICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC VADU CRISULUI ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BULZ 3845/27.04.2012
842. ȚEPELE TEODORA ALINA PROFESOR PENTRU ÎNVĂȚĂMANTUL PRIMAR Grad I ȘCOALA CU CLASELE I-VIII BOROD ȘCOALA CU CLASELE I-VIII BOROD 5667/07.09.2012
843. TEUSDEA ALEXANDRINA FLORINA MATEMATICĂ-FIZICĂ / T.I.C. Grad I COLEGIUL TEHNIC ANDREI SAGUNA COLEGIUL TEHNIC ANDREI SAGUNA 3845/27.04.2012
844. TIFOR GEORGETA ADRIANA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I COLEGIUL NAŢIONAL IOSIF VULCAN ORADEA COLEGIUL NAŢIONAL IOSIF VULCAN ORADEA 3845/27.04.2012
845. TIGAN AURICA MATEMATICĂ-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE. I-VIII CEICA ŞCOALA CEICA 3845/27.04.2012
846. TIGAN MIOARA BIOLOGIE-CHIMIE Grad I COLEGIUL NAŢIONAL E.GOJDU-ORADEA COLEGIUL NAŢIONAL E.GOJDU-ORADEA 3845/27.04.2012
847. TIMAR ALINA NICOLETA MATEMATICĂ Grad II S08 PAGAIA COLEGIUL NAŢIONALOCTAVIAN GOGA MARGHITA 3845/27.04.2012
848. TIMAR IULIUS RADU MATEMATICĂ Grad II GRA HOREA MARGHITA GRA HOREA MARGHITA 3845/27.04.2012
849. TIMAR TRAIAN MEDICINĂ VETERINARĂ Grad I GRUPŞCOALAAGRUPHOREAMARGHITA GRUPŞCOALAAGRUPHOREAMARGHITA 3845/27.04.2012
850. TIMARU MARGIT ENIKO PROFESOR PRESCOLAR Grad II SC. GIM. ”JUHASZ GYULA” STRUCTURA GPP.19 SC. GIM. "JUHASZ GYULA" STRUCTURA GPP: NR. 19 5557/22.11.2013
851. TIMOFTE CAMELIA GEOGRAFIE Grad I LICEUL TEORETIC ONISIFOR GHIBU LICEUL TEORETIC ONISIFOR GHIBU ORADEA 3845/27.04.2012
852. ȚINC IOAN MATEMATICĂ-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BOROD ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BOROD 3845/27.04.2012
853. TIPONUŢ MONIKA - ILONA ISTORIE-GEOGRAFIE Grad II ŞCOALA CU CLASELE I - VIII SÂNIOB ŞCOALA CU CLASELE I - VIII SÂNIOB 3845/27.04.2012
854. TIRALA PAULA ADINA PROF.INV.PRIMAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA NR.1 BOROD SCOALA GIMNAZIALA NR.1 BOROD 3476/01.04.2013
855. TIRITEU RODICA LIMBA SI LITERATURA ROMÂNĂ/ LIMBA ENGLEZĂ Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII CHIŞLAZ SCOALA CU CLASELE I-VIII CHISLAZ 4849/31.07.2012
856. TIRLA CORNELIA LIMBA ENGLEZA/FRANCEZA Grad I LICEUL TEOLOGIC PENTICOSTAL BETEL LICEUL TEOLOGIC PENTICOSTAL BETEL 5624/06.11.2015
857. TIRLA GHEORGHE MATEMATICĂ Grad I LICEUL TEORETIC AUREL LAZAR ŞCOALA CU CLASELE I-VIII LUCRETIA SUCIU ORADEA 3845/27.04.2012
858. TIRPE MARIA-EVA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I LICEUL TEOLOGIC ORTODOX EPISCOP ROMAN CIOROGARIU LICEUL TEOLOGIC ORTODOX EPISCOP ROMAN CIOROGARIU 3845/27.04.2012
859. ŢÎRŢIU GABRIELA ENGLEZĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII SĂCĂDAT ŞCOALA CU CLASELE I-VIII SĂCĂDAT 3845/27.04.2012
860. TIURBE VERGHELIA KINETOTERAPIE / PEDAGOGIE Doctorat GRUP ŞCOLAR IOAN BOCOCI ORADEA CASA CORPULUI DIDACTIC BIHOR 3845/27.04.2012
861. TOCUŢ MARIA DORINA PSIHOPEDAGOGIE SPECIALĂ Grad I CENTRU ŞCOLAR PENTRU EDUCAŢIE INCLUZIVĂ TILEAGD CENTRU ŞCOLAR PENTRU EDUCAŢIE INCLUZIVĂ TILEAGD 4849/31.07.2012
862. TODICA MARCELA ILEANA PROFESOR Grad I GRUPUL ŞCOLAR GEORGE BARITIU GRUPUL ŞCOLAR GEORGE BARITIU 3845/27.04.2012
863. TODOCA ANA PROFESOR PENTRU INVĂŢĂMÂNTUL PREŞCOLAR Grad I GRĂDINIŢA NR.44 ORADEA GRĂDINIŢA NR.44 ORADEA 4751/07.10.2014
864. TODORAN FLAVIUS IOAN ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR / EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BATAR STRUCTURA TAUT ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BATAR 3845/27.04.2012
865. TOMA FLORINA LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII PUIU SEVER INEU SO8 INEU 3845/27.04.2012
866. TOMESCU IOANA -MARIA FILOSOFIE,LOGICA,ARGUMENTARE SI COMUNICARE Grad I COLEGIUL TEHNIC"TRAIAN VUIA"ORADEA COLEGIUL TEHNIC"TRAIAN VUIA"ORADEA 2544/27.03.2015
867. TORJ MIHAELA FLORINA MATEMATICĂ Grad I COLEGIUL ECONOMIC PARTENIE COSMA ORADEA COLEGIUL ECONOMIC PARTENIE COSMA ORADEA 3845/27.04.2012
868. TORJOC SILVIU FIZICĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONALIOSIF VULCAN ISJ BIHOR 3845/27.04.2012
869. TORNAI MELINDA RELIGIE REFORMATĂ Grad I LICEUL TEORETIC ”ARANY JANOS” SALONTA LICEUL TEORETIC ”ARANY JANOS” SALONTA 5557/22.11.2013
870. TÓTH ÉVA ANDREA PROFESOR ÎN ÎNVĂțĂMÂNT PRIMAR Grad I LICEUL TEORETIC ARANY JÁNOS SALONTA LICEUL TEORETIC ARANY JÁNOS SALONTA 3267/16.02.2017
871. TOTH MARTĂ LIMBA ŞI LITERATURA MAGHIARĂ Grad I LICEUL TEORETIC ADY ENDRE LICEUL TEORETIC ADY ENDRE 3845/27.04.2012
872. TRANCAU VASILE FIZICĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL ARANY JANOS SALONTA COLEGIUL NAŢIONAL ARANY JANOS SALONTA 3845/27.04.2012
873. TREMPE IOANA-LUMINITA PROFESOR Doctorat LICEUL TEORETIC LUCIAN BLAGA LICEUL TEORETIC LUCIAN BLAGA 5076/31.08.2016
874. TRIF T FLORICA OTILIA MATEMATICĂ-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII COCIUBA MARE ŞCOALA CU CLASELE I-VIII COCIUBA MARE 3845/27.04.2012
875. TRIFA CLAUDIA GABRIELA PSIHOLOGIE-SOCIOLOGIE Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII DACIA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII DACIA 3845/27.04.2012
876. TRIP FLORINA IOANA PROFESOR INVATAMANT PRIMAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA ,, MIRON POMPILIU" STEI SCOALA GIMNAZIALA ,, MIRON POMPILIU" STEI 4751/07.10.2014
877. TROIE GHEORGHE ROMÂNĂ-FRANCEZĂ Grad I SO8 NICOLAE BALCESCU SO8 NICOLAE BALCESCU 3845/27.04.2012
878. TUDORESCU ANDREI MATEMATICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BRUSTURI BIHOR ŞCOALA CU CLASELE I-VIII BRUSTURI BIHOR 3845/27.04.2012
879. TURC FLORENTINA MATEMATICĂ-FIZICĂ Grad I COLEGIUL NAȚIONAL „OCTAVIAN GOGA MARGHITA COLEGIUL NAȚIONAL „OCTAVIAN GOGA MARGHITA 5076/31.08.2016
880. TURC MARIUS IONEL EDUCAȚIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad I COLEGIUL NAȚIONAL „OCTAVIAN GOGA MARGHITA COLEGIUL NAȚIONAL„OCTAVIAN GOGA MARGHITA 5076/31.08.2016
881. TURCAS RODICA MIHAELA CHIMIE-FIZICĂ Grad I LICEUL TEORETIC AUREL LAZAR ORADEA INSPECTORATUL ŞCOLAR JUDEȚEAN BIHOR 3845/27.04.2012
882. TURCU (POPOVICIU) AMALIA ILEANA LIMBA SI LITERATURA ROMANA Grad I SC. GIM.D. CANTEMIR SC.GIM.D.CANTEMIR, ORADEA 3267/16.02.2017
883. TURCUS RAZVAN-VASILE LIMBA ROMANA-LIMBA ENGLEZA Grad II LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 DOBRESTI LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 DOBRESTI 3267/16.02.2017
884. TURCUŞ VALENTINA SANDA PEDAGOGIE SOCIALA Grad II CENTRUL ŞCOLAR DE EDUCAŢIE INCLUZIVĂ ”ORIZONT” CENTRUL ŞCOLAR DE EDUCAŢIE INCLUZIVĂ ”ORIZONT” ORADEA 3476/01.04.2013
885. UJOC MARIA PEDAGOGIA ÎNVĂȚĂMÂNTULUI PRIMAR ȘI PREȘCOLAR Grad I ȘCOALA CU CLASELE I - VIII ROȘIA ȘCOALA CU CLASELE I - VIII ROȘIA 4849/31.07.2012
886. ULICI SANDA PEDAGOGIA INVATAMANTULUI PRIMAR SI PRESCOLAR Grad I GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.54 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.54 2544/27.03.2015
887. UNGUR CALIN STEFAN MATEMATICA-FIZICA Grad I LICEUL TEORETIC NR.1 BRATCA LICEUL TEORETIC NR.1 BRATCA 3267/16.02.2017
888. UNGUR MARIA PROFESOR INV. PRIMAR SI PRESCOLAR Grad I SCOALA GIMNAZIALA CHIJIC SCOALA GIMNAZIALA CHIJIC 4849/31.07.2012
889. UNGUR NICOLAE MARCEL MATEMATICĂ Grad I COLEGIUL ECONOMIC PARTENIE COSMA INSPECTORATUL ŞCOLAR JUDEȚEAN BIHOR 3845/27.04.2012
890. URS MARCELA ANDREA LIMBA ENGLEZĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC TRAIAN VUIA COLEGIUL TEHNIC TRAIAN VUIA 3267/16.02.2017
891. URSAN RODICA FLORICA MATEMATICĂ Grad I COLEGIUL NAȚIONAL OCTAVIAN GOGA COLEGIUL NAȚIONAL OCTAVIAN GOGA 3845/27.04.2012
892. URSU CRĂCIUN VASILIE EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII CHERESIG ŞCOALA CU CLASELE I-VIII CHERESIG 3845/27.04.2012
893. VAD MARTĂ MATEMATICĂ-INFORMATICĂ Grad I LICEUL TEOLOGIC REFORMAT LORÁNTFFY ZSUZSANNA CASA CORPULUI DIDACTIC BIHOR 3845/27.04.2012
894. VAIDA NICOLETA INFORMATICĂ Grad I LICEUL TEORETIC ONISIFOR GHIBU ORADEA LICEUL TEORETIC ONISIFOR GHIBU ORADEA 3845/27.04.2012
895. VAJDA ZITA RELIGIE ROMANO CATOLICA Grad I SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 SANIOB SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 SANIOB 2544/27.03.2015
896. VANCEA ANA MATEMATICA Grad I SCOALA CU CLASELE I-VIII DERNA DERNISOARA 4849/31.07.2012
897. VANCU VOICHIȚA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I GRĂDINIȚA NR. 12 GRĂDINIȚA NR. 35 3845/27.04.2012
898. VANDICI NATALIA LIMBA ROMANA Grad I SCOALA GIMNAZIALA NR 1 BUTANI SCOALA GIMNAZIALA NR1 BUTANI 3267/16.02.2017
899. VARGA ELISABETA PSIHOLOGIE Grad I GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 17 GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 41 3845/27.04.2012
900. VARGA ILEANA AGRICULTURĂ / INFORMATICĂ APLICATA ŞI PROGRAMARE Grad I GRUPUL ŞCOLAR IOAN BOCOCI GRUPUL ŞCOLAR IOAN BOCOCI 3845/27.04.2012
901. VARGA ROBERT ISTORIE Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII ZELK ZOLTAN VALEA LUI M ŞCOALA CU CLASELE I-VIII ZELK ZOLTAN VALEA LUI M 5667/07.09.2012
902. VARGA TÜNDE PROFESOR ÎNVĂȚĂMÂNT PRIMAR ȘI PREȘCOLAR Grad I CENTRUL ȘCOLAR DE EDUCAȚIE INCLUZIVĂ BONITAS CENTRUL ȘCOLAR DE EDUCAȚIE INCLUZIVĂ BONITAS 3267/16.02.2017
903. VASI IULIANA-KRISZTINA PROFESOR ÎNVĂŢĂMÎNT PRIMAR Grad II LICEUL TEORETIC GERMAN FRIEDRICH SCHILLER-ORADEA LICEUL TEORETIC GERMAN FRIEDRICH SCHILLER-ORADEA 2544/27.03.2015
904. VASILE VALERIA ELECTROMECANICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC ALEXANDRU ROMAN COLEGIUL TEHNIC ALEXANDRU ROMAN 3845/27.04.2012
905. VELIMIROVICI COSMIN MATEMATICĂ-FIZICĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII AVRAM IANCU ORADEA ŞCOALA CU CLASELE I-VIII AVRAM IANCU ORADEA 3845/27.04.2012
906. VEREŞ ANIMA PROFESOR TEOLOGIE GRECO-CATOLICA-ISTORIE Grad I GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT 34 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT 34 2544/27.03.2015
907. VERES NICOLAE COSMIN MATEMATICA - INFORMATICA Grad II LICEUL TEORETIC NR. 1 BRATCA LICEUL TEORETIC NR. 1 BRATCA 3839/11.07.2014
908. VESA MARIA-RAMONA PROFESOR INV.PRESCOLAR Grad II CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA ”CRISTAL” ORA CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA ”CRISTAL” ORADEA 5557/22.11.2013
909. VESA MARIANA MATEMATICĂ Grad I LIT. O. GHIBU LIT. O. GHIBU 3845/27.04.2012
910. VESA MIHAI MATEMATICĂ Grad I LICEUL TEORETIC ONISIOR GHIBU LIT. ONISIFOR GHIBU 3845/27.04.2012
911. VESE ALINA PSIHOLOGIE Grad I GRUPUL ŞCOLAR GEORGE BARITIU GRUPUL ŞCOLAR GEORGE BARITIU 3845/27.04.2012
912. VIDICAN LOREDANA PROFESOR ÎNVĂŢĂMÂNT PRIMAR Grad I S08 UILEACU DE BEIUŞ S08 UILEACU DE BEIUŞ 5667/07.09.2012
913. VÎLCEANU DANIELA CORINA INGINER CONSTRUCŢII / ECONOMIST - MANAGEMENT Grad I COLEGIUL TEHNIC DIMITRIE LEONIDA COLEGIUL TEHNIC DIMITRIE LEONIDA ORADEA 3845/27.04.2012
914. VINCZE MARTĂ MATEMATICĂ-FIZICĂ Grad II ŞCOALA CU CLASELE.I-VIIIDR BALASI JOZSEFCURTUISENI ŞCOALA CU CLASELE I-VIIIDR BALASI JOZSEFCURTUISENI 3845/27.04.2012
915. VINŢELER DORU LUCIAN CHIMIE-FIZICĂ Grad I COLEGIUL TEHNIC MIHAI VITEAZUL ORADEA COLEGIUL TEHNIC MIHAI VITEAZUL ORADEA 5624/06.11.2015
916. VLAD D. FLORE ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR Grad I ŞCOALA CLASELE.I-VIII CEICA COMUNA CEICA PRIMARIE 3845/27.04.2012
917. VLAIC MIRELA-DELIA PROFESOR ÎNVĂŢĂMÂNTUL PREŞCOLAR ŞI PRIMAR Grad II GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 4 MARGHITA GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 4 MARGHITA 3476/01.04.2013
918. VLAS ANGELA ANA ROMÂNĂ-ENGLEZĂ Grad I ŞCOALA CU CLASELE I-VIII MIRON POMPILIU ŞCOALA CU CLASELE I-VIII MIRON POMPILIU STEI 3845/27.04.2012
919. VOICU TATIANA MARIA MATEMATICĂ Grad I COLEGIUL NAŢIONAL OCTAVIAN GOGA COLEGIUL NAŢIONAL OCTAVIAN GOGA 3845/27.04.2012
920. VONEA RAZVAN LUCIAN FINANŢE-CONTABILITATE Doctorat COLEGIUL ECONOMIC PARTENIE COSMA COLEGIUL ECONOMIC PARTENIE COSMA 3845/27.04.2012
921. ZAHU VALERIA PROFESOR ÎNVĂȚĂMÂNT PRIMAR Grad I SCOALA GIMNAZIALĂ ”SZACSVAY IMRE” SCOALA GIMNAZIALĂ ”SZACSVAY IMRE” 5557/22.11.2013
922. ZALDER EVA MARIA MAGHIARĂ-ENGLEZĂ Grad I GRUPUL ŞCOLAR TEOLOGIC ROMANO CATOLIC SZENT LASZ GRUPUL ŞCOLAR TEOLOGIC ROMANO CATOLIC SZENT LA 3845/27.04.2012
923. ZAMFIR ANCUTA ALEXANDRA EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT Grad I ŞCOALA GIMNAZIALĂ DACIA ORADEA, BIHOR ŞCOALA GIMNAZIALĂ DACIA ORADEA 3845/27.04.2012
924. ZANCU FLAVIU STEFAN RELIGIE ORTODOXA Grad I SCOALA CU CLS. I-VIII OLTEA DOAMNA ORADEA SCOALA CU CLS. I-VIII OLTEA DOAMNA ORADEA 4849/31.07.2012
925. ZAU SIMONA GABRIELA PROFESOR Grad I LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BIHORUL LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BIHORUL 3845/27.04.2012
926. ZEFFER TIMEA ERZSEBET MATEMATICA FIZICA Grad II COLEGIUL AGRICOL VALEA LUI MIHAI COLEGIUL AGRICOL VALEA LUI MIHAI 4849/31.07.2012
927. ZELINA IULIANA ÎNVĂŢĂTOR / INSTITUTOR / EDUCATOR / PROFESOR ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR ŞI PREŞCOLAR / FRANCEZĂ Grad II ŞCOALA CU CLASELE I-VIII PETREU ŞCOALA CU CLASELE I-VIII PETREU 3845/27.04.2012
928. ZLIBUȚ LAURA DIANA PROFESOR ÎNVĂȚĂMÂNT PRIMAR Grad I ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”DACIA” ORADEA ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”DACIA” ORADEA 3476/01.04.2013
929. ZOICA CSILLA JUDITH PROFESOR IN INVATAMANT PRIMAR SI PRESCOLAR Grad I GPP 4 MARGHITA GPP 4 MARGHITA 4849/31.07.2012
930. ZSIGMOND LEVENTE EDUCATIE FIZICA SI SPORT Grad II ȘC.GIM.TOLDY SÂNNICOLAU DE MUNTE ȘC.GIM.TOLDY SÂNNICOLAU DE MUNTE 3267/16.02.2017
931. ZSIGO TAMÁS MATEMATICĂ Grad II LICEUL TEOLOGIC ROMANO CATOLIC "SZENT LÁSZLÓ" INSPECTORATUL ȘCOLAR JUDEȚEAN BIHOR 2544/27.03.2015
932. ZSÍROS ANIKÓ MATEMATICA Grad I COLEGIUL TEHNIC "TRAIAN VUIA" LICEUL REFORMAT "LORÁNTFFY ZSUZSANNA" 4751/07.10.2014
Total experţi în județul/municipiul BIHOR 932